Dobra książka

Wszystko i o wszystkim...

Re: Dobra książka

Postprzez ZolnierzFortuny » Pt paź 21, 2011 7:00 pm

Osobiście bardzo polecam Jacka Komudę :) Przeczytałem 3 tomy "Samozwańca" ( i z niecierpliwością czekam na 4 część i zarazem ostatnią) i są to najlepsze książki jakie przeczytałem. Bardzo mnie wciągnęły i osoba która się interesuję historią na pewno podzieli moje zdanie :) Oprócz tego przeczytałem także "Bohuna" oraz "Banitę" tego autora. Generalnie jest to mój ulubiony pisarz :)
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Pt gru 02, 2011 11:07 pm

Ostatnio coś słabiej czytanie mi idzie, ale pewnie dlatego, że głównie cięższe pozycje przerabiałem. Skończyłem w końcu dopiero co "Szatańskie wersety" po angielsku, do których wróciłem po długiej przerwie, a przez które nie mogłem przebrnąć. Ogólnie książeczka na słabe 4-, tak że w żaden sposób nie powala, trochę prostacka do tego, a kontrowersje naciągane. Po nic więcej autora raczej nie sięgnę. Nabyłem też kilka zbiorków felietonów Lema i powoli kończę przerabiać. Niektóre z tych tomików zdecydowanie warto przeczytać, choć powoli tracą na aktualności, inne ciężkie, w razie czego pomogę wybrać, he he. Z czytanych ostatnio rzeczy bardzo mi przypasowały cztery książki Andrzeja Zajdla, o którym tu już wspominano, trzy powieści i zbiorek opowiadań - powieści łyknąłem ciągiem każdą w dzień-dwa i uznaję za rzecz obowiązkową dla fanów Lemowych czy Orwellowych klimatów, kupię wkrótce pozostałe.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Trufel » Śr gru 14, 2011 12:43 am

Skończyłem czytać powieść Dostojewskiego " Bracia Karamazow " polecam, ciekawa, fabuła, intrygujące wątki, barwni bohaterowie, chciałbym przeczytać teraz coś z literatury duńskiej, lecz kompletnie się nie orientuję na ich książkach, może ktoś mi coś poleci ?
Trufel
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Śr gru 14, 2011 10:59 am

Czytam "Grę o tron" Martina i stwierdzam, że dobra, naprawdę. I wcale nie przereklamowana.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Andre » Pt gru 30, 2011 1:10 pm

Aleksijewicz Swietłana "Krzyk Czarnobyla"

Niedawno był z nią wywiad na TVP Kultura, dopiero zacząłem, ale zapowiada się mocna lektura.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Pt gru 30, 2011 4:22 pm

Hit sezonu; Albert Mudrian ''Wybierając śmierć: niewiarygodna historia death metalu i grindcore'a''. Bardzo ciekawa publikacja, dużo ciekawostek i wypowiedzi samych muzyków. Mudrian nie uniknął błędów, ale tytuł jest porządny i polecam każdemu, kto lubi ekstremalny metal. Nie pamiętam jak chłop miał na imię, także poprawcie mnie jeśli się pchnąłem...

Przez ostatnie noce pochłonąłem dwa dzieła Mario Puzo: ''Ojciec chrzestny'' i ''Ostatni don''. Klasyka jednym słowem, przeczytana przeze mnie ze sto razy, ale za każdym tak samo wciągająca.

Teraz jestem w trakcie czytania ''Córki proboszcza'' George'a Orwella po raz chyba tysięczny - wspaniałe studium angielskiej prowincji i stolicy toczące się w latach 20. XX wieku.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez grave79 » Pn lut 13, 2012 4:03 pm

Dla lubiących Stephena Kinga polecam Mroczna Wieża,7 tomów jestem dopiero w połowie i uważam że warto.Chętnie bym zobaczył ekranizację,może ktoś kiedyś podejmie się tego zadania np. Cameron albo Spielberg.
grave79
Embrion

Postprzez Frodli » Wt lut 14, 2012 12:52 am

Przymiarki do ekranizacji są od dawna, tylko funduszy brak. No i jedynym akceptowalnym przez fanów serii aktorem mającym zagrać Rolanda jest Viggo Mortensen.

Obrazek
Obrazek

Ze swojej strony polecam ultraepicką opowieść "Koło Czasu". Właśnie kończę czwarty tom, ogólnie wyszło trzynaście, a ostatni, czternasty jest już ponoć ukończony i ukaże się na Zachodzie w tym roku. Ostrzegam jednak, że tomy mają między 800 a 1200 stron :-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Wt lut 14, 2012 1:38 am

A zatem to lektura na emeryturę :lol:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Andre » Wt lut 14, 2012 3:30 pm

A ja takie długie lubię, dzięki Frodli.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Pt lut 24, 2012 1:38 pm

Ostatnio błyskawicznie pochłonąłem świetną książkę Leszka Szymkowskiego pt. "Zamach w Smoleńsku".
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez angar31 » Pt lut 24, 2012 7:27 pm

Dla mnie świetna jest seria fantasy "Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martina, mało wątków fantasy, za to mnóstwo wielkiej polityki, intryg i to na naprawdę wysokim poziomie.
angar31
Syn Burzy

Postprzez 1984 » So lip 14, 2012 4:34 pm

Właśnie połknąłem książkę, pt. "Freddie Mercury Biografia artysty". Wydaje się dość dosadna i rzetelna.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Seraf » N lip 15, 2012 11:57 am

Ja jestem w trakcie czytania ósmego tomu serii "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkind'a. Akcja osadzona w średniowiecznym świecie fantasy, występuje oczywiście magia, czarodzieje itd. Autor potrafi wciągnąć czytelnika, są ciekawe opisy, wielowątkowość i zwroty akcji. Każdy kolejny tom kończy się oczywiście zwycięstwem dobra (dlaczego nigdy nie zwycięża zło?). W tym roku miała miejsce premiera dwunastego tomu, całość składa się właśnie z dwunastu tomów + prologu pt. Dług Wdzięczności.
Uwaga - książki po 700-900 stron :)

Miecz Prawdy doczekał się też serialowej ekranizacji. Jeśli się nie mylę, to w roku 2010 albo 2011 leciał na TVP1. Osobiście nie polecam, cechy wspólne z książką, to tylko imiona postaci.
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez jajco » Wt lip 17, 2012 10:54 pm

Właśnie będąc pod wpływem serialu zawsze zastanawiam się czy nie nabyć wersji pisanej, ale skoro to całkiem co innego....
jajco
Syn Burzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic