Wymiana plików przez Internet

Wszystko i o wszystkim...

Re: Wymiana plików przez Internet

Postprzez cHaSz » Wt wrz 29, 2009 3:37 pm

To jest temat rzeka.. Zgadzam sie z tym ze wrzucanie plyt i ich sciaganie jest nie fair wobec artystow. Nie kazdy jednak moze sobie pozwolic na kupowanie plyt, przez to ze ich ceny sa po prostu wysokie. Sam do niedawna nie mialem mozliwosci kupowania plyt. Mlodziez niepracujaca jest raczej na przegranej pozycji. W tej sprawie zlotego srodka nie ma, przynajmniej ja go nie dostrzegam. Wydaje mi sie ze wszystko popsul Internet w ktorym udostepniane sa pliki. Fakt ze wczesniej bylo przegrywanie kaset i plyt, ale to juz nie dzialo sie na taka skale jak kopiowanie plikow w necie. Mialo tez duzo mniej deskruktywny wplyw na rynek muzyczny. Plyty nie byly tak drogie. Nic sie nie poradzi.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » Wt wrz 29, 2009 6:20 pm

Nogard napisał(a):A co za różnica przed czy po premierze?

Różnica jest taka, że masz teraz kupę płyt do sprzedania, a ja żadnej, mimo, że mam sporo oryginałów :mrgreen: A także większość albumów w mp3, których słucham, mam już na płytach i sam nie muszę zgrywać. Poza tym, gdy kupuję płytę w sklepie, to chcę zafoliowaną, a nie otwartą, bo ktoś chciał posłuchać. Ale zdania są podzielone. Każdy sądzi według własnego sumienia ;)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez nat54ret » Śr wrz 30, 2009 9:24 am

ok Nogard peace :)
powiem tak - temat jest dobry do dyskusji, temat rzeka, mozna dyskutowac i sie spierac.
Ale jakos zlotego srodka niestety nie widze w tej kwestii i watpie zeby sie kiedykolwiek pojawil. Nie mam pojecia w jaki sposob moznaby rozwiazac ten problem - sciagania, udostepniania, rozprowadzania, tez karania..
nat54ret

Postprzez Zagor » Śr wrz 30, 2009 2:34 pm

Po prostu dać ludziom zarobki, a nie rzucać im kłody pod nogi :mrgreen:

Z drugiej strony: co by się teraz działo, gdyby nagle w jednej chwili zniknęły wszystkie serwisy z downloadem (wszelkiego rodzaju: muzyka, filmy, programy, itd.)?
Moim zdaniem katastrofa, zero odkrywania nowych płyt, bo przecież na nie mnie nie stać. Jedna w roku nie załatwia problemu.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Gregfield » Śr wrz 30, 2009 3:14 pm

Były nie tak dawno przeprowadzane jakieś badania, z których wynikło, że osoby ściągające płyty z internetu dużo częściej wybierają się po nie do sklepu niż pozostali. :P
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Paulo » Śr wrz 30, 2009 3:34 pm

Też słyszałem o wynikach tych badań... Coś w tym jest ;) Jestem tego najlepszym przykładem :P
Słyszałem wywiad z Nergalem który opowiadał o tym że najpierw namawia nowych fanów do ściągnięcia płyty z sieci a potem zaprasza ich do sklepu z płytami... :) Zdrowe podejście bez bicia piany.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Paulo » Śr paź 07, 2009 9:18 am

Kazik chyba mniej zarabia od Nergala i stąd jego wkurwienie ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Śr paź 07, 2009 3:33 pm

Nergal ma najzdrowsze podejście. Nie żeby to były popłuczyny z pudelka, ale wypowiadał się tak wielokrotnie w wywiadach. Ma chłop rację i juz :)
Jak trafię szóstkę w totolotka, to pójdę do sklepu i wykupie wszystko, co lubię :mrgreen:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Żubr » Śr paź 07, 2009 4:21 pm

Jak trafię szóstkę w totolotka, to pójdę do sklepu i wykupie wszystko, co lubię :mrgreen:

jakby Wiwern kupił wszystko co zna i lubi :D to by mu nawet 2 szóstki nie styknęły :)
chyba że trzy :twisted:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » Wt sty 19, 2010 9:55 am

http://wp.tv/i,KOMISARIAT,catid,39061,k ... caid=597d1

No i pani ładnie wszystko powiedziała. Mozna sciagac pliki na wlasny uzytek domowy, ale karalne jest rozprowadzanie ich i pobieranie za to kasy.
nat54ret

Postprzez chmielu » Wt sty 19, 2010 11:10 am

A ja uważam że ściąganie muzyki z sieci jest złe. Jak ktoś mówi że nie stać go na płytę to
chyba nie uwierzę. Rzucić fajki, piwko i myślę że ze 100 złotych można przyoszczędzić i wtedy iść na zakupy. 100 zł to przynajmniej 3 płyty x 12 miesięcy to daje 36 płyt na rok. Ile płacisz za internet? 50,70,90 złotych miesięcznie?Zgoda ściągasz przy okazji filmy,klipy i jakieś inne mało istotne śmieci. Według mnie kupowanie płyt to bardzo przyjemna sprawa i wiem że młodzież ma czasami trudność w wyborze co kupić i za co kupić ale tak już jest, nikt z nas (mam nadzieje) nie pójdzie do sklepu i nie ukradnie płyty z półki bo to jest złe, bo złapią i będzie skandal, policja ochrona i takie tam pierdy, ale ściąganie z sieci jest mniej złe bo ciężko jest kogoś dorwać. Takie rozumowanie nie prowadzi do niczego dobrego, akceptujemy kradzież przez internet, niestety taka jest prawda. Dlatego w/g mnie jest to złe. :zagor:
chmielu
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Wt sty 19, 2010 5:43 pm

nat54ret napisał(a):http://wp.tv/i,KOMISARIAT,catid,39061,klip.html?ticaid=597d1

No i pani ładnie wszystko powiedziała. Mozna sciagac pliki na wlasny uzytek domowy, ale karalne jest rozprowadzanie ich i pobieranie za to kasy.

Nihil novi. Korzystanie z sieci p2p zawsze było nielegalne i tak pozostanie.

Jak ktoś mówi że nie stać go na płytę to
chyba nie uwierzę. Rzucić fajki, piwko i myślę że ze 100 złotych można przyoszczędzić i wtedy iść na zakupy. 100 zł to przynajmniej 3 płyty x 12 miesięcy to daje 36 płyt na rok. Ile płacisz za internet? 50,70,90 złotych miesięcznie?

Argument z dupy. Nie palę, jakieś piwko zdarzy się raz na kilka miesięcy. I gdzie ta stówa? :D W 2009r. zrobiłem rekord w kupowaniu płyt, bo udało mi się zakupić aż 14, co daje ponad połowę całej mojej kolekcji (25płyt). Kupuję od końca 2007r. I nie stać mnie na więcej płyt, i jestem zdania że trochę przesadziłem z kupowaniem w zeszłym roku. Oczywiście ja mam wymówkę, bo jestem uczniem i nie posiadam stałego dochodu. Pewnie jak będę pracował, to sytuacja się zmieni. Kieszonkowych nie dostaję, więc i tak to że cokolwiek uda mi się kupić, to cud. Mówimy o płytach, a są jeszcze inne wydatki, typu jakaś koszulka, bilet na koncert.

ale tak już jest, nikt z nas (mam nadzieje) nie pójdzie do sklepu i nie ukradnie płyty z półki bo to jest złe, bo złapią i będzie skandal, policja ochrona i takie tam pierdy, ale ściąganie z sieci jest mniej złe bo ciężko jest kogoś dorwać. Takie rozumowanie nie prowadzi do niczego dobrego, akceptujemy kradzież przez internet, niestety taka jest prawda. Dlatego w/g mnie jest to złe.

Albumy z sieci są mocno okrojone - stratna jakość mp3, brak pudełka i okładki na profesjonalnym papierze, więc to nie do końca to samo, co kradzież płyty ze sklepowej półki. Jest to jakby nie patrzeć jedna z form piractwa, ale gdyby nie to, to najprawdopodobniej nie odkryłbym wielu świetnych zespołów (których albumy zamierzam w przyszłości kupić).

Oczywiście w kontekście piractwa, należy wspomnieć o cenach płyt. Nie wiem co jest większym przekrętem. 60 zł za płytę Megadeth to czysta kpina. Nie mówiąc o metalmindowych reedycjach TURBO i Acidów. 37zł za gówniany, rozpadający się digipack, z czego marne grosze idą do zespołu. Kiedyś uzbieram całą dyskografię tych zespołów, ale przy takiej cenie wątpię że uda mi się to zrobić w ciągu roku - dwóch lat.

Przypomnijcie sobie czasy przegrywania kaset. Kupowało się czyste kasety w kiosku, (w Lublinie kiedyś był sklep muzyczny, który zalała woda, potem kasety różnych zespołów były sprzedawane po złotówce, kupowaliśmy po 30 kaset Steeve Vai i na tą taśmę przegrywało się wszystko, co udało się zdobyć.) i kolekcja się systematycznie powiększała.

Według mnie kupowanie płyt to bardzo przyjemna sprawa i wiem że młodzież ma czasami trudność w wyborze co kupić i za co kupić

To prawda, z ostatnich płyt Metalliki, Turbo i "Oddechu..." KATa cieszyłem się jak głupi. Byłem i jestem cholernie dumny że te płyty stoją na półce. :mrgreen:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez chmielu » Wt sty 19, 2010 6:07 pm

zagor19 napisał(a): (których albumy zamierzam w przyszłości kupić).

No widzisz! O to chodzi, ściągasz podoba Ci się kupujesz. A to już nie jest piractwo i jest zgodne z prawem. :rockon:
chmielu
Syn Burzy

Postprzez nat54ret » Wt lut 01, 2011 2:59 pm

Francis Ford Coppola, reżyser napisał(a): Wchodzimy w nowy wiek, w którym sztuka być może będzie wolna. Może studenci mają rację, powinni mieć możliwość ściągania muzyki i filmów. Zostanę za mówienie takich rzeczy rozstrzelany, ale kto powiedział, że artystom trzeba płacić? I teoretycznie, kto powiedział, że oni muszą zarabiać kasę?

W dawnych czasach, 200 lat temu, jeśli byłeś kompozytorem, jedynym sposobem, aby zarobić było podróżowanie z orkiestrą i bycie dyrygentem, bo tylko wtedy byłeś opłacany. Nie nagrywało się muzyki, nie było należności za nagrania. Mówię więc: ’Odłączmy od idei kina ideę robienia kasy’. Są na to inne możliwości.
nat54ret

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic