Awatar

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Awatar" to...

"Armia"
19
38%
"Upiór w operze"
11
22%
"Sen"
7
14%
"Granica"
4
8%
"LSD"
3
6%
"Katatonia"
0
Brak głosów
"Awatar"
2
4%
"Embrion"
0
Brak głosów
"Fałsz"
4
8%

Liczba głosów : 50

Postprzez nat54ret » Pt maja 29, 2009 12:57 am

nie ma co dyskusji znowu poruszac o Awatarze, nigdy nie dojdziemy do porozumienia chyba;p jedni kochaja inni nienawidza, łącznie z czlonkami Turbo wiec.. mi sie podobała innowacyjnosc, nowe aranzacje, powiew swiezosci, no ale Turbo to TURBO i powinno grac tak jak prawdziwe Turbo, KLASYCZNIE i teraz panowie sie tego od kilku lat trzymaja juz:)
nat54ret

Postprzez kokosz » Pn cze 15, 2009 6:12 pm

Mi ta płyta "wchodziła" chyba ze 2 lata... Nie mogłem się do nie przekonać. Chyba przez to, że przed premierą liczyłem na klasycznego heavy, a jeszcze jak zobaczyłem w metal hammerze, że na płytce dołączonej do gazety jest nowy utwór Turbo pod tytułem "Upiór w operze" to skojarzenie było jedno - "Phantom at the opera" - czyli klasyczne łojenie:) Niestety po przesłuchaniu płyty mój entuzjazm gdzieś się ulotnił. Dopiero po którejś "szansie" danej tej płycie coś zaskoczyło:D Teraz bardzo "Awatara" lubię i cenię. To naprawdę dobra płyta.
kokosz
Szalony Ikar

Re: Awatar

Postprzez OzzMaster » Pn lip 27, 2009 9:37 am

Pod koniec sierpnia wychodzi reedycja i właśnie rozważam jej zakup. Mam pytanko do posiadaczy boxa. Zauważyłem, że znajdują się na płytce "Bramy Galaktyk". Jest to jakaś nowa wersja, live, czy ta z Kawalerii ?
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez nat54ret » Pn lip 27, 2009 9:38 am

nie wiem, ale można sie domyslic że live i pewnie z metalmanii co na DVD było. Chociaż pieron wie...

A tak w ogóle dzisiaj mnie naszlo na awatara. LSD, Embrion i Katatonia :) yeeah
nat54ret

Postprzez Nogard » Pn lip 27, 2009 9:39 am

ZARAZ, ZARAZ - wychodzi reedycja "Awatara"?! Powiedzcie jeszcze może, że i polska i angielska :lol: No to już szczyt, żeby płyta wydana w 2001 roku miała PIĘĆ wydań, takiego czegoś chyba jeszcze nie widziałem :lol:
- wersja PL w pudełku 2001
- wersja PL digi 2001
- wersja EN 2001
- kartonik w boksie
- digi 2009 ?

Śmiech na sali.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » So lis 14, 2009 1:31 pm

Zabawiłem się ze stroną ogólnopolskiej listy sprzedaży i wykopałem parę informacji na temat sprzedaży płyty "Awatar".

Pierwszy tydzień, debiut na 21 pozycji:
http://www.olis.onyx.pl/listy/index.asp ... y=32&lang=
Według legendy, najwyższe miejsce "Awatara" to 20 pozycja :)
Wtedy nie było takiego dostępu do internetu jak teraz i nawet warunki nagród z sprzedaż były inne. Podczas tamtego notowania z metalowych załóg Turbo zostało pobite przez Megadeth - "The World Needs a Hero", Rammstein - "Mutter" czy załogę Litzy - Arka Noego z płytą "A gu gu". :mrgreen:

Niestety na próżno szukać płyty "Tożsamość" w notowaniach. Przejrzałem okres sprzedaży od grudnia 2004 do marca 2005. Dla pocieszenia dodam, że pseudo KAT z płytą "Mind Cannibals" również nie dostał się na notowanie. Pocieszający jest fakt, że w lipcu 2008 Acid Drinkers dostał się na 9 pozycję z "verses of steel" :D

To teraz już nie lecę offtopem i zamieszczam to info w temacie o płycie "Awatar"
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » Pt lis 27, 2009 10:45 am

Lubię tą płytę. Ma w sobie coś co przyciąga słuchacza i mimo nowoczesnej produkcji, ja tam słyszę klasyczny heavy i thrash z lat 80.
Mój ulubiony numer to "Fałsz" z wspaniałym "wojowniczym" wokalem Grzegorza. Kolejny raz udowodnił, że umie też zaryczeć thrashowo w sposób naturalny, bez trudu i napinania się. "Armia" i "Upiór W Operze" to kojelne hity z "Awatara", które uwielbiam.
Bardzo dobry krążek i według mnie jest to ciekawy powrót z ciekawą propozycją artystyczną u progu XXI wieku.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Żubr » Pt lis 27, 2009 11:28 am

Powiem, że płyta szczególna, kiedyś jak miałem oklepane znajome mi zespoły, włącznie z Turbo, to w łapy wpadł mi Awatar, powiem że płytę przez długi długi czas słuchałem - strasznie mnie wkręciła.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Robot » Pt lut 12, 2010 9:39 pm

Zdecydowanie "Armia" jest najlepszym kawałkiem z tej płyty, jak i ogólnie jest dla mnie najlepszym utworem Turbo. Ale biorąc pod uwagę resztę płyty... jest ona przeciętna jak na Turbo.
Robot
Embrion

Postprzez ZolnierzFortuny » So lut 13, 2010 3:46 pm

Bardzo lubię tę płytę :) zdecydowanie moimi kawałkami nr 1 są "Granica" i "Fałsz"
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Postprzez Frodli » So lut 13, 2010 8:11 pm

Tak sobie słucham angielskiej wersji. Burn znam z ostatniego WASP i wersja Turbo też bardzo mi się podoba :)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » N lut 14, 2010 12:33 pm

"Granica" i "Fałsz"
o, tak, najlepsze tracki zaraz po genialnym "Armia" i bonusowym "Lęku".
W granicy podoba mi się szybie tempo zbudowane na w sumie bardzo klasycznym patencie. Riff jest w sumie chyba najbardziej "hejwi" natej płycie. Za to w fałszu lubię fajny, udramatyzowany odpowiednio refren.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » N lut 14, 2010 1:13 pm

Na: LSD, Embrion i Katatonia to trzeba mieć odpowiedni nastrój i wypić najpierw ze 2 bro :)
A tak normalnie bez żadnych oporów to właśnie zawsze pochodzą mi: Granica i Fałsz.
nat54ret

Postprzez Executioner » N lut 21, 2010 5:21 pm

Odświeżone obie wersje. Płyta jest bardzo dobra, raz na czas będę do niej wracał - co prawda dłuższy czas, ale zawsze :P

W angielskiej wersji Pan Grześ bardzo fajnie kombinuje z wokalem - w polskiej pewnych patentów tego rodzaju nie słyszę. Struktury instrumentalne "Armii", "Embriona" i "Fałszu" rozpierdalają w drobny mak wszystko, do tego kosmiczne wokale. Te trzy numery bardzo u mnie zyskały :wink:

Bardzo dobry powrót po niebycie, który nastąpił po krążku "One Way".

Edit:
Jeszcze o "Tożsamości" się wypowiedziałem, ale mój post ostatni, więc nie widać :P
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » Pt gru 10, 2010 10:30 pm

Ja też nie mam nic do zarzucenia "Awatarowi", miło mi się jej słucha, choć nie robię tego nadzwyczaj często.
Natomiast po dzisiejszym przesłuchaniu jedno mi się w gębę rzuciło - brak w podstawowej wersji utworu instrumentalnego, co było pewnego rodzaju tradycją, na poprzednich i późniejszych, wydawnictwach, i z czego, bądź co bądź, Turbo słynęło. Z czego to mogło wyniknąć?
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty