Gry komputerowe

Wszystko i o wszystkim...

Re: Gry komputerowe

Postprzez cHaSz » Pt sty 29, 2010 12:53 pm

Carmageddon rzadzi. Jedyna dobra, grywalna samochodowka jak dla mnie. Pierwsza czesc. Druga tez ok.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Laurearel » Pn lut 22, 2010 8:42 pm

nie gram w gry ; )
Raz nie mam czasu, dwa że kierunek który studiuje i ogólnie branża w którą startuje ma wystarczająco dużo związanego z komputerami, więc kolejne godziny przed nim dla grania zupełnie nie ma sensu (chyba bym się wykończył szybko).

Raz na ruski rok coś odpale na godzinkę-dwie, albo Lineage albo jakiś inny RPG, ale zazwyczaj nie wciągam się w to, bo nie mam czasu na grę mimo wszystko.

Ostatnio mi Risen wpadł w łapy. 3 miesiące zajęło mi dojście do pierwszej farmy w grze, a to była jedyna gra którą odpalałem od września - to chyba wszystko mówi ; )
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez Frodli » Wt lut 23, 2010 7:01 pm

Ja sobie wczoraj i dziś popykałem w Skoki narciarskie 2002: Polskie złoto :lol:
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez kokosz » Wt lut 23, 2010 7:27 pm

Wczoraj u brata grałem w demo "Heavy Rain" i muszę przyznać, że ciekawie się zapowiada ten film/gra.
http://gry.onet.pl/2261,87689,,Heavy_Rain,recenzja.html
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » N lut 28, 2010 10:19 pm

Wczoraj skończyłem Chrome'a :mrgreen: A dziś chciałem sobie pojeździć jako Max Damage w TDR 2000, zainstalowałem, ale dupa blada :evil: Pytanie do znających się bardziej. Przy uruchamianiu wyskakuje mi takie coś:
Obrazek

:wtf: Na starym kompie ruszał bez żadnych problemów... :evil: Z góry dzięki!!!
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Gregfield » N lut 28, 2010 10:29 pm

Ustaw tryb zgodności z Win98 w pliku wykonywalnym gry (.exe, ten z którego uruchamiasz). Powinno pomóc.
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Executioner » N lut 28, 2010 10:49 pm

Wczoraj ciupnąłem parę razy w "GTA IV" - gra stulecia :!:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » N lut 28, 2010 11:29 pm

No to ciupnij jeszcze kilkadziesiąt razy. Mówiłem to samo, co Ty na początku, a po przejściu 30% gry, kilkudziesięciu godzinach rozpierduchy po mieście, zwyczajnie znudziła mi się. Odinstalowałem. Vice City to jednak było coś :) Ponadczasowa gra.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » Pn mar 01, 2010 10:05 am

"Vice City" też bardzo lubię, ale z drugiej strony cenię sobie realność rozgrywki, a takową znajduję w "GTA IV" - realistyczny model prowadzenia pojazdów, nie przyjmuje się już trzech magazynków na klatę po czym wyciąga się M-16 i kończy zabawę z przeciwnikami czy wreszcie poważnie myślące i nieźle kombinujące służby porządkowe etc.

"GTA IV" pokazuje jak przełomowymi dla tego typu gier były "GTA III" (klimat i pierwotność motywów) i "Scarface: The Wrold Is Yours" (obszar z którego trzeba uciec policji żeby mieć spokój, realistyczny model walki wręcz, wypadków i upadków) oraz jakim zmarnowanym potencjałem i możliwościami było "GTA San Andreas" (skończyłem dla zasady i odinstalowałem w chuj - najsłabasza z tych trójwymiarowych).

Jeśli chodzi o całościowe ujęcie serii "GTA" to nie jestem typem gościa, który robi rozpierduchy (chyba, że pierwsza rozgrywka w ramach przetestowania możliwości tytułu) - bardziej staram się szybko przechodzić misje, analizować fabułę i ewentualnie badać poziom realności danej odsłony.

Jeszcze co do "Czwórki" - wreszcie wygenerowano postać z ludzkimi odczuciami, myślącą bardzo realistycznie co przekłada się na jej zachowanie w grze. Wiadomo, że i tak o wszystkim decyduje gracz, ale Nikolai Belič (choćby w porównaniu w porównaniu z Claude'em Speedem, Tommym Vercettim czy Carlem Johnsonem) jest pierwszym chyba w pełni pozytywnym bohaterem jaki kiedykolwiek pojawił się w tej serii, choć Rockstar w tej kwestii już dość napracował się nad C.J., który jednak zachłystuje się gangsterskim życiem jeszcze przed rozprawą z zabójcami jego matki. Celem Niko nie jest kasa, baby czy wpływy w mieście, ale pomoc kuzynowi oraz odnalezienie zdrajcy, który sprzedał jego i jego kumpli za tysiąc dolców podczas wojny w byłej Jugosławii :P
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez kokosz » Pn mar 01, 2010 6:26 pm

Ja tam najbardziej lubię San Andreas. Ta gra jest przeogromna! Do tego super klimat i genialne misje. GTA 4 nie podeszło mi za bardzo głównie za brak "Rockstarowego" klimatu którym przepełnione były poprzednie części - czemu zabrali tyle fajnych motywów z SA?. Ponoć dodatki do GTA 4 są zrobione w klimacie wcześniejszych odsłon ale jak na razie wyszły tylko na X360 a ja mam dostęp do PS3.
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Pn mar 01, 2010 6:43 pm

"Vice City" za genialne radio ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » Pn mar 01, 2010 9:51 pm

Gregfield napisał(a):Ustaw tryb zgodności z Win98 w pliku wykonywalnym gry (.exe, ten z którego uruchamiasz). Powinno pomóc.

Dzięki Greg! Sprawdzę jutro. Ale to trochę dziwne, bo na poprzednim kompie też miałem xp i Carmi hulał. Teraz też działam na xp, (z tym, że z sp 2, tamten z sp1), jest lepsza karta graficzna, procek, ram i niespodzianka na starcie :evil:

Jeśli chodzi o GTA, to pamiętam pierwsze dwie części, jeszcze swojego kompa nie miałem. Jakoś się nigdy nie zagłębiłem oprócz zrobienia rozwałki u kuzyna na kompie. A z tym nowszych to kupiłem w punkcie rzeczy używanych Vice City z kolekcji klasyki za 5 zł. (komplet w stanie bdb). Zainstalowałem, zobaczyłem, o co chodzi, odinstalowałem i zostawiłem na lepsze czasy ;)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » Wt mar 02, 2010 1:40 am

ostatnio, tak w ogóle gram w Arcanum (taki zapomniany już, a zacny cRPG w 2D)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Executioner » Wt mar 02, 2010 10:05 am

A ja sobie muszę wrócić do "GTA III" i milczącego Claude'a Speeda, który jest protoplastą późniejszych bohaterów (Vercetti to inteligentny, ale cyniczny i zblazowany skurwysyn; Johnson to tępe zwierzę o mentalności mieszkańca slumsów; a Belič to naprawdę facet w porządku). O tych panach można dyskutować godzinami :P

Najbardziej lubię Speeda i Beliča. Chyba trzeba w tym tygodniu kupić tą antologię z trzema pierwszymi odsłonami i paroma dodatkami, co chodzi gdzieś po dwie dyszki w różnych Media Marktach i Empikach.

U mnie z czystym sumieniem:
1. GTA IV
2. GTA Vice City
3. GTA III
4. GTA San Andreas

Ale Tony'ego Montany ze "Scarface: The World Is Yours" to nikt nigdy nie pobije :twisted: Polecam każdemu ten zacny tytuł, który po części zainspirował właśnie "GTA IV" (pewne rozwiązania w rozgrywce, o których pisałem).

P.S. Dodatki do "Czwórki" to chiński, arogancki gangster oraz emo-harleyowiec o żydowskich korzeniach :lol: W okolicach 30 marca mają wyjść na jednej PC-DVD i chyba nie trzeba mieć podstawowej "GTA IV" :wink:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Paulo » Wt mar 02, 2010 10:08 am

Skąd Wy bierzecie tyle czasu na granie w te gry? ;)
Ech, ja jak chciałbym czasem tak sobie usiąść i po prostu pograć... ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic