Ostatni Wojownik

O albumach zespołu...

Najlepszy kawałek z "Wojownika" to...

Ostatni wojownik
19
30%
Miecz Beruda
21
33%
Koń trojański
4
6%
Seans z Wampirem
10
16%
Syn Burzy
3
5%
Bogini haosu
3
5%
Anioł Zła
4
6%

Liczba głosów : 64

Re: Ostatni Wojownik

Postprzez Harnas » Wt cze 22, 2010 11:59 am

Ostatni Wojownik świetnie nadaję się dla maniaków fantasy i sf :D
Podoba mi się w nim także te jednak mocniejsze brzmienie które potem wystąpiło jeszcze trochę w Avatarze.
Grzegorz demonicznie śpiewał co mi najpierw nie podchodziło ale dało się przyzwyczaić :metal:
Ostatni Wojownik jest spoko a nawet uważam że kilka wstawek w podobnym stylu miło by było jak by się znalazły na nowej płycie (jeśli będzie)
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Wt cze 22, 2010 12:30 pm

no, mogli by jedną jeszcze thrashową (ale w tej najbardziej klasycznej odmianie) płytę zrobić. Nie wiem, czy następną, czy jeszcze następną...
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Smolny » Wt cze 22, 2010 2:34 pm

Mnie się wydaje, że na płytę w takim stylu nie mamy już niestety co liczyć, gdyż zespół powrócił do klasyki i raczej będzie się już trzymał tego kursu... Chociaż nie przeszkadzałoby mi gdybym się mylił...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Wt cze 22, 2010 8:47 pm

hmmm... może by zrobili coś jak "Kawaleria Szatana" - heavy z thrashowymi momentami. ale to zapewne zespół najlepiej wie, czego chce. Policzymy się za rok, albo trochę później ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez 1984 » Wt cze 22, 2010 8:53 pm

Ja na ten przykład słucham "Kawalerii szatana" i "Ostatniego wojownika" równolegle, ale ze względu na chronologię wydawniczą w tej kolejności. Uważam je za arcydzieła tej odmiany metalu, którego są reprezentantami. Sam jestem ciekaw jak wypadłaby płyta z Tomkiem na wokalu, ale utrzymana w stylistyce muzycznej i warstwie tekstowej "OW".
Moim faworytem na tej płycie jest piosenka tytułowa, "Seans z wampirem" i "Bogini chaosu" :)
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Wt cze 22, 2010 9:07 pm

o, masz dokładnie tych samych faworytów, co ja. No, może poza tym, że dla mnie "Miecz Beruda" jest tuż za podium, a nawet chyba na równi z tytułowym.

Myślę, że Tomek nie napisze tego typu tekstów, bo ma swój styl. Oczywiście wątki fantastyczne można by zgrabnie połączyć z przesłaniem bliskim codzienności, ale kto tego dokona? Może Tomek, może ktoś inny napisze. Ja się nie chwaląc właśnie tego typu rzeczy lubię pisywać, ale z doświadczenia wiem, że zajebiści wokaliści rzadko godzą się śpiewać nie swoje teksty. Wiem, bo pisywałem już swoje propozycje dla Romana Kostrzewskiego - olał je. ale mój pomysł zrobienia "Diabelskiego Domu cz.4" pozostał. Pokazywałem też swoje teksty Grzegorzowi Kupczykowi - tu sprawa jest niejasna, bo niby się podobały, ale ostatnie newsy CETI dowodzą, że raczej porzucono mój koncept, w najlepszym wypadku został przełożony na "kiedyś". Nawet nie będę ukrywał już co - napisałem koncept cały n/t "Bitwy Pod Grunwaldem" (było by koniunkturalnie nawet, bo superrocznica się zbliża). Pan Grzegorz dostał ode mnie już część tekstów. Niedawno ogłosił tytuł zbliżającej się płyty i raczej nie pasuje on do konceptu.
Jak by co, to ja mam już kilka tekstów na następną płytę Turbo. Jestem elastyczny i jeśli koncept zespołu zachce inne, mogę napisać inne, niż te, co są. Chętnym prześlę na PW.

P.S. uwierzcie mi, ale powyższa wypowiedź nie ma w sobie nawet pierwiastka żalu. Czyste stwierdzenie faktów.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Zagor » Wt cze 22, 2010 9:35 pm

Więcej fantasy w Turbo nie będzie - tak powiedział Wojciech Hoffmann w jakimś wywiadzie (i chwała mu za to). :wink:

Mnie się wydaje, że na płytę w takim stylu nie mamy już niestety co liczyć, gdyż zespół powrócił do klasyki i raczej będzie się już trzymał tego kursu...

Może nie będzie thrashu z pod znaku Dead End/One Way, ale taki Kawaleryjsko - wojowniczy? Moim zdaniem szanse są. W końcu na dwóch ostatnich płytach pojawiało się trochę thrashowych momentów. Ja bym spraw stylistyki nowych płyt zespołu tak nie przesądzał, dopóki Turbo w grze, wszystko jest możliwe. :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Wt cze 22, 2010 10:01 pm

Nie będzie już thrashu. Tamte płyty powstały, bo panowała na świecie taka moda. Tak samo 'połamaniec' Epidemic. Epidemii 2 również już nie będzie. Turbo gra swój tradycyjny heavy jak w początkach kariery.
nat54ret

Postprzez Wiwern » Śr cze 23, 2010 2:43 am

no, ale też chyba nie zaprzeczysz, że "Strażnik Światła", to jest taka płyta w 100% retro-style. Nie tylko pod względem produkcji, a też samych kompozycji - to nie jest taka płyta, co np. "Dorosłe Dzieci". To jest współczesna wersja tamtej muzy, naznaczona jednak mimo wszystko znakiem czasu, a pierwiastek thrashu jakiś na niej jest, bo pewne thrashowe patenty weszły już dawno do kanonu heavy. Mówi się często, że "Strażnik Światła", to taka płyta, która mogła by być nagrana 20-30 lat temu, a IMO nawet na początku lat 90tych była by czymś świeżym, jeszcze wcześniej - uznana by była za thrashową, przynajmniej częściowo. W ogóle trza zauważyć, że "Strażnik", to jest też taka mikstura m/w 60% "Tożsamości", 40 % "Awatara", który czerpał z groove metalowych i post-thrashowych wzorców. Tak m/w jakoś jest.
A z tym fantasy, to taki grząski grunt - to jest taka gra symboli, którym można mniej lub więcej głębi nadać. Jeśli forma nie przerasta nad treścią, to wtedy ociera się to o granicę poważnie zaawansowanej, czasem nawet bardzo życiowej filozofii. W końcu nawet poruszając się wśród symboliki chrześcijańskiej znajdujemy tam rzeczy, które większość ludzi na co dzień między bajki wkłada, np wiara w anioły. A czy utwory n/t religii ktoś kiedyś nazwał tą nazwą? Fantasy? Podobnie zresztą z science fiction, które z samej nazwy snuje wizje i prognozy przyszłych wynalazków i odkryć. A jeśli przewidujemy z podobną skutecznością, co ludzie prognozujący, że na przykład jutro będzie padał deszcz?
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Harnas » N cze 27, 2010 12:39 am

Co do tworzenia testów piosenek zespoły opierają się raczej na swoich ludziach albo zawodowych tekściarzach... małe są szansę według mnie by już jakiś znany zespół zaśpiewał tekst fana... zostaje Ci założyć własny zespół :metal: :D

Ostatni Wojownik był mocniejszy i liczę może nie na taką moc w nowej płycie ale może więcej użycia gitary basowej nie tylko jako tło ha ha

A mi się widzi by turbo zrobiło cover W stepie szerokim (Pieśń o Małym Rycerzu) W. Kilar ( http://www.youtube.com/watch?v=ZUJWkJeB2Sc ) prawdopodobnie nigdy nie zobaczę cover metalowy tej nuty a była by zajebista :D :D :D
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » Pn cze 28, 2010 2:51 am

o, masz rację - genialna myśl. Wołodyjowski wstanie z grobu i obroni naszego codziennego Kamieńca Podolskiego po raz wtóry i tym razem nie komitnie suisajda, bo poczuje metalu moc. Haaaaaaaaa!
:roll: nic to... :wink:

tej, ale na końcu jest fajna, turbowa galopada :metal:

założyć własny zespół :metal: :D
już mam, ale się boję, że grając muzę jednocześnie grając na basie, moje teksty nie będą tak w 100% dobre, przez brak specjalizacji, skupienia się na jednym :P
BTW: dzisiaj miałem basówkę pierwszy raz w ręce (wcześniej normalna gita za bas robiła). JEST MOC!!!! :metal: :rockon: 8)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Harnas » Cz lis 18, 2010 11:55 pm

Tak ostatnio sobie siedziałem i słuchałem ostatniego wojownika i wymyśliłem że Strażnik światła nie jest pierwszym albumem typu comcept TURBO! Można pod to właśnie podciągnąć Ostatniego Wojownika!
Np teksty do siebie nawiązują:
Tekst utworu ostatni wojownik:
"Tytan walk niezwyciężony,
potwór Kali,
potwór snów.
Zimnokrwisty i szalony.
Jednoręki wódz."

Tekst bogini chaosu:
"Wamp - kosmiczna Kali
czeka w oddali - śmierć.
Kosmiczna śmierć."

I dużo takich rzeczy można by było znaleźć! Tematycznie OW jest tez spólny fantasy połączone z sf.
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Żubr » Pt lis 19, 2010 11:02 am

Jak pojawiło się hasło "concept album", że to pierwszy w historii zespołu, od razu nasunął mi się Wojownik, także DD,SC,KSz są spójne treściowo w mojej opinii.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt lis 19, 2010 11:55 am

Witajcie:)

Pisalem ze nie zajrze ale jak widzicie jestem nie slowny, a do tego temat ktory tu poruszyliscie wydaje mi sie warty komentarza-mysle o niektorych plytach TURBO.

I tak:

"DD" od poczatku uwazane byly przez zespol jako album (wtedy nie bylo jeszcze pojecia concept album) tematyczny. Calosc mowi o tym samym i dazy do finalu ("Dorosle dzieci")

"KS" to plyta bezdyskusyjnie koncepcyjna.
Zaczyna sie stulecia wstecz ("Zolnierz fortuny") poprzez biblijne zdarzenia i cytaty jak np ("Ostatni grzesznikow placz", "Kawaleria szatana II" wg Apokalipsy SW.Jana") znieczulicy i smierci na ulicy, upadku wartosci moralnych, ("Sztuczne oddychanie" ) az do destrukcji cywilizacji i ucieczki garstki ocalalych w przestrzen kosmiczna ("Bramy galaktyk")

"OW" to kontynuacja. Pierwotnie plyta ta miala miec tytul "KS II" ale zaczela sie nagonka na tego typu tytuly i tematy za sprawa zespolu KAT i wydarzen w Jarocinie (bezczeszczenie gobow itp) Wojtek wiec troszke sie przestraszyl i tyt ulegal zmianie. Jako ze sa tam tematy pasujace do tematyki ktora sie interesuje a wiec filmeu padla propozycja aby plyta miala miec tytul " Seans z wampirem". Kazdy kolejny tytul utworu mial brzmiec "seans 1", seans 2 " itd. Macie tam "Syna burzy" a wiec historia Frankesteina, macie tez inne historie klasyki horroru. Calosc byla pisana ze slownikiem SF bo wbrew pozorom temat byl cholernie trudny i aby nie stal sie kiczem musialem podeprzec sie takimi pomocami.

Wracajac do tematu plyt koncepcyjnych-ludzie ocaleni w "KS" przezywaja swoje niewiarygodne przygody poza czasem i poza jakimkolwiek rozumieniem ( w naszym pojmowaniu) rzeczywistosci na kolejnym krazku "Ostatni wojownik".

Tak wiec widzicie ze koncepcyjne plyty juz w Turbo byly:DD
Podobnie ma sie to z "TOZSAMOSCIA" choc juz w mniejszym stopniu.
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Żubr » Pt lis 19, 2010 12:47 pm

Pisalem ze nie zajrze ale jak widzicie jestem nie slowny

Taką "nie słowność" to my lubimy, zapraszamy serdecznie do częstszych wizyt :metal:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty