Rerecorded old tracks

O albumach zespołu...

Rerecorded old tracks

Postprzez lochinvar » Pn lut 21, 2011 5:55 pm

No właśnie. Nowa płyta, trzeba troche pomyślec, poeksperymentowac.
Jednak jesli chodzi o starsze kawalki mozna by nagrac je ponownie w troche nowszych aranzacjach. Mysle szczegolnie, ale nie tylko o kawalkach z plyty "Taka właśnie jest muzyka". Samodzielna plyta albo nowe wydawnictwo z bonusowym CD.
Moze nie wszystkie, bo za duzo czasu, ale np.:
1. Nieznajoma z mego snu
2. Dałaś mi klucz
3. W środku tej ciszy
4. Smiej sie błaźnie
5. Jeszcze jeden papieros
6. Taka właśnie jest muzyka
7. Serca wszystkim trzeba
8. W roztanczeniu
9. Zły pan zły pies
10. Gdy uszy zatka kurz

:)
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Re: rerecorded old tracks

Postprzez Harnas » Pn lut 21, 2011 8:29 pm

było by to wydanie tylko dla fanów i nazwane potem gryzienie ogona. Tak już jest a chłopakom przydało by się trochę kasy a nie działanie sztuka dla sztuki.
Nowe aranżacje tych kawałków mogą być najwyżej bonusem do płyty przy reedycji.
Takie moje skromne zdanie
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Pn lut 21, 2011 9:32 pm

Moim zdaniem pomysł nagrywania czegoś starego od nowa jest bez sensu, bo trzeba wywalić kasę na studio i poświęcić czas na nagrywanie staroci. Do tego w dobie internetu, gdzie płytę kupuje garstka pasjonatów zespołu, takowe przedsięwzięcie może nie przynieść pożądanych rezultatów biznesowych - bo przecież o to też chodzi. Utwory wymienione przez lochinvara moim zdaniem jakoś mocno nie zachęcają do kupna takiej płyty. Gdyby nagrywali coś np. z Kawalerii, to zainteresowanie mogłoby wzrosnąć, ale z drugiej strony pojawią się zarzuty o brak pomysłów i odcinanie kuponów, zresztą poniekąd słuszne. Jeżeli taka płyta pojawiłaby się w ramach bonusowego dysku, no to OK, tylko zadajmy sobie pytanie - po co?
W mojej ocenie znacznie lepszym pomysłem jest wydanie płyty koncertowej, lub dorzucenie jej w ramach dodatkowej, bonusowej płyty. Koszty są dużo mniejsze, bo wystarczy potem taki materiał obrobić w studio, nie trzeba nagrywać wszystkich ścieżek od zera.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Smolny » Pn lut 21, 2011 10:40 pm

Tak trochę offtopem polecę, ale jakiś czas temu retrospekcyjnie wyobraziłem sobie płytę zwaną "Tytanic" (kompilacja z '92 zwałaby się inaczej), brzmieniowo miałaby być pomostem między "Dorosłymi Dziećmi", a "Smakiem Ciszy", byłaby dużo ostrzejsza od wczesnych nagrań w ich pierwotnej formie na TWJM, KSNF i wydana w roku 1984 :D Z uwagi na tematykę już zbliżającą się do tej o miłości i jej rozterkach, jak znaczna część Smaku - prawdopodobnie też dostałaby waginalne określenia od Executionera :lol: Skład Kupczyk, Hoffmann, Łysów, Rutkiewicz, Sors 8) Logo klasyczne jak z Dorosłych, długość 39:20 lub nawet na styk płyty winylowej, a setlista wyglądałaby następująco...

1. W środku tej ciszy
2. Nieznajoma z mego snu
3. Serca wszystkim trzeba
4. Titanic cz. I
5. Kiepski finał
6. Titanic cz. II
7. Dałaś mi klucz
8. Kiedy płonął las
9. Zły pan, zły pies

A co do rerecorded dzisiaj - tylko płyta live...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez lochinvar » Pn lut 21, 2011 11:04 pm

Myslalem o ponownym nagraniu w/w kompozycji, aby troszeczke je podmetalizowac, no i wyeliminowac niedostatki czy to wokalne czy wynikajace z nienajlepszej, mimo remasteringu jakosci dzwieku. Kawalki podalem jedynie jako propozycje. Faktycznie byloby lepiej nagrac taka bonusowa plyte do nowej szykujacej sie plyty. Nie bylby to jak u Saxonow bonusowy CD do Killing Ground (tam same hiciory sie znalazły), ale bardziej jak bonusowy LP do plyty zespołu Gillana z 1980 r. "Glory Road" nazwany "For Gillan Fans Only"
Reasumujac nowa CD i limitowana edycja z dodatkowym CD dla fanow.
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Smolny » Pn lut 21, 2011 11:10 pm

To nie wypali, gdyż Turbo na dwóch ostatnich płytach ma dużo bardziej progresywne brzmienie niż na pierwszych nagraniach jeszcze sprzed debiutu i dodatek będzie brzmiał trochę dziwnie, nawet po powtórnej aranżacji... Już prędzej lepiej ponownie nagrać demo z '96 :roll:
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez lochinvar » Wt lut 22, 2011 12:00 am

No i dobrze. Posluchaj kawalki z For Gillan Fans Only. Tez odstawaly od plyty podstawowej Glory Road.
Mysle, ze pomysl jest dobry. Jesli nie starczy funduszy, mozna zrobic Epke CD:
1. Dałaś mi klucz
2. Jeszcze jeden papieros
3. Taka własnie jest muzyka
4. Gdy uszy zatka kurz
Ewentualnie dodac kolejne kawalki w wersjach koncertowych, o ile pojawilyby sie w setlistach, w co watpie.
lochinvar
Anioł Zła

Powrót do Płyty