Kawaleria Szatana

O albumach zespołu...

Numer jeden na "Kawalerii" to...

Żołnierz fortuny
10
11%
Dłoń potwora
5
5%
Sztuczne oddychanie
7
8%
Kometa Halley'a
7
8%
Kawaleria szatana cz. I
4
4%
Wybacz wszystkim wrogom
8
9%
Kawaleria szatana cz. II
39
42%
Ostatni grzeszników płacz
9
10%
Bramy galaktyk
4
4%

Liczba głosów : 93

Re: Kawaleria Szatana

Postprzez JarlBjorn » So wrz 25, 2010 7:22 pm

Caleb napisał(a):Jarl, a jak do tego doszedłeś? W każdym razie dzięki!

Wymieniłem korespondencję ze znajomym, który nabył szczęśliwie remasterowaną wersje "Kawalerii...", chwalił poprawę dźwięku, której ja nie stwierdziłem :?

Ale nie ma tego złego, we wtorek składam reklamację, albo wersja "remaster" albo zwrot gotówki.

No i mam nadzieję, że inni nabywcy płyty będą mieli się już na baczności :evil:
JarlBjorn
Embrion

Postprzez Caleb » N wrz 26, 2010 7:05 pm

Na wydaniu, które posiadasz (zresztą ja też), nie ma informacji, że to remastered. Oczywiście podano rok wydania 2009, made in EU. Zabieg wydawcy dość chamski (nie ma naklejki, że zremasterowane limitowane wydanie 2 tys. sztuk, jak na innych albumach), ale wiadomo, kto to robi :barszcz: Jeśli w sklepie, w którym kupowałeś, było napisane, że to wydanie remastered, to możesz spróbować reklamacji. Ciekawy jestem, co odpiszą ;)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Żubr » N wrz 26, 2010 10:00 pm

na 1000% odrzucą....

Bo niby jaka jest podstawa? ucho zwykłego słuchacza, które wie lepiej? Wiem ze to nie brzmi mile ale postaw się na miejscu sprzedawcy/dystrybutora/wydawcy....

Musiał byś udowodnić to fachowo udowodnić, a jedynym "badaniem" jakie jesteś w stanie wykonać to stwierdzić czy płyta jest dobrze nagrana ( nie przerywa, itp) co do treści merytorycznej (muzycznej) to chyba nie jesteś fachowcem, na pewno nie w mniemaniu w/w podmiotów.

A praktyki :barszcz: są dobrze opisane na forum... też mnie to boli, uderza w nas wszystkich, niestety....
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez JarlBjorn » Pn wrz 27, 2010 3:11 pm

Odbierajac kolejne zamowienie, mam nadzieje w tym tygodniu, zaniose plyte z reklamacja, z oddzielnym kursem nie bede tam chodzil bo szkoda fatygi.

Reklamacja na podstawie przepisow o niezgodnosci z umowa - skoro jest jak byk na stronie internetowej napis (Remastered), to kupiony przeze mnie egzemplarz ma byc remastered i koniec. Jesli nie sprzedadza takiej wersji - zwrot pieniedzy. Zachowalem wydruki, zreszta oznaczenie "remastered" jest na fakturze.

Ja sadzilem ze byc moze MMP w ogole nie zrobil remasteringu albo ze ten remastering jest tak "powierzchowny". Ale gdy znajomy uswiadomil mi, ze jest wersja remastered ktora on posiada i jest zadowolony z dzwieku, dopiero skumalem jaka granda ma miejsce, ze wersje nie-remastered funkcjonuja rownolegle w blizniaczych okladkach na rynku a firma szuka "jeleni". Ale trafila kosa na kamien.
JarlBjorn
Embrion

Postprzez Nogard » Pn wrz 27, 2010 3:34 pm

Nie wydaje mi się, żeby oba kompaktowe wydania "Kawalerii" różniły się dźwiękiem, ale mam tylko pierwsze, więc nie porównam. Oba są praktycznie identyczne, a różnią się tylko datą na tylnej okładce i być może oznaczeniami na tłoczeniu. Na obu jest napisane, że jest to remaster.

W sumie jeśli ktoś ma wersję z datą "2009" na tyle, prosiłbym o spisanie oznaczeń z tłoczenia na krążku - jeśli są identyczne z tym z 2000 (co by mnie nie zdziwiło), to nie mamy co porównywać dźwięku, bo oznaczałoby to ten sam krążek włożony w nieco zmodyfikowane opakowanie. Na wydaniu z 2000 stoi: A0100275675-0101 21.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Tomasz Struszczyk » Pn wrz 27, 2010 10:30 pm

Witam.
Porównałem z ciekawości przed chwilą obie wersje.
Wersja z boxa jest bez wątpienia zremasterowana - gitary są odrobinę jaśniejsze a gitara basowa mniej dudniąca, ogólnie całe nagranie jest dzięki temu troszkę bardziej klarowne i czytelne.
Pozdrawiam,
t.s.
Tomasz Struszczyk
Wokalista Turbo
Wokalista Turbo

Postprzez Nogard » Pn wrz 27, 2010 10:39 pm

Dzięki :-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Caleb » Pn wrz 27, 2010 11:26 pm

Nogard, numer z digipacka 2009 (brak info o remasteringu) MMP CD 0626 DG (na grzbiecie oraz płycie)
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Pn wrz 27, 2010 11:40 pm

Eee... Znaczy na starszym wydaniu było info o remasteringu a na nowszym nie ma? Dziwne...
Kiedy pisałem o numerach, chodziło mi o te na tłoczeniu, po srebrnej stronie krążka. Ale po poście Tomka wiadomo, że będą inne, skoro dźwięk jest inny...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Wt wrz 28, 2010 2:17 pm

Mój egzemplarz, to jest digipack, ma na brzegu pudełka oznaczenie "MMP CD 0069 D" i takie samo na nadruku płyty, ale: z drugiej strony płyty, tej niezadrukowanej, gdzieś 1,5 cm od dziurki są jakieś kody kreskowe i ten numer, który napisał Nogard, tj. "A0100275675-0101 22"... w sumie nie wiem, co ten numer ma oznaczać, ale to zastanawiające, że jest ten sam, co na dużo starszym wydaniu.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez JarlBjorn » Wt wrz 28, 2010 2:34 pm

Esencja problemu sprowadza się do tego, że wydawca utrzymuje na rynku równolegle, pomijam tu motywację bo osobiście mam o niej zdecydowanie negatywną opinię, dwie wersje "Kawalerii", jedna z okładką jak parę postów powyżej, a drugą taką na jaką ja się naciąłem, poza napisem 2009 z tyłu okladki, ktory mnie całkowicie zmylił, wersja ta jest identyczna z tą, jaką znam sprzed kilku lat.

Dźwiękowo wersja nieremasterowana to niestety porażka i dlatego zdecydowanie jej nie polecam.

Oczywiście, jeśli ktoś zrzuca sobie muzykę na jakiś odtwarzacz typu MP3 może nie usłyszeć różnicy, ale każdy nawet średniej klasy sprzęt audio obnaży jej niedoskonałość.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
JarlBjorn
Embrion

Postprzez Nogard » Wt wrz 28, 2010 10:21 pm

Wiwern napisał(a):"A0100275675-0101 22"... (...) zastanawiające, że jest ten sam, co na dużo starszym wydaniu.

Końcówka jest inna, a w takim razie jest to już inne tłoczenie krążka. Gdyby numer był ten sam, znaczyłoby to, że użyli tej samej matrycy (lub jej kopii), co na pierwszym wydaniu i masteringu nie było. Oczywiście zmiana numeru nie implikuje żadnego masteringu, ale po tym, co napisał Tomek, nie możemy wątpić, że jakiś gdzieś tam był. ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Caleb » Wt wrz 28, 2010 10:57 pm

To na mojej płytce, wydanie jak na zdjęciu dwa posty wyżej, oprócz kodu kreskowego, numeru, który podałem wcześniej (jak na grzbiecie), adresu :barszcz:, jest adres www.gmrecords.pl oraz numer 2403074603 i bardzo malutką czcionką (ledwo to dostrzegłem i odczytałem pod silnym światłem lampy) coś jak |FP| L757.
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Wt wrz 28, 2010 11:21 pm

Hm, czyli numer zupełnie inny? Wtedy wyglądałoby na to, że pewnie Wiwern ma to samo wydanie, co ja (2000), tylko jakieś późniejsze dodatkowe tłoczenie... Taka mała zmiana często oznacza właśnie późniejsze tłoczenie tego samego wydania. Fajnie rozwiązali to swego czasu w USA, na wielu płytach stoi wyraźne 1-1-1 dla pierwszego tłoczenia, a dla późniejszych te cyferki są wyższe i od razu wszystko jest jasne...

IFPI to oznaczenie maszyny użytej przy produkcji.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez cHaSz » Cz paź 14, 2010 10:16 pm

Kto jeszcze nie slyszal, zapraszam do odsluchania ciekawego coveru Kawalerii Szatana cz.1 zespolu Hellfire. Sam dopiero dzisiaj to wygrzebałem.

http://www.hellfire.mp3.wp.pl/
cHaSz
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty