Filmy i seriale

Wszystko i o wszystkim...

Filmy i seriale

Postprzez nat54ret » Cz sty 07, 2010 1:57 pm

Zakładam temacik.

Wczoraj obejrzałem po raz setny kultowy 'Chłopaki nie płaczą' :D
Uwielbiam polskie komedie. 'Poranek Kojota' wymiata.

Widział ktoś może 'Avatar' ? Warto pójść zobaczyć? Z tego co wiem, to zarobił już rekordową ilość kasy..

Co oglądacie? Jakie są Wasze ulubione filmy, seriale? :)
nat54ret

Re: Filmy i seriale

Postprzez cHaSz » Cz sty 07, 2010 2:05 pm

Dlugo by wymieniac... Na pewno przerozne klasyki takie jak Forrest Gump. Kultem darze takze Terminatora 1 i 2 oraz Mad Maxy. Swietne filmy. Co do seriali, to polecam polskiego Wiedzmina (film to straszny shit) :) Ostatnio nawet przypominam sobie dziecinstwo czyli niesmiertelne
Dragon Ball Z :]
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Cz sty 07, 2010 2:23 pm

"Star Wars" bez przerwy, głównie klasyczna trylogia z lat 77-83.
"Obcy" - z naciskiem na pierwszą część.
"Predator"
a zupełnie z innej beki
"Lot Nad Kukułczym Gniazdem"
"Skazani Na Shawshank"
"Potop" - też zupełnie z innej beki, ale IMO nie da się ciar nie dostać przy oglądaniu tej potęgi Rzeczpospolitej XVII wieku i PRLowskiej, rozrzutnej kinematografii. Nie to, co u nas teraz robią ;(
Z seriali od ostatnich lat śledzę regularnie "Detektywa Monka" i "Dr. House'a".
- tak w telegraficznym skrócie mogę opisać, co oglądać lubię najbardziej.
Zresztą oto mój profil na filmwebie: http://www.filmweb.pl/user/Wiwern/filmFavorites

polecam polskiego Wiedzmina
mam od chuja zastrzeżeń, nawet do serialu, ale mimo wszystko też polecam. Gdyby wywalić całe odcinki 1-3 i resztę fragmentów, gdzie twórcy sami dopowiadali sobie fabułę, nieudolnie zresztą, to wyszła by całkiem przyzwoita ekranizacja opowiadań Mistrza Polskiej Fantasy.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez cHaSz » Cz sty 07, 2010 5:10 pm

mam od chuja zastrzeżeń, nawet do serialu, ale mimo wszystko też polecam. Gdyby wywalić całe odcinki 1-3 i resztę fragmentów, gdzie twórcy sami dopowiadali sobie fabułę, nieudolnie zresztą, to wyszła by całkiem przyzwoita ekranizacja opowiadań Mistrza Polskiej Fantasy.

Zgadzam sie z Toba oczywiscie. Rowniez krytycznie podchodze co do tego serialu i ma on wiele wad, ktore sa widoczne szczegolnie dla fanow Wiedzminskiej Sagi. Jednak jesli mam wymienic lepszy, bardziej klimatyczny serial (dark) fantasy, to nie znam lepszej produkcji.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Cz sty 07, 2010 5:26 pm

Wiwern, zgadzam się - wszyscy narzekają na komunę, ale dobrych filmów odmówić im nie można. Komedie, filmy historyczne, seriale itd. - to się chce oglądać, nie to co teraźniejsze wielkie gówno. Z 10 lat temu zrobili "Ogniem i mieczem" - ok, nowocześniej niż w PRL-u, ale ten film to wielka kupa gówna.
Jacek Braciak skomentował kondycję polskiej kinematografii:

http://kuba.plejada.pl/9,5427,1,0,olivi ... wideo.html

Gość ma całkowitą rację :)

"Ogniem i mieczem" w porównaniu z "Potopem" czy "Krzyżakami" to lata świetlne.
Bardzo cenię serial "Dom". Świetna lekcja historii, serial obyczajowy z krwi i kości, mój zdecydowany faworyt. Klasyki: "Zmiennicy" (to jest zajebisty serial, "olewający" Marian Koniuszko), "07, zgłoś się" (zawsze miałem szacunek do Cieślaka za rolę Borewicza).
Mógłbym jeszcze wymieniać i wymieniać, ale wspomnę jeszcze o ostatniej fascynacji serialem "Drużyna A". Nie rozumiem, dlaczego Polsat już tego nie puszcza, ostatnio leciał coś koło 2000 roku, pamiętam gdy siadaliśmy wieczorkiem i obserwowaliśmy przygody Hannibala, Mr.T, Buźki i Murdocka. Przepiękne czasy.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Żubr » Cz sty 07, 2010 9:12 pm

Ja tam jestem wielkim fanem Clinta Eastwooda :)
Ponadto lubię filmy wojenne oraz te takie bardziej zakręcone. Szczególny ukłon obok Clinta dla Tom Hanks'a super aktor, począwszy od filmu szeregowiec Ryan a skończywszy na Terminal. Zagra koleś każdą rolę.

Z seriali bardzo lubię Stawkę większą niż życie.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » Cz sty 07, 2010 9:17 pm

tez uwielbiam Clinta Eastwooda :D Sczególnie stare filmy, ale ostatnio wielkie wrażenie na mnie zrobił świetny film 'Gran Torino'. MEGA film.
nat54ret

Postprzez cHaSz » Cz sty 07, 2010 9:54 pm

Gran Torino naprawde rzadzi.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez kokosz » Pt sty 08, 2010 8:30 am

Ja polecam serial DAMAGES u nas - UKŁADY. Świetny, trzymający w napięciu thriller, zajebisty scenariusz :mrgreen:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Żubr » Pt sty 08, 2010 1:16 pm

tez uwielbiam Clinta Eastwooda :D Sczególnie stare filmy

o to super, stare filmy musiały nadrabiać scenariuszem i koncepcją filmu. Obecnie wydaje się ze dużo wybuchów i strzelanin to jest klucz do sukcesu jeśli chodzi o sesnacyjne... spójrzmy chociażby na szklane pułapki, im więcej efektów, tym filmy bardziej zabijane... np 4... wydawałaby się w miarę OK, ale ta scena z tym myśliwcem... żenada.

Jest takie zajefajny film "człowiek z blizną" jeśli ktoś nie oglądał polecam. Zobaczcie ile jest wątków, różnorodnych scen, film trzyma w napięciu, a zarazem ZERO KOSMICZNYCH efektów.
Kiedyś filmy wyróżniały się scenariuszem, natomiast dziś liczą się tylko efekty. Nie wierzę że pojawi się drugi Clint Eastwood, po prostu takich aktorów już nie potrzeba. Wielu aktorów starszą datą kręci samemu filmy, może podyktowane jest to nową modą wśród reżyserów, gdzie aktor i jego umiejętności schodzą na drugi plan.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Pt sty 08, 2010 2:08 pm

i obserwowaliśmy przygody Hannibala, Mr.T, Buźki i Murdocka.
nas też było takich czterech kumpli w podstawówce. Oglądaliśmy serial, a potem biegliśmy do wraku starego, porzuconego gdzieś na niczyjej działce Żuka. To był dla nas ofkorz czarny furgon Drużyny A. Ja zawsze byłem Murdockiem :mrgreen:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Executioner » Pt sty 08, 2010 3:03 pm

Komuna zniszczyła nasz kraj, ale dała nam zajebiste kino (choćby takie nurty jak polska szkoła filmowa, kino moralnego niepokoju, specyficzne komedie).

Za wiele filmów nie oglądam, wolę sobie czegoś posłuchać niż coś obejrzeć.

Ktoś wspomniał o "Terminatorze" - uwielbiam wszystkie części z naciskiem na "jedynkę" (za niepokojący mrok) i "dwójkę" (za wartką akcję).

Generalnie musi się coś dziać żeby się na dłużej zainteresował tematem. Ostatnio oglądałem parę ekranizacji gier komputerowych, no ale z tym jest różnie...
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Paulo » Pt sty 08, 2010 4:29 pm

Wiwern napisał(a):"Star Wars" bez przerwy, głównie klasyczna trylogia z lat 77-83.

Otóż to ! Tylko klasyczna trylogia.
Tej nowej nie da się już obejrzeć drugi raz...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Pt sty 08, 2010 8:52 pm

da się w sumie, jak się uprzesz ale tę klasyczną da się oglądać z 500et razy i znać na wyrywki. :mrgreen:

parę ekranizacji gier komputerowych, no ale z tym jest różnie...
ale pierwsza część Mortal Kombat była fajna nawet.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Pt sty 08, 2010 8:55 pm

Dokładnie. Starą widziałem milion razy a jak się nudzę (choć rzadko to bywa) to puszczam sobie po raz kolejny :)
Paulo
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Offtopic