"Dorosłe Dzieci" • Zobacz wątek - Studia

Studia

Wszystko i o wszystkim...

Re: Studia

Postprzez jajco » Pn cze 20, 2011 4:33 pm

Nie ma co narzekać, ja praktycznie co roku miałem coś we wrześniu..dopiero ostatnim razem mi się udało i poczułem jak miło mieć znów dłuuugie wakacje, a teraz siedzę nad notatkami i ryję do obrony...trzymajcie kciuki ;)
jajco
Syn Burzy

Postprzez nat54ret » Wt cze 21, 2011 8:42 am

Ja mam zawsze problem z tymi semestrami letnimi. W zimie jako jeden z pierwszych oddaję indeks, a w lecie mam tyły. Wiosna, pyłki, potem 30 st. w cieniu itd. Jedyne o czym marzę, to żeby się już skończyło i że zdam we wrześniu.
No i mam we wrześniu zal wykładu z zeszłego roku + z tego 2 lub więcej (w tym tyg. jeszcze piszę). Ale za tydz wreszcie LUZ i odpoczynek psychiczny od tej całej nauki na 2 miesiące.
nat54ret

Postprzez Zagor » Wt cze 21, 2011 6:46 pm

Semestr zimowy - 1 egzamin w plecy plus jakieś zaliczenie. Zdane, zaliczone
Semestr letni - ostatni egzamin który miał być najprostszy zawalony. :D Będzie wrzesień. Ale pozostałe poszły rewelacyjnie, jakieś 4,5 z kolokwiów, czwórki z egzaminów, kosmos. Trochę nie chce mi się znowu uczyć tych bzdur na poprawę, ale trzeba będzie się zmusić.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez jajco » Cz cze 23, 2011 7:25 pm

Ja miałem zawsze tak dziko ustwione przedmioty, że sesja zimowa była zapchana do granic możliwości zaliczeniami i egzaminami, a sesja letnia była 2x mniej intensywna przy czym wiadomo jak krótka jest ta zimowa, co dodatkowo zmuszało do zdrowego zasuwania.
jajco
Syn Burzy

Postprzez nat54ret » So cze 25, 2011 10:31 pm

Nareszcie, kurwa, wolne :D (do września orfokrz :P )
nat54ret

Postprzez jajco » Pt lip 01, 2011 10:46 am

A ja już ten najpiękniejszy okres życia mam za sobą..teraz do roboty jakiejś trzeba się wkręcić.
jajco
Syn Burzy

Postprzez Nogard » Pt lip 01, 2011 8:54 pm

Bo ja wiem czy najpiękniejszy... Studiowało się fajnie, ale ile można. Ja tam jestem zadowolony, że ten etap już za mną. A najpiękniejsze wciąż przede mną. Powodzenia ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez jajco » N lip 03, 2011 1:02 am

Nogard napisał(a):Bo ja wiem czy najpiękniejszy...

Jak powiedział mój promotor "Czy się zaspało, czy się zapiło można było zawsze nie przyjść na zajęcia", w pracy już nie będzie tak kolorowo. Koniec beztroski, trzeba się brać z życiem za bary. :)
jajco
Syn Burzy

Postprzez Nogard » N lip 03, 2011 10:01 am

Niekoniecznie - jakbyś założył swój własny interes, to też nikt nie będzie nad Tobą stał z kijem, a swobodę mógłbyś mieć jeszcze większą niż na studiach, moim zdaniem ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » N lip 03, 2011 12:50 pm

Najlepiej spróbować robić i jedno i drugie w miarę możliwości. Wtedy stajemy przed życiowym wyborem: nachlać się w czwartek wieczorem w zacnym towarzystwie i być dniówkę w plecy (nie ma mowy żeby w piątek iść pracować), czy pójść do pracy i mieć parę groszy na imprezę. :D

Bierze ktoś z Was drugi kierunek? To ostatni dzwonek, bo za rok będzie płatny.

Przy okazji:
http://lex.pl/?cmd=artykul,13987

Tak się w Lublinie robi skok na łatwą kasę. Dziekan uzbierał 2 miliony nadwyżki (reszta wydziałów oprócz dwóch innych przynosi straty na UMCS) w ostatnim roku akademickim i trzeba go wywalić, żeby rektor mógł ukraść. Będą jaja jak rzeczywiście dziekan poleci, bo prodziekani zapowiedzieli że złożą rezygnację jeśli tak się stanie, ciekaw jestem jak będzie wyglądał proces rekrutacji nowych studentów bez jakiegoś normalnego zarządu wydziału.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » N lip 03, 2011 4:36 pm

Nie wiem jaki sens jest brać drugi kierunek. Lepiej robić jedną rzecz a dobrze.

A tak w ogóle, to dzienne.. racja, beztroski, najpiękniejszy czas w życiu. Imprezy, chlanie, robienie głupot, może i fajnie.
Ale 5 lat i tak jest zmarnowane. Papierek dzisiaj nic nie daje, a studia do niczego nie przygotowują. Nawet na Polibudzie mej zacnej.
Dlatego studia będę dalej robił, ale na zaocznych i pracuję. Tytuł i tak będzie, a przynajmniej będę do przodu w porównaniu z dziennymi, bo będę miał co w CV wpisać. No i parę groszy na koncie.
nat54ret

Postprzez 1984 » N lip 03, 2011 6:52 pm

Czy między tym, gdzie pracujesz i co robisz, a tym co studiujesz zaocznie jest jakiś wspólny mianownik? I czy Ci się to kiedykolwiek przyda po zakończeniu studiów?
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » N lip 03, 2011 11:33 pm

To jest dobre pytanie, a odpowiedź brzmi niestety NIE. Nie ma związku między pracą a studiami. Cóż, ubolewam nad tym, ale co zrobić? Nie ma znajomości, a żeby pracować w zawodzie, no to wypadałoby mieć chociaż na starcie tego inżyniera. Ale oczywiście po studiach planuję pracę w zawodzie (np. wodociągi, oczyszczalnia ścieków :D ). A to do CV, to tylko tak na lepszy wizerunek - że coś się robiło, było aktywnym i coś tam się potrafi. Choć inną sprawą jest, że jednak na dziennych jest więcej przedmiotów i godzin. Więc koniec końców nie wiem kto lepiej na tym wszystkim wychodzi.
nat54ret

Postprzez jajco » Pn lip 04, 2011 1:44 am

Teraz po wprowadzeniu dwustopniowych masa ludzi robi inżyniera na dziennych, a magistra na zaocznych. Nie ma się co oszukiwać studia rzeczywiście jakoś diametralnie nie zmieniają pozycji człowieka, bo o robotę ciężko, bo wymagane jest doświadczenie, a gdzie je zdobyć? Sprawę uczenia jakichś dziwnych nikomu niepotrzebnych programów komputerowych, zamiast tych z których korzystają wszystkie firmy lepiej przemilczeć, bo aż głupio się robi jak na rozmowie kwalifikacyjnej okazuje się, że się nic nie zna. Nat54ret co studiujesz jeśli można wiedzieć, bo po możliwych miejscach pracy w zawodzie chyba coś pokrewnego do mojego kierunku? :D
jajco
Syn Burzy

Postprzez nat54ret » Śr lip 06, 2011 1:41 pm

Inzynieria Środowiska
nat54ret

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic