Non Iron

Zespoły w których udzielają się muzycy Turbo...

Re: Non Iron

Postprzez krusejder » Cz wrz 08, 2011 9:59 am

Gwoli sprawiedliwości, oto lista piosenek śp. Andrzeja Sobczaka, które napisał dla Non Iron

http://www.teksty.agencja-as.pl/index.p ... lter_id=73

Jeśli miałem dobrze opisane kasety przed -nastu laty, to GK oryginalnie wykonuje jedną z nich. Nomen omen "Innym niepotrzebnych".

Czy informacje na stronie Ceti podawane są z upoważnienia p. Musielaka, lidera Non Iron?
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Cz wrz 08, 2011 10:52 am

A tam, na jeden koncert każdy z każdym mógłby się dogadać - Kupczyk z Hoffmannem, Kupczyk z Łysowem, jeszcze dla Szpigla miejsce by się mogło znaleźć.

Na pierwszym LP Kupczyk śpiewał chyba tylko jakieś chórki gościnnie. Na gigu mógłby śpiewać więc Szpigiel, ale z drugiej strony, Kupczyk jest aktualnym wokalistą Non Iron tak samo jak Tomek Struszczyk nie śpiewał oryginalnie numerów Sobczaka w Turbo.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Cz wrz 08, 2011 10:56 am

Najlepiej, jakby byli obaj - Szpigiel i Kupczyk

Tak samo, jak najlepiej, gdyby piosenki p. Sobczaka napisane dla Turbo zaśpiewali i Kupczyk i Struszczyk

p.s. "Kupczyk jest aktualnym wokalistą Non Iron" - oczywiście, że po reaktywacji może nim zostać i są na to większe szanse niż w każdym innym przypadku. Trudno wszakże mówić o aktualnym wokaliście w przypadku kapeli, która od 15 lat nie okazywała żadnych oznak działalności.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Cz wrz 08, 2011 11:02 am

Tzn. pisałem to mając na uwadze, co napisał GK - że kapela się nie rozwiązała. Z Musielakiem dość regularnie grywali po 2-3 numery z Non Iron. Słyszałem w 2003, 2008, dwa razy w 2009. Ostatni koncert Non Iron był zdaje się 11 lat temu, w 2000, na koncertówce wyszedł.

Reszta - prawda.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Cz wrz 08, 2011 11:20 am

OK, myślałem, że odnowienie współpracy pp. Kupczyka i Musielaka nastąpiło z okazji znakomitych "Akordów słów", a wcześniej, że to był koncert Grzegorza w 2000, co na płycie wyszedł. No ale sami piszą, że to jest powrót pod tą nazwą po wielu latach.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Cz wrz 08, 2011 11:30 am

Tak - dwa razy z tych wymienionych przeze mnie gigów widziałem ich właśnie na Akordach.

W 2003 Kupczyk, Hoffmann i Musielak zagrali wspólnie akustycznie, o ile dobrze pamiętam, "Lęk" i dwa numery Non Iron. To był ten sam koncert, kiedy nagrywali płytę dodaną do "Tożsamości" i był to taki przerywnik w środku gigu, chyba go w ogóle nie nagrali. Aczkolwiek mogę tu coś mylić.

I poza tym w ostatnich latach Kupczyk, Musielak i Sadura akustycznie grywali - były numery Turbo, Non Iron i inne.

Pod nazwą wracają :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez lochinvar » Cz wrz 08, 2011 3:44 pm

Ja bym nie zapominał o płycie koncertowej, ktora co prawda wyszła na kasecie, ale w dyskografii zespołu jest wskazywana, a mianowicie Non Iron z 1987 zawierajaca premierowe nagrania. Skład zespołu na tym koncercie był siedmioosobowy z aż 3 gitarzystami, a więc Ironi nie byli pierwsi :) Jesli chodzi o info podane przez Krusejdera to brak w spisie kawałka Przychodzi do mnie.
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez eddiepoland » Cz wrz 08, 2011 8:50 pm

Grzegorz Kupczyk napisał(a):Muzycy Non Iron wystapia bez Wojciecha Hoffmana
Przekazujemy z przykrością informacje, ze Wojtek Hoffmann nie wystąpi 27 września z NON IRON.
Muzycy: Henryk Tomczak, Janusz Musielak, Grzegorz Kupczyk, Jędrzej Kowalczyk, Przemysław Hałuszczak wystąpią wspólnie w recitalu akustycznym. Przygotowują niespodziankę.
Przykro nam także stwierdzić, że niektórzy nie potrafią odłożyć na bok własnych uprzedzeń choćby na 20 minut dla tak wyjątkowego wydarzenia traktując dzień 27 września jako swoiste własne pole bitwy.

Nie ważne czyja to "wina", jak dla mnie po prostu szkoda że nie wystąpi jednak Voyth. :|
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Pn wrz 12, 2011 10:26 pm

Przeanalizowawszy skład Non Iron na kasetach wydanych przed pierwszym LP zauważyłem, ze Przemysław Hałuszczak grał na nich na harmonijce. Co ciekawe, na swojej stronie się do tego nie przyznaje w żadnym miejscu, a określa się jako gitarzystę flamenco. Ciekaw jestem, jaka będzie jego rola na koncercie. Zarąbiście byłoby usłyszeć go w oryginalnej roli, ale preferowałbym, żeby jednak nie dotykał gitary ;-)

Mimo wszystko wciąż mam niewielką nadzieję, że Wojtek wystąpi z Non Iron choć przez część koncertu...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Pn wrz 12, 2011 10:32 pm

Wiesz, informacja o tym, że Wojtek nie zagra na koncercie z Non Iron z niewiadomych przyczyn "wyparowała" ze strony Ceti kilka dni temu...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Pn wrz 12, 2011 10:38 pm

Widziałem i ucieszyło mnie to, aczkolwiek zauważ, że zniknęły oba niusy o tym koncercie, więc myślę, że to raczej zasługa głosów takich jak Żubra na poprzedniej stronie niż zmiana planów. Ale że to dla mnie bardzo przykre, że Panowie nie mogą się ugadać na jeden koncert, chcę wierzyć, że jeszcze się coś może zmienić.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez lochinvar » Śr wrz 14, 2011 7:38 am

http://www.jarocin-festiwal.com/1985/fo ... upy09.html

Wyzej jest link do Jarocina 1985 gdzie grało Non Iron i w info podają skład. Festiwal był w sierpniu, a z info ynika, ze kapela powstała w marcu 1985.

Według powyższego oryginalny skład to:
Leszek Szpigiel - wokal
Zbigniew Ślatała - gitara
Janusz Musielak - gitara
Henryk Tomczak - gitara basowa
Wojciech Anioła - perkusja
Przemysław Hałuszczak - harmonijka
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez OzzMaster » Wt lut 14, 2012 3:33 pm

Co prawda teledysk podpisany jako "Grzegorz Kupczyk", ale jakby nie patrzeć to numer Non Iron.

http://muzyka.interia.pl/teledyski/tele ... sen,334566
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Wt lut 14, 2012 10:31 pm

Nie, to numer Kupczyka i Musielaka zrobiony kiedyś dla NON IRON:)
A w tym akurat nagraniu z NON IRON jest tylko Janusz Musielak, poza tym: Mucek (CETI), Artur Gronowski (bas), Wojciech Kubiak (git), Piotr Mańkowski (git).
Pozdrawiam:-D
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez OzzMaster » Wt lut 14, 2012 10:38 pm

W takim razie sorry za błąd :D Nie wiedziałem w jakim temacie napisać tego newsa, więc uznałem, że najwięcej ma on wspólnego z Non Iron.
OzzMaster
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty