Smak Ciszy

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Smak Ciszy: to...

Smak Ciszy
5
6%
Już nie z tobą
13
17%
Wybieraj sam
3
4%
Czy mnie nie ma
2
3%
Słowa pełne słów
11
14%
Wszystko będzie ok
10
13%
Jaki był ten dzień
20
26%
Cały czas uczą nas
6
8%
Wariacki taniec
4
5%
Narodziny demona
3
4%

Liczba głosów : 77

Smak Ciszy

Postprzez Piecyk » Śr maja 24, 2006 4:10 pm

Co sądzicie o drugiej płycie Turbo? Wg mnie Smak Ciszy w niczym nie ustępuje genialnym "Dzieciom". Do dziasiaj Smak często gości w moim odtwarzaczu. "Wszystko będzie OK" albo "Cały czas uczą nas" to mistrzostwo świata!
Piecyk
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » Śr maja 24, 2006 9:23 pm

"Dorosłe dzieci" i "Smak ciszy" stawiam na równi - doskonała, porywająca muzyka. Na "Smaku ciszy" znajduje się moim zdaniem najlepsza ballada jaką kiedykolwiek nagrało Turbo - "Jaki był ten dzień?".
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Predator667 » Śr maja 24, 2006 11:53 pm

[quote=LastWarrior]"Dorosłe dzieci" i "Smak ciszy" stawiam na równi - doskonała, porywająca muzyka. Na "Smaku ciszy" znajduje się moim zdaniem najlepsza ballada jaką kiedykolwiek nagrało Turbo - "Jaki był ten dzień?"
[/quote]

Pełna zgoda. Od siebie dodam tylko tyle, że jest to IMO jedna z czterech płyt TURBO zasługująca na maksymalną ocenę.
Predator667

Postprzez Bad Taste » Cz maja 25, 2006 2:51 pm

Dla mnie Smak Ciszy to najlepsze dokonanie Turbo ! Już nie czysty hard rock

a jeszcze nie ten brutalny heavy metal z Kawalerii. Perfekcyjne brzmienie, polskie teksty( jakie by nie były są polskie :lol: ) i ten niesamowity klimat przedewszystkim. Pozatym opinia ma może być częściowo zlukrowana, co jest wynikiem mojej ogromnej sentymentalności. Smak, jest bowiem moim pierwszym albumem który katowałem niemiłosiernie na ładniutkim wydaniu kasetowym :P

Zdecydowanie taki rodzaj muzyki upodobałem sobie najbardziej Ejmen
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 4:23 pm

Stawiam Smak Ciszy zdecydowanie wyżej od Dzieci. Lepsze kompozycje, lepsze brzmienie. Całość lepiej przemyślana. Właściwie nie ma tu słabych utwórów.
Glan_Anonim

Postprzez Katchen » Wt sie 22, 2006 10:59 pm

smak ciszy był brukiem pod kopyta kawalerii...

"wszystko będzie OK" to chyba najpiękniejsza polska piosenka bo zrobiona tak by nie mdliła banałami... i jeszcze "jaki był ten dzień" i oczywiście piosenka tytułowa... mrrrruuu...
Katchen

Postprzez Hazgar » So wrz 30, 2006 11:51 pm

"Cały czas uczą nas", "Jaki był ten dzień" i "Wszystko będzie okej"... Piękne, klimatyczne i z tekstami, jakie mi chyba najbardziej odpowiadają: bunt, ale nie taki wulgarny i prymitywny jak w blacku czy punku...

Bez względu na to, jak głupio tego nie sformułowałem.:)
Hazgar
Syn Burzy

Postprzez Laurearel » Pt mar 28, 2008 4:41 am

W sumie jeden z powód dla których nie oceniałem na ulubioną płytę :)

Bo tak , z heavy najbardziej lubię Smak Ciszy, z thrashu z kolei Kawalerię :)

(tutaj proszę nie robic ot na temat czy kawaleria to thrash czy heavy , plz ^^)

Smak ciszy - WTF ?

Już nie z Tobą - no , pasuje :) , 9/10

Cały czas uczą nas - zajebisty kawałek , oj bardzo lubię 10/10

Wariacki Taniec - yyyy, nie on psuje płytę, 5/10

Słowa Pełne Słów - zdecydowanie mój ulubiony kawałek z płyty , zdecydowanie 10/10 (JAK MA KTOŚ DO TEGO TABY PROSZĘ  NA PM !)

Czy nie ma mnie - takie , no ok, 7/10

Jaki był ten dzień - za dużo osób rajcuje ten kawałek, mnie nie ^^ 7/10

Wybieraj Sam - też bardzo lubię, i chętnie słucham , 10/10

Wszystko będzie ok -

"wszystko będzie OK" to chyba najpiękniejsza polska piosenka bo zrobiona tak by nie mdliła banałami...

i się podpisuję, i daję 10/10

Narodziny Demona - porządna , zajebiście porządna instrumentalka, kawałki w stylu który bardzo lubię, zaraz po Bramach moja ulubiona instrumentalka :wink:, 10/10

Ogólnie bardzo dobrze , bardzo bardzo dobrze :)
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez Grand » Śr paź 22, 2008 7:32 pm

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym zapytać, czy prawdą jest, że wersja analogowa "Smaku ciszy" czyli płyta winylowa miała inną kolejność kompozycji? http://www.allegro.pl/item461304246_turbo_smak_ciszy.html#gallery w tej chwili jest licytowana płyta winylowa wydana przez Klub Płytowy RAZEM i fotka backu okładki jakby to potwierdza. Jeżeli to prawda, ktoś może wie, jaka była przyczyna zmiany kolejności kompozycji na CD?
Grand
Embrion

Postprzez OzzMaster » Pn lis 03, 2008 9:01 pm

Grand napisał(a):Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym zapytać, czy prawdą jest, że wersja analogowa "Smaku ciszy" czyli płyta winylowa miała inną kolejność kompozycji? http://www.allegro.pl/item461304246_turbo_smak_ciszy.html#gallery w tej chwili jest licytowana płyta winylowa wydana przez Klub Płytowy RAZEM i fotka backu okładki jakby to potwierdza. Jeżeli to prawda, ktoś może wie, jaka była przyczyna zmiany kolejności kompozycji na CD?

Miała inną kolejność

1.Smak ciszy

2.Już nie z tobą

3.Wybieraj sam

4.Czy mnie nie ma

5.Słowa pełne słów

6.Wszystko będzie OK

7.Jaki był ten dzień

8.Cały czas uczą nas

9.Wariacki taniec

10.Narodziny demona

Dlaczego zmieniono kolejność to nie wiem
OzzMaster
Moderator
Moderator

Bzdura:)

Postprzez Pias » Pn lis 03, 2008 9:55 pm

Kolejnosc winylu i CD sa identyczne. Nie mam pojecia skad masz ta informacje?
Pias

Re: Bzdura:)

Postprzez Grand » N lis 09, 2008 12:37 am

To dlaczego na fotkach okładki winyla (http://www.allegro.pl/item461304246_turbo_smak_ciszy.html#gallery) jest zamieniona kolejność?
Grand
Embrion

Postprzez Pias » N lis 09, 2008 12:53 am

Nie mam pojecia
Pias

Postprzez Nogard » So gru 06, 2008 2:44 am

No, sprawdziłem u mnie na winylu i na CD i rzeczywiście, kolejność utworów dość znacząco się różni. Powód - pewnie jakaś bzdurka po prostu... Może Panowie przez lata doszli do wniosku, że inna kolejność jest lepsza? Poza tym, każda strona winyla to około 22 minuty muzyki - może początkowe zamierzenie było jak na CD, ale wyszłoby wtedy np. 25 minut na którejś ze stron i trzeba było przestawić?

Powód to pewnie jakaś głupotka, ale jeśli Was to męczy, zawsze można zagadać np. z Wojtkiem po jakimś koncercie i spytać :))
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Awatar » Śr maja 27, 2009 10:05 pm

Moim zdaniem, jedna z lepszych płyt Turbo.

Generalnie to zespół mnie zadziwia. Znajdzie się w ich dyskografii coś na każdą okazje, lub raczej nastrój. Od One Way do chociażby Smaku Ciszy o którym mowa.

Od tej płyty zaczełam ich słuchać, więc jakby nie patrzeć darze ją jakimś głebszym uczuciem;]

I żeby się pochwalić dodam, że mam oryginalne wydanie z 85 :)
Awatar
Syn Burzy

Następna strona

Powrót do Płyty