Studia

Wszystko i o wszystkim...

Re: Studia

Postprzez nat54ret » Pn sty 10, 2011 11:55 am

tiaaa.. sesja się zbliża nieubłaganie.
Ja jestem w dupie :)
Heh.. mam oddać projekty, a nawet nie wiem jak się za niektóre zabrać.
W ogóle studiowanie to poroniony pomysł - strata czasu, nawrzucane są bzdurne i niepotrzebne przedmioty. Kumpel kończy właśnie 5 rok - proszę go o pomoc w jakiejś sprawie (przecież powinien to mieć i umieć skoro to przeszedł), a on, że od kogoś coś tam wzięli, coś tam, coś tam pokombinowali, oddali, zaliczone, i chu** umie. I taki ktoś skończy studia, niby ma iść do biura projektów za parę miesięcy. Wyrzucą go po miesiącu i co dalej? No ale studia super okres - wolne np wt i pt, basen, treningi jakieś, imprezki, jupi!
Już nie wnikam w temat prowadzących.
Ja osobiście żałuję, że nie miałem punktu zaczepienia (firma) bo bym w ogóle nie studiował. Mógłbym rozwozić chleb, sprzedawać wózki dla dzieci, układać kostkę.. cokolwiek:)
Zresztą chyba tu była już kiedyś dyskusja o tym że każdy ma dzisiaj magistra itd, więc kończę już :)
nat54ret

Postprzez pamelus » Pn sty 10, 2011 4:02 pm

Ja się pożegnałem ze studiami po półtorej roku i dziś uważam to za jedną z lepszych decyzji w swoim życiu. :lol: A jak od pięciu lat pracuję, tak mnie jeszcze nikt nigdy o wykształcenie nie pytał.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Cz sty 20, 2011 8:34 pm

W ogóle jestem dzisiaj zadowolony bo dostałem zaliczenie do indeksu za archeologię(historię starożytną ziem polskich), niestety na 3 ale to i tak sukces, bo w jeden dzień zaliczyłem dwa kolokwia i lekturę Teraz tylko jutro dwa kolosy z łaciny i zostaje mi zakuwać na sesję - już nie mogę się doczekać

A ja mam w indeksie wszystkie wpisy z ćwiczeń, zaliczone egzaminy z przedmiotów dodatkowych (kierunkowych i ogólnych, chociaż jednego nie jestem pewien, ale powinno być 3) i w poniedziałek zaczyna się masakra zwana sesją. Najlepsze jest to, że od 1 października do dziś, czyli ostatniego dnia w którym miałem zajęcia, nie miałem żadnego kolokwium. :D Wszystkie zaliczenia ćwiczeń dostałem za obecności. Pozostałe grupy na roku pisały jakieś masakryczne kolosy z całego semestru, ledwo chodzili. :D
Pozostało mi 5 egzaminów (4 mam za sobą), 3 pisemne i 2 ustne. Pełna mobilizacja.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Pt sty 21, 2011 2:13 pm

Gratulacje i powodzenia na egz Zagor :)
Ja dostałem ostatnio 5.0 z projektu, tak że to miłe w kontekście niedawnego powtarzania roku i wyrzucenia z uczelni :)
nat54ret

Postprzez Smolny » N lut 06, 2011 12:39 am

Zaliczyłem sesję! :D Po linii najmniejszego oporu bo z obydwu egzaminów dostałem naciągane 3 - jedno bo się doktor litował nad nami, a drugie bo... w zasadzie tak samo, był zmuszony obniżyć punktację... Ale i tak radość - pierwszy semestr zaliczony, witaj drugi semestrze! :D
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » N lut 06, 2011 2:12 am

Smolny napisał(a):Zaliczyłem sesję! :D Po najmniejszej linii oporu

Gratuluję, choć mam nadzieję, że nie jest to filologja polska, bo się załamię ;)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez jajco » N lut 06, 2011 3:32 am

zagor19 napisał(a):Najlepsze jest to, że od 1 października do dziś, czyli ostatniego dnia w którym miałem zajęcia, nie miałem żadnego kolokwium. :D

Też tak miałem i obawiałem się, że bez tego typu mobilizacji do nauki będzie ciężko z egzaminami. Życie jednak zweryfikowało moje obawy i egzaminy póki co poszły gładko, został ostatni w poniedziałek, do tego jeszcze jakiś projekcik do oddania na zaliczenie o którym nikt nie ma bladego pojęcia ale jakoś się zrobi :D no i tym samym najprawdopodobniej ostatnią, bo raczej innego kierunku nie zacznę, sesję w życiu powoli czas zamknąć.
jajco
Syn Burzy

Postprzez Smolny » N lut 06, 2011 12:20 pm

krusejder napisał(a):Gratuluję, choć mam nadzieję, że nie jest to filologja polska, bo się załamię ;)
Nie będzie takiej potrzeby - Historia 8) Takiego gówna jak filologia w życiu bym nie studiował...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Pn lut 14, 2011 9:38 pm

6 luty 2011:

No to gratulacje Smolny.
A ja mam jeden w plecy, ale poprawka będzie pisemna...

Edit: 14.02:

Zmiany w stypendiach naukowych:

http://www.umcs.lublin.pl/articles.php? ... &mref=5048

Śmiech na sali. Kolejna kompromitacja. Do tej pory, by uzyskać naukowe na moim wydziale, trzeba było mieć średnią minimum 4,20. Dawali za to jakieś marne grosze, ale zawsze coś. Uzyskanie takiej średniej nie należy do łatwych rzeczy, zwłaszcza na pierwszym roku. Ciekawe co jeszcze wymyślą debile z naszego kochanego (nie)rządu.

I bonusik:

Jest i dobra wiadomość: rektorskie stypendia będą wyższe i da się je łączyć z ministerialnymi. Znikną osobne stypendia na wyżywienie i lokum. Będzie jedno: socjalne, wyższe od obecnego. Do starań o nie uprawniać ma dochód ok. 780 zł, a nie 602 zł.

Studenci dzienni mieszkający w akademikach lub na stancji będą mogli dostać dodatkowe pieniądze. O ile teraz za samodzielnego finansowo można uznać studenta, który ma dochód do 1317 zł, to po zmianach będzie to 783 zł.

Chociaż socjalne zostaje...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » Pn lut 14, 2011 10:04 pm

IMO właśnie powinni robić na odwrót. Zwiększyć naukowe, a obniżyć socjalne. Bo na naukowe trzeba sobie zapracować. A na socjalne - wykazać jakieś tam papiery o dochodach. I dostaje je zaś wiara, co po pół roku z uczelni wylatuje. A kasa się marnuje.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez krusejder » Śr lut 16, 2011 12:18 pm

w normalnym kraju nie byłoby żadnych ustaw na takie tematy a kwestja stypendjów byłaby rozstrzygana przez każdą uczelnię we właściwy dla niej sposób.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » Wt lut 22, 2011 5:44 pm

Mamy na wydziale taką fajną aulę, w której z głośników, zamiast wykładowcę, słychać Akademickie Radio Centrum. Nie wiem czym to jest spowodowane, być może w jakiś sposób te głośniki wyłapują radio i jednocześnie zagłuszają mikrofon, no nie ważne. No i dziś na wykładzie poleciały między innymi:
Lady Pank - Mniej niż zero
Lenny Kravitz - Fly Away
Nirvana - Smells like teen spirit
Pink Floyd - Wish you were here
Metallica - Nothing else matters
i pod sam koniec:
Volbeat - Evelyn :D

Szkoda mi wykładowcy, bo strasznie się produkował, a i tak nikt go nie słuchał (no bo niby jak, skoro z głośników rozlega się growl frontmana Napalm Death?) :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Caleb » Wt lut 22, 2011 6:40 pm

:mrgreen: A wykładowca w ogóle się zorientował, że nie ma jego głosu w głośnikach? Słyszał muzykę?
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Zagor » Wt lut 22, 2011 7:07 pm

Nie wiem czy słyszał, ale nic sobie z tego nie robił. :D To już któryś jego wykład z rzędu, na którym słychać muzykę. Ja bym jakoś interweniował, przecież ostatecznie można zmienić aulę...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Smolny » Pn cze 20, 2011 1:50 pm

To będą pracowite wakacje - smutam bardzo, oblałem dziś egzamin ustny z historii średniowiecza polski (po wybraniu zestawu z 3ma pytaniami, które wydały mi się łatwe coś tam odpowiedziałem, profesor dopytał coś tam, pytanie pomocnicze o pierwszym pokoju toruńskim jednak raczej mnie nie urządzało, mimo to byłem pełen optymizmu, lecz po wyjściu z sali i odczekaniu kilku minut, gdy ja i dwie dziewczyny, z którymi zdawałem otrzymaliśmy indeksy cała radość prysła - 2) :( Poprawa 20 września

Poza tym czeka mnie jeszcze zaliczenie kolosa z kronik polskich i kronikarzy na zajęcia źródłowe - 12 września, oraz poprawa po raz 4ty kolosa z łaciny (zamiana czasu czynnego na bierny), po to by móc egzamin, który też gdzieś wypada w tamtym okresie, a tak to reszta zaliczona
Smolny
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic