Filmy i seriale

Wszystko i o wszystkim...

Re: Filmy i seriale

Postprzez Andre » Pn maja 10, 2010 7:10 pm

Polecam film The Tournament z 2009 roku. Podobno Koszmar z ulicy Wiązów w tym roku jakiś nowy ma być lub już jest :?:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Pn maja 10, 2010 10:35 pm

jestem przeciwny takim rebootom (czy remake'om) tych serii. Oglądałem jakiś czas temu nową wersję "Piątku Trzynastego" i wyszło chujowo. Film jest taka samo głupi, jak pierwowzory (poprzednie 10 części), ale przez to, że jest nowy nie ma tej jednej rzeczy, która mnie do tej durnej serii zawsze ciągnęła - beztroskiego klimatu lat 80tych. Nowa wersja jest osadzona we współczesnych realiach i postacie, to współczesna młodzież, a nie tamta. Muzyka, to już nie wesoły glam rock (w starej serii nawet Alice Cooper był!), a spedalony rock collage'owy i rap. Samą zaś postać Jasona twórcy starali się bardziej urealnić, co jest zupełnie niepotrzebne w tępym, miło odmóżdżającym i relaksującym widza slasherze. Z nowym Freddiem będzie pewnie podobnie.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Zagor » Pn maja 10, 2010 10:47 pm

Widział ktoś tego nowego "Janosika"?
Ja podobnie jak Wiwern mam obawy do kotletów i chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez acidolka » Pn maja 10, 2010 10:58 pm

ponoć jak się ogląda 2 raz jest lepszy :)
też mnie jakoś nie ciągnie żeby go zobaczyć

teraz jestem w trakcie odświeżania sobie polskich komedii
typu
Poranek Kojota, Killer, Superprodukcja,Sexmisja...

film który zrobił na mnie wrażenie to Manna, polecam taki życiowy jest :)
Obrazek
BARBARIC JUSTICE !
acidolka
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Pn maja 10, 2010 11:31 pm

"Superprodukcji" nawet nie widziałem. Jeżeli ktoś widział, to proszę zarekomendować czy warto. :) Chociaż reżyser zacny, to może sięgnę ze względu na dorobek.

Za parę dni odświeżę sobie "Misia" - genialna komedia, na pewno nasza najlepsza.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez acidolka » Pn maja 10, 2010 11:47 pm

Superprodukcja jest dosyć specyficzna
jednym się podoba, drugim nie...

ja bardzo lubię polskie kino
ostatnio oglądałam "zmruż oczy" jestem pod wrażeniem.
Niesamowite ujęcia, prostota życia codziennego itp
Obrazek
BARBARIC JUSTICE !
acidolka
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Wt maja 11, 2010 1:43 am

Widział ktoś tego nowego "Janosika"?
Strasznie denny. Zaczynając od plusów tego filmu, to są dwa:
- ładne plenery, chociaż z pewnego powodu, który za chwilę wymienię w minusach , wiekopomnych kadrów tam nie uświadczysz.
- jakiś taki naturalizm, co jest we współczesnym kinie rzadkie i się bardzo ceni. Tzn. aktorzy nie są przesadnie ładni, ani czyści, zachowują się dość obleśnie... zupełnie tak, jak mogli zachowywać się górale na przełomie XVIII i XIX wieku.
Ale minusów jest znacznie więcej i to poważniejszych:
- nieklarowna, chaotyczna fabuła. Żaden z wątków nie zostaje ostatecznie jakoś sensownie rozwinięty i zakończony.
- nuda, dłużyzny, jeszcze raz nuda i dłużyzny
- montaż i typowe dla polskiej kinematografii ciasne kadrowanie. Nigdy widz nie może sobie przynajmniej w ogólnym zarysie wyobrazić, jak wygląda miejsce akcji, gdzie to się dzieje, co jest w pobliżu itp Kamera pokazuje wszystko z bliska tak, jakby miało to na celu ukryć, że komuś nie chciało się zbudować większej scenografii., albo że ten "tłum", to w rzeczywistości 5-6 osób.
- właściwie, to nie ma w filmie co przeżywać. Nie ma postaci, z którą można by się zidenyfikować, albo przynajmniej się nią zaciekawić. Losy żadnego z bohaterów w ogóle mnie nie obchodziły. Mogli wszyscy przeżyć, mogli wszyscy umrzeć - zwisało mi to.
To jest zupełnie inny film, niż serial z 1974 z Markiem Perepeczko w roli głównej. Tamten był może i naiwny i dziecinny, ale ten film jest po prostu żaden.

ja bardzo lubię polskie kino
ja też, np "Dzień Świra" uważam za geniany. A ze starych arcydzieł, to oczywiście "Krzyżacy", "Potop", "Pan Wołodyjowski"... nigdy mi się nie znudzą :mrgreen:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Wt maja 11, 2010 6:58 am

Polecam film Doroty Kędzierzawskiej "Pora umierać".
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Andre » Wt maja 11, 2010 8:44 am

acidolka napisał(a):Sexmisja

Kiedyś na koncercie taka feministka powiedziała mi, że to jest seksistowski film i powinien być zabroniony :wink: Ale jeszcze większy absurd w radiu słyszałem od innej, że jak ktoś ją przepuszcza w drzwiach autobusu, tylko dlatego, że jest kobietą, to się czuje wtedy tak jakby była osobą niepełnosprawną :lol: Każdy głupi wie, że kobieta ma lżejszą budowę ciała, przez co jest bardziej wrażliwa... i temu się ją przepuszcza aby nie zdusić, poza tym szacunek dla płci pięknej się należy jakiś :) One są jak taki facet, który by chciał udowodnić wszystkim, że to nie kobiety rodzą dzieci.

A pamięta może ktoś taki serial "Zagubiony w czasie" :?:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Wt maja 11, 2010 11:04 am

Aha, no to nawet nie zabieram się za oglądanie, po przeanalizowaniu "minusów".
Mam już wakacje i chyba zabiorę się za "Dr House". Zawsze jak jest w tv, to nie mam czasu żeby zobaczyć i widziałem może z jeden odcinek w całości.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » Wt maja 11, 2010 11:08 am

"Dr House"
polecam szczególnie 4 i 5 sezon (świetne ma zakończenie). Szósty już trochę zaniżył poziom, mam wrażenie, że twórcom już powoli pomysłów nie starcza. Ale nadal jest w sumie dobre.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Andre » Wt maja 11, 2010 11:13 am

Ten aktor grał wcześniej w takim serialu "Czarna Żmija", jak dla mnie lepszym od doktorka.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Wt maja 11, 2010 11:22 am

Andre, chodzi Ci o "Quantum Loop" ze Scottem Bakulą? Zajebista rzecz jeśli o tym mówimy :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Andre » Wt maja 11, 2010 11:29 am

Proste, że o ten :!: Trzeba będzie kiedyś kupić na DVD cały serial, bo w telewizji chyba tylko raz leciało :?: A przynajmniej na polskiej.

Chyba jest na pebie wszystko, jakbyś chciał.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez acidolka » Wt maja 11, 2010 4:53 pm

Andre napisał(a):
acidolka napisał(a):Sexmisja

Kiedyś na koncercie taka feministka powiedziała mi, że to jest seksistowski film i powinien być zabroniony :wink: Ale jeszcze większy absurd w radiu słyszałem od innej, że jak ktoś ją przepuszcza w drzwiach autobusu, tylko dlatego, że jest kobietą, to się czuje wtedy tak jakby była osobą niepełnosprawną :lol: Każdy głupi wie, że kobieta ma lżejszą budowę ciała, przez co jest bardziej wrażliwa... i temu się ją przepuszcza aby nie zdusić, poza tym szacunek dla płci pięknej się należy jakiś :) One są jak taki facet, który by chciał udowodnić wszystkim, że to nie kobiety rodzą dzieci.

A pamięta może ktoś taki serial "Zagubiony w czasie" :?:

ja się na tym nie znam
jestem kobietą, jestem osobą niepełnosprawną, jestem thrasherką jestem artystką,jestem gejem, jestem acidolką :D
resztę mam gdzieś

ja tam sexmisję lubię i nawet nie mam żalu do twórców owej komedii
Obrazek
BARBARIC JUSTICE !
acidolka
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic