Awatar

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Awatar" to...

"Armia"
19
38%
"Upiór w operze"
11
22%
"Sen"
7
14%
"Granica"
4
8%
"LSD"
3
6%
"Katatonia"
0
Brak głosów
"Awatar"
2
4%
"Embrion"
0
Brak głosów
"Fałsz"
4
8%

Liczba głosów : 50

Postprzez Kuna » Śr cze 06, 2007 2:39 pm

Wlasnie, rozne klimaty i to mnie najbardziej do tego zespolu zraza. Brak kregosklupa stylowego. Plastelina. A AWATAR jest naprawde dobry ale musze sie tez zgodzic z Hoffmannem i Kupczykiem podobnie jak Epidemie to nie jest plyta "TURBOWA".
Kuna

Postprzez Barok » Pt lut 29, 2008 12:56 pm

Turbo zaczelo sie na "Dzieciach" a skonczylo na "Kawalerii" Wszystko co pozniejsze jest sztuczne i naciagane. Zgadzam sie z Kuna ze nie ma w tym zespole kregoslupa byl Kupczyk i co mogl robil zeby zespol trzymal sie swojego stylu i tak nie wiele zdzialal. Chocty Tozsamosc po AWATAR juz pokazuje zasade "tam nie wyszlo to teraz tak sprobujemy". Smutne to bo trzy pierwsze plyty uwazam za krok milowy w polskiej muzie.
Barok

Postprzez Paulo » Pt lut 29, 2008 1:16 pm

Twoje subiektywne zdanie... :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez imperator_puszczy » Wt mar 04, 2008 1:21 am

a Ostatni Wojownik? Dead End?

Przyznam rację że Turbo często zmieniało kierunki żeglowania, ale trzeba chłopakom oddać że robili to dobrze. Wiadomą sprawą jest że Rock, jest jak drzewo, ma wiele gałezi i kazde ptaszysko mierzy w takie gdzie będzie mogło się najwygodniej bujać :). Jednak przez płyty przewija sie styl kapeli => bardzo energetyczna muzyka pełna wigoru i żywiołu.

Wiele zagranicznych kapel tworzyło coś bez postaci, martwy twór i jakoś to było ... z Turbo tak nie jest. Nie mierzą w masy bo i tak odzew byłby zbliżony, dlatego sumiennie tworzą to co lubią i co nam sie podoba, bo podoba sie prawda?
imperator_puszczy
Embrion

Postprzez Barok » Wt mar 04, 2008 11:21 am

To przede wszystkim dobre rzemioslo i jako takie moze sie podobac. Jednak uwazam ze mierza w masy ale duszy w tym nie widze niestety. Od Kawalerii to juz gonitwa za moda.
Barok

Postprzez Laurearel » Pt mar 28, 2008 4:01 am

płyta jest inna, ale obronię ją :)

powód - ta płyta jest właśnie inna, a już siedząc trochę w metalu męczy niekiedy słuchanie na okrągło podobnego brzmienia (wiecie co mam na myśli chyba) :wink:

Armia - kawałek fajny , na intro pasuje , od razu czuc jaki klimat ma płytka , 7/10

Upiór w operze - w sumie też mi pasuje, z 6/10

Sen - nie lubię tego kawałka, toporek taki , 4/10

LSD - nawet znośny, tak z 5/10

Katonia - nom kawałek w miarę i refren mi się podoba co mu ratuje ocene, 6+/10

Awatar - mój ulubiony kawałek z płyty, po prostu go strasznie lubię :wink:8/10

Embrion - również plusowaty kawałek, ale moim zdaniem ten churek krzyczący " Embrion" niszczy klimat kawałka ;/ 6/10

Fałsz - jak sen, nie przepadam, natomiast podoba się refren , więc 5+/10 - i tylko refren ratuje, bo reszta to topór :wink:

Teraz słówko o ocenianiu - oceniam na tle gatunku :)

Oceny powyżej (i równie) 5 to oceny dobre , 7 i więcej bardzo dobre, 9,10 to już dla świetnych kawałków , także wszystkie kawałki powyżej 5 lubię i cenię sobie :wink:

Poniżej 3ech to syf :wink:

Ocena subiektywna, więc proszę sięn ie oburzyc ^^
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez OzzMaster » Pn cze 30, 2008 12:16 am

Z te płytki podobają mi się tylko dwa kawałki - "Armia" i "Lęk". Pozostałe utwory idzie jakoś przetrawić.
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez sarah » Śr sie 27, 2008 8:13 pm

U mnie pamiętam, że z tym teledyskiem to była nawet śmieszna sytuacja. Kupiłem płytę w sklepie muzycznym, po czym za około 2 tyg. zauważyłem, że w sklepie jest kolejna płyta, ale na folijce markerem przekreślony teledysk i zniżona cena. :D
sarah

Postprzez Kicu » So wrz 27, 2008 4:30 pm

Czytajcie:!: Do dnia dzisiejszego byłem przekonany, że angielska wersja Awatara wydana przez MM została wydana we wszystkich egzemplarzach z polską książeczką. Mój oryginał ma polską, mój kolega też.

Z głupa dzisiaj ściągnąłem skany książeczki z neta żeby mieć na kompie a tu patrze, że tamten egzemplarz zeskanowany ma całą po angielsku...
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Nogard » So wrz 27, 2008 5:05 pm

W mojej jest po angielsku :) W Empikach dają teraz tą płytę w wyprzedaży po 10 zł - możesz spróbować kupić i starą opchnąć na All ;p
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Kicu » So wrz 27, 2008 5:07 pm

Starą kupiłem też za 10zł i to z rok temu na allegro bo kompletowałem dyskografie. W sumie zabardzo mi to nie przeszkadza, więcej się tego słucha niż ogląda książeczke :wink:
Kicu
Anioł Zła

Postprzez LastWarrior » Pn wrz 29, 2008 10:27 pm

Ja kupiłem kilka tygodni temu w empiku za 9,99 zł i teksty we wkładce są po angielsku.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Kicu » Wt wrz 30, 2008 2:19 am

Mi się wydaje, że na początku wypuścili z polskimi a później poprawili bo widziałem w 2002r. i też było po polsku tak jak ja mam teraz.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Awatar » Śr maja 27, 2009 10:39 pm

Płyta dobra, ale wole to prawdziwe Turbo:)

Chociaż utwór Sen bardzo mi się podoba.
Awatar
Syn Burzy

Postprzez Frugo » Śr maja 27, 2009 10:56 pm

Płyta bardzo dobra i według mnie bardzo nie doceniana. Choć oczywiście Turbo nagrało kilka lepszych albumów niż awatar :wink:
Frugo
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty