Alive!

O albumach zespołu...

Alive!

Postprzez LastWarrior » Śr maja 24, 2006 9:38 pm

Porywająca płytka koncertowa - szkoda, ze taka krótka - tylko 7 kawałków (na reedycji MMP brakuje utworu "Syn Burzy" oraz błędnie podana jest tracklista). Słuchając tego albumu juz od pierwszych sekund wiadomo jak powinna brzmieć muzyka z prawdziwym turbodoładowaniem :) Ponadto, moim skromnym zdaniem, właśnie ta płytka posiada najbardziej udaną okładkę spośród wszystkich płyt Turbo.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Kicu » Cz maja 25, 2006 12:20 am

Świetna płyta. Tak jak poprzednik napisał krótka niestety. Gary wymiatają i wogóle to jest płyta z najlepszego okresu Turbo.
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Glan_Anonim » Śr lip 12, 2006 4:24 pm

Mi się nie podoba. ;)
Glan_Anonim

Postprzez Nogard » Cz lip 13, 2006 12:46 am

Mi się zaje#@^% podoba :-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Cz wrz 11, 2008 1:15 am

zajebiaszcza okładka, chyba najlepsza ze wszystkich okładek płyt Turbo. To prawda, że w sumie sztampowa i lekko kiczowata, ale nie zmienia to faktu, że idealna. Tak właśnie powinna wyglądać oprawa klasycznego heavy i power metalu - komiksowo-kolorowo-fantastycznie. Jeden mały rzut okiem i już wiemy, z czym będziemy mieli do czynienia.

Co do samej płyty - poza niestety dość mierną jakością nagrania, wszystko jest tu idealne. Zarówno dobór repertuaru, jak i samo jego brawurowe wykonanie. Mamy zatem sztandarowe klasyki z "Kawalerii Szatana" i "Ostatniego Wojownika", a w niektórych rzadszych wersjach również dwa niepublikowane nigdzie utwory (nagrane chyba z innego koncertu).
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Cz wrz 11, 2008 3:37 am

Witamy! :)

Mamy zatem sztandarowe klasyki z "Kawalerii Szatana" i "Ostatniego Wojownika", a w niektórych rzadszych wersjach również dwa niepublikowane nigdzie utwory (nagrane chyba z innego koncertu)/

Już trochę późno i nie myślę zbyt sprawnie... ale na jakich rzadszych wersjach?... :mrgreen:

Daaawno tej płyty nie słuchałem, oj dawno...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Cz wrz 11, 2008 11:46 am

Też nie kumam o co chodzi z tymi rzadszymi wersjami (może coś ominąłem... :wink: ).

Pora przypomnieć sobie ten album...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Kicu » Cz wrz 11, 2008 12:03 pm

Może słuchał wersji z boxu i miał na myśli "Pieśń Sybilli" i "Planete śmierci" :]
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Paulo » Cz wrz 11, 2008 12:24 pm

A, to być może... :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez LastWarrior » N paź 05, 2008 8:01 pm

W rozszerzonej wersji "Alive!" z boxu utwór "Syn Burzy" skrócono o zapowiedź (była na wersji winylowej i starych kasetowych "Alive!") Grzegorza Kupczyka: "Wita was zespół Turbo, brawo dla świątyni metalu, brawo dla jego kapłanów". Wycięli pewnie z powodu braku miejsca na płytce - szkoda...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » N paź 05, 2008 11:36 pm

otoż nie. No bo akurat jest tak, że ja mam wersję CD (split z Epidemic), ale oprócz tego ściągnąłem sobie jeszcze empechujki (bo to prostsze, niż samodzielne zgrywanie, a i nie ukrywam, że najczęściej muzy słucham z odtwarzacza mp3 np. idąc ulicą itp). Ktoś dał taki rip z vinyla, gdzie było jeszcze dorzucone Pieśń Sybilli i Planeta Śmierci (ale na mój słuch, to nie są te same wersje, co odpowiednio na Metalmania89 i The Last Warrior). Z tego też wywnioskowałem, iż BYĆ MOŻE istnieją wydania z tymi dwoma utworami jako bonus.

a, ten zajebiście true metalowy tekst nie jest w tej wersji wycięty.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez LastWarrior » Pn paź 06, 2008 12:36 am

Chyba się nie rozumiemy...

Też mam ten rip z tymi dwoma bonusami ("Planeta śmierci" pochodzi z winyla Metalmania '89). Ale własnie tu "Alive!" jest zrippowane z wydania winylowego, a zatem wspomniana zapowiedź oczywiście jest.

Ja napisałem, że tej zapowiedzi brakuje na rozszeroznym wydaniu płyty "Alive!" z boxu Turbo Anthology 1980-2008...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Wiwern » Pn paź 06, 2008 1:17 am

spoko, już rozumiem :wink:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Lista utworów w reedycji "Alive" pochodzącej z box

Postprzez Executioner » Pn sty 19, 2009 9:37 pm

Witam!

Cyz mógłby ktoś podać pełną i prawidłową listę utworów z zremasterowanego "Alive!" oraz napisać przy tym z jakich gigów pochodzą bonusy (np. "Planeta Śmierci" czy zcoverowane "Breaking The Law", bo wiem że te kawałki są na pewno bonusami w boxie) dodane do reedzcji?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Executioner

Postprzez Wiwern » Wt sty 20, 2009 2:10 pm

one są z Metalmanii, chyba 1987.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Następna strona

Powrót do Płyty