Motocykle

Wszystko i o wszystkim...

Motocykle

Postprzez Żubr » Śr lip 08, 2009 1:37 am

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zrobieniem kursu kat. A

Kiedyś byłem napalony na robienie kursu gdy zdawałem na prawko B, ale jakoś entuzjazm z czasem mi opadł. Kurs zdawałem w 2004/05 roku.

Dopiero od 2 miesięcy, jak miałem okazję pierwszy raz przejechać się skuterkiem Yamaha majesty 250 cm3 to stwierdziłem ze to jest to :twisted:

niestety do 50 cm3 wolno jeździć bez prawa jazdy dlatego czeka mnie kurs.

Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was ma/ planuje/ chciałby w przyszłości spróbować sił z motorkiem :) może ktoś coś mi poleci? może sobie z amatorami 2 śladów porozmawiamy o tym jaki komu najbardziej by odpowiadał.

Jak dla mnie na początek i spróbowanie Yamahe Virago (pierwsze lepsze zdjęcia z allegro) Obrazek

Zdaje się być kompromisem pomiędzy dość eleganckim wyglądem a ceną. Dodatkowo cieszą się zainteresowaniem na allegro, więc w przypadku rezygnacji chyba dość łatwo się ją sprzeda. No i w grę zdaje się wchodzić jedynie motory z wałem Kardana, jakoś czuje że z łańcuchem mogą być kosztowne problemy, jak widziałem ceny do 2,0l diesel 'i :(

Silnik jaki mnie interesuje to od 500 cm3, ale dotychczas 2 kolegów polecało mi od razu zacząć od 700 cm3.

A na zachętę do tematu tutaj zapodam prawdziwego macho 2 ślada :)

Obrazek

P.S. Proszę na razie nie przerzucać do luźnych rozmów, chyba ze temat szybko umrze śmiercią naturalną :twisted:
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Śr lip 08, 2009 12:36 pm

Motocykle są piękne... owszem. Jednak nigdy nie odważyłbym się jeździć nimi po polskich drogach :lol:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » Śr lip 08, 2009 12:52 pm

to prawda niestety... obdarzone są pewną dozą niebezpieczeństwa, ale kurcze ludzie jeżdżą i dają radę, ja osobiście nie mam żadnych zapędów rajdowca :twisted: ale wiadomo nie wszystko na drodze zależy od nas.

A jakie Paulo się Tobie podobają? :)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Śr lip 08, 2009 1:18 pm

Podobają mi się choppery, ładnie wyglądają itd. :) Ale tylko na amerykańskie autostrady :wink:

Na wszystkie ścigacze mam wręcz uczulenie, tzn. jak widzę idiotów jeżdżących po zwykłych drogach po 100km/h to mam ochotę zacząć do nich strzelać.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » Śr lip 08, 2009 1:30 pm

Na wszystkie ścigacze mam wręcz uczulenie, tzn. jak widzę idiotów jeżdżących po zwykłych drogach po 100km/h to mam ochotę zacząć do nich strzelać.

"...spalić zgnieść, spalić zgnieść..."

no i kawałek "Everyone" jest o kierowcach ścigaczy :P
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Frugo » Śr lip 08, 2009 1:57 pm

Paulo napisał(a):Na wszystkie ścigacze mam wręcz uczulenie, tzn. jak widzę idiotów jeżdżących po zwykłych drogach po 100km/h to mam ochotę zacząć do nich strzelać.

Darmowi dawcy organów zawsze się przydadzą :wink:
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Śr lip 08, 2009 2:05 pm

Szaleni, nieodpowiedzialni piraci motocyklowi podobno nawet dawcami być nie mogą bo po wypadku nie ma co zbierać...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Śr lip 08, 2009 3:16 pm

W dodatku czują się dyskryminowani na drogach :lol:

Co do motocykli, to gdybym miał prawo jazdy kat. A, to najprawdopodobniej kupiłbym sobie Junaka :) To jest sprzęt z duszą :)

A najlepszy wydatek, to kupno za parę stówek WSK z dokumentami. Godziny spędzone w garażu gwarantowane :P
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Żubr » Śr lip 08, 2009 4:14 pm

ojciec WSK 'ą za młodu pomykał :) miał też BMW takie z czasów wojny, ale brakowało części w latach 70 i oddał za grosze bo nie szło złożyć ani kupić cześci... jedyne ze staruszków co mi pozostało w garażu to jest motorower Simson z 1960r oraz stary rower Robusta - rama i piasty niezniszczalne :wink: nie to co teraz robią :evil:"0" />
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Cz lip 09, 2009 12:48 pm

Mój Tato, na początku lat 50-tych zjeździł całą Polskę na Pannonii.

O tym jak świetne to były motocykle świadczy fakt, że ów motocykl po zmianie wielu właścicieli i licznych remontach jeździ po dziś dzień :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Pn lip 13, 2009 10:29 pm

Miałem pare lat temu Jawe 50 :) zajebisty sprzet, mocny silnik jak cholera. Pocinało sie w terenie:) Ale potem sie popsuła a młody byłem, nie chcialo mi sie naprawiac, poza tym sie nie znalem. Taka zabawka:)

Od zawsze mnie motocykle fascynowały, w marzeniach mam taka wizje-jade sobie motorem w strone zachodzacego słonca:) jak na filmach.

Ogólnie jazda=super uczucie, ale fakt faktem że jest niebezpiecznie z wielu względów.

Nienawidze takich frajerów co szpanuja ścigaczami, scigaja sie od świateł do świateł...

Miałem w te wakacje robił prawko na motocykle, mam tylko na kat.B. Ale jakos 1)kasa, 2) troche mi sie nie chciało bo trzeba by znowu meczyc te jazdy, i jeszcze teoria.. i nie ma gwarancji że bym zdał za 1.

Na osobowe zdałem za 1, ale to Kraków.. tu jak ktos zda za 1 to cud :D
nat54ret

Postprzez Laurearel » Pn lip 13, 2009 10:46 pm

Motocykle są piękne... owszem. Jednak nigdy nie odważyłbym się jeździć nimi po polskich drogach

To emigruj, co za problem ? :P

Też nie cierpie ścigaczy, to nie motocykle tylko jakiś bulshit, nie mają żadnego uroku. a kategorie A (i B) jak będę miał kasę kiedyś zrobię mam nadzieję , no i jakiegoś fajnego sprzętu się dorobię (choppera oczywiście ^^).

Ej a słyszeliście w telewizji że ma byc zakaz jazdy dla motocykli bo są ponoc zagłośne na drogach (i mandaty z kasacją) ? Kpina :lol:
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Pn lip 13, 2009 10:49 pm

Zakaz jazdy dla motocykli? Mógłbys sprecyzować?

Nie wierzę, że coś takiego by przeszło. Może chodziło o same gównościgacze.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Laurearel » Wt lip 14, 2009 12:41 pm

Bo ponoć motocykle są za głośne i przeszkadza to ludziom.

Na tvnie parę dni temu mówili w faktach, nie mam żadnych linków.
Laurearel
Syn Burzy

Re: Motocykle

Postprzez Caleb » N lip 26, 2009 4:05 pm

To ostatnio czytałem wypowiedź, że teren targów w Poznaniu (MTP) jest złym miejscem na koncerty, bo przeszkadzają piszącemu, który mieszka po drugiej strony ulicy. A tam koncert jest jeden na rok od chyba 3 lat :P
Caleb
V.I.P
V.I.P

Następna strona

Powrót do Offtopic