Taka właśnie jest muzyka

O albumach zespołu...

Taka właśnie jest muzyka

Postprzez lochinvar » N lut 20, 2011 6:31 pm

No właśnie. Może podyskutowac o tej płycie w osobnym temacie?
Pierwsza plytka z boxu z 2008 r. W zasadzie plyta CD - skladanka, bo wiadomo, ze z pierwszymi dwoma wokalistami wyszedł jedynie singiel z Wojciechem Sowula na wokalu.
Zdecydowanie, ze wzgledu na muze, bardziej mi przypadla do gusta ta plytka niz druga z boxu "Kreci sie nasz film"
Co prawda moze troche razic wokal Wojciecha Sowuli, ale z kolei Piotr Krystek to juz klasowy wokalista. Wersja Mowili kiedys z Krystkiem naprawde "kopie", jak i Fabryka keksow.
Z Sowula wyroznilbym Nieznajoma z mego snu i Dalas mi klucz.

Edit:

I zostałem sam na placu boju :( Trudno. Wojciech Sowula daje czadu !!! Faktycznie troche dziwnie śpiewa, ale czytałem, że podobno dawał czadu na koncertach. Szkoda, że nic sie nie zachowało, ale może jakis bootleg live ? Chociaż w 1980 to chyba nikt w kraju nie wiedział co to bootleg :) Z piątki kawałków z Wojciechem Sowulą najbardziej podoba mi się Dałaś mi klucz. Ten drive, tekst, narastająca atmosfera napięcia. Wyjątkowo romantyczny kawałek. Solo Wojciecha Hoffmanna przedniej marki, szkoda, ze takie krotkie. Jednakże ta jego gitarka ładnie świdruje. Zaraz po tym kawałku plasuje sie Dałaś mi klucz i ten pulsujący riff. Prosty, ale sugestywny kawałek, taki troche transowy. Na dyskotekę jak znalazł. No i ta solóweczka Wojciecha Hoffmanna - miodzio. Później plasują się kawałki z singla, tj. najpierw W środku tej ciszy. Znowu pulsujący rytm i ten monumentalny śpiew Wojciecha Sowuli. Gitara Wojciecha Hoffmanna jak zwykle świdruje ładnie. Dalej Samotnym Żeglarzom Poświęcam. Tu z kolei taki trochę monumentalizm, no i ten śpiew, momentami trochę a cappella na podkładzie perkusyjno-basowym. Tekst super i to akcentowanie Wojciecha Sowuli. Na koniec Bylem z Toba tyle lat. Nie jest zły, ale taki troche za mało wyrazisty, czuć mocno bluesa, aczkolwiek tekst całkiem fajny.
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Re: Taka właśnie jest muzyka

Postprzez Wiwern » So lut 26, 2011 5:47 pm

Cały czas nie mam tego na własność. Co najwyżej słuchałem pobieżnie w Empiku (w tym śmiesznym ekraniku do szukania rzeczy, bo było w całości) i na jakiejś stronce fragmentów. Z Wojtkiem na wokalu mam tylko "W Środku Tej Ciszy" i "Samotnym Żeglarzom" na "1980-1990" i słyszałem raz na koncercie tych kawałków, które wymieniłeś - wtedy mną zamiotły. Wojciech Sowula uważam, że jest świetnym frontmanem. Śpiewa trochę "karykaturalnie", jak by kogoś przedrzeźniał, ale to jest właśnie w nim fajne i charakterystyczne. Nawet fajnie to współgra z ruchem scenicznym. Uważam, że w ogóle mógłby zrobić oszałamiającą karierę, jako frontman jakiejś awangardowo-punkowej kapeli. Piotr Krystek za to jest spokojnym człowiekiem, ale za to o wielkim głosie. Myślę, że gdyby nie odszedł, to mógłby być wokalistą Turbo do dziś i talent Grzegorza Kupczyka mógłby zostać nie odkryty :roll:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Re: Taka właśnie jest muzyka

Postprzez lochinvar » So lut 26, 2011 8:29 pm

Piotr Krystek chyba nie odszedł, ale poproszono go o odejście :)
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Powrót do Płyty