Robert "Litza" Friedrich

Zespoły w których udzielają się muzycy Turbo...

Robert "Litza" Friedrich

Postprzez Piecyk » Pn lip 03, 2006 3:22 pm

Co sadzicie o Robercie, który swego czasu śpiewał i grał na gitarze w Turbo? Przypomne że Robert grał/gra również w: Kazik Na Żywo, Flapjack, Creation Of Death, 2Tm2,3, Acid Drinkers...i Arce Noego :)
Piecyk
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » Wt lip 04, 2006 11:55 am

Dla mnie nie pasował do Turbo, a zespoły, w których się udzielał jakoś nie trafiają w mój muzyczny gust niestety. Ale trzeba przyznać, że na pewno jest to człowiek z talentem.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Kicu » Wt lip 18, 2006 3:25 pm

Dla mnie najbardziej pasował w Acidach (chociaż bez niego mi się bardziej podobają) i w KNŻ
Kicu
Anioł Zła

Postprzez medalikarz » So lip 29, 2006 2:17 pm

:twisted: Teraz gra w (w)arce noego,szkoda,że nie związków z katem!!! :twisted:
medalikarz
Embrion

Postprzez Paulo » Pt gru 01, 2006 2:15 pm

Litza przez te wszystkie lata zmieniał się, dorastał i ewoluował jako muzyk rockowy. Uważam że w każdym z projektów muzycznych sprawdził się w 100%. Najbardziej lubiłem go w Acidach - wiadomo :). Ale okres gry w Turbo był napewno bardzo ważny dla Litzy... Wiele (jak sam mówił) nauczył się od Wojtka Hoffmana (nie tylko jeśli chodzi o gre na gitarze).
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Paulo » Wt kwi 22, 2008 8:04 pm

http://muzyka.onet.pl/0,1481392,wywiady.html

Ale ten czas zap....... znaczy się zasuwa :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Paulo » Wt lut 17, 2009 1:18 am

Moshujący Litza powrócił :P :

http://imageshack.us
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Pn lut 23, 2009 11:24 pm

http://img207.imageshack.us/my.php?image=17d.jpg

no i Litza powrócil znowu no i sie zastanawiam (ale tez bez przesady) co dalej z nim bedzie.

Bo wiadomo KNŻ pogra pare koncertow i sie skonczy na tym. 2Tm2,3 nagra cos raz na pare lat, jedyne, stałe zajecie to Arka Noego no i praca w studiu. Ale czy on to wytrzyma-grac z dziecmi dla dzieci po szkolach podstawowych? człowiek legenda ktory moglby nagrywac metalowe plyty i grac dla kilku/-dziesieciu tysiecy?

Litza łoi na gitarze, macha głową, i co dalej? szkoda ze ON tu nie wchodzi i nam nie odpowie.

To nie moja sprawa ale ja sie po nim wiecej spodziewalbym skoro dostal taki talent i ma szanse, a nie wykorzystuje jej (tworzenie riffów i granie dla tysiecy ludzi) ..

mógłby stworzyc jakis nowy projekt.. albo wrocic do acid..

pobożne zyczenia...

pozdrawiam
nat54ret

Postprzez Paulo » Wt lut 24, 2009 12:51 pm

http://imageshack.us

Litza - zły :twisted:

A z graniem Litzy będzie tak jak napisałeś... Kilka koncertów KNŻ, potem trochę okazjonalnych sztuk Tymka, no i Arka z dziećmi... Do czynnego grania metalu Litza nie wróci... Wiem to od Niego samego...
Paulo
Administrator
Administrator

Re: Robert "Litza" Friedrich

Postprzez Wiwern » N lip 26, 2009 10:22 pm

Tak sobie pracując w nocy, jako lobbysta obmyślam nieraz z nudów wielce posrane rzeczy, ale dzisiejszej nocy naszła mnie (chyba) genialna myśl: trzeba zaprosić na forum Litzę! No bo Grzegorz Kupczyk też już formalnie nie śpiewa w Turbo, ale ma konto na forum i się udziela, wiec czemu Litza nie miałby tego (przynajmniej z sentymentu) czasem robić, hm?

Wiadomo, że ciężko jest zwykłemu śmiertelnikowi od tak skontaktować się z Robertem Friedrichem, ale obmyśliłem pewien plan. Otóż jak wiadomo, Litza mieszka gdzieś w Puszczykowie, czyli m/w z 2 - 2,5 godziny drogi z buta ode mnie z chaty. Są wakacje, a w wakacje dobrze jest robić sobie pielgrzymki. Trzeba by dokładnie zlokalizować posiadłość Pana Roberta, albo pytać ludzi w Puszczykowie (jeszcze fajniejsza przygoda). Odnalazłwszy dom Litzy grzecznie zapukali byśmy do drzwi i doręczyli (najlepiej do rąk własnych) prześliczną laurkę z zaproszeniem na forum (link na forum, hasło do konta, itp) i przy okazji uzyskali byśmy autograf na reedycji "Epidemii", czy też "Dead End".
Co o tym sądzicie? Ktoś się na to pisze?

no, jest jeszcze inna opcja, ale nie wiem, czy prostsza, czy trudniejsza: mianowicie trza by się przejść na jakiś koncert Litzy. KNŻ, to jest "towar ekskluzywny", jak powiedział Kazik, tj będą grać rzadko, a takie tłumy będą walić, że ciężko b'dzie się dopchać. Pozostaje koncert 2TM2,3, lub Arki Noego, ale coś nie słyszałem , żeby w pobliżu mieli niedługo grać, zresztą na tych koncertach jest chyba inny klimat , na nich Litza chyba nie lubi wracać do "świeckiej przeszłości", chociaż, kto wie...
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » N lip 26, 2009 10:23 pm

Ja zdobyłem autografy Litzy na wkładkach do wszystkich kaset Acidów (wtedy jeszcze nie miałem ich albumów na CD, do teraz właściwie nie mam starych płyt, ale pojawiły się reedycje, więc już 2 nabyłem :mrgreen:) oraz na moim ulubionym zdjęciu w Raporcie o Acid Drinkers. Wiedziałem, że będzie koncert Arki w kościele niedaleko mnie, więc wcześniej poszedłem na próbę do salki czy zakrystii. To już było parę ładnych lat temu, jak miał krótkie włosy. Podchodzę, "Cześć Litza, czy mógłbyś..." i wyciągam z siatki wszystkie wkładki i na koniec jeszcze książkę. Otwieram na stronie, gdzie na całej jest jego fota do pasa, bez koszulki, jak miał pióra do połowy pleców :mrgreen: Też podpisał bez problemu :mrgreen:

Pomysł Wiwerna -> :lol: Pozdrów przy okazji Gośkę Ostrowską i jej męża, a jak będziesz miał szczęście, to Gulczasa :lol:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Zagor » N lip 26, 2009 10:25 pm

Z zaproszeniem Wielebnego na forum raczej nie bedzie problemu...cywilizowaną drogą. Zapytam pewną osobę z forum Barmy Army i może do nas wpadnie. Raczej nie licz Wiwern, że bedzie się czynnie udzielał, ale może gdyby tak wywiad z nim zrobić....
(Tak się złożyło, że własnie dziś w nocy wymyśliłem z wywiadem z Litzą)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » N lip 26, 2009 10:26 pm

Posty związane z pomysłem Wiwerna przeniosłem tutaj

zagor19 napisał(a):Z zaproszeniem Wielebnego na forum raczej nie bedzie problemu...cywilizowaną drogą. Zapytam pewną osobę z forum Barmy Army i może do nas wpadnie.

Jeżeli mówisz o niejakiej acidolce to lepiej daj sobie z nią spokój :lol:
Nie znam bardziej zrytej osoby na BA.

Nie chcę gasić Waszego entuzjazmu ale ściągnięcie Litzy na wywiad będzie trudne. Spotkałem go parokrotnie w ostatnich dwóch-trzech latach i nasze rozmowy na temat for internetowych kończyło się stwierdzeniem Litzy: "daję sobie z tym spokój"...
Lecz jeśli już wystosować zaproszenie to tylko osobiste. Broń boże za pomocą jakiejś acidolki czy innej wielkiej nastoletniej "fanki" :lol:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » N lip 26, 2009 10:27 pm

W takim razie daję sobie spokój :) I tak wcześniej miałem popytać Ciebie co sądzisz o tym pomyśle. Może trafimy do niego bezpośredniego maila albo inny kontakt.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » N lip 26, 2009 10:28 pm

Jeżeli mówisz o niejakiej acidolce to lepiej daj sobie z nią spokój Laughing
Nie znam bardziej zrytej osoby na BA
:mrgreen: powiedzmy, że jest w ścisłej czołówce najbardziej zakręconych kwasowiczów ;)

No, ja nie miałem na razie nigdy przyjemności spotkać Litzę na żywo, pomijając koncert Acid Drinkers i 2TM2,3 na Woodstocku, ale wtedy był strasznie wysoko i daleko :roll:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Następna strona

Powrót do Projekty