Smak Ciszy

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Smak Ciszy: to...

Smak Ciszy
5
6%
Już nie z tobą
13
17%
Wybieraj sam
3
4%
Czy mnie nie ma
2
3%
Słowa pełne słów
11
14%
Wszystko będzie ok
10
13%
Jaki był ten dzień
20
26%
Cały czas uczą nas
6
8%
Wariacki taniec
4
5%
Narodziny demona
3
4%

Liczba głosów : 77

Re: Najlepsza okładka

Postprzez Executioner » Pt lut 12, 2010 10:35 pm

Choćby nawet... :P

Dla mnie "Smak Cipy" to porażka na całej linii jako koncepcja, wykonanie, całokształt... Każda płyta Turbo była, jest i będzie o niebo lepsza od tego gniota.

A okładka? Ssie podobnie jak zawartość :lol: :P
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez ZolnierzFortuny » Pt lut 12, 2010 10:58 pm

zawartość jest akurat zacna :)
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Re: Smak Ciszy

Postprzez Wiwern » So lut 13, 2010 12:16 am

no płyta nie jest tak wybitna, jak "Dorosłe Dzieci", ale to nadal jest wspaniałe, klasyczne Turbo.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » So lut 13, 2010 12:16 am

Dla mnie trochę za miękkie brzmienie ale kompozycje sa ok.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » So lut 13, 2010 12:29 am

kompozycje też są chwilami "miękkie". Linie wokalne jakieś takie bardzo popowe. No, ale przyjemnie się tego słucha, a jak czasem gitary mocniej przygrzeją, jak np. w "Cały Czas Uczą Nas" na początku (a potem zresztą świetnie kontrastuje z tym melodyjny wokal), to aż się miło robi.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » So lut 13, 2010 12:57 pm

Executioner napisał(a):
Dla mnie "Smak Cipy" to porażka na całej linii jako koncepcja, wykonanie, całokształt... Każda płyta Turbo była, jest i będzie o niebo lepsza od tego gniota.
A okładka? Ssie podobnie jak zawartość :lol: :P

Sorry, ale tak pojechałeś że nie mogę się powstrzymać. Co Ty pieprzysz, ziom? do cholery? :D Człowieku? No kurwa, no.
Brzmienie lepsze niż w Dorosłych, koncepcji może i nie ma, tu się zgadzam, ale nie myślałem wcześniej nad tym.
Dla mnie utwór to utwór.
Wykonanie, kompozycje pierwsza klasa! Kurwa, rządzą te utwory, płyty przyjemnie się słucha. 'Jaki był ten dzień' słyszałem będąc w 2 podstawówce na ogniskach jak ludzie grali i śpiewali :) Narodziny demona - zajebisty instrumental.
A okładka jak okładka, jakoś tak szczerze to mnie okładki ch** obchodzą, ważna jest muza. Bardzo mi się podobała okładka Black Albumu Metalliki - czarna i tylko nazwa zespołu. Po co więcej? Wszystkie mogłyby tak wyglądać.
Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Epidemie są lepsze niż Smak Ciszy?
nat54ret

Postprzez Paulo » So lut 13, 2010 1:01 pm

No pojechałeś Ex. Dostaniesz bana za to ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Grzegorz Kupczyk » So lut 13, 2010 1:55 pm

Witajcie!:)
Po co ta "lacina"? Mozna to wszystko przeciez inaczej wyrazic, chyba ze sa inne problemy?
Nerwy nie sa dobrym doradca. Nie wypada jak sadze (cokolwiek by napisac czy powiedziec) wpisywac sie w taki sposob na forum podobno bardzo kochanego i szanowanego zespolu.

Plyte "Smak ciszy" uwazam za bardzo dobra, swietne riffy gitarowe. Odważylbym sie powiedziec ze nawet jedne z najlepszych w historii kapeli bo sa "wojtkowe" a nie jakies wzorowane. Linie melodyczne - owszem sa popowe (Wojtek jest autorem 99% tych linii) ale wezcie pod uwage ze to plyta wlasciwie "przejsciowa" Zespol zbieral sie po powaznych perturbacjach aby uderzyc "Kawaleria".
Utwor "Juz nie z Toba" czy wymieniany tu "Jaki byl ten dzien" to hity do dzisiaj uznane i bezdyskusyjne.

Czesem lubie sobie tu zajrzec, choc ostatnio mam coraz mniej na to czasu.
Pozdrawiam wszystkich!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez nat54ret » So lut 13, 2010 2:06 pm

Pozdrawiam!
Zgadzam się, przepraszam za 'łacinę', ale trochę się wzburzyłem. No bo Smak Ciszy to naprawdę świetna płyta, nie rozumiem co można jej zarzucić.
Pan Grzegorz ładnie powiedział - przejściowa - i się zgadza. Różni się od Dorosłych i Kawaleria potem idealnie się wpasowała w rozwój zespołu.

A 'Jaki był ten dzień' - niesamowite, bo że to jest utwór Turbo dowiedziałem się bardzo późno - w podstawówce byłem w harcerstwie i na obozach przy ogniskach się grało i śpiewało :) Pamiętam.
nat54ret

Postprzez Grzegorz Kupczyk » So lut 13, 2010 2:08 pm

Bardzo lubię śpiewac kawałki ze "Smaku" dobrze "gryzą" i maja niesamowity pałer koncertowy. Taki troszkę rozrywkowy ale bardzo rytmiczny. Dobrze się je śpiewa i dobrze przy nich bawi:)
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Wiwern » So lut 13, 2010 2:16 pm

tak BTW się chciałem podzielić pewną historią. Otóż bardzo dawno temu ściągnąłem sobie tę płytę w mp3jkach (dziś już mam oryginał, ale to było ładnych kilka lat temu) i brzmienie było dużo lepsze, niż na tej reedycji, którą mam teraz na CD. Czy to możliwe, że po prostu były różne miksy? Tamten był jakiś taki ostrzejszy, potężniejszy, a na płycie, którą mam (reedycja MetalMindu, ta najnowsza) jest jakby mniej mocy. Czy ktoś już z Was się spotkał z tym zjawiskiem?

[Nogard:] Jeśli inaczej brzmiało, mogłeś mieć zgrywkę z winyla lub nowa reedycja różni się brzmieniowo od pierwszej z 2000 (w co wątpię). Jak chcesz, to przy okazji możemy porównać - ja mam tę z 2000, a Ty, o ile pamiętam, digi :mrgreen:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » So lut 13, 2010 2:25 pm

Grzegorz Kupczyk napisał(a):Dobrze się je śpiewa i dobrze przy nich bawi:)

Jeśli chodzi o zabawę to przy tych utworach jest ona rzeczywiście przednia :)

Pozdrawiam!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Yourmaster » So lut 13, 2010 2:29 pm

Smak Ciszy to bardzo miła płyta, w sam raz do kolacji :mrgreen: . Kiedyś nie mogłem jej znieść, teraz bardzo lubie sobie jej czasem posłuchać.

Epidemie są lepsze niż Smak Ciszy?

Tak. Epidemie nadal pozostają u mnie w rankingach na pierwszym miejscu.
Yourmaster
Anioł Zła

Postprzez Executioner » So lut 13, 2010 3:18 pm

"Smak..." to najgorsza płyta Turbo - tylko tych kilka momentów Grzegorza ją ratuje, o których pisałem w innym dziale... Całościowo koniunkturalna słabizna. "Dorosłe Dzieci" to płyta dużo bardziej miażdżąca, czegoś takiego w tym kraju nie było i nie będzie.

"Dorosłe Dzieci" > "Smak Ciszy"

Negatywnego zdania i takoż jednoznacznego nastawienia do tego krążka nie zmienię - banujcie jeśli wola :wink: Poprawność polityczna jest mi obca :P

Panie Grzegorzu (jak i całe Turbo), przepraszam za blugi, ale tej płyty nie trawię nawet pomimo kilku kosmicznych wokaliz - proszę wybaczyć - nagrał Pan później dużo lepsze rzeczy plus "Dorosłe Dzieci" przed tym... czymś rzecz jasna :wink: Tak więc przepraszam za tą waginę :wink:

Nazaret czy jak Ci tam - odpieprz się ode mnie... ziomek :wink: Tak "Epidemie" kładą "Smak..." w nocy o północy pod każdym względem czy tego chcesz czy nie.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Paulo » So lut 13, 2010 3:29 pm

Ty jej nie lubisz i ok.
Są tacy którym się podoba więc luzik ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona