1980-1990

O albumach zespołu...

1980-1990

Postprzez LastWarrior » Pt maja 26, 2006 8:46 pm

Dobre uzupełnienie dyskografii - w większości są to utwory, które nie znalazły się na regularnych wydawnictwach zespołu, zatem nie jest to płytka z gatunku "the best". Reedycja jest znacznie poszerzona w stosunku do pierwotnego wydania winylowego z 1990 roku.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Re: 1980-1990

Postprzez Bad Taste » So maja 27, 2006 12:13 am

Ja to widzę w ten sposób że mamy tu doczynienia częściowo z kawałkiem gówna i częściowo ze świetnymi rzeczami !!!

W środku tej ciszy

Taka właśnie jest muzyka

Dorosłe dzieci

Pierwsza forsa w tym miesiącu

plus reszta kawałków znanych już z długograjków Turbo plus pierwotna wersja Już nie z tobą to muzyka wspaniała strutututu już nie będę słodził jak mi się podoba...ale reszta to dla mnie gnioty jakich mało...

Śmiej się błaźnie

Pozorne życie

Coraz mniej

czy kawałek z późinejszego okresu Barbaric Justice

Na koniec zostawiam kawałek Samotnym Żeglarzom !! który totalnie uwielbiam mimo iż w aspekcie wokalnym i lirycznym zalatuje Disco Polo. Sam klimat kawałka odbiega według mnie od Rockowych smaczków. Jednakże same gitarki pracują naprawde słodko, uwielbiam je, tak czy siak tekst mnie przekonuje i batrdzo mi się podoba :D Uwielbiam ten utwór i zawsze kiedy słodkie dzięki jego wydobywają się z głośników to przyodziewam koszuleczke w paski i z usmiechem na modzie stękam tekst wraz z Kupczykiem!!
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » So maja 27, 2006 12:40 am

No cóż - Turbo miało różne okresy swej działalności, a ta płytka jest po prostu przekrojowa (sam nie lubię ich flirtu z death metalem...)
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 4:19 pm

Warto mieć tego składaka. "Samotnym Żeglarzom" wymiata. :) Do tego wersja "Już nie z Tobą" różni się od tej z płyty.
Glan_Anonim

Postprzez Zagor » N lut 08, 2009 12:26 am

Czy utwór "Mumia" był odrzutem z "Epidemii"? Brzmi bardzo podobnie do pozostałych utworów z tamtej LP.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » Cz lut 12, 2009 3:03 pm

nie potwierdzę Ci ani nie zaprzeczę jednoznacznie, ale... sam doszedłem kiedyś do podobnego wniosku, że "Mumia" jest odrzutem z "Epidemii"- podobny styl i rok nagrania właśnie taki... bardzo bym się zdziwił, gdyby muzycy Turbo tego nie potwierdzili :wink:

ale co do składaka, to... trochę szkoda, że z "Kawalerii" i "Ostatniego" tylko po jednym utworze jest. Ja bym jeszcze dowalił "Ostatni Grzeszników Płacz" i "Seans Z Wampirem", a wywalił bym kilka z tych "wczesnych" utworów. Ale i tak jest nieźle - "Samotnym Żeglarzom" - też mnie jakoś dziwnie chwyta :wink:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Re: 1980-1990

Postprzez Executioner » Pn lis 23, 2009 4:10 pm

Podobnie jak "Remix '92" również posiadam w oryginale niniejsze wydawnictwo. Również traktuję je jako pewne uzupełnienie dyskografii.
Stylistyczny rozrzut materiału obejmujący 10 lat w historii zespołu brzmi nienaturalnie - to opinia kilku osób, które zamierzałem zarazić muzyką Turbo począwszy od tego suplementu. Niestety nie udało się :P W okolicach "Żołnierza Fortuny" nastrój pryskał :D
Wracam dość często do "1980-1990".
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Powrót do Płyty