Piąty Żywioł

O albumach zespołu...

Piąty Żywioł

Postprzez OzzMaster » N sty 09, 2011 12:32 am

Obrazek

TURBO napisał(a):Obecnie zespół koncertuje oraz pracuje nad nowym albumem. Płyta powinna się ukazać pod koniec 2011 roku.

Postanowiłem założyć wątek, ponieważ pojawiają się pierwsze informacje na temat nowego albumu. Proponuję zostawić temat Last Warrior i podyskutować na temat nowego albumu Turbo. Jaka waszym zdaniem będzie ? Jaka powinna być ? Wiem, że może się pośpieszyłem, ale najwyżej temat poleci do kosza :lol:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Re: Nowa płyta (2011)

Postprzez krusejder » N sty 09, 2011 12:36 am

Brawo ten pan !! Bardzo mądry temat :)

Jaka będzie nowa płyta ? Krótsza i ciut ostrzejsza :) I zapewne nie będzie konceptem, jeśli chodzi o teksty
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez OzzMaster » N sty 09, 2011 12:44 am

Osobiście chciałbym coś z większym przypierdolem. Szybki, ostry album, bez zbędnego słodzenia. Myślę, że płytka mogłaby trwać 40 - 45 min, za to od początku do końca ogień. 10 - 12 kawałków (w tym jeden instrumentalny i jedna balladka)
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez pamelus » N sty 09, 2011 1:01 am

OzzMaster napisał(a):Osobiście chciałbym coś z większym przypierdolem. Szybki, ostry album, bez zbędnego słodzenia.

Historia kołem się toczy? ;)

Ja właściwie nie wiem, czego oczekiwać - może więcej kawałków akustycznych? :D Na pewno ciężko będzie przebić Strażnika, ale mam nadzieję, że panowie miło mnie zaskoczą.

Największe nadzieje wiążę z nową wytwórnią i co za tym idzie - promocją nowej płyty. Najwyższy czas, aby najlepszy metal w kraju trafił pod strzechy (tj. do masowego odbiorcy) - żeby nie użyć dosadniejszej hiperboli zastosowanej jako pierwotna nazwa Kill'em all.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Żubr » N sty 09, 2011 1:34 am

Ja bym chciał, aby ten nowy album to była także spójna piguła, ale z ostrym szybszym heavy metalem, marzyłoby mi się coś w tempie Wojownika (ale wiem ze to nie realne) ale chociaż tempem nawiązywało do Kawalerii lub Painkillera (JP).

Tak jakby wyssać co najlepsze z Tożsamości i Strażnika, szybkość Strażnika, ale moc Tożsamości ;) ale w zasadzie nie wiem czy zrozumiale się wysławiam :lol:

Panowie ! Wiosła, pałeczki i gardło w dłoń :metal: :metal:

P.S. Ozz, skąd takie fotografie wyciągasz? :metal:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez 1984 » N sty 09, 2011 9:36 am

pamelus napisał(a): Najwyższy czas, aby najlepszy metal w kraju trafił pod strzechy (tj. do masowego odbiorcy) - żeby nie użyć dosadniejszej hiperboli zastosowanej jako pierwotna nazwa Kill'em all.

Ja myślę, że taki "Metal up your ass" by się przydał Polakom i w całej Polsce :twisted:
Uważam ponadto, że materiał premierowy powinien zawierać w sobie cząstkę "Kawalerii szatana", "Ostatniego wojownika", "Strażnika światła", wartościowe teksty i piękną grę całego Zespołu :)
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez kabanos » N sty 09, 2011 11:14 am

Ja podzielam zdanie większości z Was - według mnie album będzie krótszy, ale mocniejszy ;) Czy przebiłby Strażnika? Tego nie wiem, ale mam taką nadzieję :metal:
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » N sty 09, 2011 12:40 pm

Wiem, że może się pośpieszyłem, ale najwyżej temat poleci do kosza

Nie pospieszyłeś się, temat nie poleci do kosza. :) Wątek o nowej płycie, był założony w 2007 roku, a płyta ukazała się pod koniec 2009, wiec luzik. :)

Co do nowej płyty:

-będzie zajebista
-będzie świetnie brzmiała (bo Panowie pokazali to na ostatniej płycie)
-mam nadzieję tak jak Ozzy, że będzie mocniej. :D
-o teksty jestem spokojny
-myślę, że wszystko pójdzie szybciej niż w przypadku ostatniej płyty, bo Tomek i reszta zespołu znają się pewnie lepiej, wiedzą jak im się współpracuje w studio, itd.
-a największe nadzieje mam co do nowego wydawcy, liczę że teraz wszystko będzie odbywało się normalnie, na poziomie.

Wojciech Hoffmann w wywiadach wspominał, że chcą nagrać płytę na setkę. Mam nadzieję że dojdzie do zrealizowania tego pomysłu.

Jeżeli płyta wyjdzie pod koniec 2011, to moim zdaniem to będzie niesamowity rok w metalu. W lutym nowy Kat, potem jeszcze Turbo, po drodze Vader. Uderzenie gigantów. :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Harnas » N sty 09, 2011 12:47 pm

Album powinien być mocniejszy, strażnik był troszkę dla mnie za delikatny. Mi osobiście Tożsamość bardziej przypadła do gustu. Dać więcej gitary basowej na pierwszy plan. Zrobić balladę podobna pod Człowiek i Bóg. Utrzymać tempo, lecz zrobić jedną nutę z wolniejszym, lecz ciężkim tempem i graniem. Niech Tomek trochę poryczy, trochę chrypka zaśpiewa. Kilka nutek krótszych jedna bądź dwie długie. Teksty liryczne, lecz z nutką agresji oczywiście. :metal:

2011 to oprócz Kata, Vadera jeszcze nowe Ceti. głosowanie za najlepszą płytą roku będzie ciekawe :D
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » N sty 09, 2011 6:58 pm

"Strażnik" za delikatny? Nie... może nieco zbyt sterylnie wyprodukowany, przez co nie miał tego pierwiastka brudu i stąd to złudzenie, ale moc to akurat na nim jest.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Pn sty 10, 2011 11:03 am

Jeśli chodzi o nową wytwórnię i promocję, 'wypłynięcie na szersze wody' - czytaj teledysk, jakieś eski rock itp, może powstałby jakiś HIT? Poprzez hit rozumiem po prostu zrobienie lekko pod publiczkę - w pewnych określonych standardach utworu, oczywiście zachowując swój styl itd.

A płyta wg mnie, jako całość, mogłaby być krótsza, szybsza, agresywniejsza, ale tradycyjnie musi być i ballada i instrumentalny :) I może brzmienie jakieś lekko inne? Bo na SŚ słychać Tożsamość, trzy płyty pod rząd brzmiące prawie tak samo.. tzn nie mówię że to źle, ale można by popróbować poszukać czegoś innego :) Tyle:)
nat54ret

Postprzez Paulo » Pn sty 10, 2011 12:34 pm

Ja tam chcę aby w ogóle nowy album się ukazał...
Cokolwiek Voyth skomponuje biorę w ciemno.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Pn sty 10, 2011 8:29 pm

Na pewno się pojawi :)
Również biorę w ciemno wszystko :)
W sumie to na Strażniku i tak było wszystko - i hit, szybkość, ballada i instrumentalny. Także.. nie mam nic już do dodania :) :)
Kolejny album Turbo zawsze oznacza kolejny metal na światowym poziomie, tego jestem pewny jak śmierci i podatków :)
nat54ret

Postprzez Marcos » Pn sty 10, 2011 9:03 pm

Po Strażniku może być tylko lepiej :-] Też liczę na szybszą płytę, chociaż w kilku wywiadach (drzewiej) Wojciech wypowiadał się raczej sceptycznie o tempie z Kawalerii czy Ostatniego Wojownika. Alle zobaczymy, zobaczymy :-)

Nat - na pewno czekasz na nowy album Turbo? Przecież ten zespół powinien się inaczej nazywać...
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez Metalophil » Pn sty 10, 2011 9:20 pm

A ja przy okazji nowej płyty poddam taki pomysł, co go już kiedyś gdzieś wrzuciłem. Mianowicie, w tym roku wypada ni-mniej ni-więcej tylko okrągła 25-a rocznica wydania, uważanego raczej dość powszechnie za największe osiągnięcie zespołu Turbo albumu "Kawaleria szatana". Otóż postuluję, coby chłopaki w jakiś sposób ów fakt uczcili. I tu moja propozycja - jak będziecie w studio nagrywać nowy album, to weźcie przy okazji "na boku" nagrajcie KS (a przynajmniej ze dwa wybrane kawałki, jeśli nagranie całego albumu to zbyt duży koszt; możnaby np. zrobić ankiete na forum które kawałki chcieliby usłyszeć fani) na nowo, tj. z Tomkiem na wokalu i dobrym, nowoczesnym brzmieniem. Następnie te kawałki (bądź cały album, jak powiadam) dorzućcie jako taki bonus do limitowanej edycji nowego albumu. Myślę że wielu z nas byłoby MEGA ukontentowanych, gdyby udało się coś takiego zrealizować. Oczywiście to moja propozycja, którą poddaję pod wasz (fanów i zespołu) osąd.
A coby OT nie było, to rzeczywiście - po nowej płycie życzyłbym sobie większego pierdolnięcia :metal: :metal: :metal: .
Metalophil
Syn Burzy

Następna strona

Powrót do Płyty