1% podatku dla Igora

Wszystko i o wszystkim...

Re: 1% podatku dla Igora

Postprzez Olga.mama.Igora » Śr maja 26, 2010 8:09 am

Jak już wcześniej pisałam, Igor urodził się z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową, która jest rodzajem rozszczepu kręgosłupa. Mimo, że przepuklina umiejscowiona jest nisko bo w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, to jest to jedna z gorszych wersji tej wady. Jest to przepuklina zewnętrzna i do tego otwarta - zewnętrzna, czyli Igor nie ma prostych pleców, jak wszyscy, tylko na wysokości przepukliny ma garbek, który rośnie razem z nim (przy przepuklinie wewnętrznej plecy są proste), - otwarta czyli płyn mózgowo-rdzeniowy sączył się na zewnątrz (zamknięta operacyjnie w pierwszej dobie życia - bez tego Igor umarłby). Wada ta niesie za sobą wiele powikłań, dlatego Igor ma wodogłowie, pęcherz neurogenny (nie opróżnia go samodzielnie, musi być cewnikowany co 3h), niedowład kończyn dolnych - z lewej nogi korzysta w miarę normalnie (nie panuje nad stawem skokowym), prawa noga, natomiast, jest w dużo gorszym stanie, brak w niej wielu połączeń nerwowych, przez co czucie ma tylko powierzchowne i do kolana, niżej nie czuje już nic. Powierzchowne, czyli czuje, że go smyram po udzie, ale nie czuł w ogóle, że złamał w tym odcinku nogę.
Mimo tego wszystkiego Igor rozwija się tak samo jak jego rówieśnicy, ma nieraz problem z wyraźnym mówieniem, ale pracujemy nad tym :)

W taj chwili Igor bez żadnego kłopotu porusza się na czworaka (w domu) i na wózku aktywnym (poza domem). W odpowiednim zaopatrzeniu medycznym (obie nogi ustabilizowane szynami na całej długości, odpowiednie buty) potrafi chodzić podpierając się balkonikiem. W tej chwili jest to troszkę utrudnione ponieważ prawa stopa Igora nienaturalnie się wykrzywia i nie może stanąć na niej normalnie, staje na jej zewnętrznym brzegu. We wrześniu, wstępnie, zaplanowany jest zabieg operacyjny - korekcja stopy. Niepodważalna jest konieczność tej operacji, ale mam wątpliwości co do metody i jej czasu, dlatego najpierw chcemy skonsultować to z innymi lekarzami.
Jeśli chodzi o perspektywy Igora, to jeśli nie stanie się cud , to będzie musiał być rehabilitowany przez całe życie - kiedyś pewnie będzie to w formie regularnie uprawianego sportu. Na szczęście Igor jest osobą rokującą na samodzielne chodzenie.
Nadzieją są komórki macierzyste, może kiedyś będą hodować z nich i przeszczepiać pęcherze oraz zwieracze, wtedy Igor pożegnałby się z cewnikiem i pampersami.
Igor ma 6 lat więc nawet za 20 będzie młody, a dla medycyny to bardzo długi czas, więc wierze, że coś do tego czasu wymyślą :) Fajnie byłoby gdyby wymyślili też sposób na wytworzenie nowych połączeń nerwowych - mogą nawet kabelki pod skórę wszczepiać, byleby działały :)

Wiwern napisał(a): Czy są jakieś perspektywy na większe zabiegi, które poprawiły by jego stan? I czy jeśli są, to byli byśmy w stanie jakoś to z naszych skromnych zarobków współfinansować?

Jeśli chodzi o koszty zabiegów operacyjnych, gdyby chciało się je wykonywać prywatnie, a co za tym idzie bez kolejki, to trzeba by było liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Myślę, że operacja, która czeka Igora, prywatnie kosztowałaby 2tys - 3tys, w zależności od zastosowanej metody i szpitala + koszty pobytu i opieki.

Przekazując 1% podatku czy darowiznę, nawet najmniejszą, na subkonto Igora właśnie to robicie - współfinansujecie rehabilitację, zakup sprzętu, czy operację - w zależności od potrzeb. Grosz do grosza i uzbiera się, mam nadzieję, na kolejny rok turnusów, zabiegów i na nowy wózek.

Bez Waszej (t.j. Darczyńców) pomocy, bez subkonta w fundacji, nie bylibyśmy w stanie sfinansować wszystkiego.
www.igorsikora.blogspot.com www.gramydlaigora.pl
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez Olga.mama.Igora » Pn cze 14, 2010 3:18 pm

Wiem, że to troszkę nie na temat, ale muszę się Wam pochwalić :)
Igor w prezencie na Dzień Dziecka dostał tunning swojego aktywnego wózka :)
Oto efekt :)

Obrazek
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez Paulo » Pn cze 14, 2010 3:54 pm

Mały metalowiec :)

Igorku życzymy zdrowia i pozdrawiamy serdecznie! (za pośrednictwem Twojej Mamy) :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » Pn cze 14, 2010 7:34 pm

Wypasiony tuning :twisted: Na pewno nikt więcej nie ma takiego samego ;)
I Igor wie, jak się prawidłowo cornę pokazuje :mrgreen: Pozdrowienia!
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Żubr » So cze 19, 2010 10:08 pm

Wow, super. Igor trzymaj się i walcz. :metal:

Do zobaczenia na koncertach !!
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » So cze 19, 2010 10:32 pm

świetna fota, Igorze, Dio na Ciebie patrzy z nieba (albo nawet z plakatu :)) i jest dumny :rockon:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » Śr cze 30, 2010 11:05 pm

Sympatyczny chłopak ^^ Pozdrowienia dla Was wszystkich, trzymajcie się ciepło :-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Smolny » Cz lip 01, 2010 11:37 am

Metalheadz united! :metal:

"United, united
United we stand
United we never shall fall
United, united
United we stand
United we stand one and all"

Trzymajcie się!
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Gregfield » Pt lip 23, 2010 6:35 pm

Stay heavy!
No matter what they say!
Stay heavy!
You're born to win, not pay!
Stay heavy!
Metal will show the way!
Stay heavy!
Every night and day!
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Olga.mama.Igora » Cz sty 20, 2011 12:44 pm

Kochani!
Tak jak w zeszłym roku, zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Igora, wszytko co potrzebne:

Obrazek

Dodatkowo można pomóc Igorowi, wspierając inicjatywę Pawła z Bydgoszczy, zupełnie obcego nam człowieka, który znalazł Igora na stronie http://www.domore.pl i postanowił przebiec 100km by zebrać 10tys PLN dla Igora :)
http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Wszystkie środki wpłacane przez tą stronę od razu trafiają na subkonto Igora w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" :D

Z góry Wielkie Dzięki

Stay heavy :rockon:
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez eddiepoland » Pn kwi 04, 2011 5:51 pm

Poszły w tym roku dwa 1% dla Igora. ;)

Mam sugestię - dajcie na stronie i blogu przyklejone info w widocznym miejscu o danych potrzebnych do przekazania 1% (KRS itd.) ale nie w formie obrazka, żeby można było skopiować - z pewnością ułatwi to życie potencjonalnym darczyńcom. W obecnej chwili bardzo ciężko znaleźć te informacje - na stronie i blogu się ich nie doszukałem - musiałem szukać na forum i przepisywać z obrazka, co nie jest zbyt praktyczne, w dodatku łatwo o błąd np. w KRSie.
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Olga.mama.Igora » Wt kwi 26, 2011 8:03 pm

eddiepoland napisał(a):Poszły w tym roku dwa 1% dla Igora. ;)

Mam sugestię - dajcie na stronie i blogu przyklejone info w widocznym miejscu o danych potrzebnych do przekazania 1% (KRS itd.) ale nie w formie obrazka, żeby można było skopiować - z pewnością ułatwi to życie potencjonalnym darczyńcom. W obecnej chwili bardzo ciężko znaleźć te informacje - na stronie i blogu się ich nie doszukałem - musiałem szukać na forum i przepisywać z obrazka, co nie jest zbyt praktyczne, w dodatku łatwo o błąd np. w KRSie.

Dzięki, za 1% i za sugestię. Masz rację w tym roku troszkę mi to umknęło - skupiłam się na portalach społecznościowych i na forach, stronę i bloga zaniedbałam... eh.
Poprawię się, obiecuję... :)
:rockon:
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Wt kwi 26, 2011 11:33 pm

Nie ma za co ;) Również się rozliczam PITem w tym roku i uważam, że 1% na Igora, to jest dla nas sprawa oczywista. Nie trzeba się nikomu o to wypraszać. Gdyby pieniądze w tym kraju trafiały do tych ludzi, co powinny trafiać, to Igor już dawno byłby megawyzdrowiały ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Zagor » Wt maja 03, 2011 1:37 pm

Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Gregfield » Wt maja 03, 2011 8:35 pm

Fajny skład :) Chociaż nie znam Beerheada, Świń w Czołgu i Devon. Sceptic na koncertach daje czadu. :)
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic