Kawaleria Szatana

O albumach zespołu...

Numer jeden na "Kawalerii" to...

Żołnierz fortuny
10
11%
Dłoń potwora
5
5%
Sztuczne oddychanie
7
8%
Kometa Halley'a
7
8%
Kawaleria szatana cz. I
4
4%
Wybacz wszystkim wrogom
8
9%
Kawaleria szatana cz. II
39
42%
Ostatni grzeszników płacz
9
10%
Bramy galaktyk
4
4%

Liczba głosów : 93

Re: Kawaleria Szatana

Postprzez Gregfield » Pt lip 19, 2013 5:40 pm

Paulo napisał(a):Jest, jest. Widziałem wydanie w plastiku. Nie wiem z którego roku. Być może z tego co mówi Ozz.

Gdzie widziałeś? :>
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Seraf » So lip 20, 2013 1:08 am

Ja poluję już od dłuższego czasu w Media Markt, Empik, Allegro i nigdzie jeszcze nie spotkałem w jewel case...
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » So lip 20, 2013 6:54 pm

Jak zapakowany jest nośnik to mało ważne. Po za tym pudełko nie gra.
Porównanie do cd-era nietrafione zupełnie.

Chyba na półce sklepowej widziałem wydanie w plastiku.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Pn lip 22, 2013 10:10 am

CDR pół żartem, pół serio ;)
Digi nie lubię, a już zupełnie nie trawię "niestandardowych" wymiarów opakowań, zwłaszcza tych cienkich i wysokich koszmarków wystających z półki.

Zawsze jak jestem w MM/Saturnie/Empiku zerkam w Turbo i też nigdy nie widziałem w pudełku. Jeśli kiedyś zobaczę, kupię i powiem :lol:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn lip 22, 2013 11:00 am

Nie wiem, może to było jakieś stare wydanie ? Nie ważne...
Ja mam nadal swoją kasetę only...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » N lip 28, 2013 7:46 pm

Mogą się zdarzać wydania z 2009 roku w jewel case, ale wyszło ich bardzo mało. Ostatnio w Media Markcie widziałem nowe wydania płyt Acidów w plastikach, więc niewykluczone że Turbo też istnieją.
A te cholerne digipacki to pewnie jakiś ekologiczny wymysł, ale niestety pozbawiony jakiejkolwiek estetyki. Przy samym wyciąganiu ze stojaków przecierają się i wyglądają fatalnie. A plastiki można kupic za grosze i sobie wymienić i dalej wszystko wygląda pięknie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » N lip 28, 2013 11:15 pm

Trudno mi znaleźć uzasadnienie, czemu w 1999 wypuścili "Kawalerię" w digi, a resztę w pudełkach, może dlatego, że wtedy zaczynał się boom na digi i można było wypuścić takie barachło i wciąż udawać, że daje się fajne cukierki, no a krążek ten niby jest najbardziej ceniony z dyskografii Turbo, więc poszedł jako jeden taki "cukierek", a reszta standardowo.
Że teraz wciąż wypuszczają masowo tak cienkie produkty (nota bene: "Kawaleria" to niemal idealna kopia bardzo słabego wydania jeszcze z lat 90., z pionierskich dla digi czasów, a reszta od niej nie odstaje) i wołają za to ok. 30 zł to jak żart jakiś (Ruscy robią teraz o niebo lepiej piraty i gdyby zrobili coś Turbo, pobiliby MM na głowę, pewnie by jeszcze literówki poprawili, he he), na szczęście cały czas pojawiają się boksy "2 za 1" MM (ostatnio progresywa - Collage, Satellite, chyba Believe również), więc liczyłbym, że lada moment pojawi się również Turbo. Boksowe 17 zł za tak wydane krążki to już uczciwa cena.
Żeby nie było, "Kawaleria" jest warta i 60 zł, a to pierwsze digi w swojej kolekcji mam i byłem szalenie szczęśliwy, kiedy udało mi się je upolować za trzydzieści parę zł, bo wcale nie było to proste te dziesięć lat temu i musiałem się za nią dużo nadreptać i odwiedzać sklepy przez kilka miesięcy. Tyle tylko, że wydawanie w ten sposób płyt powinno być prawnie zakazane i srogo penalizowane.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Śr sie 07, 2013 10:17 am

Teraz "Kawaleria" w digi z 2009 roku w MM w Lublinie stoi po 19.99zł ale dla mnie to i tak za drogo biorąc pod uwagę relację ceny do jakości wydania. Ale pewnie i tak prędzej czy później ją zakupię, bo z Turbo brakuje mi tylko trzech pierwszych płyt na CD, tak jakoś zacząłem kolekcjonowanie od tyłu...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez CarpeDiem » Wt paź 22, 2013 11:48 pm

Numer jeden na "Kawalerii" to...

numer jeden to Żołnierz fortuny :) Ale najlepszy numer to bezapelacyjnie numer 7, czyli Kawaleria szatana cz. II
CarpeDiem

Postprzez ederlezi » Pn lis 11, 2013 9:23 pm

Był okres ( gdzieś tak w latach 2000/2001/2002 ) , że Kawalerię Szatana słuchałem po kilka razy dziennie i dałbym się za nią wtedy pociąć. Dzisiaj ta płyta istnieje dla mnie raczej okazjonalnie, czasem jak się z kimś spotkam to czasem włączymy, ale żebym specjalnie o niej pamiętał, to raczej nie. Dziś drażnią mnie dziś trochę te "głosy" w stylu "Spalić zgnieść" , albo wstawka "Ktokolwiek bierze miecz, zginie od miecza". Na koncertach lubię jak grają "Dłoń potwora", "Kometa Haleya", "Wybacz wszystkim wrogom", "Kawaleria Szatana II", "Bramy galaktyk". Uważam że to jest bardzo ważna płyta , ale że znam ją praktycznie na pamięć, to rzadko po nią sięgam. Ja mam CD, brat ma winyl, kilka razy do roku się ją odsłucha.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez CarpeDiem » Wt lis 12, 2013 5:09 pm

A dla mnie ta płyta nie była by taka sama bez tych głosów. Uważam je za zajebiste
CarpeDiem

Postprzez Metalophil » Cz gru 05, 2013 12:23 pm

Hej,

pytanie: czy najnowsze wydanie (remaster) z bodajże 2009 rzeczywiście ma poprawione brzmienie w porównaniu do wydanie wcześniejszego (pierwszego w Digipacku). Rozważam zakup tego boxa, gdzie KS jest razem z Epidemiami (bo tej płyty w polskim wydaniu mi brakuje, a "w pojedynkę" jej w lubelskim MM nie uświadczy).
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez 1984 » N lut 01, 2015 8:04 pm

Jak co roku, w ramach różnych rozstrzygnięć, w bieżącym TR znajdziecie podsumowani(-a)e muzyczne. Wynika z niego, że "Kawaleria..." znajduje większe zaufanie niż, np. "Heavy Metal World" ;-)
Zresztą, jak będziecie mieli w łapach, ww. numer TR, to poczytacie co nieco na temat "Dorosłych dzieci".
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Iron42 » Śr lut 11, 2015 8:49 am

A ja jeszcze dodam,że w kategorii Instrumentalista(w TR) Wojtek Hoffmann zajął wysokie siódme miejsce :)
Iron42
Anioł Zła

Postprzez WhiteZombie » Śr sie 12, 2015 1:08 pm

Zna ktoś może taby na bas do "Wybacz wszystkim wrogom"?? Nigdzie nie mogę znaleźć.
WhiteZombie
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty