Grzegorz Kupczyk poza zespołami

Zespoły w których udzielają się muzycy Turbo...

Grzegorz Kupczyk poza zespołami

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Cz maja 24, 2012 10:24 pm

Prosiliscie o pare informacji dot albumu XXX lat. Prosze wiec. Milej lektury. mam jeszcze tematy o ktore mnie proszono ale to przy innej okazji.

Pozdrawiam!

GRZEGORZ KUPCZYK
30 lat

Ze wszystkich albumów, na jakich zaśpiewał Grzegorz Kupczyk, moim najbardziej ulubionym był jak dotąd... przekrojowy zestaw Moje urodziny – 15 lat z 1995 roku. Dlatego, że w rewelacyjny sposób pokazywał, jak różne oblicza może mieć rockowa ballada, a przede wszystkim – jak wspaniałym wokalistą jest Kupczyk. To nie tylko heavymetalowy krzykacz (choć i w tej konkurencji jest znakomity) – chodzi o to, że jak nikt inny w Polsce umie on zaśpiewać w uduchowiony sposób, z takimi emocjami, jakie w najlepszych latach umiał przekazać głosem David Coverdale z Deep Purple i Whitesnake. Wspaniale więc się stało, że dostępny jest podobny zestaw na trzydziestolecie działalności artystycznej Kupczyka.
Na pierwszej z dwóch płyt 30 lat, zatytułowanej Ballady, znajdziemy m.in. Dorosłe dzieci, kultową kompozycję Wojciecha Hoffmanna z tekstem Andrzeja Sobczaka, nagraną pierwotnie przez wokalistę z grupą Turbo. Jeden z kontestatorskich hymnów lat 80., ale zdecydowanie ponadczasowy, tutaj pojawia się w wersji ze śpiewającymi wraz z Kupczykiem Małgorzatą Ostrowską i Grzegorzem Skawińskim, a także z udziałem Hoffmanna i Grzegorza Stróżniaka (czyli mamy kilka ikon polskiego rocka). Jest też przejmująca Fabryka keksów, opracowanie utworu autorstwa Zbigniewa Hołdysa, nagranego przez Turbo. Tak naprawdę słowo „ballada” nie do końca tu pasuje – to pełne dramatyzmu kompozycje. Piękne brzmienia gitar akustycznych i elektrycznych skontrastowane są tekstami odzwierciedlającymi egzystencjalne dramaty. O dreszcze może przyprawić sposób, w jaki Kupczyk śpiewa tekst Fabryki keksów, w którym zdecydowany na próbę samobójczą chłopak zostaje ukazany na tle tłumu gapiów i przy wyliczance radiowych „niusów”, niekiedy brzmiących w tym kontekście absurdalnie... Znalazły się też na płycie tak niezwykłe rzeczy, jak wykonane z orkiestrą symfoniczną Epitafium (wspaniała wersja kompozycji CETI, która już w kształcie „zwykłym”, z albumu Rasizm, była wyjątkowa), charakteryzujące się szczególnym pulsem Pozorne życie, powalające organową partią Requiem (skomponowane przez Kupczyka i Marię „Marihuanę” Wietrzykowską na zamówienie telewizyjnego programu Ziarno), wreszcie I’ll Never Let You Go Non Iron, bardzo w stylu Coverdale’a. „Składanka ballad” – wiem, że takie hasło często wywołuje mdłości, bo wydano setki przesłodzonych kompilacji, opakowanych w kiczowate okładki z odzianymi w skóry panienkami. Niniejszy album dowodzi, że wydawnictwo o takim charakterze może być pozycją niezwykle wartościową.
Drugi dysk 30 lat jest jeszcze ciekawszy dla fana, zawiera bowiem materiał premierowy – zapis występu w konwencji „bez prądu” z 2000 roku. Wtedy jeszcze nie było mody na koncerty unplugged pełne dziwnych instrumentów, „rozbuchane” aranżacyjnie. Tutaj klimat jest kameralny, ale nie ma mowy, by z czasem stało się to nużące, czy by doskwierało jakieś aranżacyjne zubożenie. Na gitarach akustycznych grają Wojciech Kubiak i Janusz Musielak, zaś na klawiszach Marihuana. Zaczynamy od znakomitych wykonań kompozycji Whitesnake Don’t Fade Away i Sailing Ships (Kupczyk mówi wręcz o hołdzie dla tego, którego najbardziej lubi słuchać – wiadomo, że chodzi o Coverdale’a; później jest jeszcze fajne, bardziej swobodne odczytanie Too Many Tears). Aksamitny sen Non Iron też zachowuje swój klimat, Fabryka keksów i I’ll Never Let You Go i w tych wersjach przejmują, nabierając zresztą nowego kolorytu (drugi głos należy do Marihuany). A proszę posłuchać, jak wokalista CETI interpretuje Tears In Heaven Erica Claptona... Jak dla mnie – rewelacja. Utwór, który wręcz kocham – mówi z kolei Kupczyk o Soldier Of Fortune Deep Purple. I śpiewa tak, że mam dreszcze. Dorosłe dzieci też zachowują całe swe piękno. Przejmujący jest nawet studyjny bonus – usłyszeć jak Kupczyk śpiewa Candle In The Wind Eltona Johna to naprawdę frajda.
W książeczce albumu znajdujemy ciekawe zdjęcia z różnych okresów działalności wokalisty. Opis mógłby być staranniejszy, ale literówki to przecież drobiazg nie mający znaczenia wobec wartości wydawnictwa.
30 lat to zestaw godzien polecenia i fanom Grzegorza Kupczyka, i tym, którzy dopiero teraz chcą zapoznać się z jego dorobkiem.
PAWEŁ BRZYKCY
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Re: Grzegorz Kupczyk poza zespolami

Postprzez pamelus » Pt maja 25, 2012 12:03 am

Gdzie i kiedy będzie można to kupić? Wygląda niezwykle smakowicie! :D
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt maja 25, 2012 9:01 am

Od kilu m-cy jest juz w sprzedazy. Oficjalna przedpremiera miala miejsce 21 pazdziernika podczas pierwszego dnia trasy CETI. Oficjalna sprzedaz rozpoczela sie o ile pamietam w styczniu 2012. Wszystkie informacje sa na FB zespolu CETI, tyle ze.... z tego co wiem to naklad chyba zostal wyprzedany w ciagu miesiaca (info z EMI). Radzilbym jednak kontakt z FC Lamiastrata lub Empik tam chyba jeszcze mozna to zdobyc:)
Pozdrawiam!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Executioner » Pt maja 25, 2012 10:46 am

Jest już w Empikach i Saturnach od przynajmniej dwóch miesięcy :wink: Właśnie zastanawiam się nad zakupem, bo już dawno niczego nie nabyłem :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt maja 25, 2012 6:12 pm

Nad czym sie zastanawiac?:)) To fajna pozycja, naprawde tym bardziej ze sa tam fajni muzycy:)
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Executioner » Pt maja 25, 2012 9:19 pm

No, nie wątpię :wink: Ekonomicznie jestem uziemiony do 4 lipca, więc stąd ta przerwa w nabywaniu nowych płytek.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt maja 25, 2012 10:25 pm

No tak, ale polecam:)
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Wt cze 26, 2012 5:21 pm

Powstal nowy profil na FB
http://www.facebook.com/kupczykart.kupczyk

Wkrotce wystartuje nowa strona int dot mojej osoby z pelna biografia (9 stron).
O tym fakcie poinformuje w stosownym czasie.
Pozdrawiam!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez krusejder » Śr cze 27, 2012 9:58 pm

http://www.ceti-gk.com/index.php#

6 lipca 2012 Grójec - recital akustyczny

Akustyczny recital Grzegorza w Grójcu
Impreza pod nazwą "WOJSKO-SWOJEMU MIASTU" na Rynku Miejskim dla mieszkańców miasta organizowany jest z okazji 55.rocznicy
powstania 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego,
Początek w przedziale 18.30-19.00.

---
Będę wdzięczny za informację o planowanej godzinie zakończenia występu, bo będę miał do wyboru: albo wracać do Warszawy albo jechać dalej w Polskę, na weekend
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Cz cze 28, 2012 5:49 pm

Mysle ze nie dluzej jak godzinka moze poltorej:)
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez krusejder » Cz cze 28, 2012 10:47 pm

No to lepiej jakby półtorej :)))

Dzięki za odpowiedź
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt cze 29, 2012 9:06 am

Zobaczymy:D
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Iron42 » Pt lip 06, 2012 7:42 am

To już dzisiaj ,liczymy na te półtorej :D ktoś się jeszcze wybiera oprócz mnie i Krusejdera???
Iron42
Anioł Zła

Postprzez 1984 » Pt lip 06, 2012 10:14 pm

To czekam na Waszą relację z tego recitalu, już nie mogę się doczekać.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Iron42 » Cz lip 12, 2012 11:44 pm

To był naprawdę krótki koncert. Pan Grzegorz wraz zespołem(Marihuana i J.Musielak) zagrali sześć lub siedem utworów w tym trzy z repertuaru Turbo: Przebój miesiąca a na koniec Smak ciszy i Dorosłe Dzieci. Zainteresowanie było znikome( swoja drogą praktycznie mało kto wiedział o występie ) bo oprócz naszej czwórki ,występ „oglądała” grupka dzieci latających od prawej do lewej strony sceny nie zdających chyba sobie sprawy do końca kto dla nich gra. Mimo tego ,że było krótko to wypad do Grójca uznaje za udany: fajna pogoda ,luz, krótki spacer po Grójcu w którym byłem pierwszy raz, koncert no i fotka z Panem Grzegorzem ;-)

Wcześniej grała orkiestra wojskowa i rockowy zespól bloom(płyta niebawem).
Iron42
Anioł Zła

Następna strona

Powrót do Projekty