Dorosłe Dzieci

O albumach zespołu...

Najlepszy utwór z płyty "Dorosłe Dzieci" to...

Szalony Ikar
32
46%
Przegadane dni
5
7%
W sobie
5
7%
Ktoś zamienił
6
9%
Pozorne życie
4
6%
Toczy się po linie
0
Brak głosów
Nie znaczysz nic
0
Brak głosów
Mówili kiedyś
1
1%
Dorosłe dzieci
16
23%

Liczba głosów : 69

Dorosłe Dzieci

Postprzez Piecyk » Śr maja 24, 2006 4:06 pm

Pierwsza płyta zespołu, której kompozycje wyniosły Turbo na szczyt sławy. Jakie są Wasze opinie na temat debiutanckiego albumu?
Piecyk
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » Cz maja 25, 2006 10:04 pm

Wyraźnie pobrzmiewają już echa Iron Maiden - chyba Turbo było pierwszym zespołem w Polsce, które zaczęło grać w ten sposób. Do dziś album ten nie stracił na świeżości i bardzo chętnie do niego wracam. Dzięki dziwnym przekrętom Turbo nie dostało za niego Złotej Plyty, chociaż powinno...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Predator667 » Cz maja 25, 2006 11:34 pm

Mogę tylko przekopiować swą wypowiedź z tematu o Smaku Ciszy:

LastWarrior napisał(a):"Dorosłe dzieci" i "Smak ciszy" stawiam na równi - doskonała, porywająca muzyka. Na "Smaku ciszy" znajduje się moim zdaniem najlepsza ballada jaką kiedykolwiek nagrało Turbo - "Jaki był ten dzień?".

Pełna zgoda. Od siebie dodam tylko tyle, że jest to IMO jedna z czterech płyt TURBO zasługująca na maksymalną ocenę.

^To jest wypowiedź z tamtego tematu, tu pasuje równie dobrze. Dodam jeszcze tylko, że już sam "Szalony Ikar" zjada na śniadanie chyba wszystko, co kiedykolwiek nagrały wszystkie pozostałe Polskie kapele rockowe.
Predator667

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 4:20 pm

"Szalony Ikar" - jedna z najlepszych kompozycji Turbo. Ale cała płyta jest jakaś niespójna i sporo jej brakuje.
Glan_Anonim

Postprzez Nogard » Śr lip 12, 2006 9:38 pm

Jest spójna i nic jej nie brakuje - najlepsza płyta Turbo! ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pt gru 01, 2006 1:59 pm

Praktycznie od tej płyty zaczęła się moja przygoda z ciężkim rockiem więc mam do niej olbrzymi sentyment. Mogę jej słuchać bez końca. Wspaniały album! :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez seventh son » Śr cze 06, 2007 3:20 pm

Czasami wracam do tej płyty...mimo biegu lat (brzmienie baaardzo archaiczne), to emocje zawarte na tej płycie są NIESAMOWITE....

Musiał to być wspaniały DEBIUT !!!!!1
seventh son

Postprzez Laurearel » Pt mar 28, 2008 4:34 am

"Szalony Ikar" - jedna z najlepszych kompozycji Turbo. Ale cała płyta jest jakaś niespójna i sporo jej brakuje.

Kiedy pierwszy raz to usłyszałem ... leciało 10 razy z rzędu ^^

Tak mi się spodobało , i w ogóle super kawałek , tekst + kompozycja melodyjna daje 10/10 :wink:

Jak w ogień - tak trochę gorzej, 6/10

Przegadane Dni - j/w , 6/10

W sobie - nom spoko , pierwsza częśc świetnie, trocha trochę zrąbali niestety ;/ , ale i tak 7+/10

Ktoś zamienił - hoho, jeden z fajniejszych kawałków w karierze :) 9/10

Pozorne Życie - zalatuje budką suflera ^^ głównym plusem kawałka jest tekst, bo niestety melodycznie nie jest jakoś za fajnie, tak myślę z 7-/10

Toczy się po Linie - ciekawy kawałek , 7/10

Nie Znaczysz Nic - nie leży mi ten kawałek, 6-/10

Mówili Kiedyś - dobrze, 7+/10

Dorosłe Dzieci - za sam tekst mają 11/10 ^^ , a tak poważnie wcale się nie dziwie że jest to ponoc najlepszy kawałek "Turbo" - dzięki niemu poznałem zespół :wink: I wiele osób go ceni właśnie za tekst (tak jak ja) :wink:

Ale i melodia , taka spokojna gitarka rytmiczna w tle, co jakiś czas prowadząca się wybija z ciekawymi rifami :) A ta długa spokojna solówka robi zawsze na mnie wrażenie :)
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez pawelenator » Pn gru 08, 2008 1:30 am

Pierwsze wydanie CD tej płyty różni się nieco od winylu oraz drugiego wydania (niektóre utwory zawierają jakieś dodatkowe wstawki - muszę poprosić znajomego o kopię tego krążka).

A płyta jest znakomita. W tamtych czasach mało kto tak grał.

Tekst "Dorosłe dzieci" jest ponadczasowy. Ciężko jest teraz znaleźć drugi taki kawałek, który miałby tak ponadczasowy tekst. Oprawa muzyczna też jest bardzo dobra.

Na uwagę zasługuje też fakt, iż zespół nadal wykonuje pojedyncze utwory z tego okresu, czego dowodem jest nowa wersja utworu "Szalony Ikar". A na koncercie w Krakowie w październiku 2001 zagrali prócz wymienionego utworu jeszcze tytułowy kawałek (na bis).

Pozdrawiam
pawelenator
Embrion

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 2:51 am

Pierwsze wydanie na CD kupisz w tej chwili na Allegro - na razie kosztuje grosze. Fajna rzecz :) Jeśli ktoś z tego forum się czai, proszę o info, bo inaczej podbiję jeszcze i spróbuję kupić (sam mam już to wydanie, ale na pewno udałoby mi się w swoim czasie wymienić na coś innego ciekawego...)

Tu link:

http://allegro.pl/item499636995_turbo_dorosle_dzieci_bcm.html

Pawelenatorze, ostatnio grają więcej z tej płyty - o ile pamiętam, w Turku zagrali praktycznie pół albumu. W temacie dotyczącym tego koncertu znajdziesz cały set.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn gru 08, 2008 4:35 pm

Ach, z miłą chęcią poszedłbym na koncert na którym Turbo zagrało by całe "Dorosłe dzieci"...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Pn gru 08, 2008 5:21 pm

No, jak każdy z nas pewnie :wink:

Teraz w sumie taka moda na odgrywanie całych albumów z okazji jakiejś tam rocznicy. Może doczekamy się czegoś takiego od Turbo :wink: W sumie jakoś 25 latek od wydania "DD" strzeliło... Panowie z Turbo - prosimy przemyśleć sprawę! :twisted:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Awatar » Śr maja 27, 2009 10:36 pm

Cudowna płytka. Zresztą jak każda. Uwielbiam ten klimat. Czuć lata 80:)
Awatar
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Śr maja 27, 2009 10:44 pm

Dla mnie numerem jeden jest "Szalony Ikar". Dziś słuchałem tej płyty i mnie WGNIOTŁA. A bas na tej płycie jest genialny...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Pt maja 29, 2009 12:55 am

szalony ikar chyba nadal numer 1 z płyty:)

płyta ma zajebisty klimat
nat54ret

Następna strona

Powrót do Płyty