Tożsamość

O albumach zespołu...

Najlepszy numer z "Tożsamości" to...

"Paranoja"
4
7%
"Samotnia"
5
8%
"Legenda Thora"
13
22%
"Człowiek i Bóg"
13
22%
"Eneida"
0
Brak głosów
"Maqmra"
3
5%
"Pismo"
3
5%
"Otwarte drzwi do miasta"
19
32%

Liczba głosów : 60

Re: Tożsamość

Postprzez Frodli » Pt kwi 02, 2010 12:23 pm

Podchodziłem do tej płyty chyba ze trzy razy zachęcony wideo do "Legendy Thora" bodajże z Metalmanii, ale mnie odsiało. Może kiedyś się spodoba.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Nogard » Pt kwi 02, 2010 12:32 pm

Dla mnie z tą płytą rzeczywiście trzeba się osłuchać. U mnie musiała poleżeć kilka miesięcy po pierwszych odsłuchach i dopiero wtedy ZACZĘŁA się podobać.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pt kwi 02, 2010 7:49 pm

A mi weszła od razu.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Metalophil » So kwi 03, 2010 12:07 pm

Mi weszła bez popity, w odróżnieniu od np. "Strażnika". Może dlatego że głód Turbo wtedy większy miałem jak "Tożsamość" miała wyjść. Szkoda że teksty na płycie są kompletnie z czapy, zupełnie na odwal. Zresztą z tego co pamiętam to nawet Kupczyk najlepsze co mógł o nich powiedzieć to (cytuję): "teksty nie są takie złe" :D. Najlepszy utwór? Zdecydowanie "Pismo"
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Frodli » Pn wrz 20, 2010 12:10 am

Po koncercie mam fazę na tę płytę, zresztą już w tym tygodniu słuchałem jej po dłuższej przerwie i zaczęła mi podchodzić. Refren "Maqmra" totalnie niszczący.
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Harnas » Cz lis 11, 2010 11:43 pm

mi ta płyta weszła naprawdę dobrze! A utwory "człowiek i bóg" czy "otwarte drzwi do miasta" to utwory równe "szalonemu ikarowi" czy "ostatniemu wojownikowi" czyli górna półka utworów TURBO! A teksty w nich i muzyka tworzą taką piękną całość że tylko gęba się cieszy w czasie ich słuchania :mrgreen:A utwór "samotnia" refren tak zajebiście buja! Bardziej mi ten album wchodzi niż strażnik światła który jest dobry ale nie ma lepszego utworu dla mnie niż "człowiek i bóg" czy "otwarte drzwi do miasta".
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Harnas » Pt sie 26, 2011 1:13 am

wikipedia napisał(a):W ramach promocji do utworu "Paranoja" został zrealizowany teledysk, który wyreżyserował Łukasz Jankowski.

było coś takiego? można to gdzieś zobaczyć? czy po prostu Wikipedia kłamie jak to się często dzieje
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Pt sie 26, 2011 7:58 pm

Przerabialiśmy już to chyba w temacie o teledyskach. Autor w wikipedii pomylił "Paranoję" z "Armią" i to wszystko. :)
Do "Tożsamości" nie było ani jednego teledysku, ani nawet trasy koncertowej.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez ederlezi » So lis 09, 2013 12:08 am

"Tożsamość" swego czasu słuchałem non stop jeżdżąc samochodem. Wysoko sobie cenię tą płytę , wydaje mi się mocno niedoceniona. Dla mnie jedyną jej wadą jest to, że nie jest najlepiej nagrana ( mam digipack )
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Frodli » Pn lis 11, 2013 3:54 pm

Po kilku latach obcowania z muzyką Turbo stawiam "Tożsamość" w czołówce ich dokonań. Świetna muzycznie, tekstowo również trzyma wysoki poziom - moimi faworytami są "Człowiek i Bóg" oraz "Pismo". Z kolei "Otwarte drzwi do miasta" kompletnie mi nie podchodzą i nie lubię, gdy są grane na koncercie - zamiast nich wolałbym inną pozycję z tej płyty.
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Pn lis 11, 2013 6:22 pm

Muzycznie "Otwarte drzwi do miasta" są rewelacyjne. Tekst jest tylko delikatnie mówiąc nie najlepszy. Riff charakterystyczny, jak nie przymierzając Enter Sandman czy Seek & Destroy. Zawsze się cieszę, jak go słyszę na koncercie. "Człowiek i Bóg" też mistrzostwo, choć nie bardzo wiadomo, o co chodzi w tekście :)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Pn lis 11, 2013 7:58 pm

Brawo, podpisuję się w 100%. Świetna muza, ale tekst niestety psuje cały efekt.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez ederlezi » Pn lis 11, 2013 8:26 pm

A czemu tekst "Otwartych drzwi jest nie najlepszy" ? Zbyt oczywisty, czy porusza niewygodny temat ?

Co do tekstu "Człowiek i Bóg" , mam kilka interpretacji, ale żadna nie jest do końca spójna. Najprostsza z nich jest taka , że człowiek bluźni niezależnie od wiary, wyznania , a że został stworzony na wzór Boga , być może Bóg nie jest do końca taki święty - w bardzo dużym skrócie.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez pamelus » Cz lis 14, 2013 12:17 pm

ederlezi napisał(a):A czemu tekst "Otwartych drzwi jest nie najlepszy" ? Zbyt oczywisty, czy porusza niewygodny temat?

Srsly? Weźmy takie "Jakieś ciała wokół mnie, jakieś dzieci leżą też." - funkcja poetycka miała chyba budzić jakieś emocje, a wyszła raczej śmiesznie. Nie mogę się pozbyć skojarzeń z tym:

Obrazek
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez ederlezi » Cz lis 14, 2013 1:13 pm

Nigdy się nie dałem nabrać na Sabaton, świetny rysunek:) Co do otwartych drzwi do miasta, to mogę się zgodzić, że ten fragment może budzić kontrowersje, chociaż mnie nigdy nie raził. Wyobrażałem sobie w tym momencie mówiąc wprost...niedobitka, który się zorientował że żyje i jego pierwsze wrażenia z tego co zobaczył to były jakieś ciała w koło.
ederlezi
Syn Burzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty