Moja ulubiona płyta Turbo...

O albumach zespołu...

Najlepsza płyta TURBO to...

Dorosłe dzieci
1
6%
Smak ciszy
2
11%
Kawaleria szatana
4
22%
Ostatni wojownik
0
Brak głosów
Last Warrior
1
6%
Epidemic
0
Brak głosów
Epidemie
0
Brak głosów
Dead End
0
Brak głosów
One Way
0
Brak głosów
Awatar
0
Brak głosów
Tożsamość
0
Brak głosów
Identity
0
Brak głosów
Strażnik Światła
7
39%
Piąty Żywioł
3
17%

Liczba głosów : 18

Re: Moja ulubiona płyta Turbo...

Postprzez Wiwern » Pt sie 26, 2011 7:33 pm

:roll: spostrzeżenia masz w sumie dość trafne :roll: Chociaż za trochę dziwne uważam stawianie "Awatara" ponad "Strażnika" i "Kawalerię", czy stawianie "Tożsamości" ponad "Dorosłe Dzieci", ale jakoś to nawet zgrabnie wytłumaczyłeś ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Harnas » N sie 28, 2011 11:57 pm

Wiwern napisał(a)::roll: spostrzeżenia masz w sumie dość trafne :roll: Chociaż za trochę dziwne uważam stawianie "Awatara" ponad "Strażnika" i "Kawalerię", czy stawianie "Tożsamości" ponad "Dorosłe Dzieci", ale jakoś to nawet zgrabnie wytłumaczyłeś ;)

Może tak jest dlatego że od jakiegoś 2005r wpadłem na turbo przez przypadek i zacząłem słuchać. Awatara wstawiam w mojej liście ponad SŚ i KS szczególnie za teksty które bardziej mi przypadły do gustu niż z SŚ czy KS i sposób ich zaśpiewania przez Grzegorza co jest dla mnie mistrzostwem. I chociaż muzycznie to KS jest bardziej pod mój gust (SŚ troszkę za delikatny) to jakoś Awatar nadrabia to właśnie tekstami.

A tożsamość to 100% heavy taki co najbardziej lubię i go lepiej porównać do KS ale tu tożsamość wygrywa także tekstami. Choć jedna i druga płyta to giganty co do heavy grania
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Pn sie 29, 2011 12:17 am

Mnie jednak te wszystkie oczywiste zalety "Awatara" całkowicie przesłania nie-turbowość stylu, chociaż "Armia", tytułowy "Awatar" i bonusowy "Lęk", to jako pojedyncze utwory zaliczają się do takich jednych z lepszych w historii kapeli. Jeszcze "Fałsz" świetny z tą swoją slayerową zwrotką i podniosłym refrenem. Nie lubię za bardzo słuchać tej płyty w całości, raczej wybiórczo.
Ze "Strażnikiem Światła", to IMO jedyny problem jest taki, że... album sprawia wrażenie bardzo wykalkulowanego, zarówno pod względem stylistyki (zgrabny kompromis między graniem klasycznego hejwi a nowocześniejszym brzmieniem) na strukturze kończąc (koniecznie w środku i na końcu balladka, koniecznie pod koniec instrumental, koniecznie szybki otwieracz...). Płyta się składa z samych prawie idealnych klocków (nawet wokal i teksty debiutującego Tomasza Struszczyka nie zawiodły, a można było mieć obawy). Co do produkcji, to dużo mówiono w trakcie nagrywania o naturalności, analogowości, oldschoolowym podejściu... a ja jednak tam słyszę bardziej nurt perfekcjonizmu, dopieszczone jest brzmienie... chwilami nawet za bardzo. Taka pisana na kolanie i nagrywana z marszu "Tożsamość" jest równie dobra - może mniej przemyślana, ale czuć na niej właśnie ogień, spontan, luz... słychać było, że chłopaki mieli ochotę nagrać sobie album retro-metal-'80 i praktycznie samo im się nagrało. Na "Strażniku" zespół był pod ogromną presją... także pewnego upierdliwego grona internetowych fanów :P ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Pn sie 29, 2011 1:57 pm

oj tam oj tam .. to jest subiektywna kwestia :) Każdy lubi co innego i nigdy w sumie nie lubiłem takiego podejścia, że każdy niejako z zasady musi znać dajmy na to klasyki metalu, mieć przesłuchane i uwielbiać klasyczne albumy metalowe, czy ogólnie przyjęte albumy zespołu uznane przez większość za najlepsze.
A można lubić gatunek muzyczny lub zespół - jednocześnie nie znając lub lubić jego wszystkich albumów. Jak ktoś lubi Awatara bardziej niż SŚ lub KS, no to super. Ja nie umiem w tym momencie określić ulubionej płyty..
Zgadzam się z wieloma rzeczami które tutaj przed chwilą padły.
A ja teraz sam bardziej lubię słuchać Ostatniego niż Kawalerię. Tak jak Tożsamość niż Strażnika oraz Awatara niż Dorosłe czy Smak.
nat54ret

Postprzez kupao » Pn sie 29, 2011 2:01 pm

1. Kawaleria Szatana
2. Strażnik Światła
3. Dorosłe Dzieci/Ostatni Wojownik (2 różne style, nie potrafię ocenić, który lubię bardziej, obie płyty są po prostu świetne)
5. Awatar
kupao
Embrion

Postprzez Harnas » Wt sie 30, 2011 12:21 am

Wiwern napisał(a):Mnie jednak te wszystkie oczywiste zalety "Awatara" całkowicie przesłania nie-turbowość stylu, chociaż "Armia", tytułowy "Awatar" i bonusowy "Lęk", to jako pojedyncze utwory zaliczają się do takich jednych z lepszych w historii kapeli.

Nie-turbowy styl :D Lol jest taki że turbo ogólnie jest postrzegane jako heavy metal a ma tak dużo rożnych płyt (hard rock, heavy,thrash, death) że i na awatar można przymknąć oko :lol: Najbardziej nie turbowym to Dead End i One Way gdzie zmiana stylu i wokalu to już 360 stopni. Jak dla mnie dobrze że chociaż Grzegorza nie ma to Wojtek zdecydował dobrać wokalistę o podobnej stylistyce. Tomek to dobry wybór :)

Co do utworów w historii turbo to bym dodał z awatara jeszcze "upiora w operze" który przecież coś tam wygrał
Harnas
Syn Burzy

Postprzez krusejder » Wt sie 30, 2011 8:37 am

>> Najbardziej nie turbowym to Dead End i One Way gdzie zmiana stylu i wokalu to już 360 stopni.

Na moje oko to 180 stopni, albo raczej 172
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Wt sie 30, 2011 2:49 pm

no tak - o 360 stopni, to najwyżej była zmiana między "Dead End" a "One Way" (wiadomo, po pełnym obrocie taka sama rzecz nie jest już aż taka dobra) ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Cz paź 18, 2012 7:20 pm

Miałem dłuższą przerwę jeśli chodzi o muzykę Turbo. W międzyczasie krążyłem w ogóle między zupełnie innymi gatunkami muzyki.
Ale po powrocie, stwierdzam: Tożsamość + część Awatara to zajebista muza :!:
Słucham na okrągło dziś: 3 najlepsze utwory z Awatara w kolejności (SEN, GRANICA, FAŁSZ) + całą Tożsamość.

Z nowożytnych płyt moja ulubiona to zdecydowanie Tożsamość. Bo jest spójna, brzmieniowo, tekstowo i w ogóle strukturalnie że tak powiem najbardziej mi podchodzi + ma pojedyncze hity jak "człowiek i bóg" i "otwarte drzwi do miasta" + mój ulubiony instrumental.
nat54ret

Postprzez Frodli » Pn gru 10, 2012 8:56 pm

"Tożsamość" zacząłem lubić dopiero po pierwszym koncercie urodzinowym w Progresji, ale od tego czasu krążek ten wraca do mnie co jakiś czas i za każdym razem nie mogę się go nazachwycać. Wcześniej imponowały mi heavy metalowy styl "Legendy Thora" i power "Maqmry", ale od marcowego koncertu Turbo w Blue Note po prostu nie mogę nasłuchać się "Człowieka i Boga" oraz powiązanego tekstowo "Pisma". Geniusz zarówno instrumentalistów, jak i Grzegorza. "Paranoja" i "Samotnia" z kolei świetnie wprowadzają w klimat płyty. No i jaki spektakularny debiut Krzyżyka!
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Smolny » So lis 02, 2013 1:54 pm

Nudzi mi się i zrobiłem sobie taki ranking odsłuchań Turbo na dzień dzisiejszy na podstawie last.fm i dzięki temu będzie wiadome które płyty lubię najbardziej - pod każdą płytę podpiąłem utwory które poza albumami znajdują się również na składankach i w wersjach anglojęzycznych, live lub akustycznych, nie liczą się utwory bonusowe

1. 736 - Dead End
2. 623 - Epidemic! :shock:
3. 587 - Kawaleria Szatana
4. 577 - Smak Ciszy
5. 452 - Ostatni Wojownik
6. 414 - Dorosłe Dzieci
7. 313 - Strażnik Światła
8. 290 - One Way
9. 209 - Awatar
10. 130 - Tożsamość :(

? ? - Piąty Żywioł

A to co mi się wydawało :D

1. Dead End
2. Smak Ciszy
3. Kawaleria Szatana
4. Dorosłe dzieci
5. Epidemic
6. Ostatni Wojownik
7. Strażnik Światła
8. One Way
9. Awatar
10. Tożsamość
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Zandi » Pt lis 29, 2013 1:03 am

Witam jestem nowy na forum i od niedana interesuje się Turbo Moje Ulubione Płyty to:
1.Piąty Żywioł
2. Strażnik Światła
3. Kawaleria Szatana
4. Dorosłe dzieci
5 Ostatni Wojownik
Zandi
Embrion

Postprzez Paulo » Pt lis 29, 2013 8:50 am

Witaj Zandi! Powiem Ci że mój osobisty ranking od pewnego czasu jest dokładnie taki sam :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Jimmy » Wt lip 07, 2015 10:00 pm

1. Epidemie
2. Ostatni Wojownik
3. Kawaleria Szatana
4. Piąty Żywioł
5. Dead End

Co użytkownik, to inny gust :D To, że lubię najbardziej Epidemie jest na pewno rzadkim zjawiskiem, ale to opisałem bardziej szczegółowo w temacie o wspomnianym wydawnictwie. Jak widać bardziej lubię mocniejsze wcielenie Turbo, rzadziej wracam do pierwszych dwóch krążków. Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ostatni krążek pt. "Piąty Żywioł". Świetne granie na światowym poziomie. Album załapał się nawet do mojej czołówki, wyprzedzając tym samym Dead End, na którym słyszymy praktycznie juz inny zespół. Ale oficjalnie to wciąż Turbo ;)
Jimmy
Embrion

Postprzez blackangel » Pt paź 23, 2015 5:19 pm

Zdecydowanie "Ostatni wojownik.Genialny wokal Pana Kupczyka.
blackangel
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty