Sport (piłka nożna itp.)

Wszystko i o wszystkim...

Re: Sport (piłka nożna itp.)

Postprzez OzzMaster » N cze 17, 2012 12:04 pm

Obrazek
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » N cze 17, 2012 12:34 pm

Krecik wyraźnie zadowolony :lol:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » N cze 17, 2012 8:01 pm

Na to wszystko szkoda po prostu słów.
W sumie to mam swoje problemy i tym się przejmuję. Piłkę naszą mam już w dupie.
W to, że coś się zmieni z naszą piłką, już dawno przestałem wierzyć i myślę że to za naszego życia nie nastąpi. Bo było już ku temu wiele okazji. I podejrzewam że niestety mimo tak wielkiej kompromitacji jak teraz, i lato i smuda zostaną.
nat54ret

Postprzez Frodli » Pn cze 18, 2012 7:44 am

Jakiej tam znowu kompromitacji, przecież Polska i tak zaprezentowała się lepiej, niż wicemistrzowie świata wyjeżdżający z Ukrainy z trzema meczami w plecy. Jako najniżej sklasyfikowana drużyna w turnieju nie wypadliśmy najgorzej i już z tego można się cieszyć. Inna sprawa, że nasza reprezentacja nadaje się może na eliminacje do turniejów, ale tam jest już tylko chłopcem do bicia.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Pn cze 18, 2012 10:04 am

Ale jakie znaczenie ma teraz porównywanie się do kogoś kto też odpadł? Dla nas liczy się tylko to że my odpadliśmy, nie wygraliśmy ani jednego meczu i jesteśmy na ostatnim miejscu. I to wszystko na naszych boiskach i przygotowywaliśmy się do tego długo. Jeżeli to nie jest kompromitacją, to kurwa co ? Dość mam takiego pieprzenia że nic się nie stało. STAŁO SIĘ kurwa. Równie dobrze mogliśmy oddać trzy mecze walkowerem - efekt byłby taki sam - ostatnie miejsce i zero wygranych. Co z tego że nawet może ładnie graliśmy, skoro liczy się wygrana i awans. Tu nikogo nie obchodzi czy ktos gra ładnie czy brzydko, liczy się efekt. A efekt taki sam jak zwykle. 3 mecze i do domu. Może przestańmy w ogóle w piłkę grać.
nat54ret

Postprzez pamelus » Pn cze 18, 2012 10:57 am

nat54ret napisał(a):Tu nikogo nie obchodzi czy ktos gra ładnie czy brzydko,

Mnie obchodzi. :) A skoro już odpadliśmy, to można kilka rzeczy podsumować.

Po pierwsze, dawno nie mieliśmy tak dobrej reprezentacji. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy już po dwóch meczach zapewnić sobie awans - od wygranych z Grecją i Rosją dzieliły nas centymetry, niewykorzystanych dobrych sytuacji było mnóstwo. Mieliśmy bardzo dużo ładnej, "europejskiej" gry, wymienialiśmy dużo podań, graliśmy po ziemi i zazwyczaj do przodu - jednym słowem nowoczesny "barceloński" futbol, jaki chcą grać dzisiaj wszyscy. To miłe, zwłaszcza jak ktoś pamięta czasy długich balonów do przodu z nadzieją, że ktoś dobiegnie.

Po drugie naszym chyba nie służy obciążenie psychiczne. Najlepiej zagrali mecz z Rosją, przed którym wszyscy już pogodzili się, że "nas zjedzą" itd. - presji nie było. W meczach z Grecją i Czechami czasami wyglądaliśmy tak, jakbyśmy bali się kopnąć piłkę. To niestety problem, który ciągnie się za niemal wszystkimi polskimi zawodnikami w niemal wszystkich dyscyplinach i to od lat. Przed następnym turniejem najlepiej byłoby od początku nakręcać atmosferę, że sukcesem jest sam awans, że w grupie i tak nie mamy wielkich szans i najprawdopodobniej wszystko przegramy. Pomóc mogłoby paradoskalnie niezbyt korzystne losowanie. ;)

I wreszcie po trzecie - chyba chciałbym, żeby Smuda został. Praktycznie od postaw zbudował reprezentację, za którą nie trzeba się wstydzić, młodą, perspektywiczną. Fakt paru zawodników trafiło mu się jak ziarno ślepej kurze, ale z drugiej strony we wszystkich trzech meczach było widać, że taktyka dopracowana jest bardzo dobrze, każdy wiedział co ma robić (najlepiej to było oczywiście widać z Rosją). O straconych bramkach za każdym razem decydowały indywidualne błędy, a nie np. złe ustawienie formacji. Smuda chyba nie mógł zrobić więcej, ale efekty jego pracy są w tej reprezentacji naprawdę widoczne.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » Pn cze 18, 2012 1:10 pm

Grali ładnie, ale po 15-30 minut na mecz.
Nie wygrali żadnego, ostatnie miejsce w najsłabszej grupie.
Jeżeli wg ciebie to super to fajne kryteria stosujemy.
W życiu nic nie osiągniemy, skoro idziemy na wszystko z nastawieniem że możemy wszystko przejebać, ale jak zawodnicy ładnie pograją (choć bez efektów) 15 minut to zajebioza i się cieszymy.
nat54ret

Postprzez 1984 » Pn cze 18, 2012 4:52 pm

pamelus napisał(a):I wreszcie po trzecie - chyba chciałbym, żeby Smuda został. Praktycznie od postaw zbudował reprezentację, za którą nie trzeba się wstydzić, młodą, perspektywiczną. Fakt paru zawodników trafiło mu się jak ziarno ślepej kurze, ale z drugiej strony we wszystkich trzech meczach było widać, że taktyka dopracowana jest bardzo dobrze, każdy wiedział co ma robić (najlepiej to było oczywiście widać z Rosją). O straconych bramkach za każdym razem decydowały indywidualne błędy, a nie np. złe ustawienie formacji. Smuda chyba nie mógł zrobić więcej, ale efekty jego pracy są w tej reprezentacji naprawdę widoczne.

Ja tam też do Smudy nic nie mam, może faktycznie powinien zostać i poprawić co nieco, czy też dopracować. Może faktycznie problem tkwi w głowach a nie w nogach piłkarzy. Nawet nie widzę jego następcy. Eliminacje do MŚ 2014 r. już za pasem i trzeba teraz o tym myśleć, zwłaszcza, że są piłkarze, z którymi można pracować, i którzy mogą jeszcze wiele pokazać, a błędy popełnia każdy.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Frodli » Pn cze 18, 2012 5:41 pm

Popatrzmy na rywali w grupie H: Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino

Łatwo nie będzie, pamiętam napinkę przed eliminacjami MŚ 2010 i przedostatnie miejsce w grupie za Słowacją, Czechami, Słowenią i nawet Irlandią Północną. To był chyba najbardziej żałosny okres w historii reprezentacji i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Realnie powinniśmy musowo wygrać 4 mecze, z Czarnogórą i Ukrainą koniecznie walczyć o zwycięstwo (myślę, że między tą dwójką a Polską rozegra się walka o 2 miejsce). Ukraina gra jutro z Anglią i zobaczymy, jak prognozuje to na eliminacje do MŚ. Gdyby jakimś cudem udało się wygrać 8 spotkań to nawet przy meczach z Anglią w plecy, licząc na jej potknięcia może uda się wyjść z pierwszego miejsca, a jak nie to trudno, baraże. Chociaż jestem pewnie przesadnym optymistą.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Pn cze 18, 2012 6:33 pm

Mam takie spostrzeżenia:
W każdym meczu graliśmy dobrze 20-30 minut, potem stawaliśmy. Taktyka zbyt defensywna. Najbardziej mnie wkurzało, jak wychodziliśmy z kontrą w trzech: Lewandowski, Błaszczykowski Obraniak, a wiadomo, że obrońców jest przynajmniej czterech. Musieli stawać i poczekać, aż łaskawie pomoc DOJDZIE! Zaprzepaszczenie przez takie coś meczu z Grecją to żenada.
Podsumowując: od początku byłem pesymistą (realistą?) i nie liczyłem na awans. Po Grecji byłem wkurzony, po Rosji w miarę spokojny, ale w trakcie wychodziłem w trakcie przez te kontry. Ale liczyłem na remis z Czechami i wygraną Rosji. Brak awansu, ale przedostatnie miejsce, żadnej porażki, w miarę ok. A tak postawą w ostatnim meczu byłem zażenowany.

Za to dziś cały Poznań kibicuje Irlandczykom. Mam nadzieję, że coś ugrają z makaronami, choćby remis. Zarąbistych mają kibiców, będzie ich brakowało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano Pn cze 18, 2012 6:52 pm przez Caleb, łącznie edytowano 1 raz
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Executioner » Pn cze 18, 2012 6:34 pm

Kto po Franzu, kto po Grzechu :?:

Co do eliminacji MŚ '14 jestem realistą. Walkę w barażach będę upatrywał jako sukces... Chyba, że przyjdzie zajebisty selekcjoner i zmieni mentalność tej skądinąd niekiepskiej drużyny. Po Euro mamy 63. miejsce w rankingu FIFA. Z przyzwoitości wypadałoby awansować o jakieś 30 pozycji...

Do polskiej ekipy większego żalu nie mam. Stało się. Zawalił sztab szkoleniowy i związek. Będzie dobrze :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Pn cze 18, 2012 7:50 pm

Mamy niskie miejsce w rankingu bo przez ostatnie lata graliśmy tylko mecze o złote kalesony, nie było nas w eliminacjach do ME no i drużyna na początku trenowania przez Smudę prezentowała żenujący poziom.

Uważam że Smuda powinien zostać. Już moi poprzednicy wskazali dlaczego. Jak będziemy robili przewroty o 180 stopni z selekcjonerem po każdym turnieju, to kurwa nigdy nie będziemy mieli sukcesów.
Wyjebać cały PZPN od góry do dołu i wtedy może się coś zmieni. Bo taka jest prawda, ale Smuda zrobił "coś" z niczego. Było paru dobrych zawodników, ale Ci co doszli do reprezentacji są naprawdę dobrzy. Nie mamy ławki rezerwowych, jest masakra pod tym względem. Poza Tytoniem oczywiście.
I nie zgodzę się, że grali dobrze 20-30 minut na mecz. Z Rosją napierdalali równo przez cały mecz oczywiście z odpowiednimi przerwami co jakiś czas. Wtedy dobrze rozłożyli siły i ruscy powinny się cieszyć że ich nie rozbili ze 4:1, bo zabrakło SKUTECZNOŚCI.

Dla mnie nie jest istotne czy trenerem zostanie Skorża, Lenczyk czy ktokolwiek inny. Będzie dalej to samo, jak PZPN będzie się tak wpierdalał i każdy działacz będzie skorumpowany.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Pt cze 22, 2012 7:17 pm

Obrazek
Czechy-Portugalia. Fajnie było :) Stadion robi wrażenie, Warszawa czysta i piękna. Podobało mi się zachowanie Polaków-doping dla Czechów i śpiewy 'Polska-biało czerwoni' :D No i też jak zagraniczni śpiewali to razem ze wszystkimi. Super atmosfera i mega impreza.
nat54ret

Postprzez Zagor » Pt cze 22, 2012 8:18 pm

Zazdroszczę, podobał mi się ten mecz. :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » So cze 23, 2012 7:41 am

nie oglądałem meczu, ale ta bramka wymiata http://www.youtube.com/watch?v=XKfnoLm4btE
nat54ret

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic