Wymiana plików przez Internet

Wszystko i o wszystkim...

Re: Wymiana plików przez Internet

Postprzez Zagor » N wrz 27, 2009 2:58 pm

Wycieki to w dzisiejszych czasach żaden ewenement. Nowego Behemotha słuchałem miesiąc przed premierą, a Megadeth pojawił się dwa tygodnie przed. Wyciek to bardzo prosta sprawa - płyta trafia z wytwórni do sklepu i w tym właśnie przedpremierowym dystrybuowaniu robią się różne dziury w postaci ludzi, którzy mają znajomych, itd... Zrobić rip i wrzucić na obojętnie jaką stronę z warezem to czysta formalność. Dużo zespołów robi to specjalnie (tzw. wyciek kontrolowany), a część rzeczywiście jest nielegalna. Nowa Metallica pojawiła się przed premierą w sieci 10 dni, bo... w jednym francuskim sklepie ktoś wystawil płyty 2, a nie 12 września. Oni nie robili z tego żadnej afery, podobnie inne zespoły.

A co do Kazika, to rzeczywiście, karanie osiemnastolatka nie da dużego efektu. Zamknięcie forum to trochę dziwaczny pomysł :twisted:

Chcial wypromowac kazika ? on potrzebuje jakijs promocji?

Racja, przecież każdy wie kim jest owy Pan. Nie ma chyba człowieka w tym kraju, który by nie znał chociaz jednego nagrania, często nieświadomie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » N wrz 27, 2009 3:08 pm

kazik sie wkurzyl, bo liczyl że uzbiera kase na kolejne miesiace wygrzewania sie na hawajach (dobrze mowie?, napewno jakies cieple kraje), gdy u nas bedzie zima :D on ma tam jakas rodzine czy cos, no ale to kosztuje.. :)

Co do wyciekow, jasne. Nie powiem że sciagalem, ale slyszalem pare tygodni przed premiera płyty Megadeth, Amorphis, wspomniana Metallica no slyszalem o tym ze we Francji pomylili 2 z 12.. :lol: ciekawe jak to mozna pomylic. trzeba byc debilem.. tfu.. francuzem :D
Najbardziej spektakularne to Guns 'n Roses, ta plyte dane mi bylo slyszec ho ho i jeszcze wiecej przed premiera. Behemoth, vader..

jeszcze raz powtorze :) sciaganie nie jest złe. Złe jest rozprowadzanie. Co zmieni ukaranie 18-sto latka? Nic nie zmieni. Zniszczy mu zycie. Ale sam sobie jest winien. Moze to bedzie przestroga dla innych.

Wkoncu żyjemy w panstwie prawa :)

a kazdy wie że słabe panstwo sluzy wylącznie gangom :lol:
nat54ret

Postprzez OzzMaster » N wrz 27, 2009 4:03 pm

nat54ret napisał(a):Chcial wypromowac kazika ? :lol: on potrzebuje jakijs promocji? :D

Nie miałem na myśli Kazika, tylko ogólnie różne zespoły. A tak poza tym czy mp3 nie uchroniło cię przed zakupem jakiegoś gówna ? Jeśli album ci się spodoba to i tak kupisz prędzej czy później oryginał
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » N wrz 27, 2009 5:42 pm

sciaganie nie jest złe. Złe jest rozprowadzanie
tak zupełnie luźno i pokrętnie się zastanawiając, to gdyby nie było zapotrzebowania na ściąganie - nie było by rozprowadzania :P ale tak serio, to się zgadzam. :wink:
Hmmm... niby kolesia żal, że w tak młodym wieku idzie siedzieć za coś, co robi przecież wielu (no bo wszyscy nie. Ja się szczerze przyznam, że sam nie rozprowadzam, bo kiedyś próbowałem, ale procedura zrobienia torrenta wydała mi się tak skomplikowana, że odechciało mi się :oops: :D ). IMO granicą, gdzie już ewidentnie przegiął - było pobieranie kasy za downloading. Gdyby robił to "charytatywnie", to może nawet Kazik by się zlitował, a jak nie, to miałby mniejszy wyrok. W świetle prawa byłby może i nadal przestępcą, ale w oczach większości ludzi siedzących choć trochę w temacie nie byłby jeszcze zdegenerowany. Przynajmniej nie w moich :roll: A tak w ogóle, to skąd on miał te nagrania? Ukradł Kazikowi z chaty? Ze studia?
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » N wrz 27, 2009 5:56 pm

Na bank nie pójdzie siedzieć. Szum medialny zrobiony, o to chodziło.
Na pewno zresztą nie on pierwszy puścił w obieg te nagrania. Miał pewnie pecha, że wrzucił je do sieci i że jego znaleźli.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » N wrz 27, 2009 5:59 pm

A tak w ogóle, to skąd on miał te nagrania? Ukradł Kazikowi z chaty? Ze studia?

Tłumaczyłem w moim poście jak wyglądają owe "wycieki"
Po prostu w którymś etapie dystrybucji przedpremierowej w pewnym ogniwie trafiła się osoba, która płytę wzięła i ją przegrała.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » N wrz 27, 2009 6:52 pm

ok, czyli jak Kazetol rzekł, że "ktoś mi z chaty wyniósł", to była taka przenośnia, jarzę :wink:
...ano tak - koleś dostanie wyrok w zawiasach pewnikiem. A co do rozgłosu, to z jednej strony jest ten rozgłos - z drugiej strony nie do końca pozytywny, chociaż nie mam do końca przekonania, czy już sama wymowa sensacji ma jakieś znaczenie - ważne chyba, żeby było "jak najgłośniej o tym", hm? :mrgreen:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Żubr » N wrz 27, 2009 7:16 pm

Zawiasy, ale pewnie spora sumka do zadośćuczynienia.
W takich sytuacjach, oskarżenie następuje na wniosek poszkodowanego i czyniący szkodę w świetle prawa powinien zrekompensować straty...
Koleś pewnie miał także zatrzymany komp, więc pewnie wiele wiele więcej znajdą, mam na myśli programy i być może wydawcy programów także złożą wniosek o ściganie.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Caleb » Pn wrz 28, 2009 12:53 am

Trochę ponad godzinę temu wróciłem z koncertu KNŻ :mrgreen: Ledwo żyje, ech skorupa się starzeje jednak. Ale był ogień! :metal: Jak macie okazję, to walić drzwiami i oknami! Nie ma, że boli! Litza wczoraj grał Papieżowi w Brnie, ale dziś żadnych kompromisów nie było. Bite 2 godziny porządnego grania. :metal: Zresztą po bisach sam przedłużył grając riff South Of Heaven i spory kawałek Smoke On The Water. :twisted: Pogadałem potem z nim, pamięta czasy TURBO :mrgreen: Zresztą sam mnie wypatrzył: ludzie robili sobie z nim zdjęcia, stałem obok, a Litza sam: O, TURBO :mrgreen: Myślę, że na koncercie rocznicowym, jeśli taki będzie, chętnie się zjawi :mrgreen:
Kończę browar i idę spać. Za 6,5h trzeba wstać do pracy...

Ten post trza by przenieść do tematu o KNŻ, ale nie widzę na tym forum możliwości przenoszenia postów dla mnie? Jak to się robi? ;p [Nogard]
Ostatnio edytowano Pn wrz 28, 2009 5:34 pm przez Caleb, łącznie edytowano 1 raz
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez cHaSz » Pn wrz 28, 2009 11:21 am

nat54ret napisał(a):Najbardziej spektakularne to Guns 'n Roses, ta plyte dane mi bylo slyszec ho ho i jeszcze wiecej przed premiera.

No to akurat prawda, aczkolwiek nie do konca, bo te wersje ktore wyciekly nie byly jeszcze wersjami finalnymi. W porownaniu z tymi z albumu, bardzo sie roznily. Wiadomo przynajmniej bylo czego sie spodziewac :P Jedynie chyba "Better" sie nie zmienilo (choc byly chyba dwie wersje tego utworu z tego co wiem). W przeciwienstwie do innych wyciekow, jesli chodzi o Gunsow to nie wyciekly wszystkie utwory (choc napewno caly album tez sie pojawil w necie kilka dni przed premiera).

Co do tego Kazika, to mysle ze wokol tej plyty i tak jest sporo szumu i duzo sie o niej mowi, chociaz Kazikiem sie nie interesuje. A ten koles moglby chociaz nie zdzierac kasy z ludzi za download. :fail:

Ale kto nim sie bedzie przejmowal :P
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » Pn wrz 28, 2009 6:26 pm

Przepraszam za poprzedni post, ale była mowa o Kaziku, więc tu wrzuciłem. Poza tym późno było :mrgreen:

Jeśli chodzi o temat, to moim zdaniem nie powinno się wrzucać niczego przed premierą, bo to już jest świństwo. A już w ogóle branie za ściągnięcie tego kasy. Koleś sam sobie winny. Później, jeśli ktoś chce posłuchać, by ocenić czy warto nabyć, czemu nie. Gdy kupuję płytę w sklepie, to chcę zafoliowaną, a nie otwartą, bo ktoś chciał posłuchać...
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Wt wrz 29, 2009 12:10 am

Caleb napisał(a):Jeśli chodzi o temat, to moim zdaniem nie powinno się wrzucać niczego przed premierą, bo to już jest świństwo.

A co za różnica przed czy po premierze?

Tak samo nie rozumiem usprawiedliwiania się w rodzaju "ściąganie jest OK, to udostępnianie jest złe", jakie tu zaobserwowałem.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Wt wrz 29, 2009 8:32 am

Owszem, złodziejstwo musi być ukarane.
Wiem z dobrych źródeł że zespoły takie jak - Vader, Behemoth, same umieszczają w necie swoje albumy przed premierą...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Wt wrz 29, 2009 11:13 am

Nogard napisał(a):
Tak samo nie rozumiem usprawiedliwiania się w rodzaju "ściąganie jest OK, to udostępnianie jest złe", jakie tu zaobserwowałem.

jezu nogard no.. :|
sciaganiem sobie na wlasny uzytek nikomu nie robie krzywdy (poza okradaniem zespolu niejako), ALE!
po pierwsze - to nie ja wykradlem czy zdobylem jakos te utwory, tylko ktos inny wiec nie jestem odpowiedzialny za to ze te utwory sa dostepne w necie,

po drugie - nikt nie powiedzial że taki ktos jak ja ktory sciagnie plyte i mu sie spoboba że nie kupi jej w sklepie potem. Jezeli sie interesuja jakims zespolem, sciagam utwor, czy slysze , jak np Turbo dwa kawalki za darmo, tzn ze mi zalezy i potem i tak kupie plyte w sklepie. a to ze slucham wczesniej wynika z tego że nie moge sie doczekac i jestem wielkim fanem.

Sciaganie jest dobre. Oczywiscie bez udostepniania nie bylo by sciagania. ok. ale ja jakos konkretnie nie mam na to wplywu ze ktos kradnie i udostepnia nielegalnie płyty.. to jego sprawa. To jest nielegalne. A to ze ktos z tego korzysta to juz co innego. Ale udostepnianie tego z czerpaniem korzysci (nie wiem.. zdobywa punkty za to ze jego plik sciaga duzo osob? nie wiem jak to dziala..) czy pobiera za to kase to jest karalne i zle.
jak mozna tego nie rozumiec?

I tez sie nie zgodze z tym że niby nie ma roznicy czy przed premiera czy po.
Jako cos nowego wychodzi to musi na siebie zarobic. Ludzie licza na sukces, na pieniadze. Podam przyklad. Jakby przed premiera filmu np Wojna polsko ruska pojawil sie film w necie, nikt by nie poszedl do kina, film by nie zarobil. Ale jakby sie ukazal w necie juz po okresie wyswietlania w kinach i po premierze DVD, to juz nie czyni tak wielkiej szkody.
Jest serwis peb.pl gdzie sa rozne filmy, seriale, stare, dokumentalne, animowane, niektore a moze i nawet wiekszosc ciezko dostepne i dłuuuugo po premierze. Komu teraz ktos wyrzadzi szkodę jesli sciagnie film z Louis de Funesem z 1968 roku? Przeciez on juz na siebie zarobil juz dawno. A wiekszosc osob, ktore czerpaly bezposrednio z niego zyski juz od 20 lat nie zyje.
nat54ret

Postprzez Nogard » Wt wrz 29, 2009 2:03 pm

OK, dla mnie to moralnie nie w porządku, jeśli uważa się, że ktoś robi coś złego, a jednocześnie osiąga się dzięki temu własne korzyści i tłumaczy, że rączki są czyste. Ktoś ukradł, mi oddał to za darmo, a zatem ja jestem czysty, choć uważam, że ten pierwszy jest gnojkiem i zasługuje na zgnicie w pace? Ale moralność to dość względna sprawa.
Nic nie zarzucam, tylko własne wątpliwości wyrażam.
Nogard
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic