last.fm

Wszystko i o wszystkim...

Postprzez Laurearel » N cze 21, 2009 5:01 pm

zagor19 napisał(a):Zobacz przykład:

100 osób kupuje płytę TURBO

10000 osób kupuje płytę MEGADETH

Jak myślisz, dla której kapeli zysk ze sprzedania tych płyt będzie ważniejszy? Dla Rudego fakt, że 924822 osób kupiło jego płytę nie ma zbyt dużego znaczenia.

Jestesmy jeszcze w lesie jeśli chodzi o rynek muzyczny. Muzykom odechciewa się nagrywac płyty, bo wszyscy rzucają się na lepsza, oświeconą zachodnią muzę, z zajebistymi trasami i promocją.

czytaj ze zrozumieniem : )

Natomiast nie zgadzam się że w pierwszej kolejności trzeba wspierać polską muzykę.<span style="font-weight: bold"> Raczej ogólnie podziemną, czy mało popularną , </span>nie ważne z jakiego kraju, ważne żeby rzeczywiście była dobra ; ]

Megadeth nie jest zespołem mało popularnym ;p

Natomiast co innego jak stawiac np. Turbo obok innych zespołów o popularności podobnej, wtedy jak już kupować, to to co uważamy za lepsze(czytaj : bardziej nam się podoba) . Nie ważne czy z Polski czy z zagranicy...
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez Zagor » N cze 21, 2009 5:18 pm

Wskaż mi miejsce, w którym określiłem Megadeth jako zespół mało popularny :P Postawiłem znane zespoły z dwóch "obozów" - zachodu i Polski.

No właśnie, znane - może nawet ikony? I co? Przepaść.

Muza podziemna, mało popularna? Może w chwili obecnej większość Polskich zespołów metalowych (z wyjątkiem Vadera i Dodomoth) są właśnie w podziemiu?

Jeżeli chodzi o wspieranie prawdziwego podziemia - to mam trochę inne zdanie. Kraj ma znaczenie, u nas nie ma takich możliwości co w USA czy w Niemczech. Oni tam sobie dadzą radę :P
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Laurearel » N cze 21, 2009 9:57 pm

Wskaż mi miejsce, w którym określiłem Megadeth jako zespół mało popularny :P Postawiłem znane zespoły z dwóch "obozów" - zachodu i Polski.

No właśnie, znane - może nawet ikony? I co? Przepaść.

Muza podziemna, mało popularna? Może w chwili obecnej większość Polskich zespołów metalowych (z wyjątkiem Vadera i Dodomoth) są właśnie w podziemiu?

Jeżeli chodzi o wspieranie prawdziwego podziemia - to mam trochę inne zdanie. Kraj ma znaczenie, u nas nie ma takich możliwości co w USA czy w Niemczech. Oni tam sobie dadzą radę :P

to chyba się zdeka nie zrozumieliśmy, ale nvm ; ]

Ja nie wiem jak Ci odpowiedziec, bo zazwyczaj dużo bardziej wolę zespoły z Europy, chodź nie powiem że megadeth nie lubię, tego starego + UA. Ale o ile np. w Empiku dostaniesz płytę Turbo, to znajdź mi np. Angel With, Grin Reaper, Tygers of Pan Tang, Diamond Head czy Praying Mantis ;]

powiem Ci szczerze że jakbym miał kasę , i małbym np. do wyboru jeden z w/w, Turbo, i Megadeth, za pewne bym je kupił właśnie w takiej kolejności :)

Ale kasy nie mam (wydaje na książki, czyli inwestuje w siebie), więc kradnę z neta muzykę :P

Przykro mi, zapłacić to ja mogę, bez względu na to kto gra, za koncert, jak będę pracował ciężko i będzie mnie stać , i będę miał kapry moze od czasu do czasu jakiś albumik kupię : )
Laurearel
Syn Burzy

Re: last.fm

Postprzez ZolnierzFortuny » N wrz 27, 2009 7:29 pm

tak wracając do głównego wątku...
http://www.lastfm.pl/user/ZolnierzFortuny
jak kogokolwiek interesuje to proszę bardzo :)
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Pn lis 23, 2009 5:06 pm

"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez OzzMaster » N sty 03, 2010 3:28 pm

Moje nowe konto, bo z tamtym coś mi się zjebało
http://www.lastfm.pl/user/Ozz-Master
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Frodli » N sty 03, 2010 3:31 pm

Moje konto:
http://www.lastfm.pl/user/Frodli

BTW dlaczego wciąż nie ma "Strażnika Światła" w bazie albumów?
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » N sty 03, 2010 4:24 pm

Bo nie jest dodany. A dokładniej mówiąc - metalmind nie działa na laście, a chłopaki z TURBO nie mogą się tam zarejestrować i sami uporządkować dyskografii i uzupełnić braków, bo konto zespołu TURBO okupują nasi południowi sąsiedzi. Sad, but true.
Pisałem do administracji lasta w sprawie rozwiązania tego problemu, ale milczą. Spodziewałem się jakiegoś współdzielenia konta, lub przekazania go Polakom - przecież Czesi nic na tym koncie nie robią, dodali tylko swoje utwory i uzupełnili dyskografię.

Oczywiście zwykły, szary user lasta nie może dodać płyt do dyskografii - mogą robić to wytwórnie i same zespoły. Chyba że zespół ma małą liczbę odtworzeń.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez kabanos » N sty 03, 2010 4:29 pm

Jeszcze chyba tutaj nie podawałem linku do swego profilu:
http://www.last.fm/user/kabanos93
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » N sty 03, 2010 4:42 pm

a ja jeszcze nie mam konta. Warto?
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » N sty 03, 2010 4:45 pm

Ja korzystam tylko z wersji free, podpiąłem scrobblera pod swe odtwarzacze na kompie i sobie nabijam statystyki od ponad trzech tygodni. Warto- nie warto, dla mnie to niezła zabawa widzieć, że czasem wcale nie słucham najczęściej tego, co mi się wydaje ;-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez kabanos » N sty 03, 2010 5:04 pm

Ja mam konto, żeby po prostu sobie od czasu do czasu spojrzeć w statystyki ;)
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez cHaSz » N sty 03, 2010 5:33 pm

I ja tak samo jak kabanos. Sam nie wiem po co to mam, ale scroblera nie wylaczam, bo po co :) A i ciekawie czasami sobie spojrzec na statystyki, chociaz i tak sa niepelne bo przewaznie slucham muzyki na mp3 :]
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » Pn sty 04, 2010 4:34 pm

Wiwern napisał(a):Warto?

Pewnie, że warto :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Pn sty 04, 2010 8:48 pm

Warto? A po co? Nie wiem co to i za bardzo jaki jest tego sens?
nat54ret

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic