Smak Ciszy

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Smak Ciszy: to...

Smak Ciszy
5
6%
Już nie z tobą
13
17%
Wybieraj sam
3
4%
Czy mnie nie ma
2
3%
Słowa pełne słów
11
14%
Wszystko będzie ok
10
13%
Jaki był ten dzień
20
26%
Cały czas uczą nas
6
8%
Wariacki taniec
4
5%
Narodziny demona
3
4%

Liczba głosów : 77

Re: Smak Ciszy

Postprzez Żubr » So lut 13, 2010 3:40 pm

W Gdyni usłyszałem pierwszy raz na żywo "Wariacki Taniec", kopie niczym kawaleria :metal:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » So lut 13, 2010 4:50 pm

Executioner napisał(a):banujcie jeśli wola :wink: Poprawność polityczna jest mi obca :P

Nie poprawność polityczna, tylko człowieku - jesteś na forum TURBO, więc przedrzeźnianie jednej z pierwszych płyt tegoż zespołu, klasycznej i uwielbianej przez większość tu - 'Smak Cipy', 'gniot', 'ssie', uważam za lekki nietakt (DELIKATNIE MÓWIĄC).
Może załóż forum anty-dorosłe dzieci i tam się odnajdziesz.

Executioner napisał(a):Nazaret czy jak Ci tam - odpieprz się ode mnie...

Współczuję Ci, bo chyba jesteś jakiś niepełnosprawny skoro nie potrafisz przeczytać i zapamiętać paru literek. Jest też opcja kopiuj-wklej, jak również zacytowanie, a jak z tym masz problem to przeczytaj mojego nicka z pozdrowień zawartych w książeczce dołączonej do płyty 'Strażnik Światła'. Na forum piszę od czasów, gdy było tu dosłownie parę osób, koleś. Nie pamiętam żebyś tu wtedy był.

Executioner napisał(a):Tak "Epidemie" kładą "Smak..." w nocy o północy pod każdym względem czy tego chcesz czy nie.

Twoje zdanie 8) Policz ile kawałków jest granych na koncertach z jednej i drugiej płyty.
nat54ret

Postprzez Zagor » So lut 13, 2010 5:02 pm

Jednemu podoba się "Smak Ciszy" a drugiemu "Epidemie", kwestia gustu. Lepiej skończcie tą żenującą wojenkę, bo moja cierpliwość powoli się kończy.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » So lut 13, 2010 5:18 pm

Ja nie zacząłem 'żenującej wojenki'. Nie ja określiłem płytę Turbo epitetami. I szczerze nie obchodzi mnie Twoja cierpliwość :) Bo skoro wg Ciebie jako moderatora wyzywanie tak płyty (cipa, gniot, ssie), że aż Pan Grzegorz, który nigdy nic nie pisze musi się odezwać, jest ok to chyba się nie nadajesz.. ?
Poprawne przytoczenie nicka to też wymaganie niemożliwego?

Można nie lubić Smaku Ciszy, ok. Ale są pewne granice. Np jakbym wszedł na Overkill.pl i powyzywał tak płyty Metalliki to od razu by mi zablokowali IP. Spróbuj sobie jak chcesz :)
nat54ret

Postprzez Executioner » So lut 13, 2010 5:38 pm

Dobra, dobra... Potem zawsze jest "nie ja zacząłem"... :lol:

Kolego z dziwnym nickiem: jakbyś miał nieco oleum we łbie to zobaczyłbyś od razu, że Grzegorzowi nie spodobała się twoja łacinka, a nie moja opinia o płycie. Twoja argumentacja jest od czapy, rozumowanie także trochę siada... Nieważne :wink:

Żeby nie offtopować - moja niechęć do "Smaku Ciszy" wzięła się z tego, że jest mentalnie zdecydowanym krokiem w tył w stosunku do debiutu. Po zapoznaniu się z "Dorosłymi Dziećmi" nastawiałem się na coś naprawdę mocnego, na coś co otrzymałem dopiero na "Kawalerii Szatana", "Ostatnim Wojowniku" czy opluwanych przez ciebie "Epidemiach"...

Jest to dla mnie krążek przesłodzony (wręcz popmetalowy), nie podoba mi się jego koncepcja i wykonanie. Oprócz naprawdę niewielu momentów całość się ze sobą gryzie, nie jest to naturalne granie dla Turbo, w moich oczach nie broni się to wszystko jako całość w odróżnieniu od debutu czy albumów późniejszych...

Moje prawo mieć takie zdanie (jak i twoje żeby kontrować moją być może mylną interpretację czy argumentację), jak to ujął moderator. Widzę, że lubisz czepiać się osób a nie postów...

Nie pozwalam również na ataki na moją osobę - jedynie argument kontra argument. Panimał?

Wrzuć na luz, powstrzymaj hormony (nie obchodzi mnie sposób w jaki to zrobisz, byle nie atakując innych forumowiczów), wypij sobie piwko albo kielicha, zapal sobie fajkę (jeśli palisz) i włącz sobie TVP1 dziś około 18:40, bo Adam zdobędzie medal :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Paulo » So lut 13, 2010 5:46 pm

Dobra, koniec takich "rozmówek".
Executioner - mnie też nie spodobały się "cipy" itp. O to Natowi chodziło... a teraz peace!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » So lut 13, 2010 6:06 pm

Moja łacinka wzięła się stąd, że jednak jakoś poczułem się obrażony jak zwyzywałeś płytę którą bardzo lubię i uważam za Turbowy klasyk.
Rozumowanie siada? :shock: cóż poradzę..

Executioner napisał(a): czy opluwanych przez ciebie "Epidemiach"...

Żeby była jasność - nigdzie nie opluwałem Epidemii. :) W stosownym temacie pisałem z tego co pamiętam same pozytywne rzeczy o niej. Podoba mi się parę kawałków, które chciałbym usłyszeć live.
Opinia jest taka, że to najsłabsza płyta, nawet zespół tak uważa i uważał od zawsze, więc stąd to moje skontrastowanie płyty nielubianej, słabej z klasykiem. Moje rozumowanie - jak (wg mnie) klasyk może być słabszy od przyjętej najsłabszej płyty Epidemii?

Executioner napisał(a):Jest to dla mnie krążek przesłodzony (wręcz popmetalowy),

Nigdy mi nie przeszło przez myśl nazwać płyty Turbo popmetalem, zawsze miałem w głowie inny obraz-definicję popmetalu.

Executioner napisał(a): nie jest to naturalne granie dla Turbo,

A wg mnie jest :) Dziwne, bo Grzegorz uważał że TO właśnie jest prawdziwe Turbo, i że TO jest prawdziwy Wojciech Hoffman, teraz przecież nawet pisał cyt.: " bo sa "wojtkowe" a nie jakies wzorowane." (riffy)

Executioner napisał(a):Widzę, że lubisz czepiać się osób a nie postów...

Nie czepiam się Ciebie, tylko tych 'cip'. Przecież nawet Cie nie znam chłopie :) Nic do Ciebie nie mam :)

Executioner napisał(a):Wrzuć na luz, wypij sobie piwko albo kielicha,

Masz prorocze wizje, bo właśnie dzisiaj pisałem z zaocznymi ostatni egzamin który zdałem, więc end of sesjon - wybywam właśnie zaraz pić :twisted: :twisted:

Jest peace Paulo :rockon:

Leć Adam, leć :D Szansa jest.
:offtop:
nat54ret

Postprzez Executioner » So lut 13, 2010 6:13 pm

No tak pokój to pokój :rockon: :wink: Jak tam też nic do Ciebie nie mam, jest luz - lubimy ten sam zespół tylko trochę inne płyty wolimy sobie zapodać do podusi 8)

Adam dzisiaj rozniesie ich jak gnój po polu :wink: :offtop: :metal:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Yourmaster » So lut 13, 2010 6:38 pm

Kończąc offtop(to chyba wlasciwie nie jest offtop?):

Myślę, że słaba opinia o Epidemiach wzięła się stąd, iż jest to płyta połamana i nieco trudniejsza w odbiorze. Większość fanów idąc na koncert będzie spodziewać się usłyszenia Turbowych klasyków, zabawy i pogo, a przy Epidemijskim łamanym metrum nawet nikt by nie wiedział kiedy jak i w którą stronę machać głową. Być może teraz szkodze sobie, bo usłyszenie Aids czy Salvatora na żywo to spełnienie marzeń, a gdy ktoś z zespołu to przeczyta, może uznać, że te kawałki nie nadają się do prezentacji na żywo :mrgreen:.

Podsumowując: Pis end lov, chłopaki! Smak Ciszy to bardzo dobra, klasyczna płyta, Epidemie to arcydzieło. A teraz kibicujmy Małyszowi :metal: .

Np jakbym wszedł na Overkill.pl i powyzywał tak płyty Metalliki to od razu by mi zablokowali IP.

Akurat tam gdybyś zaczął obrażać płyty Metalliki, to bardzo by Cię polubili i wtopiłbyś się w tłum :lol: .
Yourmaster
Anioł Zła

Postprzez Frodli » Wt lut 23, 2010 10:24 pm

Po skatowaniu "Akustycznie" dostrzegłem, jaki niesamowity potencjał tkwi w tym krążku (prawie cała płyta została przearanżowana!). Kapitalny album - elektrycznie i akustycznie na równi.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » Cz mar 18, 2010 10:04 am

Chłopaki (i dziewczyny) możecie mi doradzić. Zastanawiam się nad kupnem "Smaku ciszy" - kupie NA PEWNO. Chodzi mi o to, jaką wersję kupić, podstawową, czy rozszerzoną o bonusy. Chcę poczuć tego powera, o którym tu wspominacie nieco wyżej. Doradźcie mi proszę, dlaczego ewentualnie warto kupić wersję z bonusami typu radio edit i płyta CD którego wydawnictwa ma TO pierdolnięcie.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Śr maja 05, 2010 12:48 am

bonusy na "Smaku Ciszy" nie są aż takie fajne, jak na reedycji "Dorosłych Dzieci", więc spokojnie można sobie je odpuścić. Jest kilka "wersji radiowych" utworów z płyty, które znalazły się już wcześniej na składankach, a niewiele się od albumowych różnią(chyba tym, że gorzej brzmią. Jest jeden rarytasik "Kiedy Uszy Zatka Kurz", ale to jest taka średniawa piosenka, nie taka dobra, jak "Coraz Mniej", "Pierwsza Forsa W Tym Miesiącu", czy "Fabryka Keksów" (bonusy z reedycji debiutu).
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Executioner » Śr maja 05, 2010 11:08 am

Nie są takie złe te bonusy :wink: Ot zedytowane radiówki... Nieco stonowane, skanalizowane, złagodzone... "Gdy Uszy Zatka Kurz" jest nawet dobrym numerem z wyjątkowo fajnym i mądrym tekstem jak na standardy mogielnicko-olewiczowskie...

Wiadomo, że rarytasu takiego jak numer pt. "Jak W Ogień" (jeden z lepszych numerów Turbo w ogóle) to nic nie przebije, ale ja bym jednak kupił "Smak Ciszy" z tymi radiowymi wersjami. Wtedy jest więcej kawałków, które w moim odczuciu bronią się do dziś z nieśmiertelnym "Już Nie Z Tobą" na czele :wink:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Marek06 » So lip 10, 2010 6:51 pm

"Smak Ciszy" jak dla mnie to ten etap przejściowy między Dziećmi a Kawalerią
przykładem niech będzie choćby porównanie "Cały Czas Uczą Nas" do "Wariackiego Tańca". Drugi utwór zdecydowanie bardziej idzie w rejony trash, jest szybszy wokal mocniejszy.
Tak właściwie "Wariacki Taniec" to dla mnie najlepszy kawałek albumu. Wokal miejscami przypomina mi Roba Halforda z Judas Priest i tekstowo pasuje do każdej imprezy gdy trzeba się wyszaleć :metal: , miło by było usłyszeć to live.
Marek06
Embrion

Postprzez shunkaha » Śr paź 20, 2010 7:57 pm

Tzw.krytycy(co znali się na heavy tak, jak wilk na gwiazdach)po wydaniu płyty nie zostawili na niej suchej nitki. A guzik prawda- to jedna z najlepszych płyt polskiego heavy i płyt Turbo wogóle. W niczym nie ustępuje "Dorosłym dzieciom", a nawet jest nieco bardziej ostra od pierwszej płyty.Klasyczny new wave heavy metal lat 80-tych. Co ja mówię-klasyczny? To mistrzostwo, o wiele powyżej klasyki.
shunkaha
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty