Titanic/Remix '92

O albumach zespołu...

Titanic/Remix '92

Postprzez LastWarrior » Cz maja 25, 2006 9:59 pm

Wydana w 1992 roku płytka zawiera starsze utwory Turbo w nowych aranżacjach (kilka utworów nie ma na regularnych albumach i możemy znaleźć je tylko na tej płytce). W 2000 roku ukazała się płytka "Remix '92" będąca w zasadzie reedycją "Titanica" wzbogaconą o 2 utwory: "Wiadomość dnia" oraz "Taka własnie jest muzyka".
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 4:21 pm

Ciekawy składak. IMO te wersje "Dorosłych Dzieci" i "Pozornego Życia" są o dużo lepsze niż na płycie. Jest tu więcej ciekawych kawałków, ale też niektóre są strasznie nudne.
Glan_Anonim

Postprzez Kicu » Wt lip 18, 2006 3:29 pm

Akurat na allegro sprzedaje Titanica bo potrzebuje kasy :|
Kicu
Anioł Zła

Postprzez OzzMaster » Pn cze 30, 2008 12:09 am

Niedawno zgrałem sobie ten albumik z kasety, bo jakoś reedycji nie mogę znaleźć. Płytka ciekawa, Krystek na wokalu też jest nie zły. I ta wersja kawałka "Pozorne życie" wymiata !!!
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » Pn cze 30, 2008 1:06 am

Nie wydaje mi się, żeby była reedycja Titanica inna niż "Remix 92". A "Remix 92" możesz w każdej chwili kupić na Allegro.

http://allegro.pl/item390517772_turbo_remix_92_nowa_plyta_cd_tu_posluchasz.html

Widziałem też w poznańskim Media Markecie.

Ale skoro masz kasetę, kopia zapasowa na CD jest OK i nie poganiam do kupna :wink: Tym bardziej, że o ile pamiętam z jakiegoś wywiadu, Turbo za "Remix" żadnej kasy nie widziało...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez pawelenator » Pn gru 08, 2008 1:17 am

Titanic jest bez większego problemu dostępny, Remix 92 też. Jeśli zespół kasy nie dostał za tą płytę, to w cale mnie to nie dziwi. Wytwórnia MTJ, która wydała "Remix 92" wśród niektórych artystów nie cieszy się pochlebnymi opiniami. Do tego jak im zwróciłem uwagę mailem na merytoryczny błąd przy jednym z wydawnictw, to nawet nie odpisali.

Zresztą MTJ to po prostu partacze. Najlepszym tego dowodem jest box Lady Pank (nagrania koncertowe rozdzielone 2-sekundowymi przerwami, niektóre utwory brzmią tak, jakby były nagrywane z ruskiego telewizora "Rubin" na zwykły magnetofon kasetowy, a potem z tej kasety przerzucone na CD, itp). Na innym wydawnictwie MTJ wydanym w tym samym czasie, co "Remix 92" miały być 4 bonusowe utwory, a były 2. Ciekawe, ile dodatkowych utworów miało być na "Remix 92".

Ogólnie też krążą opinie, że fakt wydania płyty "Titanic" świadczy o tym, że Wojtek Hoffmann potrzebował wtedy kasy (czytałem to kilka lat temu w jakimś wywiadzie albo artykule, ale nie jestem w stanie teraz podać źródła). Niemniej jednak to wydawnictwo jest uzupełnieniem dyskografii.
pawelenator
Embrion

Postprzez Awatar » Śr maja 27, 2009 10:51 pm

Kawałek "Jeszcze jeden papieros" jest świetny:)

Wręcz kocham kawałki Turbo w tym klimacie;]
Awatar
Syn Burzy

Re: Titanic/Remix '92

Postprzez Executioner » Pn lis 23, 2009 4:04 pm

Posiadam "Remix '92", czasem zdarza mi się odpalić go dla dwóch numerów: "Ach, Nie Bądź Taki Śmiały" i "Jak W Ogień". Jak dla mnie są to (oprócz "Szalonego Ikara" rzecz jasna) pierwsze prawdziwie heavymetalowo brzmiące utwory Turbo.
Zawsze omijam nienaturalnie podrasowane "Dorosłe Dzieci" i "Pozorne Życie", a także najgorszy kawałek w historii Turbo - "Wiadomości Dnia"...
Błędem merytorycznym jest umieszczenie w książeczce zdjęcia zespołu pochodzącego z czasów "Ostatniego Wojownika" sąsiadującego z umieszczoną na stronie sąsiedniej treścią pochodzacą z ulotki z Jarocina '82...
Zawsze się zastanawiałem co znajduje się na okładce "Remixu '92" - przyznam się że to frapujący obrazek :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Pt maja 07, 2010 12:26 am

tak teraz po odświeżeniu sobie tej płyty uderzyło mnie straszne podobieństwo linii wokalnej w utworze "Zero" do "Wishing Well" z płyty "Heaven And Hell" Sabbathów. Ktoś inny też coś takiego dosłyszał?

A tak w ogóle, to bardzo lubię "Kręci Się Nasz Film" - takie bardzo wkręcające, melodyjne granie, jakie potem kontynuowało lata później Non Iron.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Executioner » Pt cze 25, 2010 8:25 am

Raczej nie zauważyłem większych podobieństw linii wokalnych "Wishing Well" i "Nowego Zera" - może paru pojedynczych artykulacji można by się doszukać, które wzajemnie by się przypominały :wink: Oba kawałki to jednak inny klimat - konfrontowalibyśmy tu heavy metal z hard rockiem, co ogólnie wypadałoby na korzyść Sabbsów. Ale jeszcze będę słuchał uważnie, to może coś nowego dałoby się wyłapać w tym temacie.

Oczywiście "Nowe Zero" zalicza się do tych lepszych utworów na niniejszej płycie. Warto też zwrócić uwagę na "Titanica Nr 2" oraz znaną balladę pt. "Coraz Mniej". O tych gorszych momentach już pisałem trochę wcześniej. Zawsze mam mieszane odczucia co do "Pierwszej Forsy W Tym Miesiącu" - za bardzo mi zalatuje Lady Punkiem, z któregoż repertuaru jestem w stanie strawić literalnie kilka utworów (np. "Sztuka Latania" czy - pozostając nieco w temacie - "Zostawcie Titanica"). Ale z drugiej strony, jakoś nie zdarza mi się nagminnie pomijać tego numeru, tak jak to ma miejsce z "Wiadomościami Dnia", które uważam za typową piosenkę popową...

W weekend wracam do "Remixu '92" dlatego tutaj napisałem (a wcześniej umknął mi post Wiwerna o "Wishing Well" Sabbsów). Na wydawnictwie od MTJ wersje są niezremasterowane (pewnie tylko rzecz ewentualnie odszumiono), dlatego np. "Jak W Ogień" brzmi surowiej niż bonus dodany do reedycji "Dorosłych Dzieci". Namacalnie czuć klimaty stanu wojennego :wink:

Podobieństwa są, ale pomiędzy "Ach, Nie Bądź Taki Śmiały" a "Jak W Ogień" - i to dość wyraźne. Jak pisałem wcześniej - lubię oba numery (szczególnie pod względem muzycznym) i dla nich odpalam tą dziwną kompilację. Ale oczywiście nie żałuję jej posiadania :P

Największym "highlightem" tej kompilacji jest perkusyjny wstęp i później kanonada na dwie stopy uskuteczniona przez Wojciecha Aniołę właśnie w numerze "Jak W Ogień", który w moim odczuciu jest najlepszy z puli tych "poza-albumowych" kawałków Turbo. Z tego co pamiętam to właśnie pan Wojtek oraz Jerzy Piotrowski z SBB byli prekursorami takiego napierdolu w zestaw jeśli chodzi o nasz kraj :wink:

Nie słyszałem jeszcze tych dwóch pierwszych płytek z boxu ("Taka Właśnie Jest Muzyka" i "Kręci Się Nasz Film" - o ile dobrze zapamiętałem tytuły), ale pewnie to jest podobny repertuar. Czy jest coś tam może jeszcze w miarę szybszego i mocniejszego jak te dwa numery o których napisałem :?: Chyba tyle w temacie z mojej strony.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Pt cze 25, 2010 3:49 pm

"Kręci Się Nasz Film" (utwór), to jedna z najbardziej pozytywnie nastrajających rzeczy, jakie znam. Jestem teraz w biurze sam, to sobie po cichu puszczę. Jak szefowa wejdzie, to szybko wyłączę :D
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Powrót do Płyty