Witchking

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Witchking

Postprzez nat54ret » Wt paź 27, 2009 10:38 pm

Polski zespół. Krakowski zespół. Powstały w 2004.

W 2008 wydali album 'Hand Of Justice', który krótko mówiąc rozpierdala.
Polski Judas Priest. Wokal mistrzowstwo, muza na światowym poziomie. Polecam wszystkim strone oficjalna zespołu:
http://www.witchking.pl/news.php?lang=pl
Nie udzielam się na forum zespołu, ale widziałem że tam cHaSz jest :) więc może też sie udzieli tutaj w temacie.

27.11. graja w krakowie, w studio, mysle ze pójde, 26.11 graja w Poznaniu, Eskulap, polecam.

Jedyne co mnie martwi, to to, że jeśli ktoś chce kupić ich płytę w krakowie - jest dosłownie JEDNA sztuka w jednym z empików na rynku, a tak to na zamówienie i się czeka.. płyta z przed roku, polski zespół, krakowski... tak to jest.. a Metalliki płyty walają się w hurtowych ilościach. :|

w dziale download można sciagnac za darmo kilka kawałków, polecam utówr - 'Metal Grail'
nat54ret

Re: Witchking

Postprzez Zagor » Wt paź 27, 2009 10:56 pm

Nie udzielam się na forum zespołu, ale widziałem że tam cHaSz jest

Dzięki niemu przesłuchałem "Hand of Justice" :mrgreen: Na którymś czacie mi polecił :)

Wokal mistrzowstwo, muza na światowym poziomie

Z drugim się zgodzę, natomiast wokal strasznie mnie drażni i z tego powodu zakończyłem krótką przygodę z tym bandem :) Chociaż słyszałem że ich wokal odszedł, więc jak znajdą kogoś lepszego i coś wydadzą to oczywiście się zapoznam :)

Jedyne co mnie martwi, to to, że jeśli ktoś chce kupić ich płytę w krakowie - jest dosłownie JEDNA sztuka w jednym z empików na rynku, a tak to na zamówienie i się czeka.. płyta z przed roku, polski zespół, krakowski... tak to jest.. a Metalliki płyty walają się w hurtowych ilościach.

Metallikę wydaje światowa wytwórnia (Elektra, Universal itd.), a Witchking jakieś Insanity Records, o którym mało kto słyszał. Dystrybucja kuleje... :twisted:
Może uda im się kiedyś załapać do dobrej wytwórni :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez cHaSz » Śr paź 28, 2009 7:45 pm

No coz moge powiedziec. Jeden z moich ulubionych zespolow. Plyte Hand of Justice namietnie katuje od baaardzo dlugiego czasu. Po prostu to muzyka dla mnie. Kapitalny (byly :( ) wokalista, teraz doszedl jakis nowy, slyszalem jego dokonania w innym zespole i nie jestem optymistycznie nastawiony. Uwielbialem wokal Toma The Storma - jego akcent, umiejetnosci i sposob interpretacji tekstu. Siarczyste, surowe i potezne riffy. Po prostu jest moc. Nie ma slabszego numeru. Wszystkie stoja na wysokim poziomie. Jednak gdybym mial wyroznic jakies, wybralbym Greed & Fear, Doomsday i M Impact. Zobaczymy co pokaza na kolejnych koncertach, na ktore serdercznie zapraszam, czesto supportuja nasze gwiazdy, np. ostatnio TSA.
Pierwsza plyta tez jest fajna, tym bardziej utwory takie jak Under the Siege, czy inne. Swietne kawalki.

Co do plyt i ich dostepnosci. Ja raczej nie zauwazylem zeby ich brakowalo w empikach itd, ale od kilku miesiecy nie moge sobie zalatwic koszulki ich zespolu mimo tego ze w sklepiku jest ona dostepna.

Słowem, polecam ten zespol wszystkim lubujacych sie w heavy/thrash metalu. Duma mnie rozpiera, wiedzac ze to polacy. Zobaczymy co bedzie dalej.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Śr lis 25, 2009 1:02 pm

Czekam na płytę z nowym wokalistą. Z całym szacunkiem dla umiejętności Tomka - był irytujący jak diabli... Pamiętam gig w Tarnowie starego Witchkinga jeszcze z Kamilem i Dziadziem w składzie - totalny rozpierdol! Jedyny występ zespołu, który mi się podobał.
Mnie osobiście koncertowo nie porywają, ale czasem lubię sobie zapodać parę kawałków. Mogliby też zakończyć już przesłodzone, tolkienowskie pierdolenie i przerzucić się na brutalniejszą epikę na następnym krążku...
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zdan » Śr lis 25, 2009 2:02 pm

A ja żałuję, że Tomek odszedł z Witchking. Jego maniera mogła się nie podobać ale to doskonały wokalista - pamietam go jeszcze z Hellfire - tam dopiero pokazywał na co go stać.

Obie płyty Witchking lubię, mam i słucham. Szczerze wolę drugi ich krążek - bardziej thrashowe podejście do brzmienia mi odpowiada.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez cHaSz » Śr lis 25, 2009 2:29 pm

Executioner napisał(a):Mogliby też zakończyć już przesłodzone, tolkienowskie pierdolenie i przerzucić się na brutalniejszą epikę na następnym krążku...

Moim zdaniem mozna to znalezc na drugiej plycie - Hand of Justice. To i wiele wiecej. Musze rowniez powiedziec ze to tolkienowanie tez mnie irytowalo, chociaz pod wzgledem muzycznym jest bardzo dobrze.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Pn lis 30, 2009 11:23 am

Mnie się zdaje, że z nowym wokalistą Witchking może uderzyć bardziej w progresywne rejony uprawiania muzyki niemedialnej... No chyba, że Gajdek będzie kurczowo trzymał się dotychczas wypracowanej stylistyki - w takim wypadku nie ma o czym mówić i pozostaje oczekiwanie na płytę podobną do albumów "Witchking" i "Hand Of Justice"...

Aż sobie muszę gdzieś odszukać nagrań z Kamilem i Dziadziem, takie "Under The Siege" daje radę - pierwszy numer tego zespołu, który usłyszałem na żywo będąc na gigu w zasadzie przypadkowo (rok bodajże 2004).

Los tak chciał, że tego wieczoru dane mi jeszcze było poznać Monstrum :twisted: :P
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez cHaSz » Pn lis 30, 2009 11:42 am

Na Hand of Justice juz slychac pare progresywnych elementow. Mogloby pojsc nawet troche bardziej w te strone, byle jednak nie zwalniali! Czuje jednak Witchking z nowym wokalem nie przypadnie mi do gustu.

Zazdroszcze posluchania Monstrum na zywo :p

Dopiero teraz zauwazylem newsa.

"Witchking zawiesza działalność (2010-08-20)
Zespół Witchking postanowił zawiesić działalność do odwołania."

Szkoda :(
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Glosikx00 » Wt lut 13, 2018 11:48 am

Sorki za odkopanie tematu, ale link witchking nie działa... Można o działający prosić?
Życie życie jest nobelom
Glosikx00
Embrion

Postprzez Gregfield » Wt lut 13, 2018 1:14 pm

Wygląda na to, że oficjalna strona padła kilka lat temu.
Można na waybacku popatrzeć jak mniej więcej wyglądała:
https://web.archive.org/web/20100414101 ... hp?lang=pl
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Powrót do Muzyka, inne zespoły