Dobra książka

Wszystko i o wszystkim...

Re: Dobra książka

Postprzez kupao » Pt lip 29, 2011 2:55 pm

Ja osobiście polecam Christine Stephena Kinga. Znakomita, wciągająca książka, trzymająca w napięciu do samego końca.
kupao
Embrion

Postprzez Caleb » Pt lip 29, 2011 3:21 pm

Sklepik z marzeniami jest świetny. Pamiętam, że film na podstawie tej książki również. Grube książki Kinga mają to do siebie, że trzymają w napięciu do końca, ale przez pierwszą 1/3 trwają opisy i przedstawianie miejsca akcji oraz wszystkich mieszkańców :)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez jajco » Pt lip 29, 2011 10:03 pm

Ja ze swojej strony mogę polecić Simona Kernicka. Natknąłem się na tego angielskiego autora zupełnie przez przypadek, będąc w zeszłym roku na wakacjach, gdzie w hotelu był regał z różnymi gazetami i książkami do dyspozycji gości. W Polsce wydano chyba tylko 3 książki, w tym jedną dosyć niedawno, dlatego mi przyszło czytać w oryginale i powiem tylko tyle - trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i język raczej prosty więc jeśli ktoś ma chęć to na allegro można w bardzo dobrej cenie kupić anglojęzyczne pozycje.
jajco
Syn Burzy

Postprzez Akrasjel » So lip 30, 2011 7:23 pm

Caleb napisał(a):(...) przez pierwszą 1/3 trwają opisy i przedstawianie miejsca akcji oraz wszystkich mieszkańców :)

Dokładnie ;) ja przy pierwszej książce Kinga po połowie odłożyłam ją na rok bodajże ale po ogarnięciu całości okazało się, że "owe" opisy budują tak naprawdę całą akcję ;)
Akrasjel
Syn Burzy

Postprzez Trufel » N lip 31, 2011 12:57 am

Czytał ktoś Browna?
Trufel
Syn Burzy

Postprzez krusejder » Wt sie 02, 2011 11:10 am

a kto go napisał ?
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Frodli » Wt sie 02, 2011 11:18 am

Ostatnio przeczytałem "Grę o Tron", bardzo fajne fantasy, ale bohaterowie giną z dupy :lol: Obejrzałem też 10-odcinkową ekranizację puszczaną wiosną na HBO, kilka odstępstw jest, ale ogólnie warto ją polecić choćby dla Seana Beana kreującego postać głównego bohatera, Eddarda Neda Starka.

Teraz czytam drugi tom "Koła Czasu", opasła saga tomiszcz po 700-800 stron, coś takiego lubię :D Epickie i wciągające, aczkolwiek bardzo podobne do "Władcy Pierścieni". Nie tyle fabularnie, co klimatem.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Trufel » Wt sie 02, 2011 12:21 pm

krusejder napisał(a):a kto go napisał ?

On jest autorem :D napisał takie książki jak "Kod da Vinci", "Anioły i Demony" i "Zaginiony Symbol"
Trufel
Syn Burzy

Postprzez krusejder » Wt sie 02, 2011 1:38 pm

Aha. Czytałem na pewno tę o kocie Leonarda, bo lubię koty :) Do tej drugiej zajrzałem, ale przeczytałem tylko o Aniołach, bo o Demonach lepiej pisze np. King Diamond.

Bardzo niewybitny autor, nic specjalnego. Odradzam. Jeśli chodzi o thrillery są dziesiątki autorów lepszych i znacznie lepszych.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Śr sie 03, 2011 12:12 am

Czytałem "Kod DaVinci", ale nie doczytałem do końca - znudził mnie po prostu, chociaż potem obejrzałem ekranizację i... już było całkiem fajnie - jeden z nielicznych chyba przykładów, gdzie film jest lepszy od literackiego pierwowzoru.

Co do już takich innych... ostatnio chłonę biografie. Na przykład niedawno autobiografię Dave'a Mustaine'a, Wojciecha Manna...
A jeśli chodzi o powieści, to "Bicz Boży" Jacka Piekary niedawno połknąłem i się trochę zawiodłem (coraz więcej wygodnych ze strony autora, a niezbyt fajnych dla czytelnika niedopowiedzeń już nawet coraz słabiej poprzedzanych budowaniem we mnie chęci domyślania się chociaż "o co może chodzić"). Ogólnie kolejne tomy "prequeli" serii o Mordimerze Madderlinie są coraz słabsze IMO.
Za "Grę o tron" zamierzam powolutku i leniwie się zabrać, bo już niejeden mi poleca.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Andre » Śr paź 12, 2011 1:01 pm

Wojciech Mann "RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą"
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Pt paź 14, 2011 10:08 am

Moja wife to kupiła. Przeczytałem i... jestem rozczarowany...
Zdecydowanie zamiast książki Wojtka Manna polecam autobiografię Motley Crue pt. "Dirt". :twisted:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Śr paź 19, 2011 5:45 pm

Został tu przywołany Jacek Piekara. Tak się składa że właśnie od ok 1,5 tygodnia go czytam.

Przeczytałem (w kolejności):
- Młot na czarownicę
- Łowcy dusz
- Miecz aniołów
- Płomień i krzyż
- Dotyk zła

Jestem w trakcie:
- Wieże do nieba

Następny w kolejce:
- Bicz boży
nat54ret

Postprzez krusejder » Śr paź 19, 2011 11:10 pm

polecam książki Daniela Koziarskiego - dobra polska proza pisana przez naszego rówieśnika o naszych rówieśnikach !!
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Pt paź 21, 2011 8:38 am

Ja się przymierzam do "Samozwańca" Jacka Komudy od dłuższego czasu. Na razie tego autora czytałem tylko "Galeony Wojny". Ktoś jest w temacie?
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic