Tragedia w Smoleńsku - Lech Kaczyński nie żyje...

Wszystko i o wszystkim...

Re: Tragedia w Smoleńsku - Lech Kaczyński nie żyje...

Postprzez Wiwern » So kwi 10, 2010 8:16 pm

nie, no z papieżem to było co innego - stary człowiek umarł, bo był stary, więc to nie była tragedia, więc IMO żałoby w ogóle być nie powinno, chociaż że przez miesiąc gdzieś wszędzie nadawali tylko o nim... no trudno, wiele osiągnął, więc mu się należało. Nawet nie trzeba było być katolikiem, żeby docenić, że to był wielki człowiek.
Żałoba po TRAGICZNIE zmarłym prezydencie i jego świcie jest uzasadniona, ale czepiam się bardziej robienie z niego MĘCZENNIKA i dorabiania ideologii do zdarzenia, a to po prostu był nieszczęśliwy wypadek. BTW w sumie może kontrowersyjne się wyda, co napiszę, ale oddawanie tak ogromnych hołdów ofiarom Katyńskiej Masakry też jest IMO nie do końca w porzo, bo to była przecież ogromna zbrodnia przeciw ludzkości, ale gdzie w tym bohaterstwo? Bohaterski czyn, to jest śmierć lub nawet narażenie życia w konkretnej inicjatywie obrony kogoś, czegoś, a nie że ktoś kogoś uwięzi i zabije. To oczywiście mogli i być i pewnie nawet byli wspaniali ludzie, ale samo bycie ofiarą nie jest czynem bohaterskim.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez cHaSz » So kwi 10, 2010 8:31 pm

Zgadzam sie z Toba w pelni Wiwern. Potepiam ten caly ogromny, niekonczacy sie szum medialny wokol tych osob i tak jak Ty napisales, dorabianie do tego ideologii i meczenstwa. To tragiczny wypadek, w ktorym zgineli zasluzeni dla narodu, wielkie postacie ale trzeba zyc dalej. Szczegolnym sentyment mam do wojskowych, ktorzy zgineli, z racji tego, ze rowniez sluze w armii. Smutne to, ale mam nadzieje na to, ze moze byc lepiej, chociaz pewnie po oplakiwaniu i narodowych modłach rozpocznie sie walka o wladze i znow zaczna sobie skakac do pyskow.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » So kwi 10, 2010 8:43 pm

Szok i wielka tragedia.
nat54ret

Postprzez Smolny » So kwi 10, 2010 8:54 pm

deymien88 napisał(a):nie chodzi o pyskówki tylko o zwrócenie uwagi - jak można mówić w takim momencie: "brakowało tam Kurskiego"?

O ku*wa, musiałem to napisać pod wpływem szoku, wybaczcie mi :? Dopiero od kilku godzin zaczyna to do mnie docierać :? Co do prezydenta Lecha, to na początku, z powodu jego brata, nie przepadałem za nim, potem był mi obojętny, lecz od jakiegoś czasu zacząłem go lubić, wg mnie był patriotą i osobą oddaną Polsce... mimo to mam nadzieje, że jego bliźniak nie będzie kandydował, chociaż przy okazji może zmieni się na lepsze bo w pamięci mam tylko jego pełne jadu słowa, szukanie haków i układów, oraz leninowskie oczka...
Wiwern napisał(a):...ale zwłaszcza nie podoba mi się to całe robienie z ofiar męczenników ginących za ojczyznę.

Także się podpisuję...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Frodli » So kwi 10, 2010 10:45 pm

Powiem szczerze, że nie przepadałem za prezydentem Kaczyńskim i na pewno bym się cieszył, gdyby przegrał wybory. Ale odejście w taki sposób to dla mnie szok. Do teraz (pomimo upływu 15 godzin od kiedy się dowiedziałem) nie dowierzam temu, co się stało. Zwłaszcza, gdy widzę listę osób, które zginęły... Nie interesuję się polityką i nie oglądam telewizji, ale te kilkanaście nazwisk mimo wszystko się znało. Tragedia i szok.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » So kwi 10, 2010 11:34 pm

osobiście zażenowała mnie wypowiedź Lecha Wałęsy, którego zresztą darzę ogromnym szacunkiem i sympatią, ale strasznie głupio się wypowiedział "tak jak wtedy w Katyniu nam zabrali nasze elity tak teraz też nam zabrali". A ja pytam, jacy "oni"? Samolot zabrał?
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » So kwi 10, 2010 11:39 pm

To jest prosty człowiek i mówi prostym językiem. Jego wypowiedź ma zapewne jakąś regionalną naleciałość, moja babcia też czasem gada w tym stylu.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » So kwi 10, 2010 11:56 pm

Wałęsa zanim cokolwiek powie powinien 150 razy się zastanowić i ugryźć w język. To nie pierwsza jego taka wypowiedź. Według mnie to nie może być tłumaczone regionalną naleciałością, tylko zwyczajnym nietaktem.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez deymien88 » N kwi 11, 2010 12:38 am

ja powiem tak: tragedia się stała, niech śpią w pokoju (jakkolwiek to dla kogoś znaczy)

co do osoby prezydenta to napewno nie dam się napuścić na medialną farsę mówiącą o wielkości tego tak naprawdę małego człowieka (dosłownie i w przenośni).

Nie powinno się mówić źle o nieobecnych już ale dam tylko jeden przykład:

Mój wykładowca z uczelni niedawno opowiadał o kraju jakim jest Azerbejdżan. W pewnym momencie napomknął o wizycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w tym kraju by podpisać jakieś dokumenty współpracy między krajami (dowiedzcie się jakie to dokumenty to padniecie...)

W przerwie pogadałem z wykładowcą na temat naszego prezydenta ...i dowiedziałem się że nasza głowa państwa zwykła jeść śniadanie o 13.30...

Ciekawe czy zrozumiecie...

reszta jutro po południu (jeśli oczywiście będziecie chcieli bo nie chcę robić nieświadomie szopki - wasza zgoda, reszta historii)
deymien88
Anioł Zła

Postprzez Paulo » N kwi 11, 2010 8:51 am

Daj sobie spokój.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez krzyżyk » N kwi 11, 2010 9:11 am

[']
krzyżyk
Syn Burzy

Postprzez Marcos » N kwi 11, 2010 9:14 am

Paulo napisał(a):Daj sobie spokój.

Popieram... nie róbmy z forum drugiego Super Expressu czy innego Faktu...
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » N kwi 11, 2010 9:40 am

Ja również nie za bardzo lubiłem naszego śp. prezydenta, ale jako Polak posiadający czynne prawo wyborcze głosowałem na niego (w drugiej turze wyborów), gdyż nie popieram anarchii w państwie i chciałem mieć prezydenta. Popieram moich przedmówców, że nikt nie odważy się wykorzystać faktu śmierci Lecha Kaczyńskiego do własnych celów.
W mojej opinii, mimo, ze nie znałem osobiście Lecha Kaczyńskiego, to po prostu umarł tragicznie człowiek, ale i prezydent w jednym. Dlatego każdy powinien uczcić pamięć o nim na swój własny sposób bez patosu, szopek ani innych dziwactw. Zmarły prezydent Kaczyński świętym nie zostanie, więc dorabianie męczeństwa i ideologii do tego wydarzenia jest po prostu pozarozumowe. Trza o nim po prostu pamiętać jako o człowieku i to najważniejszym w Polsce.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Executioner » N kwi 11, 2010 11:50 am

Powiem tak: zakończył życie w służbie Polsce (on i kilkadziesiąt innych osób), więc tym bardziej bolą mnie osobiście niektóre nietakty popełnione przez kilka osób ze świata politycznego zarówno wczoraj, jak i w nieco odleglejszej przeszłości. Nie chcę wskazywać nazwiskami, każdy wie o co chodzi... Megaloman, piłkarz, szlachcic...

I znowu Katyń...

Inna kwestia. Prezydent z małżonką a niektóre media: ordynarnie opluwani za życia, niewytłumaczalnie gloryfikowani po śmierci (moje odczucia)... Jakież to... polskie... :(

Był to mój prezydent. Największy mąż stanu od czasów Józefa Piłsudskiego, zdecydowanie. Są ludzie niezastąpieni, nikt nie powie że jest inaczej...

Cześć ich pamięci :!:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » N kwi 11, 2010 12:26 pm

Deymien: zanim zaczniesz oceniać śp. Prezydenta to zastanów się kim byli Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Lech Kaczyński przy nich potrafił się zachować praktycznie w każdej sytuacji jako prezydent i zawsze walczył o dobro Polski, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych wcześniejszych prezydentów III RP. I nie jechał nawalony jak szpadel na uroczystości ważne dla Polskiej historii.
Ostatnimi czasy miałem dylemat na kogo zagłosować w wyborach prezydenckich i skłaniałem się do wyboru Kaczyńskiego... A teraz nie ma nikogo kto jest w stanie i mógłby objąć ten urząd.

Dzisiaj w tvn24 usłyszałem wypowiedź Wałęsy, który powiedział że osoby, które zginęły w katastrofie i miały z nimi otwarty konflikt, są teraz w lepszej sytuacji bo on im wybaczył. A on teraz może prosić Pana Boga o wybaczenie.
Jakoś każdy potrafił się zachować i przestać pieprzyć farmazony, ale on nie mógł. Straciłem do niego resztki szacunku.
Zagor
Ostatni Wojownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic