Luźny offtop

Wszystko i o wszystkim...

Re: Luźny offtop

Postprzez 1984 » Śr maja 28, 2014 5:53 pm

Spoko.
Dla mnie ważne jest by mu nie odjebało, bo się dorwał do koryta - czas pokaże.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Andre » Cz maja 29, 2014 4:38 pm

Jak może nie skur... człowieka to, że po 5 latach może przechodzić na emeryturę? :wink:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » Wt wrz 30, 2014 10:41 pm

Znacie może serwis MEGA: mega.co.nz (następca MegaUpload). Jak się ma link, to można ściągać pełną prędkością nawet bez rejestracji. Jedynie do plików powyżej 1 GB potrzeba wtyczki do Firefoxa. Używacie jej może? Nie instaluje żadnych śmieci przy okazji?
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Gregfield » Wt paź 21, 2014 3:02 pm

Po necie nic nie piszą o syfach, ale ogólnie ma kiepską opinię ta wtyczka. Jednym działa, drugim nie, trzeci są obrażeni bo im zajmuje pamięć tylko po to by coś czasem ściągnąć (wiadomo, że im więcej wtyk tym cięższa przeglądarka).
Sam nie testowałem, tylko przeglądnąłem opinie. ;)
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » Wt paź 21, 2014 7:07 pm

Dzięki Greg! Nie instalowałem, wolałem ściągać mniejszymi częściami, jak była możliwość. Zresztą w międzyczasie uper już stracił swoje konto ;) Ale ładnie wygląda, jak się pobiera z prędkością 10Mb...
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez OzzMaster » Wt lis 11, 2014 7:04 pm

Potrafi ktoś nagrać transmisję na żywo z youtube'a?
https://www.youtube.com/watch?v=fll9LVOznlo
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » Wt lis 11, 2014 9:23 pm

Judasów na bank ktoś gdzieś nagra i wrzuci w sieć, to raz ;)
A dwa: jeśli sam nagrywasz, ugryź temat od trochę innej strony. Kiedyś nagrywałem transmisję koncertu live z sieci, ale niestety programik już wypieprzyłem. W każdym razie są programiki, które nagrywają to, co się dzieje na ekranie (i oczywiście zrzucają do tego dźwięk). Zaznaczasz tylko kawałek ekranu, na którym masz otwartego YT, puszczasz i otwierasz piwko :) Tu masz listę (albo szukaj w googlu - proponuję zapytanie "screen capture"):
http://www.dobreprogramy.pl/Przechwytyw ... s,208.html
- trzeba by wychwycić coś na chybił trafił i przetestować, chyba że ktoś inny będzie znać nazwę czegoś dobrego. W każdym razie mi się chyba udało przy pierwszym strzale trafić wtedy w dobry programik, więc pewnie generalnie działają, grunt żeby nie wyłączył się po 10 minutach bo demo itp.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Caleb » Wt gru 16, 2014 10:33 pm

Mam dość dziwny kłopot. Kupiłem jakiś czas temu (w końcu!) płytę z mojego "must have", czyli Kreator - Coma of Souls. Wydaje się, że oryginalne pierwsze wydanie "Made in West Germany", taki jest też napis na CD wokół środkowego otworu. Stan mimo lat bardzo dobry, nawet jak na moje standardy. Ale teraz, jak chciałem posłuchać zauważyłem ciemną plamkę, którą postanowiłem wytrzeć. I tu niespodzianka. Okazało się, że to nie brud, tylko zeszła farba (srebrna) z wierzchu płyty. Jak się na nią skieruje światło, to widać prześwity. Najgorsze jest to, że przy odtwarzaniu słychać cykanie/stuki, a w jednym miejscu muzyka nawet się zatrzymuje. :okurwa:
Nie wiem, na czym polega odtwarzanie od strony technicznej, ale pewnie wiązka w miejscu starcia przenika przez cd, zamiast się odbijać, stąd zniekształcenia. Mieliście z czymś takim do czynienia? Można te wytarcia farby czymś pokryć, np. korektorem, żeby światło nie przechodziło? HELP! :zagor:
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Śr gru 17, 2014 2:17 am

Pewnie ogólnie płyta była czyszczona w jakiś magiczny sposób z zarysowań i tak naprawdę nie jest zadbana, a tylko taką udaje. Kupuję ostatnio sporo od jednego sprzedawcy na eBay i Amazonie, który ma masę takich płyt - sprzedaje za grosze, ale zdarza się, że skacze, chociaż wygląda na pierwszy rzut oka bardzo elegancko (plus jest taki, że zawsze dostaję oryginał - summa summarum wychodzę na swoje nawet jeśli powiedzmy z 20% płyt jest coś nie tak). Są teraz jakieś magiczne maszyny czyszczące itp., które maskują widoczne rysy, ale problemy z odtwarzaniem pozostają.
Niestety ubytki na górnej stronie cedeków uchodzą raczej za nienaprawialne (gdyby ktoś jednak coś znał, to chętnie poznam). Natomiast na problemy po stronie z zapisem czasami w magiczny sposób pomaga pasta do zębów (w googlu szukać np. po "skipping cd toothpaste" - ale jeśli dobrze Cię Calebie zrozumiałem, to to niestety nie po tej stronie CD i nie na ten przypadek).
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Caleb » N sty 04, 2015 11:02 pm

Kolejny problem!

Zainstalowałem FEAR (podstawę) z Platynowej kolekcji FEAR Antologia (FEAR + dwa dodatki). Bez problemów. A przy włączaniu gry napęd pracuje i w końcu wyskakuje komunikat, że nie można znaleźć oryginalnej płyty (oczywiście jest, w stanie idealnym). Wcześniej miałem tak po kupnie Crysis, ale jak napisałem o tym do sprzedawcy, to oddał mi kasę nie wiedząc, o co chodzi. FEAR się włącza raz na wiele prób, ale to jest wkurzające :evil:

Potem zainstalowałem Prey i się nawet nie włączył, a pamiętam, że jak sprawdzałem go po kupnie, to nie było żadnych problemów.

Znalazłem jedynie coś takiego (ostatni post), ale nie rozumiem do końca, co to znaczy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28564 Oczywiście mam nagrywarkę LG :evil:
Macie jakieś pomysły?
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez 1984 » So lut 28, 2015 3:03 pm

Plan 5-letni wykonany ;)
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Iron42 » Cz cze 25, 2015 3:04 pm

Jakoś na forum nic się nie dzieje od dawna (po za krótkim przebudzeniem na dwa koncerty Turbo w Wawie i Poznaniu) ,ciekawe czemu ;)
Iron42
Anioł Zła

Postprzez Paulo » Cz cze 25, 2015 3:52 pm

No ciekawe ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Iron42 » Śr lip 08, 2015 9:59 am

Pewnie FB...na szczęście nie posiadam ;)
Iron42
Anioł Zła

Postprzez Andre » N lip 24, 2016 8:19 pm

Andre
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic