Piąty Żywioł

O albumach zespołu...

Re: Piąty Żywioł

Postprzez eddiepoland » N mar 23, 2014 3:13 pm

Angielska wersja jest do nabycia w merchu na koncertach za kwotę 32 zł - wiem bo nabyłem po koncercie w Toruniu, także nie ma co dawać zarobić merlinom czy innym sklepom dla idiotów, lepiej kupić bezpośrednio od zespołu. ;)
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » N mar 23, 2014 5:38 pm

I ja kupiłem już tę wersję. Niestety w sieciówce, bo jak dobrze pójdzie, to zobaczę Turboli dopiero za 2 tygodnie. Nie jestem aż tak cierpliwy.

Pierwsze wrażenia ... Ciut inne brzmienie, słyszę to na wieży. I chyba bardziej mi się podoba. Kawałek, który stracił (a przynajmniej sądziłem, że straci - może tak podszedłem do nagrania ?) to tytułowy "Piąty żywioł". Tomek zrobił tak cudownie liryczną linię po polsku, że nie sądzę, by była do przeskoczenia w tak prymitywnym języku jak angielski. Może po rosyjsku zabrzmiałoby to lepiej ?

Aha, jak nie lubiłem otwieracza, to dalej nie lubię.

Zwróciliście uwagę na pewną istotną różnicę w podziękowaniach ? Hmmmm
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez krusejder » Pn mar 24, 2014 3:14 pm

Przypadkowo wdepnąłem do jednoosobowego jak mniemam domu waryjatów: http://muzyka.onet.pl/forum/turbo-piaty ... owsze.html
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez eddiepoland » Pn mar 24, 2014 3:22 pm

O ja cię pierniczę, faktycznie istny dom wariatów. :lol: Pewnie większość komentarzy pisała ta sama osoba.
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez ederlezi » Wt mar 25, 2014 11:46 am

Nie ma sensu przejmować się tym, co mówią za naszymi plecami. W końcu ci co tak mówią, nie bez powodu są za plecami ;)
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Paulo » Wt mar 25, 2014 12:26 pm

Good point 8)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez eddiepoland » Wt mar 25, 2014 7:20 pm

Jestem już po kilku przesłuchaniach Fifth Element i muszę przyznać że Tomek po raz drugi odwalił kawał dobrej roboty. Tłumaczenia tekstów również są bardzo dobre i zachowują wierność z oryginałami na tyle na ile było to możliwe.

W porównaniu do wersji polskiej subiektywnie ( głównym kryterium o czym Krusejder wcześniej wspomniał jest fakt że angielski nie jest tak piękny jak nasz język ojczysty ;) )

na +:
+ Taste of Forever ( Cień Wieczności )
+ Smash the Wall ( Przebij Mur )
+ Handful of Sand ( Garść Piasku )
na -:
- Fifth Element ( Piąty Element )
- A Blues Measured by the Clock Ticking ( Może tylko płynie czas... )
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez TheMistico66 » Pt maja 15, 2015 9:47 pm

Mnie całkowicie ten album powalił na łopatki, według mnie stoi na równi ze Strażnikiem Światła. Jest wszystko co trzeba - dobre solówki, riffy, coś nowego (This War Machine, Tomek wcielił się w Halforda), Bobek dał po garach, mega pokaz głosu Tomka. Brakuje mi tylko jednego utworu podobnego do ,,Przebij Mur" (który wg mnie jest najlepszym kawałkiem z albumu i u mnie stoi w pierwszej trójce utworów Turbo :) ).
TheMistico66
Embrion

Poprzednia strona

Powrót do Płyty