Tragedia w Smoleńsku - Lech Kaczyński nie żyje...

Wszystko i o wszystkim...

Re: Tragedia w Smoleńsku - Lech Kaczyński nie żyje...

Postprzez Żubr » N kwi 11, 2010 1:11 pm

Wielka tragedia, najbardziej mnie smuci to że winą obarcza się pilota... to jest w moim odczuciu niesprawiedliwe, nie wierzę aby nie było nacisków "musi lądować, bo zaraz zaczną się obchody"
O zmarłych nie mówi się źle, jednak ja osobiście byłbym bardziej wstrzemięźliwy co do słowa elity, jeśli chodzi o stanowiska na pewno tak, ale jeśli oceniamy postępowanie, działania... no cóż różnie z tym może być...
Myślę ze końcem porównania mogą być słowa, kwiat a elita. 70 lat temu były to "Kwiat Polski", dziś co najwyżej elita rządząca.
Tragedia i smutek miną i do akcji ruszy bezduszność i zimna kalkulacja naszych polityków, w końcu jest wiele wakatów... i nie oszukujmy się tak będzie
Brzydzę się polityką i tym co ze sobą prezentują. Władza i walka o nią doprowadza człowieka do wypaczenia i wynaturzenia...

Niech spoczywają w spokoju [*], spokoju, ukojenia życzę rodzinom i najbliższym znajomym zmarłych.

Pojawił się temat żałoby... od kilkunastu lat jest mylnie rozumiana. Żałoba dotyczy stanu gdy mają miejsca ważne, wpływające na losy państwa wydarzenia lub gdy umiera/umierają mający wpływa na ważne wydarzenia obywatele. Śmierć Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kaczyńskiego to przy tych wydarzeniach żałoba jest słuszna. Nie podzielam wprowadzenia po ostatnich tragediach : Hala w Chorzowie, Wybuch metanu w kopalni czy spłonięcie budynku w Kamieniu Pomorskim, to także są tragiczne wydarzenia, ale w mojej opinii nie spełniające kryterium żałoby, w dzisiejszych czasach żałoba traci niestety na wartości, stając się coraz bardziej biernym hasłem dla ludzi.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez deymien88 » N kwi 11, 2010 5:57 pm

zagor19 napisał(a):Deymien: zanim zaczniesz oceniać śp. Prezydenta to zastanów się kim byli Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Lech Kaczyński przy nich potrafił się zachować praktycznie w każdej sytuacji jako prezydent i zawsze walczył o dobro Polski, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych wcześniejszych prezydentów III RP. I nie jechał nawalony jak szpadel na uroczystości ważne dla Polskiej historii.

aaa i tu się zdziwisz...
deymien88
Anioł Zła

Postprzez 1984 » Pn kwi 12, 2010 10:03 pm

"Pięćdziesiąt jeden" dla Lecha Kaczyńskiego, Marii Kaczyńskiej i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Marcos » Wt kwi 13, 2010 6:51 am

Ode mnie 'Coraz mniej'... Nie wiem czemu, tak jakoś mi po głowie chodzi w związku z tą tragedią...
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez kokosz » Wt kwi 13, 2010 8:48 am

kokosz
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » Wt kwi 13, 2010 7:47 pm

Już trochę czasu minęło, emocje opadły.
Parę obserwacji:

1) Dziwi mnie że u mnie na uczelni w sobotę i ndz nie odwołali zajęć, gdyż słyszałem że m.in. w Krakowie i Łodzi toteż uczynili.

2) Mimo wszystko to wielka tragedia w wymiarze państwowym-nagle zginął prezydent, wicemarszałkowie, posłowie, generałowie itd. Chociażby z tego względu, a nie osobistych względów należałoby oddać hołd, a niektórzy niestety widziałem jakby w ogóle się nie przejęli tym faktem, a nawet żartowali! Ludziom albo we łbach się poprzewracało, albo tyle się nagrali w gry o zabijaniu i obejrzeli tyle filmów, że takie wydarzenie nie robi na nich wrażenia już.

3) Współczuję tak po ludzku po prostu braciom, siostrom, dzieciom zmarłych.

4) Lech Kaczyński był wielkim patriotą. Jak powiedział jego przyjaciel, jakiś profesor, że on powinien był być wielkim poważanym profesorem historii i siedzieć na uczelni. Nie był urodzonym przywódcą, mówcą, politykiem, ale zawsze dbał o interes Polski, przynajmniej się potrafił postawić (nie to co Tusk-chorągiewka), pasjonował się historią.

5) Co do Wawelu. Decyzja Dziwisza i rodziny.
To dość ciężki temat, nie będę tego komentował.

I kończąc-podchodzę do wszystkiego z dystansem, mówię tylko swoje zdanie pierwszy i ostatni raz, nie zamierzam z nikim się kłócić, polemizować, ani nikogo urazić. Myślę że kiedyś będzie można zamknąć ten temat.
nat54ret

Postprzez Paulo » Śr kwi 14, 2010 6:58 am

Tak, myślę że na dniach...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Frodli » Śr kwi 14, 2010 2:12 pm

Ten Wawel to strzał w kolano zgody narodowej, która od kilku dni panuje. Niestety :(
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Paulo » Śr kwi 14, 2010 3:26 pm

Dokładnie... Ehh, pojednanie... :(
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Wt maja 04, 2010 11:13 am

http://www.youtube.com/watch?v=FnECifsl43w
hmmm... nie wiem, co myśleć o tym, hmmm...
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Andre » Wt maja 04, 2010 11:25 am

Żeby Kaczyński obojętne to czy jeden czy drugi objął w pełni władzę, to metalowe koncerty by się u nas po prostu nie odbywały i nie tylko takie, wiadomo co było z występem Madonny.

Wojewódzkiego lubię, tego drugiego silikonowanego rockmana nie :wink:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Wt maja 04, 2010 12:26 pm

Temat uważam za wyczerpany...
Paulo
Administrator
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic