Ostatni Wojownik

O albumach zespołu...

Najlepszy kawałek z "Wojownika" to...

Ostatni wojownik
19
30%
Miecz Beruda
21
33%
Koń trojański
4
6%
Seans z Wampirem
10
16%
Syn Burzy
3
5%
Bogini haosu
3
5%
Anioł Zła
4
6%

Liczba głosów : 64

Re: Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Pt lis 19, 2010 2:10 pm

Ja też liczę że mimo wszystko będzie Pan zaglądał na nasze forum :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez pamelus » Pt lis 19, 2010 6:51 pm

Niezwykle ciekawe informacje. Przydałoby się umieścić je w jakimś kompedium wiedzy o zespole (zadanie dla fanklubu?). Sam w życiu bym nie pomyślał, że OW był pomyślany jako kontynuacja KS. Teraz będę słuchał tej płyty z trochę innym podejściem.

To, że DD to concept album chyba dość łatwo się domyślić. Natomiast - poprawcie mnie jeśli się mylę - zespół chyba nigdy się z tym nie manifestował i Strażnik jest chyba pierwszą płytą, o której członkowie otwarcie mówią, że został wydany jako album koncepcyjny. ;)
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Grzegorz Kupczyk » So lis 20, 2010 11:30 pm

No niezupelnie. Od poczatku mowilem ze "KS" jest albumem koncepcyjnym tylko ze moze nie wielu to juz pamieta:D
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Harnas » N lis 21, 2010 1:39 am

Ostatni Wojownik to świetny materiał muzyczny i tekstowy :metal: A ja np syna burzy nie łączyłem z frankensteinem a tu taka miła ciekawostka :D Ciekaw jestem co by jeszcze Pan Grzegorz by nam powiedział o tym albumie który przecież miażdży!
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Żubr » N lis 21, 2010 10:49 am

Panie Grzegorzu,
czy przed Last Warrior były przymiarki zespołu, aby KS pojawiła się także w wersji angielskojęzycznej? czy dopiero po zagranicznym kontrakcie pojawiła się taka potrzeba?

Pozdrawiam :)
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Smolny » N lis 21, 2010 12:18 pm

Satan's Cavalry - szkoda, że takie coś nie zostało wydane, ja bym się jarał :D

Tomek Goehs, dwie stopy, mocniejsze bardziej drapieżne brzmienie by zrobić spójną całość z Last Warrior, oba w Noise, co by dawało dużą szansę, że Turbo wyda 5 albumów pod ich szyldem, z drugiej jednak strony wtedy mogło (ale nie musiało!) by nigdy nie być Epidemic i Dead End, więc sam nie wiem :D Ale wtedy Turbo byłoby prawdziwą legendą na poziomie Kreatora, więc jednak takie wydawnictwo byłoby błogosławieństwem, z tym, że wydawnictwa powinny były być wydane w takiej oto kolejności

Dorosłe Dzieci -> Smak Ciszy -> Kawaleria Szatana -> Ostatni Wojownik -> Satan's Cavalry -> Last Warrior -> Epidemic -> Dead End -> One Way(?)

Po wydaniu 4 pierwszych albumów po polsku wszystkie pozostałe można było wg mnie już nagrywać kolejne tylko po angielsku...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » N lis 21, 2010 2:44 pm

myślę, że wtedy by mogło nie być nigdy "Strażnika Światła" :evil: :mrgreen:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » Pn lis 22, 2010 9:16 pm

Widzę, że nie jestem jedynym, któremu brakuje "Kawalerii" po angielsku. Na ten rok to by była prawdziwa miazga i zapewne klasyka światowa. Trudno się mówi, pozostaje tylko tytuł niezaprzeczalnego topu polskiego metalu.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Harnas » Pn lis 22, 2010 10:22 pm

Co jak co to ja uważam że tłumaczone teksty polskie na angielki to nie za dobrze wychodzą. Teksty powinny być pisane od razu na angielski. przykład prosty np: angielska "Tożsamość" (polska wersja boska) a CETI "Shadow of the Angel". A i tak wole płyty gdzie jest nasz ojczysty język
Harnas
Syn Burzy

Postprzez krusejder » Śr gru 22, 2010 6:36 pm

Płyta znakomicie muzycznie, ale jej słuchanie sprawia mi pewną przykrość z uwagi na wokal. Przykro słuchać, jak tak znakomity śpiewak jak Grzegorz robi wiele, by nie można było podziwiać jego klasycznego bel canto.

Ciężka muza jest oczywiście OK, ale jak dla mnie, na tej płycie zaczyna się u TURBO muzyczna NADWAGA
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » N sty 23, 2011 10:38 pm

Jako że zakupiłem Last Warrior wyd. MMP 2009, porównuję sobie z Ostatnim Wojownikiem z 2000 bodajże (1999? nie sprawdzę, bo płyta u kumpla).
No i tak:
Słyszałem wcześniej L.W. (eng) i za bardzo mi się nie podobało. Możliwe że z racji kiepskiej jakości nagrania (przegrane od kumpla kumpla brata..i słuchane na kompie czy w mp3). I wydawało mi się, że gitary jakoś dziwnie brzmią - jakby ktoś tamte 'polskie' przepuścił przez jakiś taki distortion czy coś. Ale teraz płytę słucham na wieży i muszę przyznać, że brzmi to zajebiście :!: Bębny miazga. Albo mi się wydaje albo angielski Kupczyka jest tu nawet lepszy niż na późniejszych płytach, co byłoby dziwne, ale takie mam odczucia.
I ta kolejność utworów - jestem przyzwyczajony do 'polskiej' wersji.
I tak sobie słucham porównując i już sam do końca nie wiem, którą wolę bardziej biorąc pod uwagę całokształt - okładkę, brzmienie gitar, wokal, kolejność utworów.

'Polska' ma ten plus, że można lecieć za wokalem z tekstami, a teksty są ZAJEBISTE I KULTOWE :metal: :metal: Anioł zła :twisted: :twisted: .
Za to angielska, chyba jednak brzmi lepiej i jest bardziej reprezentacyjna.
Jak tu pisał wcześniej Wiwern, płyta prezentuje się naprawdę jak na tamte realia i czasy naprawdę na dobrym poziomie. Jako metalowiec, jakbym znając ówczesne płyty i zespoły, słysząc Last Warrior, to bym oszalał na ich punkcie nieziemsko.
nat54ret

Postprzez lochinvar » Cz lut 24, 2011 8:37 pm

Coż, gdzie indziej byla nagrywana polska wersja, a gdzie indziej angielskojęzyczna, a wiadomo jakie wtedy byly warunki nagrywania w Polsce, a jakie na Zachodzie.
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Wiwern » Cz lut 24, 2011 9:13 pm

eee... nie! Była nagrywana raz (poza wokalem), ale po prostu wersja eksportowa była ponownie zmiksowana.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez lochinvar » Cz lut 24, 2011 10:47 pm

W info do boxu mowa jest jednak o tym, że obie wersje, a nie miksy były nagrywane oddzielnie, polskojęzyczna w Poznaniu, a angielskojęzyczna w Berlinie Zachodnim.
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Frodli » Pt lip 15, 2011 9:47 am

Recenzja mego autorstwa na blogu Crossroads of Metal :-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty