Non Iron

Zespoły w których udzielają się muzycy Turbo...

Non Iron

Postprzez LastWarrior » Cz maja 25, 2006 2:58 pm

Udzielali się w tej kapelce Hoffmann, Kupczyk oraz Łysow. Nagrali 3 płytki: "Innym niepotrzebni" (1988), "Candles and rain" (1989) oraz " '91" (1991). Wszystkie są naprawdę bardzo dobre - szczególnie dwie ostatnie. Niestety tylko "91" ukazało się dawno temu na cd, dwie pozostałe przy dużym szczęściu można znaleźć na kasetach lub winylach. a kapelka naprawdę jest warta przypomnienia w postaci reedycji.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Kicu » Cz maja 25, 2006 3:03 pm

Tak Non Iron fajny zespół i niedoceniony.

Ma ktoś może ich występ na mp3 z Jarocina 88? Udało mi sie tylko dwa kawałki ściągnąć a było 6. Help.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Bad Taste » N maja 28, 2006 7:51 pm

Non Iron...taa powiem szczeże że gdy dowiedziałem się o składzie zespołu , czasach w jakich działali i o rodzaju wykonywanej muzyki lekko się napaliłem. Gdy dostałem już te nagranie z drugiej ręki od Piecyka i odpaliłem Innym niepotrzebni czy też Candless And Rain zawiodłem się. Niby fajne riffy , czasem fajne melodie, ale jednak kupy się to jakoś nie trzyma dla mnie. Słabe refreny i ogólnie całość niezrobiła na mnie wrażenia.

Nie wiem, może za mało słuchałem - ale pierwszy odbiór jest u mnie na minus

Jestem z zmuszony zedytować bo przesłuchałem teraz kilka wybranych kawałków ...ok za zimno oceniłem NoN ironów...ocena 610, niema mocy....więcej jak by tam hmm...melancholii ?!, nie wiem czy to dobre określenie , czasem brzmią jak rozgotowane kluski. Jednakże solóweczki i niektóre momenty muzycznie bronią Non Iron
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez Nogard » Pn cze 05, 2006 2:02 am

To wyszło na kasetach? :) Chyba żadna nie wyszła...?

Kicu - nie mógłbyś się jakoś podzielić tymi dwoma kawałkami? :)))))))) W ogóle przyłączyłbym się do prośby... Całe koncerty Turbo i Non Iron z Jarocina '88 na pewno były rejestrowane - po jednym ich utworze znaleźć można na oficjalnej składance winylowej... Zgrywałem je na CD i gdzieś leżą - "Każdy Ci To Powie" Non Iron i z Turbo chyba "Anioł Zła"......

A Non Iron uwielbiam na równi z Turbo - trzy cudowne płyty, od początku do końca bez wpadek... Poza tym, że teksty są tak zaśpiewane, że w większości nie idzie ich zrozumieć, a do żadnej z trzech płyt ich nie dodano... :)

A kawałki Non Iron znaleźć można również na składankach "Moje Urodziny - 15 Lat", "Aksamitny Sen" oraz płycie live "20012000" Grzesia Kupczyka... I w sumie na kilku innych również... :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 3:41 pm

Bardzo ciekawa kapela. Słyszeliście "Don 't Stop It" z polskim tekstem? Ten kawałek po prostu wymiata. :)
Glan_Anonim

Postprzez LastWarrior » Cz lip 13, 2006 1:23 pm

Taaak - super kawałek (może nawet ich najlepszy...) Mam go tylko ściągniętego ze stronki w kiepskiej jakości - czy może ktoś posiada go w lepszym brzmieniu?
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Glan_Anonim » Cz lip 13, 2006 3:50 pm

Hmmm... trzeba z Grześkiem pogadać. :)
Glan_Anonim

Postprzez Predator667 » N sie 06, 2006 7:28 pm

^ A ten jak szpanuje koneksjami... -_-
Predator667

Postprzez Glan_Anonim » N sie 20, 2006 3:46 pm

Hehe... tak to już jest. :)
Glan_Anonim

Postprzez Paulo » Pt gru 01, 2006 2:28 pm

Jak najbardziej niedoceniony zespół... Chyba trafili na całkiem kiepskie czasy w Polsce, zarówno pod względem fonograficznym jak i "bytowym"...Przecież to była kopalnia rockowych przebojów...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Kicu » So wrz 27, 2008 2:50 pm

Odświeżając temat "Candless And Rain" też wyszło na CD. Ok 3 lata temu widziałem oryginał na allegro KUP TERAZ ZA 20zł :!: ale niestety byłem bez grosza i nie kupiłem. Sam osobiście mam tylko rip z vinyla.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez LastWarrior » N paź 05, 2008 8:03 pm

Metal Mind zapowiada reedycję płyt "Innym niepotrzebni" oraz "Candles and rain"... Pożyjemy, zobaczymy... :)
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Paulo » N paź 05, 2008 8:29 pm

No wreszcie! :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » N paź 05, 2008 8:49 pm

Byle nie znowu te badziewne digipacki... ;p

Fajnie będzie mieć w końcu na kompakcie...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » N paź 05, 2008 8:55 pm

A mnie to rybka... :wink:

Dobrze że w końcu pomyśleli o starych kapelach :)
Paulo
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Projekty