Knajpa

Wszystko i o wszystkim...

Re: Knajpa

Postprzez Frodli » Pn gru 20, 2010 10:18 pm

zagor19 napisał(a):
Marcos napisał(a):
zagor19 napisał(a):w sklepie koło akademików UMCS.

W Bosie? Jeżeli chodzi o ten sklep, to kiedyś były tam wszystkie odmiany Karpackiego - dobre piwko :-] Teraz muszę nabyć Perłę Niepasteryzowaną...

Naprzeciwko Bosa - w tym supermarkecie Milea. Tam jest istna taniocha.
A to dziwne, bo ja pracuję w Milei (z tym, że w Poznaniu) i u nas drożyzna :lol:
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Executioner » Pt mar 04, 2011 10:27 am

Co prawda kultowa rozlewnia z Ostrowina Wielkopolskiego już upadła, ale jeszcze tydzień temu dane mi było delektować się czerwonym "Komandosem" z listopadowej partii, którym to uraczył mnie kumpel specjalnie na tę okazję ukrywający przed młodszym rodzeństwem ową flaszuchnę... :D

Lepsze niż "Werther's Original". Szkoda, że to upadło w pizdu, bo nie mam pomysłu za jakiego mózgojeba warto się teraz zabierać :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Pt mar 04, 2011 12:50 pm

Obrazek

Rodzina była w Austrii, no to przywieźli dwie zgrzewki czegoś takiego. Mało bywam w świecie, więc się nie znam, ale zapewne to jakiś najtańszy sikacz tamtejszy :) 4,3%. Co nie zmienia faktu, że super wchodzi, lepiej niż woda, i właśnie piję 3 z rzędu :)
nat54ret

Postprzez Andre » N cze 12, 2011 7:59 pm

Ferdek i KSU w piosence o knajpie: http://www.youtube.com/watch?v=SkSZHyk1BTo

Jak piwo, to tylko Leszek.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » N cze 12, 2011 10:32 pm

Jak zajrzałem do tego wątku na poprzednią stronę to aż się przeraziłem. Od ostatniego mojego wpisu nic się nie zmieniło. Harnaś rządzi. Tyle że już nie za 1,59 w promocji, ale za 1,89. Nawet nie próbuję liczyć ile tego w siebie wlałem przez ostatnie 7 miesięcy. Jak dla mnie to piwo to ideał w tej klasie cenowej. Na Perłę, którą tankowałem całe poprzednie lato, nie mogę patrzeć.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » N cze 12, 2011 10:57 pm

A ja nie mogę patrzeć na Harnasia, zupełnie przestało mi smakować to piwo już kilka lat temu.
Chyba jestem fanem czeskich piw - delikatnych i lekkich. Z polskich najbardziej lubię Lecha Premium i Pils. I lubię czerwone wino półwytrawne i wytrawne. ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez OzzMaster » N cze 12, 2011 11:28 pm

Nogard napisał(a):...Lecha Premium...

Toż to ohyda :lol:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Pn cze 13, 2011 9:25 am

Ja z win lubię najbardziej półsłodkie. :D Moje wino, które robiłem jesienią, wyszło chyba aż za bardzo słodkie. Ostatnio piłem to w święta, więc może trochę się poprawił smak. W dniu butelkowania miałem 15 butelek, teraz mam 7. :lol:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Pn cze 13, 2011 11:46 am

Robiłeś sam wino ? :D
A ja wróciłem do starego dobrego Żubra :)
nat54ret

Postprzez Zagor » Pn cze 13, 2011 1:07 pm

Tak. :) Co prawda na pożyczonym balonie, ale wolałem nie robić na razie niepotrzebnych inwestycji gdyby okazało się że to za trudne i zbyt czasochłonne. :D
Cukier w październiku jeszcze był dość tani, drożdże + pożywka to grosze, winogron własny (około 9 kg). Jak obliczyłem koszt wyprodukowania jednej butelki to wyszło może 2 złote. Wystarczyło zebrać owoce, oczyścić, zmiażdżyć, potem to zostawić na jakiś czas by lekko sfermentowało, potem odcedzić sok, przelać do balonu, dodać wody i cukru, drożdży... I co jakiś czas dawać trochę wody i cukru by kontynuować cały proces. Balon przez całą jesień stał w moim pokoju i rano zawsze czuć było alkohol, jakbym pił przez całą noc wódę. :D
W tym roku chyba nie będzie wina, bo wyciąłem cały winogron do samej ziemi i zaczyna odbijać. W przyszłym roku będą owoce (być może ponad 10 kg) i zrobię lepsze. :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez 1984 » Pn cze 13, 2011 8:25 pm

I gitara, Zagor.
Ja dzisiejszego wieczoru kosztuję Warki z puszki. Czteropak dla smaku i muszę od razu całego osuszyć, nie czuję takiej potrzeby.
Do piwka lubię sobie czasem coś przekąsić - dzisiaj akurat miałem bardzo smaczne kanapeczki w formie bułek z wędliną oraz pastą z makreli, wszystko to okraszone warzywami.
A Wy? Macie jakieś smaczne dodatki do napojów wyskokowych?
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Pn cze 13, 2011 9:58 pm

Kurde, nieźle :D Zagor jesteś specjalistą :) Nawet jakbym miał te wszystkie składniki i przepis, to i tak zapewne bym coś spieprzył :) Kiedyś chyba raz widziałem jak mój ojciec robił coś takiego, ale to z 10 lat temu..
Rób, rób za rok, zrobi się może jakiś zlot czy coś, to byłoby jak znalazł :D

Ja mam tak, że jak jem to nie piję, a jak piję to nie jem :) Za to po paru browarkach wzrasta niewątpliwie apetyt, stąd nie dziwi że budki z hamburgerami i zapiekankami po nocy zawsze oblężone. Kanapeczki to lepiej przyrządzić sobie wcześniej i schować do lodówki. W odpowiednim momencie wyjąć i człowiek jest szczęśliwy nie do opisania :)
nat54ret

Postprzez 1984 » Pn cze 13, 2011 10:13 pm

I tu się Nat z Tobą zgodzę.
Budki z wszelkimi szybkimi przekąskami na mieście mają lepszy obrót, gdy klientów suszy po, np. piwie.
Co do win, to jak powrócę do Jarocina w tym roku, to postaram się odświeżyć smak Ostrowina może Komandosa, dla kontrastu.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Pn cze 13, 2011 11:52 pm

Będziesz miał problem, bo wytwórca z Ostrowina w zeszłym roku ogłosił upadłość. Zapasy sklepowe dawno się skończyły. Z tego, co pamiętam, ostatnia dostawa była w listopadzie lub grudniu.
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » Wt cze 14, 2011 11:12 am

Ostatnio piję dużo Sarmackiego z Biedronki. Minus, to ta plastikowa butla, ale jeśli chodzi o:
- ilość
- cenę
- smak
ich stosunek wychodzi megakorzystnie.
A jak miałbym przed czymś przestrogę dać, to: NIGDY nie dajcie się namówić sprzedawczyni w sklepie na nic z browaru Jabłonowo - to jest, kurwa obrzydliwe. Może i tanie, ale czasem jak na nic nie starczy, to warto dozbierać te 20 groszy na Tatrę chociaż, a nie jak ja ostatnio parę dni temu - dałem se wcisnąć piwo z Jabłonowa i... więcej już tego nie zrobię! Smakowo to nawet nie ma nic z piwem wspólnego!
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic