Awatar Vs. Demony Czasu

O albumach zespołu...

Awatar Vs. Demony Czasu

Postprzez Wiwern » N lut 21, 2010 3:11 pm

porównamy tu sobie chyba jedyne płyty Turbo i CETI, które można ze sobą śmiało porównać. Wyszły w tym samym czasie (zaledwie rok różnicy). Obydwie z tym samym wokalem, z podobnymi tekstami, wreszcie w bardzo podobnej stylistyce. Nawet analogii bym się doszukał w samych utworach. "XIV Nie Pytaj", to taki podobny otwieracz, jak "Armia" - atakuje nas od początku ciężarem i dość agresywnym wokalem. "Krzycząć na Wiatr", to taka bardzo udana ballada, podobnie, jak "Lęk". "Feniks", to wolniejszy, podniosły utwór, jak "Awatar"...

Zagor: W mojej ocenie ten temat jest zbędny na tym forum. Porównywanie tych zespołów jest zdecydowanie nie na miejscu. To forum TURBO, a nie CETI.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Re: Awatar Vs. Demony Czasu

Postprzez Executioner » N lut 21, 2010 5:37 pm

Nie wiem czy temat będzie kasowany czy nie, ale musiałbym przypomnieć sobie "Poza Prawem" i "Demony Czasu" żeby się szerzej wypowiedzieć, bo z tego co pamiętam, to te dwie płyty nie były w duchu tego CETI, do którego nas przyzwyczajono :P

Chyba też obie były sygnowane szyldem "Grzegorz Kupczyk", tak? Możliwe, że coś pomyliłem, bo u mnie słuchanie CETI to tylko te dwa "The Best From Hard/Light Zone Vol. I & II" z Oskara - niestety bez DVD w "Dwójce" :P

Nie wiem czy to prawda, ale kiedyś zapewniano mnie, że wyszedł taki 2-płytowy box z tymi płytami plus jakieś bardzo miodne bonusy, bo coś tam była podnieta w necie. Chciałem to kupić kumplowi na 25 urodziny, ale w końcu dostał "Memories" Kruka i Grzegorza. Jest takie coś w ogóle, wyszedł taki mały boxik z tymi płytkami i z jakimiś ostrymi, szorstkimi bonusami? Przyznam, że nie interesowałem się tym później :P

Jak coś to proszę kierownictwo forum o odpowiednie zedytowanie i przeniesienie tego postu do działu o CETI.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Marcos » N lut 21, 2010 7:09 pm

Hm... chyba będę musiał nabyć rozszerzoną wersję Awatara... Bo ta, którą mam nie ma niektórych kawałków, o których piszesz...
Ale z porównywaniem bym tak nie galopował. Dla mnie Demony są o wiele bardziej klasycznym albumem, natomiast Awatar to już bardziej nowoczesna stylistyka...
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez Executioner » N lut 21, 2010 7:30 pm

Ale to mi chodziło nie o "Awatar" by Turbo, a o pewne odrzuty z sesji z "Poza Prawem" i "Demonów Czasu" by Grzegorz Kupczyk/CETI - rough mixy jakieś, dema, wersje alternatywne i nieocenzurowane - coś takiego mającego się znaleźć w tym rzekomym dwupłytowym boxie. Czytałem o tym ponad półtora roku temu, ale nie pamiętam gdzie :wink: :P Fizycznie nie widziałem tego cuda, choć w pewnym sklepie muzyczny zapewniano mnie, że istnieje wypuszczone przez Oskara. Prawdy nie znam...

Turbowego "Awataru" jest chyba już z 5 wydań, które nie wnoszą raczej nic nowego :P

Aaa i Pana Kolegę Marcosa znam - temat "Now Drinking" na forum Monstrum - mówi to coś Szanownemu Koledze? Coś mi się porobiło z kontem tamże i nie mogę niestety udzielać się więcej na tym forum :P Czekam na trzecią płytę "potworków" - szkoda, że już bez Wacka :cry: Jedna koleżanka co ich zna bardzo dobrze mówiła mi z pół roku temu, że Wacław montuje jakiś swój skład ponoć :offtop:

Z alkoholowym pozdrowieniem :!: Convent z Lublina rozpierdala system :twisted:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Metalophil » N lut 21, 2010 7:56 pm

Taki box rzeczywiście wyszedł - i nawet jest do kupienia w lubelskim Empiku;) Płyty niby poddano remasteringowi, ale nie wiem jaki jest sens takiego zabiegu w przypadku albumów wydawanych współcześnie;) A co do bonusów, to tutaj już niestety nie mam orienta - mam stare wydania tych albumów i, prawdę mówiąć, średnio przypadły mi one do gustu więc boxa nie kupię.
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Nogard » N lut 21, 2010 10:50 pm

Tak, tak - jest boks w digipacku z "W imię prawa" i "Demonami czasu" z kilkoma bonusami. Jakieś dema, inne wersje i te sprawy - akurat bonusy nie powalają. Gdyby ktoś chciał, mogę swoją odsprzedać za 30 zł + wysyłka - nówka odsłuchana raz. Mam też pierwsze wydania i jednak je wolę.

"Demony czasu" bardzo lubię, ale "Awatara" uwielbiam, więc jednak ten drugi wygrywa.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Marcos » Pn lut 22, 2010 8:07 am

Executioner napisał(a):Aaa i Pana Kolegę Marcosa znam - temat "Now Drinking" na forum Monstrum - mówi to coś Szanownemu Koledze? [...] Convent z Lublina rozpierdala system :twisted:

E, nie tylko w tym temacie się tam udzielałem :P A kolega to tam też miał taki nick? Ja rzadko zaglądam tam od czasu wojny małolatów, a Conventu nie znam :-] :offtop:

Wracając do tematu to napiszę szczerze, że kawałka Awatar w ogóle nie czaiłem z tytułu... Ale wersję digi zakupię zapewne za czas jakiś, tak ze zwykłej ciekawości. Angielskich wersji nie nabywam - nie lubię angielszczyzny Grzegorza, nie wiem czemu, ale nie wchodzi mi po prostu... Może poza Holidays In Agrigento ;-) I albumem Last Warrior by Turbo oczywiście :-]
Marcos
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Pn lut 22, 2010 9:26 am

Nie podoba mi się ten temat...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Executioner » Pn lut 22, 2010 10:12 am

Ja tam się pod swoim imieniem udzielałem - czyli "Adrian" :wink:

A tak przykładowo to jakie bonusy są w tym boxiku? I co niby dał ten remaster - jaka jest różnica w stosunku do oryginalnego brzmienia tych płyt?
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Nogard » Pn lut 22, 2010 10:17 am

No to temat potem się podzieli i ciekawe posty przerzuci do tematów o CETI i o "Awatarze" ;-)

Nie wiem, różnicy w brzmieniu nie zauważyłem. Może gdybym posłuchał obu wersji jednej po drugiej.
bonusy audio: KOKO DŻAMBO cenz., KRZYŻAK –wersja alternatywna, IN THE NAME OF LAW wersja alternatywna, ORGIA wersja alternatywna, FENIKS wersja alternatywna, FENIKS wersja instrumentalna
bonusy video: CETI INTERVIEW – 2000, Live in studio: XIV – NIE PYTAJ, PRZEMIJANIE
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Executioner » Pn lut 22, 2010 10:21 am

Muszę sobie jakoś odświeżyć te dwie płyty :wink:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez cHaSz » Pt lut 26, 2010 11:38 pm

Rzeczywiscie mozna dostrzec pewne analogie miedzy plytkami. Dlaczego by ich nie porownywac skoro prezentuja podobna stylistyke, teksty itd? Wiadomo ze to forum fanow Turbo, a miedzy nami a fanami CETI mozna poczuc czasami nieprzyjemna atmosfere. Mnie to nie rusza. Mysle ze mozna swobodnie i oczywiscie subiektywnie skonfrontowac oba wydawnictwa.
Obie plyty znam, Demony Czasu to jedna z plyt CETI ktorym poswiecilem troszke wiecej czasu. Moim zdaniem sa na podobnym poziomie, jednak Awatar wysuwa sie na prowadzenie. Bardzo lubie ballade Krzycząc na Wiatr z plyty CETI, ciekawie tez wypadl coverek Komety Halleya. Po prostu lubie ta plyte. Jednak Awatar jakos bardziej do mnie przemawia, choc ma pare slabszych momentow, jak Katatonia (moim zdaniem kawalek, nieporozumienie). Plyty sa dobre n' peace.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez kokosz » Cz mar 18, 2010 7:39 pm

Jak dla mnie to podobieństwo miedzy tymi płytami jest tylko jedno - obie są świetne :rockon:
kokosz
Szalony Ikar

Powrót do Płyty