forum is DEAD

Dyskusje, propozycje, opinie na temat tego forum...

Postprzez Nogard » N lis 30, 2008 11:55 pm

Niektórzy nie wiedzą, inni wiedzą. Przede wszystkim - w dzisiejszym świecie jest po prostu tak, że ludzie nie mają na nic czasu. Sam tego cały czas doświadczam. Dosłownie co chwilę poznaję przez Internet fajnych ludzi, ale brakuje siły i czasu na utrzymywanie kontaktu ze wszystkimi... Z niektórymi urywa się, bo oni nie dają rady; innym razem ja nie daję... Cholerny świat.

Mało komu chce się zaglądać na to forum choćby raz na dzień i to wszystko... Jak się "wypadnie z obiegu", robi się ciężko :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Fanka Wojtka Hoffmanna » Pn gru 01, 2008 10:44 pm

Witajcie ponownie. Parę przemyśleń co do funkcjonowania forum - czyli praktycznie nowoczesnej wersji fanklubu:

1. Zasłanianie się brakiem czasu - czas ten w dużym stopniu wykorzystywany jest na ajlowju.pl/randka.pl/, przeplatane dla urozmaicenia udzielaniem się na forum dot. marki samochodu lub rozdwajających sie paznokci. Reasumując, zainteresowania nasze strasznie sie spłyciły - na tak wąskich tematycznie forach jak np tutaj trzeba mieć dużą wiedzę. Sami jesteście poniekąd sobie winni. Licytujecie się nazwami zespołów, tytułami płyt, utworów. A to potrafi naprawdę odstraszyć. Znam chyba wszystkie utwory Turbo, TSA, Kata, Fatum i rockowych zespołów z lat 80-tych i 90-tych - "znam" oznacza w moim przypadku, iż je rozpoznaję, śpiewam słuchając - ale nie jestem w stanie w ogromnej większości przypadków podać nawet ich tytułu. Wczytująć się w wasze dyskusje popadam w kompleksy i wiem, że nic nie wiem i nie mam nic do powiedzenia.

2. Zdjęcia z koncertów na naszej klasie - "nasza klasa" poprostu żyje. Codziennie zagląda tam tysiące osób, które przeglądając znajomych znajomych natkną się na stronę Pana Hoffmanna i albo przypomną sobie o istnieniu Turbo, albo z ciekawości zerkną na pozostałe projekty - może da się kogoś wylansować. Przeglądając profil Bogusza - sama zdziwiłam się ilu mamy wspólnych znajomych (jako mieszkańcy Gniezna)

3. Informacja o koncercie umieszczona na stronie zespołu trafi do Waszej Nieśmiertelnej Piątki plus kilku Przypadkowych - umieszczona na Naszej klasie - jest w stanie wywołać zainteresowanie.

4. Członkowie zespołu nie muszą o Was dbać - wręcz przeciwnie - im rzadziej się tutaj odzywają, z tym większym namaszczeniem mówicie o tym fakcie. Jedno zdanie zaspakaja Was na kilka miesięcy. Ale takie jest właśnie zadanie prawdziwego fana - kochać, dbać, kadzić i czekać na resztki. Oczywiście bronić przed atakami destrukcyjnej opozycji.

Zapewne jest to dobra taktyka, sposób na zdobycie nowej publiczności a o to przecież chodzi. Wasza Piątka nie jest w stanie zapełnić koncertów.

5. Czy zespół ma Menadżera? Czy dla tych tysiąca osób, które kupiły (lub wkrótce kupią) antologię Turbo przewidziano jakieś "bonusy"? Jeżeli 1000 osób chce wydać taką sumę na płyty, zamiast ściągnąć gratisowo z internetu- myślę, że byłyby w stanie dotrzeć na porządny koncert,ściągając ze sobą parę osób. Przecież w ten sposób rodzi się szansa na kilkutysięczną publiczność

Pozdrawiam
Fanka Wojtka Hoffmanna

Postprzez Nogard » So gru 06, 2008 2:37 am

Z tym czasem to tak dziwnie jest... Ludzie go niby nie mają, ale tak naprawdę marnują go co niemiara.

Nazwami zespołów tak bardzo się nie licytujemy :) W zasadzie tylko w temacie "now playing"; poza nim osobiście staram się nie narzucać ;) Poza tym tematem jest chyba bardzo spokojnie w tej kwestii?

Też mam utwory Turbo, które zaśpiewam od początku do końca, ale gdyby ktoś spytał o tytuł, byłby kłopot. Do dziś mam np. kłopoty z powiedzeniem, która Kawaleria jest "pierwsza", a która "druga" :))))

Są też ludzie, którzy nie zaglądają na "Naszą klasę", a niemalże codziennie wchodzą na internetową stronę Turbo. Tadaaaa - [wskazuje palcem na siebie]

Co do punktu czwartego, jest oczywiście dokładnie tak, jak napisałaś - jeśli Muzycy napiszą raz na miesiąc, jest to niemalże jak zstąpienie bóstw... ;) Gdyby rozmawiali z nami na co dzień, oczywiście, że straciłoby to część uroku...

No ja np. boksa Turbo nadal nie kupiłem, ale jeśli policzyć wszystko, co wydałem na ich płyty (dla mnie i dla znajomych), wyszłoby i tak jak za dobre kilka boksów... ;) Ludzie, którzy kupili boksa to niekoniecznie fani (często zapewne leniwi ludzie, którym nie chce się kupować płyt oddzielnie), a ludzie, którzy nie kupili [dotychczas] boksa to niekoniecznie "niefani" ;))))

Boks Turbo z numerem "0001" poszedł dziś na Allegro za 320 zł. Ciekaw jestem, czy to prawdziwy boks "0001", czy jeden z takich nieponumerowanych, na który sprzedawca znalazł frajera w dobrej cenie :)))) Być może okaże się, jeśli pojawią się następne takie. ;p
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn gru 08, 2008 5:42 am

co do Kata - jestem ich fanem w sumie tak samo, jak fanem Turbo i powiem szczerze - tam też był ostatnio podobny zastój, dopiero niedawno się ożywiło, bo płyta ma wyjść. Mam na myśli oczywiście Kat&Roman Kostrzewski, bo tzw. "oryginalny Kat z Luczykiem", to już osobny przypadek, wart chyba książki o nim napisania :D forum żyje m/w tak, ja to tutaj, a sam zespół gdzieś od trzech lat milczy ciszą iście grobową. Co do TSA - tam na forum nie piszę, to nie wiem, ale z tego, co wiem, to zespół koncertuje, a koncertuje, a nowej płyty od CZTERECH lat jak nie było, tak nie ma. Sądzę więc, że nie jest tu znowu aż tak najgorzej, a przewiduję tylko tzw. "lepiej", bo płyta tuż, tuż...
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 1:21 pm

(...) bo płyta tuż, tuż...

Ależ optymizm :lol:

Dobrze widzieć taki optymizm na forum. Jest jakaś równowaga... :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn gru 08, 2008 4:24 pm

Ja tez takim optymista byłem... eeee, jestem :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Cz maja 21, 2009 8:48 pm

Jako że forum żyje i dajemy równo, to blokuję ten temat. Będzie leżał w archiwum :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Poprzednia strona

Powrót do O forum