Religia, wiara, rzekomy satanizm w tekstach

Wszystko i o wszystkim...

Re: Religia, wiara, rzekomy satanizm w tekstach

Postprzez Zagor » Pn kwi 25, 2011 1:34 pm

No, ale ponieważ to pomnik P. Jezusa, to durniom wmawia się wszystko, co najgorsze. Z nienajgorszym niestety skutkiem

Ponieważ to pomnik Jezusa, to od momentu jego wybudowania rzesze ludzi będzie modliło się do kilkuset ton betonu. Po co to wybudowano? Jak ktoś miał kasę to mógł zrobić coś pożytecznego, wesprzeć potrzebujących.

Dla mnie nie jest ważne czy to pomnik Jezusa, Judasza czy kogokolwiek innego. Po prostu nie widzę potrzeby budowania czegoś takiego. Ważniejsza jest nauka Jezusa i przesłanie z niej płynące, czy jego oblicze mające ileś metrów wysokości i szerokości? Skojarzenie z wieżą Babel jest oczywiste.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Smolny » Pn kwi 25, 2011 1:42 pm

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm napisał(a): KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 kwietnia 1997 r.
PREAMBUŁA
...
my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga, będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski [...]

Nie masz podanego jakiego Boga, choć wielka litera może sugerować, poza tym wszyscy wiedzą, że monoteizm > politeizm, chociaż islamistów w naszym kraju nie widzę ;] Poza tym w warunkach polskich - ciesz się, że wspomniano o nie podzielających...

Krzyż w urzędach obraża ten symbol poświęcenia dla drugiego człowieka, tak jak samą osobę którą ukrzyżowano, w sejmie gdzie urzęduje trzoda powinien być oddzielony od tego polityczne bagna...

Nikt chyba nie zabrania, przyjść na uroczystość państwową chętnym? czemu przedstawiciel duchowny miałby mieć zakaz? Inni przedstawiciele chyba też nie mają zakazu wstępu? Nie raz już widzieliśmy Popa lub Rabina na wybranych uroczystościach, chociaż pewnie zaraz przyczepisz się do "wybranych"...

Pycha i megalomania nie są głupotą - to zaplanowane działanie ;] Co do tego pomnika należy się przyczepić do wiernych, a przy mega świątyniach do chorych polityków i ich szkodliwych dla kraju działań... Pogadaj sobie z Suchocką i jej decyzjami za naszej młodości i spytaj - "Czemu?", sam chciałbym wiedzieć, ale prawdopodobnie jest to związane z dekomunizacją po '89, chęcią odegrania się za walkę z kościołem przed tym rokiem, nie wiem jednak czemu z salek katechetycznych dla chętnych przeniesiono nauczanie religii do szkół...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » Wt kwi 26, 2011 8:35 am

Zagor napisał(a):Ponieważ to pomnik Jezusa, to od momentu jego wybudowania rzesze ludzi będzie modliło się do kilkuset ton betonu. Po co to wybudowano? Jak ktoś miał kasę to mógł zrobić coś pożytecznego, wesprzeć potrzebujących.

Dla mnie jako liberała jest ważne jedno: tam nie ma grosza z pieniędzy publicznych. Forsę i pracę dali miejscowi ludzie. Jest mi szczególnie miło, że zbudowali pomnik Chrystusa Króla wspierając doktrynę o jego społecznem panowaniu. A przecież mogli pójść po linji najmniejszego oporu i zbudować sobie kolejnego monstrualnego JP2 albo innego Kaczora Donalda. Ale nawet wtedy broniłbym tego pomysłu, gdyby estetycznie dawał radę.

A ten jest całkiem w porządku.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Wt kwi 26, 2011 11:42 pm

no tak, ale:
1. większość nie ma racji
2. "kasę może mieć i wariat, ale jego sen, to szariat"
3. po 1989 roku przegięto w drugą stronę, zamiast jasno ustalić, że Polska nie będzie żadnym lennem Rzymu. To prędzej Papież Polak będzie Cesarzem Europy, niż KTOKOLWIEK będzie MI dyktował cokolwiek.
4. gdyby Józef Piłsudski dożył II Wojny Światowej i jakiś Bolszewik nie zabił by go cepem (czyli sobą), to może nawet nie było by PRLu, a Winston Churchill wyzwolił by Polskę w 1944 roku naszymi własnymi samolotami. Polska przyjęła by plan Marshalla, a Kościół Rzymsko-Katolicki poszedł by to kąta, czyli tam, gdzie jego miejsce.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Pt kwi 29, 2011 8:44 pm

Delegacja parlamentarna z marszałkami Sejmu i Senatu na czele uda się w niedzielę rządowym ebraerem do Watykanu na uroczystość beatyfikacji papieża Jana Pawła II.
Za moje pieniądze. Mimo, że zarabiają po 10 tys. miesięcznie za nic, to jadą za moją kasę. Parę dni temu złożyłem PIT do US. Pracuję np na umowę-zlecenie, za 9000zł brutto oddaję 1296zł podatku. No i moja praca idzie właśnie na wycieczkę tych pijawek do Watykanu. Zajebiście.
W niedzielę w Watykanie Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego
To moje osobiste zdanie. Karol Wojtyła nie powinien zostać świętym. Raz, że cała idea świętych mi się nie podoba. Nie ma ona nic wspólnego z Biblią, z początkami chrześcijaństwa, a nauką do której odnosi się dzisiejszy kościół. Kult świętych został wymyślony. W średniowieczu rozwinął się kult obrazów, ikony. Przecież było w Waszej Świętej Księdze, żeby nie oddawać czci obrazom itd. A przecież teraz w każdym kościele w Polsce powstanie kapliczka JP2, ludzie będą się modlić do jego obrazu, już czytałem że jest wojna o relikwie. Chore. Ktoś się będzie podniecał, że ma krew JP2, czy kawałek jego palca i ludzie będą się do tego modlić.
A inna sprawa - był złym papieżem. 1. Tuszował problem pedofilii. 2. Aids w Afryce - zakaz stosowania prezerwatyw. 3. Za jego życia dał sobie budować pomniki. 4. Jego wizyta w jakimkolwiek miejscu kosztowała majątek-przepych, megalomania. Jak się to ma do ubóstwa, do nauk które głosił? 5. 'Naprodukował' przez czas swojego pontyfikatu więcej świętych niż inni przez 200 lat.
nat54ret

Postprzez Zagor » Pt kwi 29, 2011 8:49 pm

Nie znam się dokładnie na tych wszystkich procedurach, ale chyba świętym póki co nie zostanie? Najwyżej błogosławionym? Coś mi świta w głowie, że by zostać świętym trzeba być kanonizowanym.
No ale mniejsza o to, ważne że ktoś zbije ogrom kasy na całej imprezce. Business is business.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Smolny » Pt kwi 29, 2011 9:40 pm

nat54ret napisał(a):To moje osobiste zdanie. Karol Wojtyła nie powinien zostać świętym. Raz, że cała idea świętych mi się nie podoba. Nie ma ona nic wspólnego z Biblią, z początkami chrześcijaństwa, a nauką do której odnosi się dzisiejszy kościół. Kult świętych został wymyślony. W średniowieczu rozwinął się kult obrazów, ikony. Przecież było w Waszej Świętej Księdze, żeby nie oddawać czci obrazom itd. A przecież teraz w każdym kościele w Polsce powstanie kapliczka JP2, ludzie będą się modlić do jego obrazu, już czytałem że jest wojna o relikwie. Chore. Ktoś się będzie podniecał, że ma krew JP2, czy kawałek jego palca i ludzie będą się do tego modlić.
A inna sprawa - był złym papieżem. 1. Tuszował problem pedofilii. 2. Aids w Afryce - zakaz stosowania prezerwatyw. 3. Za jego życia dał sobie budować pomniki. 4. Jego wizyta w jakimkolwiek miejscu kosztowała majątek-przepych, megalomania. Jak się to ma do ubóstwa, do nauk które głosił? 5. 'Naprodukował' przez czas swojego pontyfikatu więcej świętych niż inni przez 200 lat.

1. Papież pełni tylko rolę reprezentacyjną i głowy kościoła, którą faktycznie nie jest, gdyż wszystko należy do biskupów, różnych durnowatych kongregacji jak np ta cała "nauki wiary" zarządzana wcześniej przez BeńkaXVI, do jego należy mieć pretensje i jego odwracania kota ogonem, hipokryzji
2. Bardzo konserwatywne podejście do rodziny, celibat, zrobiły swoje, aż na tyle liberalizmu nie mógł sobie pozwolić, przeciwnie skończyłby jak JP I (osobiście jeden z moich ulubionych - pewnie zaraz krusejder zripostuje), prawda jest taka, że zamiast tego zakazu, który tak naprawdę nie był w jego gestii, należało rozpocząć działania cywilizujące tamtejszych czarnych, a poza tym wstrzemięźliwość to chyba nie problem?
3. Nie przypominam sobie, a przynajmniej by działo się to w Polszy, pewnie jak już to u jakichś Meksykanów...
4. Papież autorytarnie zwraca uwagę, że nie życzy sobie przepychu,
wierni goszczący papieża pokornie zgadzają się ( :lol: ), na pewno były one skromniejsze niż za jego poprzedników, poza tym znowu decyzja arcybiskupa, biskupów, wiernych, czasem i politycznych głów krajów
5. Dobra, popieram w 100% ten przytyk, zresztą jak sam podkreśliłem w Twojej wypowiedzi, również gardzę tym całym kultem... Ale znowu - wierni i biskupi różnych diecezji słali kandydatów na ołtarze, zresztą papież musi się w obecnych czasach kierować zdaniem większości watykańskich dostojników
Zresztą użyłeś do znudzenia oklepanych i powtarzanych zarzutów...

Rzeczywiście kult JP II jest mocno przesadzony, ale łączył wielu ludzi, poruszał miliony, jednak jakiś szacunek mu się za to należy, był na pewno dobrym człowiekiem i nie działał w złej wierze...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » So kwi 30, 2011 10:39 am

Rzeczywiście kult JP II jest mocno przesadzony, ale łączył wielu ludzi, poruszał miliony, jednak jakiś szacunek mu się za to należy, był na pewno dobrym człowiekiem i nie działał w złej wierze...
i z tym się zgadzam w 100%, chociaż jak kiedyś ktoś zechce beatyfikować jakiegoś Rydzyka, czy innego Giertycha, to sam będę protestował i rzucał mięchem. W zasadzie, to KK może się modlić do kogo chce, byle nie za moje pieniądze. Nawet szczerze pisząc, to mam wątpliwości, czy jest sens takiego Popiełuszkę czcić - ok, gość nieraz mądrze gadał, ale sam fakt, że ktoś dał się zabić, to jeszcze nie powód do uznania go za świętego, czy innego ubogosławiennego. Na przykład św. Sebastian, mój patron na chrzcie - to była pizda do kwadratu. Dał się zaciukać Rzymianom, bo nie wyparł się Chrześcijaństwa. Czy to jest w ogóle powód do dumy?!

Edit:

Pozwolę sobie zacytować własne wierszydło:

Niewolnicy Żyda

A może Niebo kręciło się w Jezusa głowie.
I tylko tam - na jego nie-bo-skłonie.
A wszyscy wokół byli Faryzeusze.
Ognistym Smokom oddali swoje dusze.
Jestem Baranem. Przeważnie czarnym
Gdzieś w Rzymie napisane, że los mój marny.
Młot na Katolików. Największych grzeszników.
Święconych sufitów. Mamony chochlików.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez krusejder » So kwi 30, 2011 11:50 am

>> Delegacja parlamentarna z marszałkami Sejmu i Senatu na czele uda się w niedzielę rządowym ebraerem do Watykanu na uroczystość beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

Mimo, że jestem przeciwnikiem beatyfikacji JP2 z przyczyn religijnych, to pragnę podkreślić, że jest on pierwszym lub co bardziej prawdopodobne drugim papieżem polskiego pochodzenia (pierwszym był św. Pius X, ale ujawnienie prawdy o pochodzeniu papieża było nie na rękę zarówno administracji austro węgierskiej, jak i później - Niemcom, komunistom i ... JP2)

Zatem jest jasne, że powinni jechać. Być może cała polska delegacja powinna lecieć do Rzymu drugim tupolewem 154 ;)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » So kwi 30, 2011 12:38 pm

Być może cała polska delegacja powinna lecieć do Rzymu drugim tupolewem 154

+1 :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez krusejder » So kwi 30, 2011 11:05 pm

Parę tygodni temu miałem zaszczyt się podpisać pod dość sążnistem opracowaniem amerykańskich katolików protestujących przeciw beatyfikacji Jana Pawła II

dla BARDZO WYTRWAŁYCH podeślę link do polskiego tłomaczenia sporządzonego przez lefebrystów: http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1540

W skrócie: proces beatyfikacyjny JP2 polegał na uwzględnianiu jedynie pozytywnych świadectw i zamiataniu pod dywan wszystkich dowodów przeciwnych.

Jan Paweł II był bez wątpienia wielkim Polakiem, wielkim człowiekiem, ale ... to trochę za mało, by być oficjalnym błogosławionym czy świętym. Nas, tradycyjnych katolików traktował nawet nie po macoszemu. Pisząc wprost: prześladował nas i dążył do naszego zniszczenia. Byliśmy jego wyrzutem sumienia.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » Cz maja 05, 2011 12:44 pm

Dobry tekst.
nat54ret

Postprzez Wiwern » Cz maja 05, 2011 6:25 pm

Przeczytałem cały i... mi się narodziła inna myśl: Kościół Katolicki i w ogóle zorganizowane religie upadają - taki jest chyba naturalny bieg historii. Upadek autorytetów, ludzie żyją "po swojemu". Na siłę szuka się "Świętych", aby jeszcze bronić wpływów umierających, przestarzałych dawno ideologii, które zresztą powstały na gruzach starszych wiar. Nie widzę przyszłości ani pod sztandarem "posoborowego", ani konserwatywnego Kościoła. Ta cała "ukryta apostazja" już od wielu, wielu lat panuje. Widzę to patrząc na życie swoich bliskich i dalekich. I czego tu bronić?! Niech może lepiej religie pozostaną dla tych pasjonatów, co 9w przypadku Katolicyzmu) wciąż uprawiają seks zawsze dla prokreacji, nie jedzą mięsa w piątek i w post, chodzą na mszę co niedzielę i w każde święto, spowiadają się raz na miesiąc - tak było by uczciwiej, ale... nie opłaca się ustępować wielkiemu, potężnemu Rzymowi, bo z kogo by zyski jeszcze na swój skansen czerpali? Dlatego POTRZEBNI są tacy ludzie na świętych i błogosławionych, jak na przykład Wojtyła - bo łączył zamiast dzielić i twardo osądzać. Nabijał popularność Kościołowi na pamiątkach, kalendarzach itp nawet z kieszeni tych, co Katolikami są tylko z przyzwyczajenia i przywiązania do tradycji. Przypomina mi to na przykład sytuację z czasów Pogańskiego Cesarstwa Rzymskiego - mało kto wierzył w Jowisza, Marsa, czy inną Wenus, ale płacić podatki na ich świątynie musieli wszyscy.
Zresztą w ogóle ten cały Kościół, czy się sprawdza wobec problemów dzisiejszego świata? Ten Kościół, co sobie ustanawiał od początku swego istnienia jakieś sformalizowane struktury i przywiązanie do doktryn wyżej od (prawie) spójnych w swym luźnym, pacyfistycznym i anegdotkowym charakterze nauk Jezusa z Nazaretu? Ten Kościół, co sobie budował na podstawie kilka razy przeredagowanych, wybiórczo wyciętych z całego kontekstu fragmentów pamiętników współczesnych Jezusowi ludzi - twarde, pisane prawa, na podstawie których można było kogoś skazać na śmierć?
Piękne idee poszanowania życia, sympatii na drugiego człowieka, wizje życia po śmierci, strach przed popełnianiem zbrodni, przyczyny powstania życia na Ziemi, pocieszenie w chwili śmierci, sposób na wychowanie dzieci - to wszystko można odnaleźć w tak wielu różnych religijnych i pozareligijnych źródłach, że wątpię, aby dało się jakąkolwiek groźbą, czy prośbą zagonić bydło masowo z powrotem do świątyń.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Cz maja 05, 2011 8:16 pm

Święty jest potrzebny Kościołowi. Bo papież był popularny, lubiany. To ludzie krzyczeli 'santo subito'. No to mają. Tak się spieszą, bo za ileś tam lat już nie byłoby tak łatwo go wyświęcić.

Wiwernie.
Zawsze jakiś mały procent ludzi będzie wierzył i chodził do Kościoła. Ale jest to prawdą, że religie/ ta religia/ ten Kościół, ogólnie się kiedyś skończy. Teraz w dobie internetu ludzie mają niesamowitą wiedzę na temat świata, historii itd. Kiedyś można było otumanić głupi tłum, teraz już będzie coraz ciężej.
W Polsce w niedzielę są msze co godzinę, rano, w południe, wieczorem. W dzień powszedni 2 razy dziennie. Natomiast w Austrii w tygodniu nie ma, a w niedzielę tylko jedna. Czemu? Bo człowiek, gdy już nie musi się bać o wolność, gdy już osiągnął pewien pułap dobrobytu, to zaczyna się zastanawiać nad taki innymi, metafizycznymi sprawami. Ktoś, kto zapieprza po 12 godzin dziennie, spłaca kredyt i ma 3 dzieci, raczej nie zastanawia się nad historią Kościoła, czy historią innych cywilizacji, historią świata.
Wierzący, religijni ludzie, to często biedni albo niewykształceni. Albo tak jak Polacy - doświadczeni wojnami, wrogami.
nat54ret

Postprzez pamelus » Cz maja 05, 2011 9:46 pm

nat54ret napisał(a):Kiedyś można było otumanić głupi tłum, teraz już będzie coraz ciężej.

Chyba coraz łatwiej? Tylko "otumaniacz" się zmienił. A jest coraz gorzej - kiedyś ludzie mieli swój rozum i krytycznie podchodzili do tego, co ksiądz z ambony kazał. A dzisiaj większość łyka bez popity to, co serwują tzw. media.

nat54ret napisał(a):W Polsce w niedzielę są msze co godzinę, rano, w południe, wieczorem. W dzień powszedni 2 razy dziennie. Natomiast w Austrii w tygodniu nie ma, a w niedzielę tylko jedna. Czemu? Bo człowiek, gdy już nie musi się bać o wolność, gdy już osiągnął pewien pułap dobrobytu, to zaczyna się zastanawiać nad taki innymi, metafizycznymi sprawami. Ktoś, kto zapieprza po 12 godzin dziennie, spłaca kredyt i ma 3 dzieci, raczej nie zastanawia się nad historią Kościoła, czy historią innych cywilizacji, historią świata.

Mi się wydaje, że jest dokładnie na odwrót. Dzisiaj mamy czasy nachalnej, laickiej propagandy (zwłaszcza na zachodzie) i ludzie, którzy zniewoleni są tam już od dwóch - trzech pokoleń, zatracili ducha wolności i zdolność do samodzielnego myślenia. Są teraz jak stado baranów, którym ktoś steruje.

nat54ret napisał(a):Wierzący, religijni ludzie, to często biedni albo niewykształceni. Albo tak jak Polacy - doświadczeni wojnami, wrogami.

I to potwierdza to, co przed chwilą pisałem. Niewykształceni = niezindoktrynowani. Nie od dziś wiadomo, że największym wrogiem samodzielnego myślenia jest państwowy system edukacji.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic