Gry komputerowe

Wszystko i o wszystkim...

Re: Gry komputerowe

Postprzez eddiepoland » Pt sty 07, 2011 4:02 pm

"Kick Master" :!: Kto jeszcze pamięta o takich grach oprócz mnie :?:

Jedna z moich ulubionych gier z 8-bitowego Pegasusa. :mrgreen: Jak na tamte czasy piekielnie rozbudowana i dość trudna. Chyba nigdy jej nie ukończyłem, choć do końca nie pamiętam - strasznie dawno temu to było.
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Gregfield » So lut 19, 2011 5:07 pm

Panowie, co myślicie o pomyśle grania w Urban Terror? :)
Mógłbym postawić zamknięty fanklubowy serwerek, żebyśmy mogli się ponapieprzać w wolnych chwilach. :)
Gierka łączy taktykę z Counter Strike i dynamizm z Quake 3. Ma bardzo małe wymagania więc każdemu pójdzie bez przeszkód (128 RAM, PentiumII 400 MHz, karta graficzna z akceleratorem 3d.
Bylibyście chętni na forumowe rozgrywki? :)

Dodam jeszcze, że gra jest za friko do zdarcia z oficjalnej strony.
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » So lut 19, 2011 8:49 pm

Apropos rozgrywek sieciowych: wiecie może czy da się grać jeszcze w Unreal Tournament 3? Dwa czy trzy lata temu kupiłem kompa składanego specjalnie pod tę grę. Po jakimś czasie serwer neostrady powiedział, że muszę update'ować wersję. Ściągnąłem wtedy najnowszy patch z gram.pl i było jeszcze gorzej, tzn. na większości serwerów zaczęło mi to pisać. Dlatego też pytałem jakiś czas temu czy da się odinstalować patcha bez całej gry? Teraz pewnie musiałbym odinstalować całą i zainstalować zestaw map albo coś, bo już nigdzie nie mogę wejść?
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Gregfield » Pt mar 18, 2011 10:30 pm

Jeżeli nie masz osobnej pozycji dla patcha w "Dodaj/Usuń" lub pliku uninstall.exe od patcha (lub podobnego), to będziesz musiał reinstalować całe UT3.

//EDIT
To jak nie chcecie grać w Urban Terror, to może powiecie w co byście chcieli pociupać w ramach forumowych rozgrywek (chociaż ja bym obstawiał jednak Urban Terror :P)?

//EDIT
Ale chcijcie no! :mrgreen:
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Andre » Wt mar 22, 2011 1:04 pm

Gregfield napisał(a):128 RAM, Pentium II 400 MHz, karta graficzna z akceleratorem 3d.
Bylibyście chętni na forumowe rozgrywki? :)

Na takich małych wymaganiach, to się piszę :wink:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » Wt mar 22, 2011 10:00 pm

Pomału dobijam do końca Maxa Payne'a 2. Wiem, że dopiero, ale nie gram codziennie :) Ciągle lubię od czasu do czasu w coś pyknąć. W sieci grałem jedynie w UT3, ale odkąd nie mogłem się zalogować na żaden serwer (jeszcze nic z tym nie zrobiłem), to odpuściłem. Ale można wrócić :)
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » So maja 14, 2011 9:23 pm

Mój brat kupił se najnowsze Mortal Kombat na X-Boxa i młócimy.
A na swoim PCie od jakichś dwóch tygodni sukcesywnie pierwszy raz PRZECHODZĘ GTA: Vice City (a nie jak kiedyś tylko włączałem na chwilkę, żeby zrobić jak największy rozpiździaj na ulicy i zginąć. Ofkorz mam swoje radio w którym wiele utworków, które musiały być nowościami w roku 1986, a na stacji V-Rock mi ich zabrakło :twisted: Obecnie mam do zrobienia quest dla tego tępego idioty, co nie umie włączyć magnetowidu (zapomniałem imienia), żeby wygrać wyścig motorówką po towar. Ten kałboj na literkę A ma fajny styl bycia, ale zadania z małymi hellikopterkami nie będę robił, irytuje mnie to sterowanie małym, precyzyjnym gównem, żeby coś wysadzić.
A oto screen, moje alterego musi pochwalić się koszulką:

Obrazek
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » So maja 14, 2011 10:58 pm

Dawaj Wiwern! Musisz zrobić helikopterki, żeby przejść dalej. Ale nakląłem na nie, zanim się nauczyłem sterować. Jak chcesz, to podam Ci mój sposób na tę misję :)

A ja przed chwilą doszedłem do końca Maxa Payne'a 2. Zdaje sobie sprawę, że kilka miesięcy minęło ;) Właśnie przed chwilą starałem się ubić Vlada. Gość to jakiś superman :evil: Dziś już mu daruję. Zginie może jutro! :)
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » N maja 15, 2011 12:21 am

Naprawdę muszę?! Teraz już wygrałem ten wyścig i zrobiłem te zabójstwa z budki co były - to, co jednego na przykład trza było zastrzelić ze snajperki na słupie bilboardowym, a inni byli wkurwiający, bo uciekali samochodami, lecz po którymś razie odkryłem, że najlepiej z daleka jakąś dobrą giwerą rozwalić wóz, zanim zdąży ruszyć. Ostatni uciekał motocyklem i też go podobnym goniłem, a czasu zostało kilka sekund, już się wnerwiałem, że nie zdążę, Na szczęście pod wpływem chwili postanowiłem go rąbnąć, zrobić zderzenie, razem upadliśmy o parę metrów w różne strony, ale on już nie zdążył doczołgać się do jednoślada - miałem Krugera pod ręką :twisted: Teraz dostałem telefon i muszę odbić Lance'a od zbirów tego wiecznie sfrustrowanego grubasa, którego miałem ochotę pociachać od pierwszego spotkania. Zanosi się, że w końcu to kiedyś zrobię. No i chyba tak się fabuła naprzód potoczy, nie? Wróci podejrzewam Pan Generał Cortez (ten, dla którego kradłem czołg) i da jakieś nowe zlecenia (bo ogólnie, to dla niego robiłem wszystkie, co mi dał). Dla teksańskiego wąsacza na A chyba nie muszę wszystkiego robić - tak na chłopski rozum dedukuję. Chociaż ten quest z polem golfowym był śmiechawy - długo nie mogłem ukończyć, dopóki młodszy brat mi nie podpowiedział, żeby wszystkie samochodziki golfowe najpierw utopić, co by ten cieć, co go miałem zabić nie miał czym spierdalać i piodziałało.
Łeeech... ta gra wciąga. Irytują tylko nieco zadania na czas (ogólnie jestem fanem strategii turowych i RPGów z aktywną pauzą, co nie lubią się spieszyć). Mocno cieszą przejażdżki bez hamulców przez całe miasto, wspaniała muzyka w radio, dobre i humorystyczne filmiki w misjach, walka z policyjnymi bubkami, SWATem i FBI (uwielbiam coś zbroić, a potem się okopać na przykład przy hotelu i rozwalać wszystko, co przyjedzie ustanawiając nowe rekordy w zabijaniu strażników bezprawia i chamstwa (raz widziałem, jak taki policjant uderzył menela na ławce niedaleko plaży Vice City za nic i odtąd nie mam dla skurwieli litości). Przyjemnie się jeździ taksówką. Grafa bardzo ładna. No, może jak się chwilę wcześniej zagra w GTA IV na konsoli, to po powrocie wydaje się uboga, ale za to klimat miasta Vice City dużo fajniejszy, niż Liberty City. W GTA3 grałem trochę kiedyś, ale jeszcze nie zachwyciło mnie. San Andreas jeszcze nie ruszałem, chociaż brat też oryginalne ma, lecz wątpię, czy mi na moim kompie pójdzie. W GTA2 nagrałem się kiedyś mocno na PSX, na PCie wiele lat temu młóciłem ostro w GTA1, olewając jednak misje. Dopiero Vice City mnie oczarowało.

W sumie, tak se myślę... jak masz, Caleb pomysł na tamtą misję, to zapodaj, bo nawet jak nie musiał bym tego robić, to zawsze kasa i odblokowanie następnej się przyda. Jak już tu jesteś, albo inni eksperci od GTA, to mam jeszcze takie inne pytanko, bo jedno mnie zastanawia - co należy zrobić, żeby mieć 6 gwiazdek? Bo jak na razie tylko 5 udało mi się kilka razy dotrzeć podczas epickich strzelanin z glinami, ale zawsze mijały dobre minuty, przybywało rozwalonych radiowozów itp, a szóste się jeszcze nigdy nie zapaliło, nim w końcu zginąłem/zapisałem i wczytałem grę. A gram bez cheatów (jak w każdą grę, takie mam zasady), lecz bym chciał w końcu dojść do tej szóstej gwiazdki.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » N maja 15, 2011 1:39 am

Wydaje mi się, że aby ukończyć fabułę (czy w ogóle przejść dalej) musisz zrobić wszystkie misję od każdego z kolesi, którzy się pojawiają.
Pierwsza misja, o której piszesz. Sam na początku goniłem kolesi z furgonu, potem, jak Ty, załatwiałem z daleka, ze snajperki, zanim wsiedli. Po co jechałeś motocyklem? Uciekających jednośladem gonisz samochodem, potrącasz i rozjeżdżasz. Czysta robota :mrgreen:
Druga, nie wpadłem na to, by wcześniej utopić melexy :)
Helikopterki: najpierw opanuj sterowanie. Jak już nie mylisz klawiszy, to spróbuj mojego sposobu: przy pierwszym kursie najpierw obleć cały wieżowiec i zabij większość robotników, potem możesz ze spokojem kłaść bomby.
Nie mam pojęcia na temat gwiazdek, nigdy nie robiłem specjalnej rozpierduchy. Chciałem "spokojnie" przejść z czystymi rękami, ale w jednej z późniejszych misji chyba i tak je osiągniesz nawet, jak nie chcesz :twisted:
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez pamelus » N maja 15, 2011 4:04 am

Do pewnego momentu gry nie da się zrobić 6 gwiazdek. Musisz najpierw odblokować tą część mapy, gdzie jest baza wojskowa - bo skąd inaczej przyjadą czołgi? :D Generalnie kolejne gwiazdki odblokowują się wraz z rozwojem fabuły. Dopóki nie wykonasz pierwszej misji dla Diaza możesz mieć max 4. potem 5, a dopiero po odblokowaniu całej mapy 6.

Całość odblokowuje się chyba właśnie po zabiciu Diaza, więc już niedługo. A co do Helikopterków, to po odblokowaniu tej nowej części gdzieś na nadbrzeżu będzie stała ciężarówka podobna do tej z misji. Wsiądź do niej i będziesz mógł sobie bezstresowo poćwiczyć latanie ;)

Vice City to również moje ulubiona część z serii GTA. Kilka razy zrobiłem 100% i jeszcze pewnie kilka razy doń wrócę.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez kokosz » N maja 15, 2011 11:00 am

Ja gram teraz na psp brata w gta vice city stories :metal:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » N maja 15, 2011 1:34 pm

GTA:VCS jest chyba tylko na konsolę Sony. Szkoda, bo w takim razie raczej na niczym jej nie odpalę. Czytałem opis na pewnej stronce i zajrzałem w stacje radiowe - trza przyznać, że się postarali, bo na VROCK są jeszcze lepsze utwory, niż w GTA:VC. Zawsze cieszy mnie popularyzacja starego, dobrego hard'n'heavy, wśród naprawdę szerokich mas młodego odbiorcy.

Co do Mortal Kombat (chyba 8 ), bo nie ma cyferki w tytule żadnej ta najnowsza, to już mogę zrecenzować trochę - jest zajebista! W porównaniu z ostatnimi Deadly Alliance, Deception i Armageddon (w które co prawda nie grałem nie mając PS2, ale widziałem mnóstwo filmików z nich) najnowsza odsłona jest wspaniałym powrotem do tego, co było utracone. Grafa już nie jest taka komiksowo-odpustowa, a powrócił realizm (w pewnym znaczeniu tego słowa, bo wiadomo, że gra z bogami, półsmokami i ninja władającymi mocami żywiołów napierdalającymi się wschodnimi sztukami walki nie może być do końca realistyczna ;) ) Powrócił też mrok, klimacik z mojej ukochanej "dwójeczki" Zresztą większość aren, to właśnie nowe, bogato animowane wersje tych z dwójki, sporadycznie z jedynki i trójki. Postacie, to właściwie podobny skład, jak Mortal Kombat: Trilogy (bo gra jest jakby rebootem serii, powrotem do czasów trzech pierwszych części).
Gramy znów w 2D, co jest plusem, bo właściwie to poruszanie się trójwymiarowe z części 4 i wyżej niewiele wnosiło, a tylko utrudniało paradoksalnie zachowanie widowiskowości walk. Jest brutalnie na maksa (zgodnie z duchem serii tak brutalnie, przesadnie krwiście, że aż śmiesznie). Nasłuchałem się strasznych zapowiedzi, że zmieni się znów całkiem system walki, ale na szczęście niewiele się zmieniło, a właściwie, to jest TOTALNY powrót do najstarszych odsłon (z małymi ulepszeniami, dodatkowymi przyciskami i rodzajami ciosów, ale to takie dodatki). W każdym razie pod nieco zmienionymi nazwami nadal mamy przyciski Low Punch, High Punch, Low Kick, High Kick oraz blok i większość znanych starych słynnych ciosów specjalnych typu plucie kwasem Reptile'a, linka Scorpiona, lodowy grot Sub-Zero, czy "lot z wyciągniętymi przed siebie naładowanymi elektrycznie rękoma" Raydena działa na tych samych kombinacjach, co w starych częściach! To jest ogromny plus, bo starzy wyjadacze, co grali na przykład w Trilogy na automacie ponad 10 lat temu będą mogli uruchomić stare nawyki i od razu mają łatwiej.
Walki są dynamiczne i mimo, że poruszamy się w 2D, to też kamera nienachalnie, ale bardzo trafnie pracuje sprawiając, że na walki po prostu z przyjemnością się patrzy.
Tak reasumując: nie ma się do czego przyczepić, a jest czym się zachwycić. Legendarny tytuł powrócił w nowej odsłonie, który łączy w sobie perfekcyjne wykorzystanie możliwości najnowszych platform z kumulacją wszystkim najlepszych patentów (system walki, postacie, areny) twórców Mortal Kombat. Nic, tylko grać!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » Cz cze 09, 2011 9:05 pm

Przeinstalowałem Unreal Tournament III. Ale nadal nie wchodzi mi na większość serwerów. Połączyłem się z takim, co miał 1.1 w nazwie. Mam wersję premierową. Jak mi UT3 przestał wchodzić na serwery, to zainstalowałem patch 1.3 ściągnięty z gram.pl, ale było jeszcze gorzej =( Teraz na serwerach są jakieś mapy z dziwnymi nazwami i modulacjami. Pamiętam, że jak zaczęły się problemy, to wypuszczali Titan pack, ale nie ściągałem, bo nie miałem jeszcze szybkiego netu. Co teraz zrobić, by móc spokojnie pograć i nie widzieć ciągle, że mam incorrect version? Na stronie oficjalnej jeszcze jest do ściągnięcia Titan oraz patch 2 i patch 5 (latest ;))
A może odinstalować jeszcze raz i wywalić też pliki, które zostają? Zachowałbym tylko postać i ewentualnie kampanię, chociaż daleko nie zaszedłem, jak wciągnęła mnie sieć i deathmatch :twisted: Poza tym pojazdów nie umiałem obsługiwać :) Co myślicie?
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez kokosz » Śr lis 02, 2011 6:38 pm

http://www.ppe.pl/news-11442-Grand_Theft_Auto_V_po_raz_pierwszy.html

Oficjalny trailer GTA V - Wracamy do Los Santos :mrgreen:
kokosz
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic