Dorosłe Dzieci

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Dorosłe Dzieci" to...

Szalony Ikar
32
46%
Przegadane dni
5
7%
W sobie
5
7%
Ktoś zamienił
6
9%
Pozorne życie
4
6%
Toczy się po linie
0
Brak głosów
Nie znaczysz nic
0
Brak głosów
Mówili kiedyś
1
1%
Dorosłe dzieci
16
23%

Liczba głosów : 69

Re: Dorosłe Dzieci

Postprzez Paulo » Pt kwi 16, 2010 7:05 am

Frodli napisał(a): Pewnie podpadnę Wam taką niską oceną ;)

Uuu, bardzo podpadłeś ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » Pt kwi 16, 2010 8:58 pm

Nie pokazuj się więcej :P :lol: Chyba, że zajrzysz do tematu o grach ;) :twisted: A poważnie, pisałeś lepsze recenzje. Nie lubię porównywania utworów do innych zespołów, jak to teraz robią z Na progu życia. Tyle czasu znam Ikara i jakoś nigdy mi się nie skojarzył z Trooperem :) Piszesz też, że sporo miejsca niewypełnionego, ale nie zapominaj, że to debiut a na analogu mieści się maksymalnie 40 minut.
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Frodli » Pt kwi 16, 2010 10:50 pm

Piszesz też, że sporo miejsca niewypełnionego, ale nie zapominaj, że to debiut a na analogu mieści się maksymalnie 40 minut.
Mi nie chodzi o to, że płyta krótka, tylko że bardzo ascetyczna forma kompozycji. Pomimo 2 wioseł, basu, bębnów i wokalu . To pewnie wina miksu/produkcji. Na "Smaku ciszy" było z tym już o wiele lepiej.
A poważnie, pisałeś lepsze recenzje
A jakie czytałeś? ;) Nobody's perfect, też nie jestem z niej do końca zadowolony. Ale trochę rzemiechy musi być :lol:
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » So kwi 17, 2010 1:03 am

znam wiele utworów podobnych do "Troopera" (np ostatnio skapnąłem się, że "1100"
Arii jest niemal identyczny), ale akurat "Szalony Ikar" taki nie jest. Ma coś ironowego w sobie, ale na pewno nie jest bezpośrednio do żadnego utworu bardzo podobny.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Ignatius » Pn lis 08, 2010 11:00 pm

Przed przesłuchaniem debiutu Turbo żyłem w przeświadczeniu, że Dorosłe Dzieci to płyta raczej o lekkim rockowym brzmieniu, że panuje na niej atmosfera tytułowego(jakże niesamowitego,nieziemskiego,kultowego,ultramegaklasyka itd,itp,etc i tak możnaby bez końca). Wprawdzie wiedziałem, że z czasem grali coraz ostrzej ale nie przypuszczałem, że już na pierwszej płycie Turbo pokazał pazur i to naprawdę pokazał kawał okazałego ostrego i zakrzywionego szpona. Ta płyta od początku do końca jest przemyślana. Bardzo podoba mi się ówczesna antysystemowa(chodź zdaję sobie sprawę i uważam niestety, że większa część naszej sceny rockowej tamtych lat to był wentyl bezpieczeństwa) i życiowa tematyka tekstów, która wciąż jest aktualna. Uważam też, że od strony realizatorskiej i kompozytorskiej ta płyta jest na wielkim poziomie(wystarczy choćby porównać z Czerwoną płytą TSA, chodź jej brzmienie jest urocze, zwłaszcza lubie brzmienie perkusji). Podoba mi się lekko wyeksponowany bas i oczywiście solówki. W gruncie rzeczy podoba mi się wszystko nawet okładka, która jakby się przypatrzyć na tamte czasy była kontrowersyjna(wszędzie litera "V") Podsumowywując płyta nic a nic się nie zestarzała i będzie ponadczasowa tak jak inne klasyki ogólnopojętej muzyki rockowej.
Ignatius
Embrion

Postprzez krusejder » Śr sty 05, 2011 4:00 pm

TURBO powinno teraz wydać na singlu "Ktoś zamienił" i promować go clipem. Tekst jest dziś niezwykle aktualny. Biorąc pod uwagę ile ludzi jest wmurwionych burdelem na PKP, byłaby szansa na nr 1 na listach wybojów !!

Ktoś zamienił twój rozkład jazdy,
Choć zgadza się miejsce i czas!
Ktoś zamienił twój rozkład jazdy,
Zamienił nie pierwszy raz!
Nie czekaj więc, nie czekaj już...
Nie czekaj więc, nie czekaj już...

Tłum zalewa peron,
Bo nie wie jeszcze nikt,
Że to wszystko blaga,
Że to wszystko pic!

Na co i po co, dla kogo ten film:
Na ekranie śpiew i taniec - kolorowe dno!
Na przedpłaty kurne chaty, bajki i sny -
Dla kogo to, dla kogo?
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Śr sty 05, 2011 4:23 pm

He he, prawda, jak wracałem z Sylwestra 2.01, konduktor otwierał okno na stacjach i krzyczał, żeby ludzie nie próbowali nawet wsiadać, "Nie ma miejsc, proszę nie próbować wchodzić, za 20 minut będzie jechać osobowy" (pociąg, którym jechałem, sunął do Katowic przez Poznań, a następny tylko do Poznania). Wsiadłem prawie na początku trasy, a i tak pozostało mi przestanie 5 godzin na korytarzu i chyba już od następnej stacji ludzie zostawali na peronach.
Taki singiel to dziś murowany hicior!
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez lochinvar » Pt lut 25, 2011 5:40 pm

Ja sie dziwie, że cenzura przepuścila teksty z Dorosłych Dzieci. Nagrywana plyta w 1982 r., a wydana w 1983 r., czyli w czasach stanu wojennego.
Teksty są dość czytelne, no chyba, że cenzorzy przymknęli oko.
Nie dziwię się, że prowadzi w ankiecie Szalony Ikar. Rasowy otwieracz jak np. Prowler u Ironów na jedynce.
Przegadane Dni. Super kawalek.
Szkoda, ze takie kawalki jak Toczy się po linie czy znakomity Mowili kiedyś nie otrzymały żadnego głosu. Nie znaczysz nic też niczego sobie kawalek.
Moze kiedys, tak jak ostatnio jest moda (Dio - Holy Diver, czy w tym roku Saxon ma grac caly Denim And Leather) Turbo zagra na koncercie cale Dorosłe Dzieci. Co prawda wokalista jest inny niz na płycie studyjnej, ale chyba to nie przeszkoda ? W sumie Grzegorz Kupczyk z CETI mogłby zrobic to samo i wtedy mozna byloby miec wersje live Doroslych Dzieci zarówno Turbo jak i CETI.
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Zagor » Pt lut 25, 2011 5:49 pm

Ceti niech lepiej gra swoje kawałki, ma ich chyba dosyć sporo, by urozmaicić swój koncertowy repertuar. A pomysł grania całego debiutu przez Turbo jest dobry i moim zdaniem realny, skoro grali już całą "Kawalerię szatana" z obecnym wokalistą, to nie widzę przeszkód by mogło stać się tak z tą płytą.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez lochinvar » Pt lut 25, 2011 7:16 pm

Grać jak grać, ale chodzi o to, żeby nagrać i wydać, zarówno w formacie CD jak i DVD.

Może by tak spróbować nagrać je ponownie? Co prawda podobno (niestety nie słuchałem nowej wersji) Manowarowi nowe Battle Hymns nie wyszło, ale może Dorosłe Dzieci A. D. 2011 wzbogacone o np. Jak w ogień, Ach nie bądź taki śmiały okazałoby sie strzałem w dziesiatkę ?

:)
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez ZolnierzFortuny » Pt lut 25, 2011 8:32 pm

Kolega Lochinvar jak tak obserwuję chciałby żeby większość rzeczy była nagrywana ponownie :D Po co... niech będzie płyta Dorosłe Dzieci tylko w jednym wydaniu i to w tym oryginalnym bo ma w sobie to coś. Ponowne nagranie jest bez sensu. Lepiej tworzyć nowe, równie zajebiste piosenki niż nagrywać znowu coś, co już było :)
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Postprzez lochinvar » Pt lut 25, 2011 11:06 pm

Większość nie, mialem na myśli "starocie" niewydane na oficjalnych wydawnictwach, a z reguły z pierwszymi dwoma wokalistami oraz Dorosłe Dzieci.
Zreszta gdzieś czytałem, że sam Wojciech Hoffmann nosi się z zamiarem ponownego nagrania Dorosłych Dzieci.
Cóż, nie zawsze remastering "staroci" pomoże.
Decyzja i tak należy do zespołu :)
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Wiwern » Pt lut 25, 2011 11:22 pm

Jestem przeciwny taki pomysłom, a zwłaszcza, kiedy produkcja oryginału wciąż się broni. Co innego te "składankowe" utworki, które nie zmieściły się na żadnym regularnym longplayu uzupełnione ewentualnie jedną, dwoma rzeczami z debiutu - to by była fajna ciekawostka i chętnie bym kupił taką płytkę, ale niestety Turbo nie jest zespołem z takim budżetem, jak np. Manowar żeby móc w każdej chwili pozwolić sobie na nagranie każdej zachcianki w najwyższej jakości i wydania tego w ogromnym nakładzie nie martwiąc się o straty. Priorytetem powinien być zresztą nowy, premierowy materiał. Ale taką kompilację starych rzeczy nagranych na nowo można by zrobić w przyszłości, a jeśli udało by się to jeszcze wypromować hiciorem w stylu "Dorosłe Dzieci", czy "Jaki Był Ten Dzień" (żeby tylko przynajmniej rockowe rozgłośnie chciały to grać!), to byłby może i sukces... nawet komercyjny.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez lochinvar » So lut 26, 2011 6:30 am

Czy ja powiedziałem, że oryginalna wersja Dorosłych Dzieci jest zła ?
Fajnie byłoby mieć wersję A.D. 2011 :)
Z Tomkiem Struszczykiem na wokalu.
Może być studyjna albo koncertowa.
A jeszcze lepiej jakby zagrać i nagrać seta z DD i SC.
:)
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Zagor » So lut 26, 2011 10:23 am

Zreszta gdzieś czytałem, że sam Wojciech Hoffmann nosi się z zamiarem ponownego nagrania Dorosłych Dzieci.

Gdzie tak przeczytałeś? To musiał chyba być jakiś mega stary wywiad...
Zagor
Ostatni Wojownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty