Awatar

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Awatar" to...

"Armia"
19
38%
"Upiór w operze"
11
22%
"Sen"
7
14%
"Granica"
4
8%
"LSD"
3
6%
"Katatonia"
0
Brak głosów
"Awatar"
2
4%
"Embrion"
0
Brak głosów
"Fałsz"
4
8%

Liczba głosów : 50

Re: Awatar

Postprzez eddiepoland » Wt sty 25, 2011 4:08 pm

Kupiłem Awatara na alledrogo, wydanie z 2001 roku, będąc pewnym że będzie w jewel case, a tymczasem otrzymałem digipack z 4 bonusowymi utworami i teledyskiem do Armii. To jest wersja z 2009 roku, czy premierowy Awatar był w dwóch wersjach tak jak Strażnik?
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Wt sty 25, 2011 4:10 pm

jak masz tylko 4 bonusy (Lęk, dwa utworki DP, jeden BS), to najprawdopodobniej jest to ten pierwszy digipack, co wyszedł razem z jewel case (a raczej krótko po nim). Nie, nie jest to reedycja z 2009 roku.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Wt sty 25, 2011 4:13 pm

Tak, w 2001 roku wyszła wersja w zwykłym pudełku, w digipacku (z 4 bonusami i bez teledysku przez błąd wytwórni) oraz angielska wersja tylko w zwykłym pudełku (z 4 bonusami). Jeśli masz cztery bonusy, to jak napisał Wiwern - masz wydanie z 2001. Teledysk jest wirtualny ;)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Smolny » N lut 06, 2011 7:34 pm

Czasem mam wrażenie, że źle się stało, że Turbo nie kontynuowało tego typu brzmień, takich albumów jak "Awatar" w ciągu tych 10 lat - przez ten czas można było nagrać z 3-4 płyty w stylistyce heavy/groove/alternative metal, właściwie po reaktywacji Turbo zaczynało od 0 i nagrało świetny album, który mógł stworzyć coś całkiem nowego w muzyce na polskiej scenie, coś czuję, że te rytmy zaowocowałyby dużą popularnością, a Turbo nic by nie różniło się kultem od Kata, TSA, Acid Drinkers, a tak mimo, że jest najlepszym zespołem lat 80 to stoi niesłusznie w ich cieniu... Ktoś pamięta może czy jacyś fani odwrócili się od zespołu w trakcie promocji tego wydawnictwa? Jak już był pomysł to trzeba było iść za ciosem, a tak mamy w następstwie "Tożsamość", która to mimo, że również była dobrym albumem, to w przeciwieństwie do poprzedniczki nie dostała nominacji do Fryderyków, a przy okazji spowodowała kolejną zmianę i znowu start od 0 po 3 latach... Przy okazji źle się też stało, że do zespołu nie powrócił Łysów, konflikt trwał nadal? Goehs rozumiem, Kult, Kazik, na szczęście Bobkowski odwalił bardzo dobre ścieżki perkusji, iście metalowe... Oczywiście nie żebym podważał umiejętności Krzyżyka czy Dominika :)
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Harnas » N lut 06, 2011 11:55 pm

Album jest na pewno dobry :D Lecz najbardziej podoba mi się w nim linie wokalu! Grzegorz przebił sam siebie :rockon: Nie znam albumu na którym brzmi lepiej!
Szczerze Awatar nie miał przyszłości kontynuowania gdyż sama jego muza wprowadzała sprzeczki i konflikty w Turbo.
Bardzo lubię Tożsamość to jedna z moich ulubionych płyt i cieszę się że brzmi ona tak a nie pod Awatarowo...
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Pn lut 07, 2011 2:51 pm

w sumie, to na "Strażniku Światła" są pewne nawiązania do "Awatara". Na przykład taka "Obietnica Lepszego Dnia" jest nowocześniejsza w aranżu i mogła by bez problemu znaleźć się na tamtej płycie. Także "Szept Sumienia" ma coś w sobie z klimatu "Awatara". To był album może nie tyle nowatorski, co bardzo świeży brzmieniowo, "Tożsamość" zaś była takim muzycznym cofnięciem się w czasie (także pod względem produkcji) o jakieś 20 lat. "Strażnik" zaś jest takim właśnie połączeniem starego z nowym i tego typu "pójście za ciosem" jak najbardziej mi odpowiada. Nie ma sensu, by teraz znów grali groove/alternative thrash porzucając swój styl, w którym czują się bardzo dobrze. Ewentualnie ucieszył bym się, jak by jakimś utworem, albo nawet całą płytą nawiązali do klasycznego thrashu, jak na "Kawalerii", czy "Wojowniku". Zresztą z tych strzępów informacji na temat planów na następny album wynika, że to ma być coś, jak "Strażnik", tyle że bardziej zwarte i z wykopem. Czyli wychodzi, że to będzie coś, jak "Kawaleria" :twisted:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » Cz lut 24, 2011 8:07 pm

Jako, że niedawno kupiłem sobie digi z 2001 r. to mogę się wypowiedzieć na temat tego albumu.
Po pierwszym przesłuchaniu nie dziwiłem się, że po takim powrocie "starsi fani" spragnieni Turbo nie byli zadowoleni. Oczekiwali pewnie heavy metalu, a otrzymali bardzo nowoczesne granie.
Niemniej to dobra płyta, przyjemnie się słucha, choć mniej więcej w środku jest jakby trochę nużąca, ale potem się rozkręca na nowo. Płyta byłaby uznana za bardzo dobrą, jakby nagrałby ją inny zespół, coś jak późniejsze płyty Metalliki ;) Ciekawy tekst ma Sen. Potem mi refren chodził po głowie :twisted:
Wkurzające są za to niedoróbki. Brak klipu to raz, a w Katatonia chyba jest źle zmontowana. Wydaje się w pewnym momencie, jakby miał być refren, "Ka" jest ucięte i dalej leci instrumentalna część. Ale co zrobić, wiadomo, kto to robił :barszcz:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Thrasher1496 » So wrz 28, 2013 1:40 pm

Na pewno Awatar nigdy nie będzie klasyką taką jak Kawaleria czy Ostatni Wojownik . Jednak w 100% jestem pewien , że nie jest to najsłabsza płyta zespołu . Wg. mnie najlepsze utwory z tej płyty to Armia , Upiór w Operze , LSD , Embrion i Awatar.
Thrasher1496
Embrion

Postprzez Smolny » Pt lis 29, 2013 1:59 pm

Awatar >>>>>>>>>>>>>>>> St. Anger

:mrgreen:
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Metal_ToMo » Cz lut 27, 2014 2:03 pm

Najlepsza polska płyta nu - metalowa. ;)

Bardzo dobra i bardzo niedoceniana.
Metal_ToMo
Syn Burzy

Poprzednia strona

Powrót do Płyty