Creation of Death

Zespoły w których udzielają się muzycy Turbo...

Re: Creation of Death

Postprzez nat54ret » N lis 29, 2009 8:49 pm

troche odbiega.
jakby nie odbiegala, to bym sluchal jedna plytę po drugiej i nie odczuwalbym zbytniej róznicy, a jednak odczuwam..
nat54ret

Postprzez OzzMaster » N lis 29, 2009 10:14 pm

nat54ret napisał(a):troche odbiega.
jakby nie odbiegala, to bym sluchal jedna plytę po drugiej i nie odczuwalbym zbytniej róznicy, a jednak odczuwam..

Ja również :wink:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Executioner » Pn lis 30, 2009 10:00 am

Moje biedne uszy, zsiekane "trve" demówkami już nie wyłapują tego typu subtelności... :P
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Smolny » Wt gru 01, 2009 2:04 pm

Link
Głosujcie na moje zdjęcie w last.fm robione metodą chałupniczą w paincie, zdjęcie pochodzi z reedycji kasetowej wydanej przez Indies na licencji MMP, przy okazji minusujcie drugą fotę ->Link
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Wt gru 01, 2009 3:22 pm

A na moim kompakcie "Purify Your Soul" z 2000r [MMP] nie dali żadnego zdjęcia :evil:
Wiem jak wygląda Litza, Lemmy i Tommy, ale Arasa jak dotąd musiałem sobie wyobrażać :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez gzrech » Pt gru 11, 2009 12:40 am

W 1992 r. z kumplem organizowalismy gig COD. Byl dobry klimat - chlopaki na poczatek zaspiewali hymn kolejorza. Potem bylo tylko lepiej. Lica walil browary na scenie, ogolna prpierducha. Milo sie gadalo z chlopakami po koncercie. To byly dobre czasy.
Szkoda, ze 2 plyta sie nie ukazala. Material zostal nagrany, ale bylu problemy z wydawca i sie wszystko rozjechalo. Niedawno kupilem ich CD w sklepie nie dla idiotow za jakies 15 zyla - troche smutne, ale lepsze to niz nic.
gzrech
Embrion

Postprzez acidolka » Cz maja 06, 2010 1:50 pm

Posiadam to wydawnictwo
przesłuchałam pare parenaście razy
i cieszę się że Litza śpiewa nie wyraźnie bo piosenki o Jezusie mnie nie bawią (już)
mam wrażenie że cała płyta robiona na jedno kopyto.

Lemmy ma jakieś materiały z koncertu w jastrzębiu
może niebawem udostępni
Obrazek
BARBARIC JUSTICE !
acidolka
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Cz maja 06, 2010 2:16 pm

gzrech napisał(a):W 1992 r. z kumplem organizowalismy gig COD. Byl dobry klimat - chlopaki na poczatek zaspiewali hymn kolejorza. Potem bylo tylko lepiej. Lica walil browary na scenie, ogolna prpierducha. Milo sie gadalo z chlopakami po koncercie. To byly dobre czasy.
Szkoda, ze 2 plyta sie nie ukazala. Material zostal nagrany, ale bylu problemy z wydawca i sie wszystko rozjechalo. Niedawno kupilem ich CD w sklepie nie dla idiotow za jakies 15 zyla - troche smutne, ale lepsze to niz nic.

Gdyby w Twoim archiwum uchowały się jeszcze jakieś zdjęcia z tego koncertu to zeskanuj i umieść.
Bylibyśmy wdzięczni :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez gzrech » Pt maja 07, 2010 12:06 am

Niestety żadnych zdjęć nie posiadam - a szkoda.
gzrech
Embrion

Postprzez krusejder » Pt sty 21, 2011 9:41 am

Nigdy w tych klimatach (thrash plus) nie siedziałem, ale generalnie rzecz biorąc zawsze bardzo ceniłem tę płytę za bezkompromisowość i za przekaz. Nigdy nie słuchałem żadnego Tymoteusza ani innych Arek ;) ale CoD jest OK.

Tak sobie myślę - mija w tym roku 20 lat od wydania CoD. Czy nie chcielibyście koncertu, na który składałoby się Turbo z czasów "rzeźnickich" oraz reaktywacja Creation of Death ? Choćby na jeden wieczór ;)

Bo ja bardzo chciałbym. Może nowy manager TURBO pomyśli i o tem ...
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » Pt sty 21, 2011 9:54 am

To raczej Litzę musieliby przekonać... A to wydaje mi się mało możliwe ;)

Ale też b. chciałbym :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez krusejder » Pn lut 14, 2011 9:37 am

pochwalę się - mam wreszcie ten materjał na CD, kupiłem sobie japończyka używanego :)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » N maja 06, 2012 5:01 pm

Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Smolny » So lis 02, 2013 11:58 pm

Okres płyt "Dead End" - "Purify Your Soul" - "One Way" jest najbardziej tajemniczym okresem Turbo, swego czasu, a może i do teraz budził zaciekawienie dużej części forum, istniały próby wywiadów z Litzą czy Goehsem, które jednak spaliły na panewce, zaś Voyth tylko częściowo rozwiał wątpliwości
Spróbujmy więc samodzelnie prześledzić czasy rozpadu Turbo i narodzin CoD, drogą dedukcji i wywiadów z Wojtkiem ustaliem co nieco, choć oczywiście mogę się mylić - ostrzegam, że pozwalam sobie w tym momencie na odrobinę herezji :D

1. 21 kwietnia 1990 - Metalmania '90 - Turbo po raz ostatni gra w składzie 5 osobowym, wkrótce pojawiają się nieporozumienia będące wynikiem "Epidemic" i tego w jakim kierunku zespół ma dążyć, Grzegorz i Andrzej odchodzą z zespołu by grać w Ceti i Non Iron (możliwa kłótnia - Wojtek rezygnuje, wchodzi Andrzej, Grzegorz zostaje)

2. Litza we współpracy z Goehsem pod wpływem "Beneath the Remains" Sepultury wpadają na pomysł grania ekstremalnego thrashu z growlingiem, dokooptowują Lemmy Demolatora, Voyth ustępuje młodszym, ster przejmuje Robert, a Voyth dogrywa swoje co dojrzalsze solówki na nową płytę

3. 15 maja 1990 - wychodzi "Dead End" pod szyldem Turbo - płyta znana jest tylko na zachodzie
Nieznany koncert promujący Under One Flag we... Wiedniu? Budapeszcie?
1-4 sierpnia 1990 - Jarocin '90 - zaskoczenie publiczności "ale gdzie jest k*wa Grzesiu?!", "koncert zajebisty, publiczność niemrawa"
październik 1990 - Jelenia Góra - "Dead End"

4. Tymczasem Metal Mind nie wspiera w odpowiednim stopniu zespołu, rodzą się frustracje, Voyth czuje się spychany na boczny tor
luty 1991 Wągrowiec - ostatni koncert w "Turbowym składzie" - dochodzi do kuriozum - Voyth opuszcza zespół, pozostali członkowie chcą grać pod szyldem Turbo, zostają im blokowane prawa do nazwy, jednak Turbo ma zaksięgowane koncerty, które musi odegrać, znaczenie zespołu spada
21 kwietnia 1991 - Metalmania '91 - z powodu zawirowań Turbo nie zostaje zaproszone

5. 14-16 czerwca 1991 - koncerty przed Sepulturą w Poznaniu, Jastrzębiu i Havirowie - skład - Litza, Goehs, Lemmy, Aras (Wielgosik) premiera "Quatering Alive" "Purify Your Soul", nagrywanych na płytę zespołu Jeruzalem, w tym samym miesiącu Turbo przestaje istnieć - płyta nagrywana była w maju, na początku lipca do chłopaków dociera "Purify Your Soul" pod szyldem Creation of Death, zespół gra serie koncertów, na których prezentuje również utwory z "Dead End"

6. Voyth miał kilka frustrujących miesięcy, po czym stwierdził "psia kość, jestem muzykiem, muszę grać, coś jeść też trzeba, stara gwardia obrażona, dookoptuję nowych, nagram sam płytę, utrzę nosa młodym" :D po wakacjach kompletuje Radosława Kaczmarka i Marcina Białożyka, dochodzi też Daniel Cybusz(?) ale panikuje wzorem Goehsa w 1986 przed "Kawalerią Szatana", w ramach perkusistów sesyjnych Voyth zaprasza Sławomira Bryłkę i Tomasza Goehsa, ze względu na zastój CoD i próbę pojednania(?), trwają rozmowy z Mariuszem Kmiołkiem od Thrash'em All! - wytwórnia Carnage Records (ta od "Morbid Reich", Vader) wydaje na początku 1992 płytę "One Way", producentem jest Wojtek

7. Dochodzi do czegość co w politologii i historii nazwywa się "dwuwładza", na podobnej zasadzie do TSA i TSA Evolution istniały Turbo 1980-1991, Turbo 1991-1992 i Turbo 'bis (CoD) (1991-1992) - pierwsze nagrywało "One Way", jednak nie było koncertów i szybko upadło skutkiem niskiej sprzedaży, drugie grało "Dead End" i "Purify Your Soul" szczególnie przez wakacje jak na przykład w Krzyżu 25 lipca 1992, wkrótce rozchorował się Goehs, a zespół uległ zawieszeniu, Litza nie chciał nagrywać nowej płyty bez kolegi - żywotność obu zespołów to wakacje 1992, z tym, że CoD grało dłużej i do CoD na krótko doszedł Kaczmarek, który zostąpił Wielgosika (nie wytrzymał psychicznie reakcji publiki na thrash/death metalową maszynę chrześcijańską)

8. Voyth rzucił muzykę w kąt, zajął się produkcją mebli, przez 2-3 lata "nie rozmawiał" z odwiedzającym go Goehsem, przełom nastąpił jednak w 1995, Wojtka znudziło rzemiosło przemysłowe, więc przebranżowił się na muzyczne
16 września 1995 – Poznań – „Back to school” - Jedyny klasyczny koncert z Tomkiem po rozpadzie, który jednak z powodu niepewności zasilił z Kr'shna Brothers szeregi KaeNŻetu

Podoba się Wam? :D Korygujcie gdzie się mylę i podajcie swoje opinie jeśli wola :D
Smolny
Szalony Ikar

Poprzednia strona

Powrót do Projekty