Dorosłe Dzieci i Inne Ballady

O albumach zespołu...

Dorosłe Dzieci i Inne Ballady

Postprzez Piecyk » So maja 27, 2006 1:17 am

Posiada ktoś tą składanke? Chętnie odkupie. Brakuje mi do kolekcji :)
Piecyk
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » So maja 27, 2006 5:44 pm

Ja posiadam oryginalną kasetkę... Właściwie tylko 2 utworów z 10 jakie zawiera ta kasetka nie ma na regularnych albumach: "Przebój miesiąca" i "Zwykły tramp" (znalzły się one także na wydanej na cd w 1998 roku kompilacji nagrań Turbo pt. "Intro 1982-86"). Ponadto "Fabryki keksów" zapowiedziana jest kilkoma słowami przez Kupczyka (na reedycji "Dorosłych dzieci", gdze dodano dokładnie tę samą wersję live "Fabryki keksów" zrezygnowano z tej zapowiedzi" - ale to niuans, raczej ciekawostka - po prostu kilka sekund).
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Pn cze 05, 2006 1:47 am

No, to cudo wyszło tylko na kasetce :-)

Ale to taki dopełniacz kolekcji bez niczego rewelacyjnego, posłuchałem kilka razy i stoi na półce.

Poluj na Allegro, regularnie się tam pojawia.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 4:10 pm

Kupowanie tego jest bez sensu. Lepiej kupić Intro na CD anie wydawać kasę na jakąś badziewiastą kasetę. Tracklista bardzo podobna i również na Intro są Przebój Miesiąca i Zwykły Tramp.
Glan_Anonim

Postprzez Nogard » Śr lip 12, 2006 9:39 pm

Gdzie kupić Intro na CD? ;-) Bo oba wspomniane przez Ciebie wydawnictwa mam na "badziewnych kasetach" i chętnie zdobyłbym "Intro" na CD...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 9:53 pm

Szukaj w komisach i na Allegro.
Glan_Anonim

Postprzez Nogard » Cz lip 13, 2006 12:40 am

Na Allegro od daaawna wypatruję, ale mogłem przegapić kilka razy... Poznańskie komisy regularnie przeglądam... ;-(
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez OzzMaster » Pn cze 30, 2008 12:24 am

Na ajo.pl jest cała dyskografia TURBO, więc jak nie macie dostępu do niektórych nagrań zawsze można ściągnąć :) Płytka Intro jest tam również
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » Pn cze 30, 2008 1:13 am

:shock:

Prawie wszystkie nagrania Turbo można bez najmniejszego problemu legalnie nabyć (w większości za grosze), a nie wydaje mi się, żeby na jakimś tam forum dzielili się rarytasami...

Po pobieżnym przejrzeniu - bardzo nie podoba mi się idea tego forum (dzielenie się w 99% łatwodostępnymi nagraniami)...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez nat54ret » Śr mar 11, 2009 8:35 am

mam pytanie do kogos kto sie zna... o co chodzi z '? Na płycie Dorosłe dzieci jest wersja live jako dodatek, w boxie jest w wersji z innym wokalista jeszcze z przed Kupczyka? a ja wlasnie slyszalem gdzies na wrzuta.pl wersje studyjna z Kupczykiem i jest super poprostu. Skoro jest wersja studyjna to czemu nie ukazala sie nigdzie? o co z tym utworem chodzi?

jak go slucham (studyjna z kupczykiem) to brzmi to jak klasyk typu when a blind man cries itp. niesamowity utwor. ma klimat naprawde:)
nat54ret

Postprzez Bogusz R. » Śr mar 11, 2009 12:41 pm

Jest tylko jedna studyjna wersja Fabryki keksów jaką nagrało Turbo, z 1981 roku z Krystkiem na wokalu.

ps.

wybaczcie , na pytanka odpowiem w najbliższym czasie bo trochę jestem zalatany

pozdrawiam

Bogusz
Bogusz R.

Postprzez nat54ret » Śr mar 11, 2009 2:06 pm

dziekuje za odpowiedz:)

zastanawiam sie w taki razie co to jest i skad sie wzielo?? :

http://www.wrzuta.pl/audio/kBRenXT6oc/grzegorz_kupczyk_-_fabryka_keksow
nat54ret

Postprzez Paulo » Śr mar 11, 2009 2:31 pm

Bogusz R. napisał(a):na pytanka odpowiem w najbliższym czasie bo trochę jestem zalatany

Cierpliwie czekamy i pozdrawiamy :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Śr mar 11, 2009 2:45 pm

halo? to wie ktos co to za wersja? i skad sie wziela? Grzegorz Kupczyk na jakas płyte nagrał swoją wersje Fabryki Keksów?
nat54ret

Postprzez Nogard » Śr mar 11, 2009 3:47 pm

Długość tej wersji zgadza się mniej więcej z długością "FK" na składankach "Moje urodziny" i "Aksamitny sen", to chyba ta sama wersja. Nagrywający skład: Kupczyk, Wietrzykowska, Kubiak, Gronowski, Krystek.
Nogard
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Płyty