1% podatku dla Igora

Kiedy i gdzie, gra lub grało Turbo...?

1% podatku dla Igora

Postprzez Olga.mama.Igora » Pn lut 08, 2010 10:25 am

Igor ma 6 lat i jest małym fanem heavy metalu :) Uwielbia Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, a od niedawna Turbo - w listopadzie zeszłego roku Turbo zagrało charytatywnie dla Igora właśnie - to jakby miłość od pierwszego riffu
:metal:

Igor urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa), ma wodogłowie i nie chodzi samodzielnie, marzy, by stanąć na własnych nóżkach… Szczegóły na http://www.igorsikora.blog.onet.pl

Możesz pomóc Igorowi spełnić jego marzenie - wystarczy, że przekażesz swój 1% podatku na ten właśnie cel.
Zero wysiłku dla Ciebie - dla Igora szansa na pot i łzy wylane na turnusach rehabilitacyjnych
:!: SZANSA NA SPEŁNIENIE MARZENIA :!:

Obrazek

Obrazek

:!: Z góry WIELKIE DZIĘKI :!:
www.igorsikora.blogspot.com www.gramydlaigora.pl
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Re: 1% podatku dla Igora

Postprzez Zagor » Pn lut 08, 2010 4:32 pm

Zachęcam do wsparcia akcji. :)
Ja jeszcze nie składam PIT-ów, ale chyba można wpłacić parę złotych na konto przelewem?
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez kabanos » Pn lut 08, 2010 5:15 pm

Trzeba przekazać ojcu... chyba, że już ma powypełniane :/
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Pn lut 08, 2010 5:49 pm

Olgo pozdrów Igora on nas :)
A sprawę 1% możesz uważać za załatwioną.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Gregfield » Pn lut 08, 2010 7:28 pm

Ustawiłem jako temat globalny. Im więcej osób się o tym dowie tym lepiej :)
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Frodli » Wt lut 09, 2010 12:46 am

Ja też jeszcze nie dostałem pit-a, ale już wiem, do kogo pójdzie mój 1% :-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Olga.mama.Igora » Wt lut 09, 2010 8:33 am

Bardzo Wam dziękuję za takie zaangażowanie i miły odbiór akcji :D
To tylko potwierdza, że macie gorące serducha i rock'n'rollowe dusze :rockon:
Igor pozdrowiony :) chociaż jeszcze nie umie czytać zagląda tu ze mną :)

zagor19 napisał(a):
Ja jeszcze nie składam PIT-ów, ale chyba można wpłacić parę złotych na konto przelewem?

Oczywiście :) każda złotówka się liczy, nawet najmniejsza - jak to się mówi: "grosz do grosza..." :D
Wszystkie potrzebne dane znajdziecie na zdjęciu Igora w pierwszym poście.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :!:
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez dymacay » Wt mar 23, 2010 10:22 pm

Pozdrowionka dla Igorka, pit rozliczony
dymacay
Syn Burzy

Postprzez Frodli » Pt kwi 02, 2010 12:22 pm

Ode mnie poszło kilkanaście złotych, zawsze coś :)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Olga.mama.Igora » Pn maja 03, 2010 9:14 pm

Wielkie dzięki dla Wszystkich, którzy zdecydowali się przeznaczyć swój 1% podatku na rzecz Igorka :) Podziękujcie też proszę swoim bliskim, których udało Wam się przekonać do tej akcji :)
\m/ :)
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez Caleb » Wt maja 04, 2010 5:58 pm

Olga, możesz napisać czy coś fizycznie otrzymałaś od fundacji, np. w zeszłym roku? Różne się opinie słyszało, że niektórzy nic nie dostali mimo, że są pewni wpłacanych środków. Nie myślę akurat o tej fundacji, ale różne informacje pojawiały się w mediach.
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Olga.mama.Igora » So maja 22, 2010 7:41 am

Przepraszam, że dopiero teraz, ale ostatnio jestem bardzo zabiegana... :)

Caleb napisał(a):Olga, możesz napisać czy coś fizycznie otrzymałaś od fundacji, np. w zeszłym roku? Różne się opinie słyszało, że niektórzy nic nie dostali mimo, że są pewni wpłacanych środków. Nie myślę akurat o tej fundacji, ale różne informacje pojawiały się w mediach.

Sprawa wygląda tak:
Wszystkie wpłacane środki z 1% i darowizn, z dopiskiem "Igor Adam Sikora 2502" gromadzone są na subkoncie Igor, które udostępnia nam fundacja w ramach podpisanej umowy. Ja fizycznie nie dostaję do ręki ani grosza. Żeby kupić sprzęt albo zapłacić za rehabilitację z tych środków "kontrahent" musi wystawić fakturę i przesłać ją do fundacji, wtedy ja dostaję np. sprzęt, a on pieniądze na konto. Jeśli ktoś nie zgadza się na taką formę płatności, to muszę zapłacić za np. sprzęt sama. Potem ja wysyłam taka fakturę do fundacji i dostaję refundację faktur na swoje konto. Faktura jest koniecznością. Oczywiście są jasno określone ramy na co można przeznaczyć środki zgromadzone na subkoncie dziecka. Tak więc środki z darowizn wpłacane z tytułem "na rehabilitację i leczenie" możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na ten cen, środki z 1% możemy przeznaczyć na rehabilitację, leki, operacje, wizyty lekarskie, sprzęt rehabilitacyjne, medyczny i ortopedyczny, cewniki, pampersy oraz na poprawę warunków życia - np. wózek aktywny (inwalidzki) lub np. dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
W rzeczywistości musimy często wybierać co w danym momencie jest bardziej potrzebne Igorowi, najczęściej jest to rehabilitacja, bo koszt jednego 2tygodniowego turnusu to kwota rzędu 4000-4500zł (Igor powinien mieć 6 takich turnusów w roku) - na takim turnusie przez większość dnia Igor ma zajęcia rehabilitacyjne, których nie jesteśmy w stanie zapewnić mu w domu, a już na pewno nie w takiej dawce. NFZ daje 30 min rehabilitacji tygodniowo, przy dużym szczęściu będzie to 30min 2 x w tyg. Prywatnie rehabilitant, w swoim gabinecie bierze 50zł/h, a przyjeżdżając do nas 60zł/h - dodatkowo trudno jest znaleźć rehabilitanta "od dzieci" przychodzącego do domu, który ma zarejestrowaną działalność gospodarczą (czyli może wystawić fakturę).
Chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego przy takich cenach nie stać mnie, żeby opłacać wszystko z własnej kieszeni...

Wracając do tematu fundacji, rzeczywiście pojawiały się sygnały od rodziców innych dzieci niepełnosprawnych, że nie otrzymali wszystkich środków z 1% (wiedzieli od znajomych ile kto przeznaczył dla ich dziecka), ale sprawa jest bardziej skomplikowana niż może się wydawać. Z jednej strony Fundacja nie ma obowiązku przekazywać tych pieniędzy na subkonta dzieci, ponieważ nie jest to uregulowane prawnie - puki co Fundacja robi nam "grzeczność", w końcu jak sama nazwa wskazuje : 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego - ustawa nie mówi nic o konkretyzacji celu. Z drugiej strony wina może leżeć po stronie urzędów skarbowych, lub samych podatników, którzy niejednokrotnie popełniają błędy wpisując np. przekręcone nazwisko dziecka w rubrykę z celem szczegółowym. Wiadomo co za tym idzie.
Oczywiście, nie można dziwić się zbulwersowanym rodzicom, do których nie dotarły wszystkie środki, w końcu to tylko i wyłącznie nasza (rodziców) zasługa, że takie środki wpływają do tej fundacji, a nie innej. Każdy z nas co rocznie w styczniu zaczyna swego rodzaju "kampanie" - drukujemy plakaty, kalendarzyki, umieszczamy informację na forach internetowych i portalach społecznościowych, wysyłamy apele. Fundacja zbiera środki na cele statusowe (np.budowa centrum rehabilitacji) a nie na podopiecznych.

Ja, ze swojej strony mogę powiedzieć, że większość, jeśli nie wszystko, co podatnicy przekazali dla Igora w ostatnich lata, trafiło na jego subkonto. Oczywiście nie jestem w stanie zweryfikować wszystkiego dokładnie, ale włożona przez nas praca przełożyła się na efekt. Zbieramy 1% podatku od trzech lat, w pierwszym roku udało nam się zebrać trochę ponad 10 tys PLN, w zeszłym roku było to prawie 20 tys PLN + prawie 10 tys PLN (darowizny i koncert), w tym roku czas pokaże - środki z 1% jeszcze nie są widoczne na naszym subkoncie. Myślę, że około listopada będę już dokładnie wiedzieć ile zebraliśmy.
Dodam jeszcze w kwestii fundacji, że w ciągu tych 5 lat, od kiedy do niej należymy, tylko raz dostaliśmy dofinansowanie (ze środku fundacji, nie z subkonta) do turnusu rehabilitacyjnego w kwocie 500zł. Patrząc na cenę turnusu to bardzo mało... może jednak bardzo dużo skoro fundacja ma już prawie 9000 podopiecznych...

Za środki zgromadzone w zeszłym roku (1%, darowizny, koncert "heavy sound is solution") Igor mógł uczestniczyć w 4 turnusach rehabilitacyjnych, kupiliśmy nowy aparat do chodzenia, dwie pary butów ortopedycznych i "wykupiliśmy" pół roku rehabilitacji w domu. :) Środki już prawie stopniały.
Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się zebrać podobną kwotę, bo już na horyzoncie pojawiły się nowe wydatki - pod koniec roku będziemy musieli kupić Igorowi nowy wózek aktywny, a to kwota rzędu 8,5tys PLN z czego NFZ daje 1800zł... Jest jeszcze PFRON, który może dać dodatkowo 2700zł, ale w tym roku maja strasznie mało pieniędzy... już odmówili mam dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego (ok.1000zł) eh...

Mam nadzieje, że udało mi się rozwiać wszystkie wątpliwości, jeśli nie, piszcie postaram się odpowiedzieć.
:rockon:

p.s. Bardzo dziękuję Maciejowi M. z Gostynina za wsparcie :) Nie wiem czy to osoba z tego forum, ale jeśli przeczyta to będzie wiedziała o co chodzi :mrgreen:
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez Zagor » So maja 22, 2010 10:48 pm

koszt jednego 2tygodniowego turnusu to kwota rzędu 4000-4500zł (Igor powinien mieć 6 takich turnusów w roku) - na takim turnusie przez większość dnia Igor ma zajęcia rehabilitacyjne, których nie jesteśmy w stanie zapewnić mu w domu, a już na pewno nie w takiej dawce. NFZ daje 30 min rehabilitacji tygodniowo, przy dużym szczęściu będzie to 30min 2 x w tyg. Prywatnie rehabilitant, w swoim gabinecie bierze 50zł/h, a przyjeżdżając do nas 60zł/h

Ja pierdole, ludzie zarabiają po 1500 zł miesięcznie a koszty rehabilitacji są na poziomie zarobków powiedzmy 6 - 7 tysięcy miesięcznie (na styk żeby było jeszcze na żarcie i opłaty).
Nie wiem co za zjeb ustala cenę turnus na 4 - 4,5 tys. Przecież to powinno kosztowac max 500zł!
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Olga.mama.Igora » N maja 23, 2010 1:43 pm

zagor19 napisał(a):Nie wiem co za zjeb ustala cenę turnus na 4 - 4,5 tys. Przecież to powinno kosztowac max 500zł!

No za 600zł można pojechać na turnus finansowany przez NFZ, zwykle na oddziale szpitalnym. Niestety rehabilitacja tam pozostawia dużo do życzenia, jest za duża ilość pacjentów, a za mało rehabilitantów, do tego przestarzały sprzęt... o warunkach żywieniowych i bytowych nie wspomnę...
Turnus o którym pisałam jest zupełnie prywatny, jest tam masę zabiegów zwykle na nowoczesnym sprzęcie, co za tym idzie potrzeba do tego wielu specjalistów, rehabilitantów. Dodatkowo są zajęcia z logopeda, pedagogiem i psychologiem, basen. Pewnie stąd bierze się cena. Dla porównania dodam, że jest w Polsce ośrodek, w Mielnie, gdzie za dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny płaci się ponad 10tys. złotych, a wszystko dlatego, że w rehabilitacji wykorzystują kombinezony "kosmiczne", które kolokwialnie mówiąc, bardzo pomagają między innymi w nauce chodzenia ludziom z urazami i rozszczepami kręgosłupa, porażeniem mózgowym. To jedyny w Polsce ośrodek stosujący te konkretne kombinezony. Jeżdżą tam ludzie z całej Europy.

Taki turnus jest wart swojej ceny, tyle że zarobki nie adekwatne... o pomocy z państwa nie wspomnę... w końcu płacę składki, ale nic z tego nie mam...
Olga.mama.Igora
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » N maja 23, 2010 3:39 pm

a tak w innym kierunku podążając - jak tam Igor? Widać jakieś postępy? Jak przedstawiają się jego perspektywy na dalsze lata? Czy rehabilitacja będzie trwała jeszcze długo? Czy są jakieś perspektywy na większe zabiegi, które poprawiły by jego stan? I czy jeśli są, to byli byśmy w stanie jakoś to z naszych skromnych zarobków współfinansować?
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Następna strona

Powrót do Koncerty